21. 10. 2019

14. 06. 2019

07. 06. 2019

06. 06. 2019
Útočník Winnipegu Jack Roslovic vyhodil svojho agenta Kena Robinsona a nahradil ho Claudeom Lamieuxom. Stalo sa tak rok pred koncom jeho nováčikovskej zmluvy. V uplynulej sezóne vraj požiadal pre nedostatok šancí o výmenu, ale Robinson tieto informácie poprel. Dvadsaťdvaročný Američan si v nej pripísal 24 bodov (9+15) v 77 stretnutiach.

02. 06. 2019
Krídelník Andrej Čibisov podpísal ako nedraftovaný voľný hráč jednoročný vstupný kontrakt s Winnipegom. Dvadsaťšesťročný Rus má za sebou vydarenú sezónu v KHL, v priebehu ktorej dostal pozvánku aj do reprezentácie. Za Magnitogorsk odohral 50 zápasov, v ktorých nazbieral 20 bodov za sedem gólov a 13 asistencií.

01. 06. 2019
Winnipeg v piatok podpísal nové jednoročné dvojcestné kontrakty s centrom C.J. Suessom a krídelníkom Loganom Shawom. Obaja strávili celú sezónu 2018/19 v AHL. Dvadsaťpäťročný Suess odohral za Manitobu 26 zápasov so ziskom 12 bodov (8+4). O rok starší Shaw odohral za Moose 63 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 19 asistencií. Absolvoval aj sedem zápasov za San Diego. V nich zaznamenal päť bodov (2+3).

24. 05. 2019
Obranca Leon Gawanke podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Winnipegom, ktorý ho draftoval v roku 2017 z celkového 136. miesta. Devätnásťročný rodák z nemeckého Berlína má za sebou tri sezóny v juniorskej QMJHL. V tej poslednej si v drese Cape Breton pripísal 17 gólov a 40 asistencií v 62 stretnutiach.

03. 04. 2019
Útočník Brandon Tanev stihol v utorkovom zápase proti Minnesote odohrať iba 40 sekúnd. Pri jeho druhom striedaní v piatej minúte prvej tretiny ho totiž protihráč sekol hokejkou do pravej ruky. Oficiálne utrpel zranenie v hornej časti tela. Rozhodcovia hráča Wild za zákrok nepotrestali.

23. 03. 2019
Winnipegu sa zranil vo štvrtkovom zápase proti Vegas zranil náhradný brankár Laurent Brossoit, ktorý má problémy s dolnou časťou tela. V piatok tak Jets povolali do prvého tímu Erica Comrieho, ktorý má v drese Moose bilanciu 23-16-2 s 91,6% úspešnosťou zákrokov.

17. 03. 2019
Obranca Johnathan Kovacevic podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Winnipegom, ktorý ho draftoval v roku 2017 zo 74. miesta. Následne podpísal skúšobnú zmluvu s Manitobou z AHL. Dvadsaťjedenročný Kanaďan má za sebou tri roky na Vysokej škole Marrimack. V tom poslednom si pripísal 18 bodov (4+14) v 31 dueloch.

14. 03. 2019
Kapitán Winnipegu Blake Wheeler vynechal stredajší tréning po tom, čo počas utorkového zápasu strávil istý čas v šatni po tom, čo ho trafila strela do hlavy. Počas posledných štyroch sezón vynechal len jeden zápas. Na tréningu nebol prítomný ani obranca Nathan Beaulieu. Jets hrajú najbližšie už dnes proti Bostonu a tréner Paul Maurice očakáva, že obaja budú hrať.

12. 03. 2019
Po vypadnutí jeho tímu z play-off KHL sa šikovný útočník Kristian Vesalainen vracia do Winnipegu a sezónu dohrá pravdepodobne v tíme Manitoba Moose z AHL. Hrajúci prevažne v tretej formácii Jokeritu zaznamenal šesť gólov a 11 asistencií v 31 zápasoch základnej časti. V šiestich dueloch play-off pridal jeden gól.

26. 02. 2019
Brankár Ken Appleby podpísal ako voľný hráč jednoročný dvojcestný kontrakt s Winnipegom, ktorý ho následne poslal do tímu Jacksonville Icemen z ECHL, za ktorý v tomto ročníku odchytal deväť duelov v 92,0% úspešnosťou zákrokov. Osem ich absolvoval aj za Manitobu v AHL. V nich kryl 86,5 % striel. Vlani sme ho videli aj v troch dueloch NHL. V drese New Jersey mal 94,5% úspešnosť zákrokov.

