SlovakNHL.sk

Veteráni Kings odmietajú akceptovať prehry. Neskôr by sa to mohlo hodiť

Nikto nechce byť kapitánom potápajúcej sa lode. A platí to aj o hráčoch Los Angeles, ktoré má po utorkovej prehre 1:3 s Torontom bilanciu 5-10-0, ktorá je jeho najhoršia v prvých 15 dueloch sezóny od ročníka 1987/88.

„Určite to nie je ideálne,“ povedal kapitán Anže Kopitar podľa The Hockey News.

Mladší hráči, ako Adrian Kempe či Carl Grundstrom, môžu akceptovať prehry ako súčasť ich dozrievania, ale čo si z nich odnesú hráči, ktorí Kings pomohli v rokoch 2012 a 2014 k Stanleyho poháru?

„Nie je to ťažšie pre veteránov, týka sa to každého,“ skonštatoval brankár Jonathan Quick. „Chcete víťaziť. Každý chce víťaziť. Je to sk***ená hovadina, keď tu hovoríte o veteránoch a mladých hráčoch. Sme tím, všetci sme v tom spolu. Nikto, kto je tu, neprehráva rád.“

Práve takáto buldočia a kolektívna mentalita pomohla Quickovi k dvom titulom a jednej Trofeje Conna Smythea. Nie je teda prekvapujúce, že nechce rozdeľovať hráčov na mladíkov a veteránov. Napriek tomu je však ťažké predstaviť si, aké je to trpieť prehry a absencie v play-off u hráčov, ktorí boli dlho zvyknutí na víťazenie.

„Je to frustrujúce, ale je to tak, ako to je,“ poznamenal Kopitar. „Musíme hrať. A myslím si, že výsledky sú tesnejšie, ako to možno vyčítať z tabuľky. Musíme dať dokopy plný 60-minútový výkon, nie len 49- alebo 50-minútový, pretože nás ostatných 10 minút skutočne bolí. Inak tomu nebolo ani v poslednom zápase.“

Kopitar to môže vidieť takto, no Kings prehrali o jeden, šesť, tri, dva, tri, tri, tri, štyri, dva a dva góly pri ich prehrách v tejto sezóne. O gól tak prehrali len jeden zápas. Tím má gólový diferenciál -21. Horší má len Detroit.

Los Angeles inkasuje v priemere až štyri góly na zápas a s týmto priemerom je posledné. Presilovka (10,3%) a oslabenia (69,8%) sú na 29. mieste NHL. Pri hre piatich proti piatim premenia len 7,28 % striel na gól. To môže naznačovať smolu, ale vlani malo 7,47% úspešnosť. To už nenaznačuje smolu, ale skôr problém so zručnosťami. Ak nemáte rodeného strelca, táto úspešnosť sa nemusí zvýšiť.

Kopitarovi sa nesmieme diviť, že popiera nízku kvalitu mužstva L.A., ako kapitán asi iné hovoriť ani nemôže. Na prehry zvyknutí nie je a možno si na ne ani nikdy nezvykne. V podobnej situácii sú aj Quick, Dustin Brown, Jeff Carter či Drew Doughty. Všetci majú zmluvy ešte na minimálne dva roky, a tak im zostáva len tvrdo pracovať a nejako to vydržať.

„Zameriavame sa vždy na najbližší zápas. Jedine takto k tomu môžete pristupovať. Ja som mal dosť šťastia na to, že som hral v tejto lige dlho. Ak sa pozeráte na cestu, ktoré je pred vami, tak ste v keli,“ povedal Quick.

Zámorský odborník Matt Larkin však vidí v kalifornskej organizácii aj niečo pozitívne – Rob Blake a jeho skauti začali tvoriť nádejnú skupinu hráčov pre budúcnosť. Časom dostanú svoju šancu hráči, ako Alex Turcotte, Rasmus Kupari, Arthur Kaliyev či Gabriel Vilardi. A všetci sa ešte budú môcť učiť od veteránov, ktorí nenávidia prehry. A to sa môže hodiť, keď raz budú Kings opäť konkurencieschopným mužstvom.

// Publikované: 07. 11. 2019
 

Posledný zápas

11. 03. 2020
LAK 
-
 OTT

3:2

(1:1, 0:0, 2:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

15. 08. 2020 - Los Angeles nezažilo dobrý rok na ľade a nanešťastie, teraz zažíva problémy aj mimo ľadu. Maskot tímu Bailey bol totiž zažalovaný za sexuálne obťažovanie bývalou členkou Ice Crew. Žena v anonymite tvrdí, že Tim Smith, muž, ktorý pracuje ako maskot, mal na starosti aj manažovanie Ice Crew, vrátane najímanie a vyhadzovania zamestnancov. Žena bola terčom nevhodných vtipov, nevhodných sexuálnych komentárov a pravidelných pohľadov na jej prsia a zadok, vďaka čomu sa cítila nepohodlne. Tím sa mal údajne snažiť, aby sa vrátila naspäť a sľúbil jej pred Smithom ochranu, čím prakticky priznal jeho vinu. Po návrate so svojím správaním neprestal a ona následne odišla nadobro. Na súde žiada odškodné 1 milión dolárov. Žaluje Smitha, Kings i vlastnícku firmu AEG.
24. 03. 2020 - Útočník Los Angeles Alex Iafallo ukázal, že mu sociálna izolácia nezabráni v tom, aby pomohol svojim priateľom v núdzi. Pomocou drona v nedeľu poslal spoluhráčovi Jeffoci Carterovi toaletný papier:

19. 03. 2020 - Kapitán Los Angeles Kings Anže Kopitar si čas v domácej karanténe krátil výzvou, pri ktorej mal spracovať toaletný papier ako futbalovú loptu na 10-dotykov bez toho, aby sa dotkol zeme. Ako futbalovému nadšencovi mu to veľké problémy nerobilo:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: