SlovakNHL.sk
Dnes je 5. 4. 2020, 14:21. Meniny má Miroslava.

Najnovšie články

McDonagh sa modlí: Chce v tomto roku ešte bojovať o Stanleyho pohár
Publikované: 02. 04. 2020
Skúsený obranca tímu Tampa Bay Lightning, Ryan McDonagh, stále dúfa, že spolu so svojimi spoluhráčmi ešte dostane v tejto sezóne šancu bojovať o druhý Stanleyho pohár v klubovej histórii.

„Na základe toho, čo náš tím dokázal, ako sme sa naštartovali a po akvizíciách, ktoré sme urobili, jednoducho len dúfame a modlíme sa, že tam existuje scenár, pri ktorom môžeme tento ročník dokončiť,“ povedal McDonagh pre The Athletic.

Tridsaťročný rodák z Minnesoty dodal, že by bolo obrovským sklamaním, ak by sa sezóna nakoniec neobnovila. Lightning v nej patrili medzi top tímy ligy, keď mali v čase prerušenia bilanciu 43-21-6, pričom od prelomu rokov nazbierali najviac bodov spomedzi všetkých tímov.

Tampa Bay patrila tiež medzi kľúčových aktérov na hráčskom trhu pred prestupovou uzávierkou, keď sa vzdala dvoch volieb v prvom kole draftu a nádejného Nolana Footea, aby získal pre posilnení svojich majstrovských ambícií útočníkov Blakea Colemana a Barclaya Goodrowa.

„Budeme nadšení, hlavne z pohľadu nášho mužstva, ak budeme môcť pokračovať v našej úspešnej sezóne, ktorú sme doteraz mali,“ poznamenal McDonagh, podľa ktorého by hráči potrebovali iba sedem až desať dní na to, aby sa dostali späť do zápasovej formy.
Černáka čaká veľký nárast platu, Tampu veľké problémy?
Publikované: 22. 03. 2020
Rozhodnutie NHL prerušiť sezónu 2019/20 pre hrozbu nového koronavírusu vytvorilo neistotu nad situáciou, ktorý nastane po návrate do akcie. Ohrozené sú ligové príjmy, ktoré majú priamy vzťah s výškou platového stropu. A to by mohlo ovplyvniť viacero tímov.

Skôr počas ročníka sa predpovedalo, že nový platový strop bude 84 až 88 miliónov amerických dolárov. V dňoch po prerušení ročníka sa však špekulovalo, že by súčasný strop 81,5 milióna amerických dolárov nemusel porásť. To by mohla byť pohroma pre tímy, ako sú Coyotes, Hurricanes, Blackhawks, Blue Jackets, Oilers, Islanders, Penguins, Blues, Maple Leafs, Golden Knight a aj Lightning.

Práve pri Tampe sa pristavíme, pretože aktuálne situácia ovplyvňuje aj Erika Černáka. Jeho tím má pre budúcu sezónu vyčlenených 76 miliónov amerických dolárov na 15 hráčov, pričom okrem slovenského obrancu obmedzenými voľnými hráčmi môžu byť aj Anthony Cirelli a Michail Sergačov.

To podľa Lylea Richardsona znamená, že by po sezóne pravdepodobne odišli hráči, ktorí sa môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi, ako sú Kevin Shattenkirk, Patrick Maroon a Jan Rutta. Tiež by však sa tím mohol musieť zbaviť jedného alebo dvoch hráčov s platnou zmluvou.

Ryan Szporer zdieľa tieto obavy a tiež si myslí, že okno na zisk Stanleyho pohára sa týmto pre Lightning začína zatvárať. Majstrovské nádeje tímu zoslabnú a v budúcej sezóne to nebude rovnaký tím a je pravdepodobné, že nebude lepší, ako v tejto či v minulej sezóne.

Už teraz je tím pod tlakom platového stropu a Szporer pripomína, že v budúcej sezóne začne platiť lukratívna zmluva brankára Andreja Vasilevského. Tiež poukazuje na spomínaných Cirelliho, Sergačova a Černáka, u ktorých sa očakáva veľký platový skok smerom hore.

Cirelliho súčasný „cap-hit“ je 728 333 amerických dolárov, Sergačovov 894 166 amerických dolárov a Černákov 697 500 amerických dolárov. Ak nedôjde k nejakému „premosťovaciemu riešeniu“, ich doterajšie výkony ich predurčujú na viacmiliónové zmluvy.

Keďže si ich Lightning chcú udržať, znamenať to môže, že by si mohol zbaliť kufre Yanni Gourde alebo Tyler Johnson. Obaja majú „cap-hit“ na úrovni piatich miliónov dolárov. A strata hociktorého z nich by oslabila ofenzívu tímu, ktorá vzbudzovala v lige rešpekt.

Ak bude chcieť Tampa Bay zostať po platovým stropom, bude musieť urobiť obete. A urobiť ich tak, aby si udržala čo najväčšie nádeje na zisk Stanleyho pohára. A to nebude ľahké. Momentálne je situácia natoľko neistá, že sa ani nedá predpokladať, ako by to Julien BriseBois mohol urobiť.

