SlovakNHL.sk
Dnes je 11. 7. 2020, 03:03. Meniny má Milota.

Najnovšie články

Kassianova fotka s členom gangu spôsobila sklamanie + foto
Publikované: 10. 07. 2020
Člen motorkárskeho gangu Hells Angels minulý piatok zverejnil na sociálnej sieti fotku s krídelníkom Edmontonu Zackom Kassianom. Obaja sa takmer dotýkali hlavami a boli bez ochrany nosa a úst. Hokejista v rovnaký deň vykorčuľoval so spoluhráčmi na jeden ľad.

Z tohto chovania bol sklamaný detektív, ktorý sa zameriava na motorkárske gangy, Jason Kemp. Ten získal kópiu fotky a pre denník Edmonton Journal povedal, že fotografia spôsobuje sklamanie hneď na dvoch frontoch.

„Je to veľké sklamanie na pár frontoch. Tým hlavným je, že teraz tu máme obmedzenia pre koronavírus,“ povedal Kemp, ktorý poukázal na nedostatok sociálneho odstupu i vysielanie zlého odkazu fanúšikom. „Športovci majú takú platformu, aby mohli osloviť mládež a robia s mládežou veľa roboty. Očakávali by sme, že budú robiť aj dobré voľby.“

Keď sa Oilers o fotografii dozvedeli, Kassiana si vraj zavolali na koberček a pripomenuli mu dôležitosť sociálneho odstupu v aktuálnej situácii. Väzby na motorkársky gang však odmietli a tvrdia, že hráč jednoducho neodmietne žiadneho fanúšika.

„Zack povedal, že to bolo na verejnom mieste a toho chlapíka nepoznal. Zack je obyčajný chlap z robotníckej triedy, ktorý je k fanúšikom priateľský. V našom meste je obľúbený,“ povedal viceprezident komunikácie Oilers Tim Shipton.

Kemp poukázal na to, že člen motorkárskeho gangu Dustin Lowry má na Instagrame súkromný účet a sleduje ho aj Kassian, ktorý na svojom profile dokopy sleduje len 464 užívateľov. Pripomenul aj májovú fotku hokejistu, na ktorej sedel na motorke Harley-Davidson.

Detektív pozná aj Lowryho, čo u neho spôsobilo najväčšie obavy, pretože má byť sociálne veľmi aktívnym človekom, ktorý aj v čase pandémie koronavírusu často cestuje: „Osobne som sledoval Dustina Lowryho na všetkých výjazdoch, pri objímaniach a porušovaniach obmedzení pri viacerých príležitostiach.“

Možný problém pre plány NHL? V jednom z dejísk prepukla nákaza
Publikované: 09. 07. 2020
Denník Edmonton Journal informuje, že nemocnica v Edmontone bola nútená zavrieť svoje brány verejnosti, pretože v nej naplno prepuklo šírenie nákazy nového koronavírusu. Mohol by to byť problém pre plány NHL dohrať tento ročník?

Edmonton je spolu s Torontom jedným z dvoch dejísk, v ktorých by sa mala sezóna 2019/20 dohrávať formou rozšíreného play-off. NHL bude aktuálny problém, ktorý si už vyžiadal troch mŕtvych pacientov a ďalších 20 infikovaných pacientov a 15 infikovaných pracovníkov, pozorne sledovať.

Zástupca ligového komisára Bill Daly však poznamenal, že v tomto bode ešte neočakáva, že by táto situácia mohla negatívne ovplyvniť oficiálne oznámenie dvoch dejísk play-off. Momentálne je v celej provincii Alberta 608 aktívnych prípadov nákazy, pričom v stredu ich pribudlo 46. V Edmontone ich je 232.
Bude letná NHL výzvou aj pre ľadárov? Absencia fanúšikov pomôže
Publikované: 09. 07. 2020
Kanadsko-americká NHL sa s hráčmi dohodla na tom, že sa ročník 2019/20 dohrá od augusta do začiatku októbra. Najmä prvý mesiac by však mohol byť výzvou aj pre ľadárov, ktorí sa budú musieť vyrovnávať s letnými teplotami. Až taký problém to však byť nemusí.

