Dnes je 29. 2. 2020, 03:44. Meniny má Radomír.

Padlo rozhodnutie: Bude dnes Erik Černák hrať?
Publikované: 25. 02. 2020
Slovenský obranca Erik Černák nedohral sobotný zápas Tampy proti Arizone a odvtedy bolo okolo neho pomerne ticho. Ako to s ním teda vyzerá pred utorkovým zápasom proti Torontu?

Dvadsaťdvaročný košický rodák utrpel v sobotu zranenie dolnej časti tela, keď na jeho nohy nepekne dopadol útočník Coyotes Taylor Hall. Odvtedy sa jeho stav posudzoval na dennej báze.

Generálny manažér Julien BriseBois v pondelok predstúpil pred novinárom, aby hovoril o stavoch zranených obrancov. Ryan McDonagh vynechá 10-14 dní, Jan Ruutta dva až tri týždne a u Černáka dúfa, že by mohol hrať už v utorok večer.

Hlavný tréner Jon Cooper tiež povedal, že dúfa, že bude Černák schopný hrať, keď teraz tímu chýbajú aj spomínaní McDonagh s Ruttom. O štarte Slováka sa rozhodne po dopoludňajšom rozkorčuľovaní. Ak by nebol schopný hrať, do zostavy by sa mohol dostať Luke Schenn.

Černák odohral v tejto sezóne 59 zápasov, v ktorých si pripísal 11 bodov za päť gólov a šesť asistencií. Jeden zápas už vynechal pre poranenie v dolnej časti tela a dva pre suspendáciu.

DOPLNENÉ: Joe Smith z The Athletic informuje, že Erik Černák sa zapojil do dopoludňajšieho rozkorčuľovania. „Dobré znamenie, že dnes večer bude späť,“ poznamenal.

DOPLNENÉ: Hlavný tréner Lightning Jon Cooper po dopoludňajšom rozkorčuľovaní oznámil, že Erik Černák nakoniec vo večernom zápase hrať bude. Nakoniec tak tímu nebol k dispozícii len v polovici jedného stretnutia. Joe Smith tiež informuje, že svoj debut v drese Tampy by mali zažiť všetky akvizície.
Bogosian si našiel nové pôsobisko. Podpísal zmluvu s Bolts
Publikované: 24. 02. 2020
Obranca Zach Bogosian podpísal v nedeľu ako neobmedzený voľný hráč jednoročnú zmluvu v hodnote 1,3 milióna amerických dolárov s tímom Tampa Bay Lightning.

Bogosian sa stal voľným hráčom po tom, čo s ním tím Buffalo Sabres ukončil zmluvu. Predtým si prešiel waiver listinou nechránených hráčov, ale odmietol sa pripojiť k tímu Rochester Americans z AHL. Sabres sa ho následne nepodarilo vymeniť.

Dvadsaťdeväťročný Američan, ktorý bol trojkou draftu 2008, odohral v tejto sezóne 19 zápasov so ziskom piatich bodov (1+4). V kariére má za sebou 636 stretnutí, v ktorých si pripísal 194 bodov za 53 gólov a 141 asistencií. Zahral si aj za Atlantu a Winnipeg.
Černák utrpel zranenie: Hall mu nepekne padol na nohu + video
Publikované: 23. 02. 2020
Tampa Bay v sobotu prišla o body, keď prehrala v Arizone 3:7. Nebola to však jej jediná strata. Duel pre zranenie nedohral slovenský obranca Erik Černák.

Černák stihol proti Coyotes odohral len desať minút a 39 sekúnd predtým, ako zamieril do šatne so zranením dolnej časti tela, ktorého závažnosť momentálne nie je známa.

„Neviem,“ poznamenal k tomu tréner Jon Cooper.

Košický rodák utrpel zranenie v strede druhej tretiny, keď na jeho nohu spadol po kolízii s Ondřejom Palátom útočník Coyotes Taylor Hall.

Lightning najbližšie budú hrať znova v utorok proti Torontu. Černák by mohol byť ich tretím obrancom mimo hry pre zranenie. Momentálne sú na listine zranených hráčov Ryan McDonagh a Jan Rutta.
Černák si opäť neustrážil lakeť: Súpera poslal k ľadu úderom do hlavy + video
Publikované: 21. 02. 2020
Slovenský obranca Erik Černák si zo štvrtkového zápasu Tampy proti Vegas, ktorý skončil prehrou 3:5, odniesol okrem iného aj dve trestné minúty za faul lakťom.

Do konca druhej tretiny zostávalo necelých 12 minút, keď sa mladý Košičan pokúsil zabojovať o puk s Codym Eakinom. Popritom ho však lakťom zasiahol rovno do hlavy. Domáci útočník sa z ľadu postavil sám a odkorčuľoval na striedačku, kým hosťujúca 81-ka putovala na trestnú lavicu.

Vegas presilovku nevyužilo a Eakin duel dohral.

Černák si zo stretnutia, v ktorom odohral 19 minút a 20 sekúnd, odniesol okrem menšieho trestu aj dva mínusové body, jednu strelu a jeden blok.