Takýto problém nebude mať v lige len Tampa. Nie je však stále vytesané do kameňa, že sa platový strop nezvýši. Aj nad jeho osudom visí otáznik, ale podľa Pierra LeBruna existuje šanca, že by sa NHL s Hráčskou asociáciou dohodli na umelom platovom strope výhradne pre ročník 2020/21, ktorý by priniesol zvýšenie hornej hranice a tým aj úľavu mnohým tímom.
Černák vystrašil fanúšikov: Po strele sa s bolestivou grimasou zrútil k ľadu + video
Publikované: 11. 03. 2020
Nebolo by príjemné, ak by po Tomášovi Tatarovi utrpel v krátkom čase zranenie aj ďalší Slovák s vydarenou sezónou. V takejto hrozbe bol – a možno stále aj je – obranca Tampy Bay Erik Černák.

Mladý košický rodák vystrašil fanúšikov Lightning v šiestej minúte druhej tretiny, keď sa snažil zblokovať strelu a puk ho trafil do ľavej nohy. Okamžite sa s bolestivou grimasou zrútil k ľadu, z ktorého mu museli pomôcť spoluhráči. Na ľavú nohu nevyvíjal tlak.

Dobrá správa prišla neskôr počas tretiny, keď sa Černák vrátil na striedačku a potom aj do hry. Nakoniec v zápase proti Torontu odohral 19 minút a 17 sekúnd so šiestimi rozdanými bodyčekmi, dvoma blokmi, dvoma strelami a dvoma trestnými minútami.

Ako poukázala reportérka Diana C. Nearhosova, hoci Černák odohral zvyšok zápasu, stále by sme mali jeho situáciu sledovať, pretože zranenie z blokovaných striel sa často prejavia neskôr po zápase. Verme však, že v tomto prípade to tak nebude a slovenský „zadák“ bude v poriadku.

Striedanie zranených: McDonagh sa vrátil, Hedman absentoval
Publikované: 09. 03. 2020
Slovenský obranca Erik Černák prišiel o svojho obranného partnera z posledných stretnutí, ale po jeho bok sa vrátil jeho tradičný partner. Tím Tampa Bay Lightning zažil striedanie zranených obrancov.

Nedeľný duel proti Detroitu vynechal Victor Hedman, ktorý odohral v sobotu proti Bostonu len štyri a pol minúty pre nešpecifikované zranenie z prvej tretiny. Tréner Jon Cooper o deň neskôr nevedel poskytnúť viac špecifík.

„V pondelok bude znovu vyšetrený. Nemohol pokračovať v hre. Snažil sa o to aj v sobotu v druhej tretine,“ poznamenal.

Kompenzáciou bol návrat Ryana McDonagha, ktorý pre zranenie dolnej časti tela vynechal predošlých 14 zápasov. Proti Red Wings absolvoval takmer 24 minút a prezentoval sa jednou strelou.

McDonagh odohral v tomto ročníku 49 stretnutí so ziskom 12 bodov za gól a 11 asistencií. Hedman si v 66 stretnutiach pripísal 11 gólov a 44 asistencií.
Tampe by sa už čoskoro mal vrátiť Černákov partner
Publikované: 06. 03. 2020
Skúsený obranca Ryan McDonagh, ktorý je v Tampe typickým obranným partnerom Erika Černáka, vo štvrtok korčuľoval a mohol by sa vrátiť do zostavy Lightning už počas najbližšieho výjazdu.

McDonagh vynechal 12 zápasov pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel 6. februára pri blokovaní strely. Tréner Jon Cooper povedal, že by mohol hrať počas trojzápasového tripu, ktorý začína v sobotu v Bostone, pokračuje v nedeľu v Detroit a končí v utorok v Toronte.

„Uvidíme, čo sa stane, ale nebudem na seba tlačiť, aby som sa vystavil riziku. Blížim sa k návratu. Mal som pár dobrých korčuľovaní, hlavne v stredu s tímom. Budem pokračovať v práci a snáď budem čoskoro späť,“ poznamenal samotný hráč.

Tridsaťročný Američan bol už v stredu plným účastníkom tréningu, v ktorom s dresom zakazujúcim kontakty korčuľoval aj obranca Jan Rutta, ktorý nehral pre zranenie dolnej časti tela od 4. februára.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
TOR 
-
 TBL

2:1

(1:0, 0:1, 1:0)

Nasledujúci zápas

TBL 
-
 PHI
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

26. 03. 2020 - Tím Tampa Bay Lightning sa v týchto ťažkých časoch snaží pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Kapitán Steven Stamkos v stredu oznámil, že hráči tímu venujú 500 000 jedál seniorom, rodinám s ekonomickými problémami a deťom s nedostatkom potravy v oblasti Tampy, ktorých situácia sa zhoršila v dôsledku pandémiu nového koronavírusu.

12. 02. 2020 - Slovenský obranca Erik Černák odohral v utorkovom zápase Tampy proti Pittsburghu 23 minút a 23 sekúnd aj napriek tomu, že sa stal terčom tvrdého bodyčeku Jareda McCanna, ktorý ho poslal k ľadu. Z neho po chvíľke vstal a duel dohral a po boku Victora Hedmana podal veľmi dobrý výkon. McCann, ktorý Slováka narazil zozadu, za to dostal dve minúty:

15. 01. 2020 - Slovenský obranca Erik Černák a jeho český spoluhráč z Tampy Jan Rutta sa stretli v súboji o to, kto lepšie pripraví vajcia. Kuchársky súboj dopadol lepšie pre Ruttu, ktorému k tomu pomohla aj cibuľka. Černákovi zase nepomohlo ani pridanie slaniny. Celý súboj si môžete pozrieť na tomto videu:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: