SlovakNHL.sk
Dnes je 25. 8. 2019, 06:27. Meniny má Ľudovít.

Najnovšie články

Matthews: Byť kapitánom Leafs by bola obrovská česť
Publikované: 24. 08. 2019
Čoraz viac sa hovorí o tom, že by tím Toronto Maple Leafs mohol byť pripravený vymenovať svojho prvého kapitána od roku 2016. Medzi horúcich adeptov sa pritom radí aj hviezdny útočník Auston Matthews.

„Kapitánstvo je v hokeji, vo všeobecnosti, obrovská pocta, no v Toronte to platí ešte viac,“ povedal Matthews pre The Athletic. „Vidíte tie mená hráčov, ktorí boli kapitánmi pred vami. Máme všetkých kapitánov zoradených na vlajočkách, keď prichádzame na tréningové klzisko. Poznáte tie mená, čo priniesli tímu, ich bojovnosť, čo urobili pre komunitu, takže je to podľa mňa o trochu väčšia pocta, keď ste kapitánom v Toronte.“

Okrem Matthewsa sa vo všeobecnosti vnímajú za kandidátov aj John Tavares a Morgan Rielly. Tavares už má skúsenosti s touto pozíciou z tímu New York Islanders a Rielly je zase najdlhšie pôsobiacim hráčom Leafs a už pár sezón mu dres zdobí písmeno „A“.

„Či to budem ja alebo niekto iný, prinesie to so sebou veľa zodpovedností. Budem sa cítiť pohodlne bez ohľadu na to, či to budem ja alebo nie. Máme mnoho dobrých kandidátov, chlapcov, ktorí sú už v tejto lige dlho, chlapcov, ktorí už boli kapitánmi, ako je John Tavares, a chlapcov, ktoré už nejaký čas nosili na drese písmena,“ poznamenal Matthews.

Americký útočník oslávi v septembri len 22. narodeniny. Preto dostal otázku, či by nebolo zvláštne, ak by sa stal kapitánom napríklad na úkor dvadsaťosemročného Tavaresa, ktorý bol už v mladosti radený medzi vodcovské typy.

„Nemyslím si, že by to bolo divné,“ odvetil Matthews. „Každý má v mysli rovnaký cieľ. Každý chce byť prínosom svojím vlastným spôsobom a chce robiť to, čo je najlepšie pre tím. Keď bude niekto pripravený, Kyle Dubas a jeho tím urobia dobrú voľbu. Bez ohľadu na to, kto to bude, pohnete sa ďalej, budete si robiť svoje a pustite sa do práce.“
Marner a Toronto nie sú ďaleko od dohody. Je tu však jeden frustrujúci háčik
Publikované: 23. 08. 2019
Tím Toronto Maple Leafs a hviezdny útočník Mitchel Marner by nemuseli byť tak ďaleko od podpisu zmluvy. Pochopiteľne, má to však svoje „ale“, keďže ani na konci augusta stále k podpisu nedošlo.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet tvrdí, že časťou problémom je to, že ani jedna zo strán nemá stanovený žiaden hraničný termín. Zámorského odborníka však fascinuje iná vec.

„Ľudia mi hovoria, že v skutočnosti nie sú tak ďaleko od dohody pri krátkodobej zmluve,“ prezradil Friedman. „Hovoria mi, že tím začína byť frustrovaný spôsobom, akým sa to vyvíja. Uvidíme, ako to pôjde ďalej.“

Povráva sa, že strany sú si relatívne blízko, pokiaľ ide o trojročnú zmluvu. Maple Leafs však chcú podpísať dlhodobý kontrakt. A práve pri ňom ešte strany nenašli spoločnú reč.

„Frustrujúce je, že ak chcete dlhodobú zmluvu, nikam ste sa nepohli. To organizáciu skutočne frustruje – to, že to nikam nesmeruje. Ďalšia vec je, že Leafs nechcú opäť zažiť to, čo sa stalo s Nylanderom. Nechcú si ho upísať 1. decembra. Z toho dôvodu je tam veľa frustrácie,“ dodal Friedman.
Marner sa poobhliada po pôsobení vo Švajčiarsku
Publikované: 21. 08. 2019
Zástupcovia hviezdneho útočníka tímu Toronto Maple Leafs, Mitcha Marnera, podľa informácií Ricka Dhaliwala z televízie Sportsnet kontaktovali švajčiarsky klub ZSC Lions. Informáciu neskôr potvrdil aj Darren Dreger z konkurenčnej TSN.

