Dnes je 19. 5. 2022, 04:04. Meniny má Gertrúda.

Černák utrpel zranenie, ktoré je pre neho už typické + video
Publikované: 18. 05. 2022
Slovenský obranca Erik Černák v základnej časti utrpel tri zranenia podobným spôsobom. V otváracom zápase série medzi jeho Tampou a Floridou sa mu to isté „pošťastilo“ už aj v play-off.

Černák odohral z úvodného zápasu druhého kola bojov o Stanleyho pohár len desať a pol minúty predtým, ako zamieril do šatne a už sa z nej nevrátil. Osudným sa mu stalo, tak ako pri predošlých zraneniach z tohto ročníka, blokovanie strely.

Hlavný tréner Lightning Jon Cooper po zápase nepriniesol žiadne významné informácie o stave košického rodáka. Tampa Bay má naplánovaný tréning na stredu a vtedy by mohla byť situácia jasnejšia. Jeho štart v druhom zápase tak môžeme považovať nateraz za otázny.

Černák v prvých ôsmich zápasoch play-off nebodoval. V priemere hrával 20 a štvrť minúty, pričom si pripísal plusový bod, štyri trestné minúty a 10 blokov.
Štart hviezdy Lightning v prvom zápase 2. kola je veľmi neistý
Publikované: 17. 05. 2022
Hviezdny útočník tímu Tampa Bay Lightning, Brayden Point, by nemusel hrať v otváracom zápase série druhého kola play-off proti štátnemu rivalovi, Floride Panthers.

Hlavný tréner Jon Cooper v pondelok pre Tampa Bay Times uviedol, že štart jeho zverenca v utorkovom stretnutí je „vysoko neistý“. Doplnil, že jeho zranenie sa posudzuje na dennej báze.

Point nedohral siedmy zápas série prvého kola proti Torontu, keď v prvej tretine pri súboji o puk a následnom brzdení stratil pevnú pôdu pod nohami a tú pravú si pri dopade aj zranil. Z ľadu mu museli pomôcť spoluhráči. V druhej tretine sa pokúsil o návrat, ale bolesť nedokázal prekonať a zvyšok duelu už len sledoval ako divák zo striedačky.

Proti Panthers sa dvadsaťšesťročnému rodákovi z Calgary v základnej časti darilo, keď v štyroch zápasoch zaznamenal štyri góly a asistenciu. V prvom kole play-off zaznamenal „len“ dva góly a dve asistencie v siedmich stretnutiach, ale svojou rýchlosťou vedel urobiť Maple Leafs problémy.
Erik Černák: Vedeli sme, čo máme urobiť
Publikované: 15. 05. 2022
Slovenský obranca Erik Černák a jeho tím Tampa Bay Lightning pokračujú v snahe získať majstrovský hetrik aj po prvom kole play-off. Séria proti Torontu však bola náročná a rozhodla ju jednogólová výhra 2:1 v siedmom zápase.

„Vedeli sme, že to bude skutočne ťažký zápas, hlavne pred ich fanúšikmi, ktorí ich tlačili vpred v podstate celých 60 minút. My sme vedeli, čo máme urobiť. V prvej tretine sme prišli o Pointa, čo bola pre nás obrovská strata, ale každý jeden z nás ukázal neuveriteľnú snahu a hrali sme ako skutočne dobrý tím,“ povedal Černák.

Nečakaným hrdinom zápasu sa stal útočník Nick Paul, ktorý strelil oba góly Lightning. Išlo o jeho prvé dva góly v play-off v kariére. Tampa ho získala v tejto sezóny od Ottawy, s ktorou vo vyraďovacích bojoch nehral ani raz.

„Pauly je úžasný hráč. Na ľade robí skvelú prácu defenzívne aj ofenzívne. Dnes večer ukázal, akým druhom hráča je. Posunul nás ďalej dvoma gólmi a my sme radi, že sme ho získali,“ skonštatoval Černák.

Už tradičnou oporou „Bleskov“ bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil 30 z 31 striel.

„Vasi je náš hráč číslo jeden v každom jednom zápase. Vieme, že urobí niekoľko veľkých zákrokov, keď ho budeme potrebovať. To urobil aj dnes večer. Sme veľmi šťastní, že sme dnes večer vyhrali,“ poznamenal Černák.

Lightning teraz čaká ďalšia náročná séria – proti držiteľovi Prezidentovej trofeje a štátnemu rivalovi, Floride Panthers. Hráči obhajca titulu tak nebudú mať veľa priestoru na oslavy postupu.

„Je to obrovská vec. Každý zápas číslo sedem je veľmi ťažký fyzicky aj mentálne. Na to musíte byť pripravení, ale teraz musíme ísť ďalej a pripraviť sa na ďalšie kolo,“ povedal Černák.
Komplikácia pred 2. kolom? Tampe sa zranila hviezda + video
Tím Tampa Bay Lightning si v sobotu zaistil postup do 2. kola play-off, keď uspel v Toronte pomerom 2:1. Väčšinu zápasu však musel hrať bez hviezdneho útočníka Braydena Pointa, ktorý utrpel zranenie.

Point opustil zápas v prvej tretine a zdalo sa, že so zranením pravej nohy. V druhej tretine sa pokúsil o návrat, ale podľa grimás bolo vidieť, že ho noha bolí. Následne už do stretnutia nezasiahol. Presedel ho so spoluhráčmi na striedačke.

„Brayden Point mohol ledva korčuľovať počas jeho prvého striedania po zranení. Jeho spoluhráči ho potľapkávajú po pleci za to, že sa pokúsil o návrat. Jeho hlava je dole a je emocionálny,“ poznamenal Chris Johnston z TSN.

Momentálne so obavy, či bude dvadsaťšesťročný rodák z Calgary k dispozícii v sérii proti tímu Florida Panthers. Hlavný tréner Jon Cooper po zápase neposkytol žiadne informácie o jeho stave. Point zaznamenal v sedemzápasovej sérii dva góly a dve asistencie.
Jedna suspendácia, tri pokuty: To je následok prvého duelu Leafs s Lightning
Publikované: 04. 05. 2022
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v utorok potrestalo až štyroch hráčov z otváracieho zápasu série prvého kola play-off medzi Torontom a Tampou Bay. Jeden bol suspendovaný, traja dostali pokuty.

Jeden zápas pre dištanc vynechá útočník Maple Leafs Kyle Clifford, ktorý dostal trest za narazenie útočníka Rossa Coltona zo siedmej minúty prvej tretiny. Od rozhodcov za to už dostal väčší trest a osobný trest do konca zápasu. Colton ho dohral.

Cliffordov spoluhráč Wayne Simmonds, ako aj útočníci Lightning Corey Perry a Pat Maroon dostali maximálnu možnú pokutu za nešportové správanie, ktorého sa dopustili počas hromadnej šarvátky v tretej tretine. Simmonds a Maroon zaplatia 2250 amerických dolárov, Perry 2500.

Novinky z tímu

03. 04. 2022 - Slovenský obranca Erik Černák sa síce v sobotu netešil z výhry, keď jeho Tampa prehral s Montrealom 4:5 po nájazdoch, no v nadstavenom čase sa dostal do pozornosti, keď skvelým zákrokom eliminoval prečíslenie súpera dvoch na jedného:

01. 04. 2022 - Obranca Nick Perbix podpísal ročný vstupný kontrakt s Tampou Bay, ktorá ho draftovala v roku 2017 zo 169. miesta. Do konca sezóny bude v rámci skúšky súčasťou Syracuse z AHL. Dvadsaťtriročný rodák z Minnesoty má za sebou štyri roky na Štátnej univerzite St. Cloud. V poslednej sezóne zaznamenal 31 bodov (6+25) v 31 dueloch. Reprezentoval aj USA na olympiáde v Pekingu.
21. 03. 2022 - Center Iľja Usau podpísal ako nedraftovaný voľný hráč trojročnú nováčikovskú zmluvu s Tampou Bay. Dvadsaťročný Bielorus strávil posledné dve sezóny v KHL, kde hrával za Minsk. V tomto ročníku odohral 40 zápasov, v ktorých zaznamenal 26 bodov (9+17).

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.