SlovakNHL.sk
Dnes je 23. 11. 2020, 19:59. Meniny má Klement.

Najnovšie články

Vasilevskij sa pochválil novou maskou: Je na nej on i Stanley Cup + foto
Publikované: 23. 11. 2020
Brankár tímu Tampa Bay Lightning, Andrej Vasilevskij, už pozná podobu svojej novej masky a podelil sa o ňu aj s hokejovou verejnosťou.

Na maske pre sezónu 2020/21 sa nachádza on samotný, ako nad hlavou drží Stanleyho pohár. Z neho sa tešil v tomto roku, keď Lightning ovládli letnú dohrávku.

Dizajn masky navrhla a zrealizovala Sylvie Marsolaisová. Obsahuje aj tradičnú hlavu leva, blesky a palmy. Na ľavej strane je aj ruský znak a pod priezorom číslo 88.

Lightning zažijú toto so Stanleyho pohárom ako prvý tím histórie
Publikované: 15. 11. 2020
Unikátne okolnosti sezóny 2019/20 dávajú hráčom tímu Tampa Bay Lightning užiť si niečo, čo doteraz nemohol žiaden iný tím v histórii NHL. Po prvýkrát strávia hráči deň so Stanleyho pohárom, na ktorom už sú vyryté ich mená.

„Museli sme myslieť mimo „krabice“. Opýtali sme sa, ako by sme mohli urobiť niečo pozitívne v netradičnom, negatívnom období pre svet? A toto bola jedna z myšlienok. Nechajme na Pohár vyryť mená, a tak, keď budú mať príležitosť, chlapci si to môžu užiť. Myslím si, že je to obrovské pozitívum a každý s tým súhlasil,“ povedal Phil Pritchards, jeden zo strážcov trofeje pre Tampa Bay Times.

Zvyčajne sa mená hráčov majstrovského tímy vyryjú na prestížnu trofej pred začiatkom novej sezóny, keď už si s ním užili deň hráči a kľúčoví členovia realizačného tímu. Pre pandémiu však Lightning ešte nemali príležitosť deň so Stanleyho pohárom stráviť.

„Nie každý hráč už videl svoje meno na Stanleyho pohári. Veľa áno a je to dosť cool. Myslím si, že ak by tam mala byť jedna vec, ktorú by sme mohli robiť aj keď sa vrátime do normálu, tak by som bojoval za toto. Tie emócie sú také silné, keď niekto uvidí svoje meno na Pohári,“ poznamenal Pritchard.
Tampa musí vymeniť dvoch dobrých hráčov. Ktoré tímy jej môžu pomôcť?
Publikované: 14. 11. 2020
Tím Tampa Bay Lightning má stále bez zmluvy troch kľúčových hráčov, no ohľadom jej situácie bolo v ostatných dňoch až týždňoch ticho. Floridský tím však verí, že sa mu nakoniec všetko podarí vyriešiť.

Obmedzenými voľnými hráčmi sú stále aj Antony Cirelli, Erik Černák a Michail Sergačov, ktorí významne pomohli tímu k Stanleyho poháru. Pod platovým stropom majú však „Blesky“ k dispozícii len 2,9 milióna amerických dolárov.

Dôvodov, prečo je ohľadom Tampy ticho je viacero – neistota pred novou sezónou, neochota tímov pomôcť šampiónovi, obmedzený hráčsky trh či zaneprázdnenosť tímov ich vlastnými problémami.

Renaud Lavoie z TVA Sports však tvrdí, že Lightning nepochybujú o tom, že si svoje záležitosti pred štartom tréningového kempu vyriešia. Museli by sa však v nasledujúcich týždňoch vzdať dvoch dobrých hráčov zo základnej zostavy, aby si vytvorili viac miesta v rozpočte.

Ani to by však k zrealizovaniu výmeny stačiť nemuselo a floridský tím bude musieť zrejme k týmto hráčom pribaliť aj niečo iné – draftové voľby alebo dokonca aj nejaké mladé nádeje. Tímami, ktoré by mohli byť ochotné spolupracovať, sú podľa Lavoieho New Jersey, Los Angeles a Nashville.
Steve Yzerman nebude ohrozovať Tampu Bay
Publikované: 09. 11. 2020
Povráva sa, že tím Detroit Red Wings ešte neskončil s robením transakcií, no torontský novinár Steve Simmons upozorňuje, aby fanúšikovia nečakali, že sa Steve Yzerman odhodlá k offer sheet. Minimálne teda nie v prípade hráčov tímu Tampa Bay Lightning.

