Dnes je 20. 1. 2020, 21:00. Meniny má Dalibor.

Cirelli dosiahol prvý hetrik v kariére. Nikdy naň nezabudnem, tvrdí + video
Publikované: 18. 01. 2020
Tampu Bay čaká dlhšia prestávka, a tak v piatok mohli jej hráči zo seba vydať maximum na ľade Winnipegu. A nakoniec sa Lightning tešili z hladkej výhry 7:1, ku ktorej dopomohol troma gólmi aj Anthony Cirelli.

Dvadsaťdvaročný kanadský útočník dosiahol svoj prvý hetrik v kariére, keď skóroval dvakrát v prvej tretine pri budovaní päťgólového náskoku „Bolts“. Tretí gól pridal v ôsmej minúte tretej dvadsaťminútovky, keď päťgólové vedenie obnovoval. Bolo to však so šťastím, keď sa puk odrazil od hokejky obrancu Jets Dmitriho Kulikova.

„Viete, hetriky k vám tak často v tejto ligy neprichádzajú a je to super ťažké dosiahnuť ho. Preto beriem každý, ktorý príde,“ poznamenal Cirelli, ktorého spoluhráči v šatni prekvapili „tortou“ z peny na holenie, ktorá skončila v jeho tvári.

„Áno, chlapci boli z toho celkom nadšení. Nemôžem teraz poriadne nič počuť, lebo mám penu stále v uchu. Rád si však užijem aj trochu zábavy. Sú to dobré pocity.“

Cirelli odohral v tejto sezóne 47 zápasov, v ktorých nazbieral 33 bodov za 12 gólov a 21 asistencií. Svojho prvého hetriku v kariére sa dočkal v 147. zápase.

„Samozrejme, je to niečo veľmi špeciálne. Je to môj prvý hetrik a určite naň budem spomínať do konca môjho života,“ dodal rodák z ontárijského Etobicoke.

Backes a Schenn sú na waiver listine
Skúsený útočník tímu Boston Bruins, David Backes, bol v piatok umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov s cieľom poslať ho do Providence z nižšej AHL. Tam bude môcť byť poslaný, ak si ho do sobotného poludnia, nevyhliadne žiaden iný tím.

Vzhľadom na jeho šesťmiliónový „cap-hit“ a nízku produktivitu sa však neočakáva, že by si tridsaťpäťročného veterána z listiny niekto stiahol. V 16 zápasoch tejto sezóny zaznamenal jeden gól a dve asistencie. Zmluvu má platnú ešte pre budúci ročník.

„Zameriame sa na mladších hráčov a cítili sme, že treba urobiť to, čo je najlepšie pre váš tím. Nakoniec ho Don Sweeney umiestnil na waiver listinu s pocitom, že to je tá najlepšia vec. Viem, že David so situáciou nesúhlasí, ale toto rozhodnutie sme urobili pre dobro tímu. Rešpektujem ho ako človeka i ako hráča. Veríme však, že tu máme aj lepšie možnosti,“ poznamenal tréner Bruce Cassidy.

Podobný osud v piatok postretol aj obrancu Lukea Schenna, ktorého na listinu zapísala Tampa Bay. Tridsaťročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 15 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól, deväť mínusových bodov a 15 trestných minút. Naposledy hral 31. decembra.
Carter Verhaeghe strelil prvý hetrik v krátkej kariére v NHL + video
Publikované: 08. 01. 2020
Kanadský center Carter Verhaeghe má za sebou najlepší zápas doterajšej kariéry v NHL. K utorkovej výhre Tampy Bay 9:2 nad Vancouverom prispel troma gólmi, aby zaznamenal premiérový hetrik v súťaži. Vyslúžil si zaň post prvej hviezdy duelu.

Dvadsaťštyriročný torontský rodák najskôr v 38. minúte zvyšoval náskok Lightning na 4:2. V 53. minúte skóroval na 8:2 a v 59. minúte využil presilovú hru o dvoch hráčov, aby upravil stav na konečných 9:2.

„Je to naozaj dobrý pocit. Všetci spoluhráči sa mi snažili prihrať, aby som zavŕšil hetrik. Najmä Kučerov odviedol skvelú prácu,“ povedal po zápase Verhaeghe, ktorý mohol streliť aj štvrtý gól. Len 21 sekúnd pred koncom duelu sa rútil na Thatchera Demka, ale neuspel.

Verhaeghe bodoval v treťom zápase po sebe. Rozšíril si konto na päť gólov a deväť bodov v 29 dueloch sezóny i kariéry v NHL. Tampa ho pritom draftovala ešte v roku 2013 z celkového 82. miesta.