Dvadsaťdvaročný Kanaďan je stále obmedzeným voľným hráčom bez zmluvy a prednedávnom sa nechal počuť, že bez zmluvy pravdepodobne nenastúpi do tréningového kempu Maple Leafs. Naposledy sa obe strany stretli minulý týždeň a údajne šlo o pozitívne rozhovory.

„Tie informácie sú správne, Marnerov kemp mal diskusie s Zürichom. Nebol by som prekvapený, ak by sme ho videli ísť tam začiatkom septembra trénovať,“ poznamenal Dreger.

„(Generálny manažér Kyle) Dubas a (agent Darren) Ferris sa minulý týždeň stretli. Boli to pozitívne rozhovory, ale žiaden pokrok. Marner by si mohol platiť poistku a ísť do tréningového kempu Leafs bez kontraktu. To by bol cirkus. Záujem o výmenu bude rásť, ako budú dni ubiehať.“

Švajčiarsky klub tieto informácie potvrdil, ale poznamenal, že sa ešte nerozhodlo o tom, či a kedy bude Marner s jeho mužstvom trénovať.

Z nedávnych informácií je známe, že Toronto ponúklo Marnerovi rôzne dlhé zmluvu s platom v rozmedzí 9 až 11 miliónov amerických dolárov ročne. Diskutovalo sa vraj o troj-, šesť- a sedemročnej zmluve.

Marner má za sebou trojročnú nováčikovskú zmluvu, počas ktorej trvania odohral 241 zápasov NHL so ziskom 224 bodov. V minulej sezóne si vytvoril osobné maximum s 94 bodmi (26+68) v 82 zápasoch.
Príchod Marnera do Vancouveru? Pre toto sa neuskutoční
Publikované: 18. 08. 2019
Mitch Marner stále nepodpísal novú zmluvu s tímom Toronto Maple Leafs, a tak je pochopiteľné, že sa sem-tam na svetle sveta objavia špekulácie o jeho výmene. Nedávno sa opäť hovorilo, či by nemohol zakotviť v tíme Vancouver Canucks.

Fanúšikovia Canucks by sa zrejme potešili pri predstave, ako by kanadský útočník v kombinácii so Švédom Eliasom Petterssonom ničil obrany súperov. David Quadrelli si však myslí, že existuje pádny dôvod, prečo Marner do Vancouveru nezavíta.

Na úvod poznamenal, že špekulácie pochádzajú z Toronta, a keďže nič nie je počuť vo Vancouveri, zrejme miestny klub túto alternatívu vážne nepreskúmava. Ak by to však aj robil, potom by tu boli otázniky nad uskutočniteľnosťou výmeny.

Je zrejmé, že cena za Marnera by bola vysoká a takmer určite by zahŕňala aj ďalšieho obmedzeného voľného hráča, Brocka Boesera. Pre Leafs by to dávalo zmysel, pretože by získali šikovného útočníka lacnejšieho o 3-4 milióny dolárov. Canucks by tiež zrejme museli obetovať minimálne jednu voľbu v prvom kole draftu, pravdepodobne však viac.

Canucks by pritom mohli draftové voľby obetovať radšej pre tzv. offer sheet, pri ktorej by prišli o štyri prvé kolá, ale udržali by si Boesera. Podľa Quadrelliho by však ani to nebolo z dlhodobého hľadiska pre tím z Britskej Kolumbie výhodné, pretože už prvé kolo stratili aj v roku 2020, a tak by bez neho boli päť rokov po sebe.

Podstatné však je, že hoci je Marner lepším hráčom ako Boeser, pre Canucks je druhý menovaný cennejší aj pre vzťah, ktorý si vybudoval s Petterssonom. Na ľade si rozumeli tak skvelo, že by bola škoda ich rozdeľovať. Navyše, obaja si vybudovali veľké priateľstvo aj mimo ľadu.

A ešte je tu aj faktor platového stropu. Aj ak by sa podarilo Canucks získať Marnera bez obetovania Boesera, nebola by šanca, aby sa s oboma udržali pod hranicou platového stropu. Boeser by tak či tak musel odísť. A jeho potenciálny odchod je dôvod, prečo nakoniec Marner do Vancouveru nezavíta.
Nylander je odhodlaný v novej sezóne dominovať
Publikované: 16. 08. 2019
Útočník William Nylander z tímu Toronto Maple Leafs zahodil minulý ročník za hlavu a pred tým nadchádzajúcim má jasný cieľ – stať sa jedným z elitných hráčov celej NHL.

„Teším sa na to, ako budem v tejto sezóne dominovať. Veľmi si verím a viem, čoho som schopný, takže sa neobávam o to, že niečo musím dokazovať. Som pripravený urobiť ten ďalší krok,“ povedal Nylander pre ligový web.

„Pred touto sezónou sa neviem dočkať toho, ako ukážem, že som dominantným hráčom v NHL. Tomu každé leto podriaďujem svoju prípravu. Toto leto nebolo iné. Pracoval som na tom, aby som sa stal lepším hráčom.“

Nylander sa vlani na novej zmluve s Maple Leafs dohodol až 1. decembra. Na prvý gól následne čakal až do svojho 12. zápasu a nakoniec ukončil základnú časť so ziskom 27 bodov (7+20) v 54 stretnutiach. To bolo najmenej od ročníka 2015/16, v ktorom v 22 zápasoch nazbieral 13 bodov.

„To trápenie bolo kombináciou všetkého. Možno tým, že som prišiel tak neskoro, bol môj cit pre strieľanie gólov trochu mimo. Jednoducho to tak je. Nemôžem za to viniť nič iné. Čo sa stalo, stalo sa,“ skonštatoval dvadsaťtriročný Švéd.

„Nemal som žiaden problém s tým, čo sa dialo v rokovaniach. Samozrejme, obe strany ich chceli uzavrieť skôr, to je jedná vec. Ale išlo to tak, ako to išlo. Ja som sa za to na tím nehneval a hádam ani Toronto na mňa nie. Teším sa na to, ako budem v tejto sezóne dominovať.“
 

Posledný zápas

23. 04. 2019
BOS 
-
 TOR

5:1

(2:1, 0:1, 3:0)

Nasledujúci zápas

TOR 
-
 OTT
02. 10. 2019 -

Novinky z tímu

23. 08. 2019 - Hokejový tím Arizonskej štátnej univerzity bude mať nové dresy. A s ich odhalením pomohol najslávnejší hokejista pochádzajúci z Arizony, útočník Toronta Auston Matthews.

28. 06. 2019 - Brankár Michael Hutchinson podpísal s Torontom novú jednoročnú jednocestnú zmluvu v hodnote 700 000 amerických dolárov. V minulej sezóne odchytal v NHL deväť zápasov za Panthers a Maple Leafs, pričom tri doviedol do víťazného konca. Mal v nich 88,7% úspešnosť zákrokov a priemer 3,27 inkasovaného gólu na zápas, pričom v drese kanadského tímu kryl 91,4 % striel v piatich dueloch. V nižšej AHL odchytal ďalších 31 zápasov s 90,9% úspešnosťou zákrokov.
29. 05. 2019 - Tím Toronto Maple Leafs podpísal novú dvojročnú zmluvu s trénerom Sheldonom Keefem, ktorý aj ďalšie dve sezóny povedie záložný tím Toronto Marlies v nižšej AHL. Keefe mal v ostatných štyroch sezónach bilanciu 189-87-20-1 a vlani doviedol tím k prvému titulu. Často sa jeho meno dostávalo medzi adeptov na post hlavného trénera v iných tímoch NHL, ale Maple Leafs si ho týmto spôsobom zaistili aj pre budúcnosť.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

marincinMartin
MARINČIN

obranca
#85

Reklama

O tíme v kocke

Toronto Maple Leafs

Vznik: 1917
Aréna: Scotiabank Arena (kapacita: 18 819)
Adresa: Scotiabank Arena, 40 Bay Street, Suite 400, Toronto, Ontario M5J 2X2
Oficiálny web: www.mapleleafs.com
Farma(AHL): Toronto Marlies
Najväčšie úspechy: 13x Stanley Cup (1918, 1922, 1932, 1942, 1945, 1947, 1948, 1949, 1951, 1962, 1963, 1964, 1967)
Vyradené čísla: 5 (B.Barilko), 6 (A.Bailey), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Miroslav Ihnačák, Peter Ihnačák, Marián Šťastný, Róbert Švehla, Richard Pánik, Martin Marinčin