14. 05. 2020

14. 04. 2020

02. 04. 2020

03. 03. 2020
Útočník Patrik Laine by sa mohol vrátiť do hry už v utorkovom zápase proti Buffalu. Mladý Fín utrpel zranenie nohy vo štvrtkovom zápase proti Washingtonu a nehral v sobotnom zápase proti Edmontonu. Tréner Paul Maurice povedal, že Laine bude korčuľovať na dopoludňajšom rozkorčuľovaní, po ktorom sa uvidí, či bude tímu k dispozícii aj večer.

20. 01. 2020
Winnipeg v nedeľnom zápase stratil body aj útočníka Adama Lowryho. Ten utrpel zranenie na konci prvej tretiny zranenie hornej časti tela, keď do takto neho vrazil útočník Drake Caggiula:

17. 01. 2020
Obranca Winnipegu Carl Dahlström sa v utorkovom zápase proti Vancouveru vrátil do základnej zostavy, ale duel pre neho nedopadol ideálne – hoci v ňom získal svoj prvý bod (asistenciu), utrpel aj zlomeninu ruky. S ňou bol vo štvrtok zapísaný na listinu zranených. Dvadsaťštyriročný Švéd odohral v tejto sezóne 15 zápasov, zvyšné strávil na tribúne. Okrem asistencie zaznamenal aj štyri „mínusky“ a šesť trestných minút.

10. 01. 2020
Krídelník Logan Shaw bol vo štvrtok umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov. Ak si ho z nej nikto nestiahne, Winnipeg ho pošle do záložného tímu Manitoba Moose z AHL. Dvadsaťsedemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 25 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a asistenciu. V priemere hrával sedem minút na zápas. V posledných piatich dueloch bol len zdravým náhradníkom.

20. 12. 2019
Winnipeg si stiahol z waiver listiny nechránených hráčov brankára Erica Comrieho, o ktorého začiatkom sezóny prišiel, keď si ho z waiver listiny stiahla Florida. Medzičasom bol z Floridy vymenený do Detroitu, v drese ktorého štartoval v dvoch zápasoch s 86,4% úspešnosťou zákrokov.

06. 11. 2019
Obranca Nathan Beaulieu si v utorok po prvýkrát v tejto sezóne obliekol zápasový dres Winnipegu. V zápase proti New Jersey odohral necelých 19 minút a pripísal si dve trestné minúty. Doterajší priebeh sezóny vynechal pre zranenie hornej časti tela. Vlani dvadsaťšesťročný Kanaďan odohral 48 duelov v dresoch Sabres a Jets so ziskom 12 bodov (3+9).

26. 10. 2019
V sobotu sa odohrá prvý zápas pod holým nebom v tejto sezóne. V rámci Heritage Classic si v Regine z provincie Saskatchewan zmerajú sily Winnipeg a Calgary. Mosaic Stadium je už pritom na všetko pripravený:

A takto sa štadión menil:

21. 10. 2019
Skúsený center Bryan Little sa v nedeľu vrátil do zostavy Winnipegu po tom, čo vynechal úvodných deväť zápasov sezóny pre následky otrasu mozgu. V stretnutí proti Edmontonu odohral 16 minút a 17 sekúnd, pričom si pripísal dve strelecké pokusy a dve trestné minúty. Jets vyhrali 1:0 po nájazdoch. Little v minulej sezóne odohral všetkých 82 duelov so ziskom 41 bodov (15+26). V priemere hrával necelých 16 minút na zápas.

14. 06. 2019
Center David Gustafsson podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Winnipeg Jets, ktorý ho draftoval vlani zo 60. miesta. Devätnásťročný Švéd má za sebou ročník v švédskej SHL. V 36 zápasoch v drese HV71 nazbieral 12 bodov za dva góly a desať asistencií. Na prelome rokov reprezentoval Švédsko na juniorských majstrovstvách sveta. V piatich zápasoch zaznamenal tri asistencie.

07. 06. 2019
Tím Winnipeg Jets podpísal nové jednoročné, dvojcestné zmluvy s krídelníkmi JC Liponom a Sethom Griffithom, ktorí v sezóne 2018/19 šancu v NHL nedostali. Dvadsaťpäťročný Lipon odohral za Manitobu 60 zápasov so ziskom 11 gólov a 15 asistencií. V minulosti odohral za Winnipeg deväť duelov so ziskom asistencie. O rok starší Griffith si v nižšej AHL pripísal 16 gólov a 41 asistencií v 69 stretnutia. V NHL už hrával za Boston, Toronto, Floridu a Buffalo. V 79 zápasoch zaznamenal 19 bodov (8+11).

06. 06. 2019
Útočník Winnipegu Jack Roslovic vyhodil svojho agenta Kena Robinsona a nahradil ho Claudeom Lamieuxom. Stalo sa tak rok pred koncom jeho nováčikovskej zmluvy. V uplynulej sezóne vraj požiadal pre nedostatok šancí o výmenu, ale Robinson tieto informácie poprel. Dvadsaťdvaročný Američan si v nej pripísal 24 bodov (9+15) v 77 stretnutiach.

02. 06. 2019
Krídelník Andrej Čibisov podpísal ako nedraftovaný voľný hráč jednoročný vstupný kontrakt s Winnipegom. Dvadsaťšesťročný Rus má za sebou vydarenú sezónu v KHL, v priebehu ktorej dostal pozvánku aj do reprezentácie. Za Magnitogorsk odohral 50 zápasov, v ktorých nazbieral 20 bodov za sedem gólov a 13 asistencií.

01. 06. 2019
Winnipeg v piatok podpísal nové jednoročné dvojcestné kontrakty s centrom C.J. Suessom a krídelníkom Loganom Shawom. Obaja strávili celú sezónu 2018/19 v AHL. Dvadsaťpäťročný Suess odohral za Manitobu 26 zápasov so ziskom 12 bodov (8+4). O rok starší Shaw odohral za Moose 63 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 19 asistencií. Absolvoval aj sedem zápasov za San Diego. V nich zaznamenal päť bodov (2+3).

24. 05. 2019
Obranca Leon Gawanke podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Winnipegom, ktorý ho draftoval v roku 2017 z celkového 136. miesta. Devätnásťročný rodák z nemeckého Berlína má za sebou tri sezóny v juniorskej QMJHL. V tej poslednej si v drese Cape Breton pripísal 17 gólov a 40 asistencií v 62 stretnutiach.

03. 04. 2019
Útočník Brandon Tanev stihol v utorkovom zápase proti Minnesote odohrať iba 40 sekúnd. Pri jeho druhom striedaní v piatej minúte prvej tretiny ho totiž protihráč sekol hokejkou do pravej ruky. Oficiálne utrpel zranenie v hornej časti tela. Rozhodcovia hráča Wild za zákrok nepotrestali.

23. 03. 2019
Winnipegu sa zranil vo štvrtkovom zápase proti Vegas zranil náhradný brankár Laurent Brossoit, ktorý má problémy s dolnou časťou tela. V piatok tak Jets povolali do prvého tímu Erica Comrieho, ktorý má v drese Moose bilanciu 23-16-2 s 91,6% úspešnosťou zákrokov.

17. 03. 2019
Obranca Johnathan Kovacevic podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Winnipegom, ktorý ho draftoval v roku 2017 zo 74. miesta. Následne podpísal skúšobnú zmluvu s Manitobou z AHL. Dvadsaťjedenročný Kanaďan má za sebou tri roky na Vysokej škole Marrimack. V tom poslednom si pripísal 18 bodov (4+14) v 31 dueloch.

14. 03. 2020 -

14. 05. 2020 - Niekdajší skvelý útočník Teemu Selänne nikdy netajil svoju lásku k rýchlym autám. Okrem toho sa však rád povozí aj na svojej motorke. A nezabúda byť štýlový. Svoje využitie pritom našla jeho stará prilba z Winnipegu:

14. 04. 2020 - Člen Hokejovej siene slávy, Dale Hawerchuk, má za sebou posledné kolo chemoterapie. Tú podstupoval potom, čo mu v auguste minulého roka zistili rakovinu žalúdka. Niekdajší útočník, ktorý má 57 rokov a pre boj so zákernou chorobou sa vzdal pozície trénera Barrie Colts z OHL, odohral v NHL 1188 zápasov so ziskom 1409 bodov. Hrával za Winnipeg, Buffalo, St. Louis a Philadelphiu.

02. 04. 2020 - Útočník Winnipegu Bryan Little mal vynechať zvyšok tejto sezóny po tom, čo podstúpil operáciu ušného bubienka. Hlavný tréner Paul Maurice však v stredu povedal, že teraz je hráčov návrat reálny, ak by sa sezóna obnovila. „Bude musieť absolvovať vyšetrenia, ale áno, je to možné. Ak sa bavíme o hraní v júli, auguste alebo septembri, všetci tí hráči, o ktorých sa myslelo, že nebudú tímom k dispozícii skôr, ako v budúcej sezóne, by mohli byť k dispozícii,“ poznamenal Maurice.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.