22. 02. 2019
Šikovný útočník Nikolaj Ehlers bol aktivovaný z listiny zranených hráčov a po zranení hornej časti tela absolvuje návrat do akcie už v dnešnom zápase proti Vegas. Tímu chýbal v 20 zápasoch od 4. januára a ešte vo štvrtok sa s jeho piatkovým štartom nepočítalo.

06. 02. 2019
Kľúčový obranca Winnipegu, Josh Morrisey, nedohral utorkový zápas proti San Jose pre zranenie dolnej časti tela. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze a Jets nevylúčili, že by mohol stihnúť zápas proti Montrealu, ktorý sa hrá vo štvrtok. Zranenie utrpel v prvej tretiny pri blokovaní strely a dokázal sa ešte vrátiť do akcie na jedno striedanie.

16. 01. 2019
Obranca Ben Chiarot nebol v utorok po prvýkrát v sezóne Winnipegu k dispozícii. Dôvodom bolo zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Dvadsaťsedemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 45 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a štyri asistencie. V priemere hrával viac ako 18 minút na zápas.

30. 12. 2018
Najťažší hráč v NHL utrpel v sobotu v noci zranenie. Obranca Winnipegu Dustin Byfuglien opustil zápas proti Minnesote v strede tretej tretiny po bodyčeku od Lukea Kunina. Zrejme si pri ňom poranil nohu, ale tréner Paul Maurice zatiaľ viac o jeho stave nepovedal.

08. 12. 2018
Winnipegu sa v piatkovom zápase proti St. Louis vrátili do hry až dvaja obrancovia – Dmitrij Kulikov po 12 vynechaných zápasoch so zranením hornej časti tela a Dustin Byfuglien po štyroch vynechaných zápasoch s otrasom mozgu. Prvý menovaný odohral necelých 12 minút, druhý bez mála 29. Obaja vyslali na bránu po dve strely.

26. 11. 2018
Christopher Haley z Winnipegu mal omnoho väčšiu radosť z päťgólového výkonu Patrika Laineho ako samotný hokejista. Zapojil sa do súťaže Sobeys/Safeway Million Dollar Score & Win, v ktorej by vyhral milión dolárov, ak by Laine strelil v sobotu päť gólov. A tak sa aj stalo. Okrem tomu získal aj 100 000 dolárov za Laineho štvrtý gól a darčekové poukážky v hodnote 1000 dolárov za jeho tretí gól.

14. 11. 2018
Útočník Mathieu Perreault nedokončil utorkový tréning Winnipegu pre zranenie dolnej časti tela. Predtým korčuľoval vo formácii s Kyleom Connorom a Bryanom Littleom. Nie je známe, či bude pripravený hrať v stredajšom zápase proti Washingtonu. Tréner Paul Maurice to však očakáva. V 16 zápasoch tejto sezóny zaznamenal tri góly a asistenciu.

26. 10. 2019 -

21. 10. 2019 - Skúsený center Bryan Little sa v nedeľu vrátil do zostavy Winnipegu po tom, čo vynechal úvodných deväť zápasov sezóny pre následky otrasu mozgu. V stretnutí proti Edmontonu odohral 16 minút a 17 sekúnd, pričom si pripísal dve strelecké pokusy a dve trestné minúty. Jets vyhrali 1:0 po nájazdoch. Little v minulej sezóne odohral všetkých 82 duelov so ziskom 41 bodov (15+26). V priemere hrával necelých 16 minút na zápas.
14. 06. 2019 - Center David Gustafsson podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Winnipeg Jets, ktorý ho draftoval vlani zo 60. miesta. Devätnásťročný Švéd má za sebou ročník v švédskej SHL. V 36 zápasoch v drese HV71 nazbieral 12 bodov za dva góly a desať asistencií. Na prelome rokov reprezentoval Švédsko na juniorských majstrovstvách sveta. V piatich zápasoch zaznamenal tri asistencie.
07. 06. 2019 - Tím Winnipeg Jets podpísal nové jednoročné, dvojcestné zmluvy s krídelníkmi JC Liponom a Sethom Griffithom, ktorí v sezóne 2018/19 šancu v NHL nedostali. Dvadsaťpäťročný Lipon odohral za Manitobu 60 zápasov so ziskom 11 gólov a 15 asistencií. V minulosti odohral za Winnipeg deväť duelov so ziskom asistencie. O rok starší Griffith si v nižšej AHL pripísal 16 gólov a 41 asistencií v 69 stretnutia. V NHL už hrával za Boston, Toronto, Floridu a Buffalo. V 79 zápasoch zaznamenal 19 bodov (8+11).

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.