Lightning majú momentálne bez zmluvy troch kľúčových obmedzených voľných hráčov – Michaila Sergačova, Anthonyho Cirelliho a Erika Černák – a ocitli sa v náročnej situácii s nedostatkom miesta pod stropom, ktorú by sa niektorý generálny manažér mohol pokúsiť využiť. Yzerman to však nebude.

„Je tu podozrenie, že Yzerman má príliš veľa rešpektu k majiteľovi Lightning Jeffovi Vinikovi, s ktorým pracoval dlhé roky, aby sa vybral týmto smerom. Tampa Bay má ťažkosti s platovým stropom, Red Wing nie – načasovanie na offer sheet by bolo ideálne. Ale len vtedy, ak v tom neboli zahrnuté aj priateľstvá,“ skonštatoval Simmons.

Yzerman strávil celú hráčku kariéru v Detroite, v ktorého organizácii pracoval aj po jej ukončení. V roku 2010 však dostal príležitosť byť generálnym manažérom Lightning, ktorú využil a bol ním do minulého roka. Vtedy akceptoval rovnakú pozíciu u Red Wings.
Foto: Erik Černák už má svoje meno na Stanleyho pohári
Publikované: 02. 11. 2020
Obranca Erik Černák sa koncom septembra stal prvým Slovákom so Stanleyho pohárom od roku 2015. Od radostných momentov uplynul už vyše mesiac, no teraz prišiel ďalší dôvod na radosť – jeho meno je už definitívne vyryté do histórie. A to doslova.

Celý majstrovský tím Tampy Bay už pribudol na Stanleyho pohár, kde bolo vyrytých 52 mien hráčov, personálu, trénerov i majiteľa Lightning Jeffa Vinika. Meno košického rodáka nájdeme na deviatom riadku menoslovu, medzi Zachom Bogosianom a Anthonym Cirellim.


Lightning získali svoj druhý Stanleyho pohár v histórii, keď vo finálovej sérii zdolali v šiestich zápasoch tím Dallas Stars. Černák v ceste za titulom odohral 25 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri asistencie.

Či dvadsaťtriročný obranca dovedie prestížnu trofej na Slovensko, sa stále ešte nevie. Proti je pandemická situácia vo svete, no NHL stále možnosť, že by personálu a hráčom umožnila stráviť čas so Stanleyho pohárom nevylúčila.
 

Posledný zápas

28. 09. 2020
DAL 
-
 TBL

0:2

(0:1, 0:1, 0:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

17. 11. 2020 - Len pár mesiacov od zisku Stanleyho pohára vedenie tímu Tampa Bay Lightning informovalo, že prepustí ľudí na 30 pracovných pozíciách, čo predstavu zhruba 10 percent celkovej pracovnej sily organizácie. „Tieto rozhodnutia neboli urobené ľahko. Ale so športom a zábavným priemyslom, ktoré sú ovplyvnená ako v žiadnom inom období modernej doby, to bol nevyhnutný krok, aby sme sa dostali do pozície pre maximálne zotavenie,“ informoval výkonný riaditeľ Lightning a Vinik Sports Group Steve Giggs.
26. 09. 2020 - Tím Tampa Bay Lightning bude aj v sobotnom zápase číslo 5 z finálovej série proti Dallasu bez služieb kapitána Stevena Stamkosa. "Dnes večer ho neuvidíme," skonštatoval tréner Jon Cooper. Tridsaťročný Kanaďan sa vrátil do akcie v 3. zápase finále, v ktorom strelil gól, ale odohral len necelé tri minúty. Od druhej tretiny duel len sledoval pasívne zo striedačky. V dohrávke predtým nehral pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel pred tréningovým kempom.
24. 09. 2020 - Viac ako 1,4 milióna dielikov legendárneho Lega bolo použitých na vyskladanie mini mesta s nádychom Tampy vo floridskom Legolande v rámci podpory Lightning v boji o Stanleyho pohár proti Dallasu. Aj preto sa v meste nachádzali figúrky v modrom, nápisy „Go Bolts“ i mini hokejky. Pozrieť si to môžete na nasledujúcom videu:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: