Dnes je 22. 6. 2021, 18:57. Meniny má Paulína.

Černák opustil po bodyčeku zápas. Mal by byť v poriadku + video
Publikované: 20. 06. 2021
Slovenský obranca Tampy Bay Erik Černák zamieril do šatne po tom, čo ho v tretej tretine narazil na zadný mantinel útočník Islanders Matt Martin. Pre úradujúceho šampióna by to však nemalo predstavovať väčší problém.

Zostávalo menej ako 13 minút do konca tretej tretiny, keď Černák len pomaly vstával z ľadu po zákroku súpera a následne zamieril do šatne. Zápas opustil, no nie definitívne. O tri minúty neskôr sa vrátil na striedačku.

Hlavný tréner Lightning Jon Cooper po zápase povedal, že by košický rodák mal byť tímu k dispozícii v piatom zápase série, ktorý sa odohrá v pondelok v Amelie Aréne. „Všetko nasvedčuje tomu, že bude v poriadku,“ poznamenal.

Toto nebolo prvýkrát, čo Černák opustil zápas. Vo štvrtok sa dokonca už do akcie nevrátil, ale tiež tréner po zápase hovoril, že bude v poriadku a nakoniec žiaden zápas nevynechal. Doteraz odohral 14 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem asistencií. Predviedol aj 40 bodyčekov.
Čajkovič má cieľ jasný. Chce nasledovať Erika Černáka
Publikované: 19. 06. 2021
Mladý slovenský útočník Maxim Čajkovič nedávno urobil ďalší krok k NHL, keď podpísal nováčikovskú zmluvu s Tampou Bay. Prekročiť prah najlepšej ligy sveta by pritom chcel už čoskoro. Je to jeho ambícia pred novým ročníkom.

„Cieľ je jasný – NHL. Mám ho, odkedy som začal hrať hokej. Chcem na kempe ukázať, že som v hlave pripravený na profiligu. Tvrdo na tom pracujem, aby som presvedčil manažment Tampy. Uvidíme, na čo mi to bude stačiť,“ povedal Čajkovič pre denník Šport.

Dvadsaťročný bratislavský rodák pokračoval v sezóne 2020/21 v pôsobení v juniorskej QMJHL, no kým sa rozbehla nezaháľal a prvú polovicu ročníka strávil v tíme Bratislava Capitals v mužskej ICEHL. Na túto skúsenosť nedá dopustiť.

„Ak by som prvú polovicu sezóny nehral, dnes by som tu nebol s nováčikovskou zmluvou od Tampy. Herná skúsenosť z prvého polroku mi veľmi pomohla. Niekoľko zápasov v juniorke by mi na kontrakt nestačilo,“ skonštatoval Čajkovič.

V organizácii Lightning pôsobí aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý sa dokázal pomerne rýchlo stať kľúčovým členom majstrovského tímu. Či to raz dokáže aj jeho mladší krajan je otázne, no je pripravený pracovať na tom, aby sa mu to podarilo.

„Erik spravil z farmy obrovský progres. Dostal sa vďaka zraneniu hráča do NHL a odvtedy tam ostal. Aj on je príklad toho ako dobre sa pracuje v Syracuse v AHL. Bol by som rád, keby som ho nasledoval,“ poznamenal Čajkovič, ktorému nerobí problém ani zlepšovanie svojej defenzívnej hry, aby si získal dôveru trénera.
Trotz zúril: Lightning strelili gól so siedmimi hráčmi na ľade + video
Publikované: 16. 06. 2021
Stav druhého zápasu semifinálovej série medzi Tampou a Islanders bol vyrovnaný 1:1, keď v 14. minúte druhej tretiny poslal domácich do vedenia Ondřej Palát. Bol to pritom kontroverzný gól.

Kým Lightning sa z presného zásahu českého útočníka radovali, na lavičke hostí bol zrejmý hnev. Zúril aj hlavný tréner Barry Trotz, ktorý poukazoval na to, že domáci mali v čase strelenia gólu na ľade šesť hráčov. Krátko predtým dokonca sedem.

„Sedem sk***ených hráčov. Na ľade bolo sedem hráčov. Pri tom sk***enom góle. Je to tam vidno,“ kričal na rozhodcov po tom, čo si pozrel opakovaný záber. Gól zostal v platnosti a Islanders nakoniec prehrali 2:4.

K tomuto spornému momentu sa vrátil aj po zápase, keď novinárom povedal: „Druhý gól nás celkom poškodil. Vy viete, že tam mali na ľade príliš veľa hráčov. Som z toho rozčarovaný.“

Bude Kučerov stimulovať NHL k zmenám? Zámorský odborník ponúka riešenia
Publikované: 14. 06. 2021
Jednou zo znova otvorených tém pred štartom semifinále v NHL bolo aj zapísanie útočníka Nikitu Kučerova na listinu dlhodobo zranených hráčov, ktoré spolu s ďalšími transakciami, umožnilo Tampe presiahnuť platový strop a udržať si všetkých dôležitých hráčov.

Niektorým tímom sa takéto obchádzanie pravidiel nepáči, iné v tom nevidia problém. Vedenie NHL by však predsa mohlo na situáciu zareagovať úpravou pravidiel, aby uzatvorilo niektoré diery. A Gord Miller z TSN navrhuje tri opatrenia.

Jeho prvým návrhom je zakázať tímom umiestňovať hráčov na listinu dlhodobo zranených hráčov, ak predtým neboli súčasťou zostavy tímu. To by zabránilo výmenám hráčov, ktorí už na listinu sú, aby sa šetrilo miesto pod stropom.

Millerov druhý návrat by mohol vytvoriť viac lojality v NHL a pomôcť tímom s platovým stropom, pretože navrhuje, že by sa určite časť platu nezapočítavala do rozpočtu, ak daný hráč v tíme pôsobí viac ako sedem rokov.

Posledný návrat by zase riešil situáciu, v ktorej bol Kučerov. Aby hráč mohol hrať v play-off, musí byť súčasťou zostavy aspoň v jednom zápase základnej časti.
Kučerov zareagoval na slová Hamiltona o presahovaní stropu
Publikované: 12. 06. 2021
Hviezdny útočník tímu Tampa Bay Lightning, Nikita Kučerov, zareagoval na komentáre, ktoré vyslovil obranca Caroliny o tom, že Hurricanes prehrali s tímom, ktorý presahuje platový strop o 18 miliónov amerických dolárov.

„Ja som nevytvoril tie pravidlá o strope,“ povedal Kučerov pre The Athletic. „Nie je to moja chyba. Neurobil som nič úmyselne. Musel som ísť na operáciu. Musel som si prejsť piatimi mesiacmi rehabilitácií. Keď prišiel ten správny čas a bol som pripravený hrať, tak som začal hrať.“

Kučerov vynechal celú základnú časť tejto sezóny po tom, čo pred ňou podstúpil operáciu bedrového kĺbu. Tampa ho umiestnila na listinu dlhodobo zranených hráčov, vďaka čomu sa do platového rozpočtu nezapočítavalo jeho 9,5 milióna dolárov.

Niekdajší držiteľ Hartovej trofeje sa vrátil do akcie v prvom zápase play-off, v ktorom sa platový strop neuplatňuje, a momentálne je najproduktívnejším hráčom s 18 bodmi získanými v 11 stretnutiach.

Ak by nevynechal základnú časť, Lightning by sa museli pred sezónou pravdepodobne rozlúčiť s niektorým z dôležitých hráčov, aby sa zmestili pod platový strop. Ten fakticky prekračujú presne o 17,3 milióna dolárov.

Novinky z tímu

18. 06. 2021 - Slovenský obranca Erik Černák mal v štvrtkovom zápase Tampy proti Islanders podiel na dvoch góloch. Najskôr si pripísal asistenciu pri góle svojho spoluhráča, potom nešťastne vyrovnal na 1:1, keď sa zrejme snažil priblížiť puk k Vasilevskému, aby ho prikryl lapačkou pri dotieravých hráčov New Yorku. K tomu však nedošlo a puk nakoniec skončil za chrbtom ruského brankára. Gól bol pripísaný Calovi Clutterbuckovi:

14. 06. 2021 - Slovenský obranca Erik Černák najskôr v 17. minúte druhej tretiny oslabil Tampu, keď sa dopustil sekania, no po návrate z trestnej lavici nepotreboval ani minútu na to, aby „vybojoval“ presilovku pre svoj tím. Nedovolené bránenie Kylea Palmieriho však Lightning využili a Islanders si udržali vedenie 1:0, ktoré ešte v tretej tretine rozšírili, aby nakoniec prvý duel semifinálovej série vyhrali 2:1. Pre Tampu to bola prvá z dvoch presiloviek v zápase.

09. 06. 2021 - Útočník Tampy Ondřej Palát sa v utorkovom zápase proti Caroline prezentoval zákrokom, ktorým zasiahol Bretta Pesceho do hlavy. Od rozhodcov zaň dostal menší trest za úder do hlavy, no mnohí sa pýtajú, či by si zaň nezaslúžil aj dodatočný trest. Posúdiť to môžete aj vy:

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.