V tomto ročníku nazbieral už 43 trestných minút, s ktorými je tretím najvylučovanejším hráčom tímu po Patovi Maroonovi a Michailovi Sergačovovi. V sezóne už za jeden úder lakťom bol suspendovaný. V novembri ním však spôsobil Ramusovi Dahlinovi z Buffala aj otras mozgu.
Černákova výmena je medzi najlepšími v histórii Tampy
Publikované: 26. 02. 2020
Prestupovú uzávierku v NHL už máme za nami, ale ešte pred ňou si Diana C. Nearhosová z denníka Tampa Bay Times dovolila zostaviť rebríček piatich najlepších výmen uskutočnených pred uzávierkou v histórii Lightning.

Potešujúce je, že sa medzi ne dostala aj výmena z roku 2017, ktorej súčasťou boli aj dvaja Slováci. Štvrté miesto obsadilo rozhodnutie staviť do budúcnosti na brankára Andreja Vasilevského a vymeniť Bena Bishopa a voľbu v piatom kole draftu do Los Angeles za Petra Budaja, Erika Černáka a voľbu v siedmom kole draftu.

Ako vieme, z Vasilevského sa stala opora Tampy. A hoci Budaj nemal až taký veľký vplyv na mužstvo, veľkým prínosom mu je Černák, ktorý zažil vlani debut v NHL a už sa nepozrel späť. Momentálne patrí ku kľúčovým hráčom „Bolts“.

„V tom čase bol Černák len nádejou v nižšej lige, neznámy hráč. Stal sa však významným dielcom budúcnosti defenzívy Lightning, čo z už aj tak dobrej výmeny robí ešte lepšiu,“ poznamenala zámorská novinárka.

Piate miesto mala výmena, ktorou v roku 2018 získali Lightning Černákovho tradičného partnera Ryana McDonagha spolu s útočníkom J.T. Millerom za Vladislava Namestnikova, Bretta Howdena, Libora Hájka a dve draftové voľby.

A teraz poďme na prvú trojku:

Číslo 3 – 2012, Brankár budúcnosti – Tampa získala od Colorada obrancu Sebastiena Picheho a voľbu v prvom kole draftu patriacu Detroitu za útočníka Stevea Downieho. Draftovú voľbu tím využil na zisk Vasilevského.

Číslo 2 – 2013, Kľúč na ceste k elite – Ottawa sa za útočníka Coryho Conachera a voľby v štvrtom kole draftu vzdala Bishopa, ktorý dodal Tampe istotu v bráne, aj vďaka ktorej sa tím zaradil medzi elitu NHL. Conacher, ktorému bola predpovedaná sľubná budúcnosť, nakoniec svoj potenciál nikdy nenaplnil.

Číslo 1 – 2014, Výmena St. Louisa – Lightning sa vzdali ikonického Martyho St. Louisa a voľby v druhom kole draftu za útočníka Ryana Callahana a troch draftových volieb. Dve nakoniec tímu priniesli Anthonyho Cirelliho a Mitchella Stephensa. Z Callahana sa stal jeden z vodcov a potrebný pracant, hoci jeho vplyv nakoniec obmedzili zranenia.

Nearhosová za zmienku pridala aj výmenu z roku 2004, ktorá by sa do zoznamu nehodila, pretože prišla šesť týždňov pred uzávierkou. Vtedy tím získal od Columbusu obrancu Darryla Sydora a draftovú voľbu za útočníka Alexa Svitova a draftovú voľbu. Sydor pomohol Tampe k zisku jej jediného Stanleyho pohára v doterajšej histórii.

Novinky z tímu

12. 02. 2020 - Slovenský obranca Erik Černák odohral v utorkovom zápase Tampy proti Pittsburghu 23 minút a 23 sekúnd aj napriek tomu, že sa stal terčom tvrdého bodyčeku Jareda McCanna, ktorý ho poslal k ľadu. Z neho po chvíľke vstal a duel dohral a po boku Victora Hedmana podal veľmi dobrý výkon. McCann, ktorý Slováka narazil zozadu, za to dostal dve minúty:

15. 01. 2020 - Slovenský obranca Erik Černák a jeho český spoluhráč z Tampy Jan Rutta sa stretli v súboji o to, kto lepšie pripraví vajcia. Kuchársky súboj dopadol lepšie pre Ruttu, ktorému k tomu pomohla aj cibuľka. Černákovi zase nepomohlo ani pridanie slaniny. Celý súboj si môžete pozrieť na tomto videu:

29. 11. 2019 - Hviezdny útočník Steven Stamkos sa dnes vráti do zostavy Tampy v zápase proti Washingtonu. Potvrdil to hlavný tréner Jon Cooper, ktorý v stretnutí opäť využije 11 útočníkov a 7 obrancov. Chytať bude Vasilevskij. Stamkos, ktorý v prvých 19 dueloch nazbieral 20 bodov (7+13), vynechal predošlé tri stretnutia pre zranenie dolnej časti tela.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.