Publikované: 06. 01. 2020
Šikovný ruský útočník Andrej Svečnikov sa v nedeľnom zápase Caroliny proti Tampe Bay pokúsil opäť streliť gól lakrosovým spôsobom. Tentokrát však neuspel, pretože na to boli pripravení hráči súpera.

Veľmi dobre si Svečnikova postrážili obrancovia Erik Černák a Braydon Coburn, ktorí boli pripravení v blízkosti brány. Slovenský hokejista ho vytesnil a jeho spoluhráč následne poslal puk preč od nebezpečného útočníka Hurricanes.

Tento moment sa stal v prvej polovicu tretej tretiny, keď Tampa viedla 3:0. Svečnikov sa gólu nakoniec dočkal o niekoľko minút neskôr, ale na víťazstve Lightning už nič nezmenil. Akurát zničil čisté konto krajanovi Andrejovi Vasilevskému.

Podozrivá transakcia: Pripravujú Sabres Černákovi odvetu?
Publikované: 31. 12. 2019
Buffalo vzbudilo pozornosť, keď v pondelok podpísalo zmluvu s Daltonom Smithom. Podpis zmluvy s útočníkom štvrtého útoku záložného tímu, ktorý je známy pre svoju tvrdosť a päste, je najmä deň pred zápasom proti Tampe Bay podozrivý.

Na internete v zámorí sa rieši, či to tím urobil preto, aby sa Smith pomstil Erikovi Černákovi za zákrok, ktorým skôr počas ročníka spôsobil otras mozgu Rasmusovi Dahlinovi. Tiež je stále v pamäti zákrok Nikutu Kučerova, ktorý zranil Vladimíra Sobotku.

Ani jeden z týchto zákrokov nevzbudil reakciu u hráčov Sabres a Smith by sa mohol postarať o odvetu, keď Lightning v posledný deň kalendárneho roka zavítajú do Buffala.

„Mnoho z vás sa pýta, prečo Sabres chcú Daltona Smitha a je to takéééé zrejmé. Prečítajte si môj stĺpček z 27. novembra: Spomeňte si na Kučerova so Sobotkom a Černáka s Dahlinom. Lightning sú zajtra v meste. Juchú,“ poznamenal Mike Harrington z denníka The Buffalo News.

Smith, ktorý by mal v utorok zažiť svoju premiéru v NHL, tieto špekulácie nechcel po pondelkovom tréningu komentovať a tréner Ralph Krueger vylúčil, že by motívom tejto transakcie bola odplata.

„Nepozeráme sa na hráčov v Rochesteri len s ohľadom na čísla, ktoré sú zreteľné pre každého, “ povedal Krueger. „Môžete si o tom načasovaní myslieť, čo chcete, ja som len cítil, že sme pri zranení Skinnera potrebovali povolať hráča a tak sme ho povolali teraz. Potrebovali sme vybrať niekoho, aby doplnil mix 13 útočníkov, ktorý tu máme. Dalton nám pripadal ako správna voľba, nie len pre zajtrajšok, ale aj pre ďalšie zápasy.“

Slová sú jedna vec, činy druhá. Skutočnú odpoveď na to, či bol Smith privedený ako súčasť plánu odvety, nám dá nakoniec až samotný duel. Minimálne z tohto dôvodu budú očakávania pred ním o trochu vyššie.

Novinky z tímu

15. 01. 2020 - Slovenský obranca Erik Černák a jeho český spoluhráč z Tampy Jan Rutta sa stretli v súboji o to, kto lepšie pripraví vajcia. Kuchársky súboj dopadol lepšie pre Ruttu, ktorému k tomu pomohla aj cibuľka. Černákovi zase nepomohlo ani pridanie slaniny. Celý súboj si môžete pozrieť na tomto videu:

29. 11. 2019 - Hviezdny útočník Steven Stamkos sa dnes vráti do zostavy Tampy v zápase proti Washingtonu. Potvrdil to hlavný tréner Jon Cooper, ktorý v stretnutí opäť využije 11 útočníkov a 7 obrancov. Chytať bude Vasilevskij. Stamkos, ktorý v prvých 19 dueloch nazbieral 20 bodov (7+13), vynechal predošlé tri stretnutia pre zranenie dolnej časti tela.
30. 10. 2019 - Útočník Anthony Cirelli vynechal utorkový zápas Tampy na ľade Rangers pre nešpecifikované zranenie, ktoré sa posudzuje na dennej báze. „Momentálne to nevyzerá dobre,“ povedal o ňom tréner Jon Cooper. Dvadsaťdvaročný Kanaďan zaznamenal v sobotu svoj najvyšší „ice-time“ – 20:03. V prvých desiatich dueloch sezóny nazbieral štyri asistencie.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.