Predpokladom je, že sa sezóna dohrá v Scotiabank Aréne v Toronte a Rogers Place v Edmontone. V oboch kanadských mestách je august typicky druhým najteplejším mesiacom v roku. Nečudo, že sa niektorí ľudia obávajú, že sa z ľadu stane kaša.

Ligový komisár Gary Bettman však už pred mesiacom trval na tom, že súčasné chladiace technológie sú na takej úrovni, že ani letné teploty nebudú pri príprave ľadu problémom. Experti pritom tvrdia, že ľadári budú mať aj ďalšiu výhodu, ktorá paradoxne vypláva z pandémie – prázdne hľadiská.

„V arénach nebudú fanúšikovia. To je rovnako dôležité ako počasie, ktoré panuje vonku. Keď vám do haly príde 18 000 ľudí, vygenerujú veľa tela. V druhej a tretej tretine je už výzvou udržať ľad tvrdý a rýchly,“ tvrdí pre Toronto Sun Bob Hunter, ktorý mal v minulosti na starosť Air Canada Centre.

„Keď som pracoval v Air Canada Centre, boli sme schopní znížiť úroveň vlhkosti vzduchu. Pred mnohými rokmi sme investovali 5,3 milióna dolárov na odvlhčovač a viem, že odvtedy urobili ďalšie zlepšenia. Však si len spomeňte na Las Vegas, ktoré hostilo pred pár rokmi finále Stanleyho pohára v júni.“

Vegas je pekným príkladom toho, aké sú moderné technológie účinné. Finále hostilo v roku 2018 a na ľad nezazneli žiadne sťažnosti. Pripomeňme, že v tom čase sa teploty vzduchu pohybovali od 34 do 41 stupňov Celzia. Také teploty sú v Toronte a Edmontone v auguste len veľmi výnimočné.
Šatan sa ocitol v skvelej spoločnosti Kurriho, Messiera či McDavida
Publikované: 05. 07. 2020
Renomovaný magazín The Hockey News pokračuje v tvorbe najlepších mužstiev zložených z draftovaných hráčov vybraného tímu. Tentoraz sa dostal do pozornosti tím Edmonton Oilers, do ktorého zostavy snov by sa dostal aj Miroslav Šatan.

Slovenský útočník je podľa Briana Costella tretím najlepším ľavým krídlom, ktoré Oilers kedy draftovali. Pripomeňme, že tomu tak bolo v roku 1993 z celkovej 111. pozície. Topoľčiansky rodák odohral za Edmonton 126 zápasov, v ktorých zaznamenal 35 gólov a 28 asistencií. Jeho cesta potom viedla do Buffala, NY Islanders, Pittsburghu a Bostonu. NHL opúšťal so ziskom 735 bodov (363+372) v 1050 dueloch.

Šatan sa skutočne dostal do skvelej spoločnosti. V 20-členej zostave, do ktorej sa dostal aj český krídelník Aleš Hemský, nájdeme až šesť členov Siene slávy: Kevin Lowe, Mark Messier, Glenn Anderson, Paul Coffey, Jari Kurri a Grant Fuhr. A to sú v zostave aj Connor McDavid a Leon Draisaitl, ktorých cesta by tiež mohla viesť do prestížnej inštitúcie. A zaujímavých mien je tam viac.

Takto vyzerala kompletná dvadsiatka hráčov zaradená podľa postov:

Centri
Mark Messier (draft 1979, 48. pozícia)
Connor McDavid (2015, 1. pozícia)
Jason Arnott (1993, 7. pozícia)
Leon Draisaitl (2014, 3. pozícia)

Ľavé krídla
Taylor Hall (2010, 1. pozícia)
Ryan Smyth (1994, 6. pozícia)
Miroslav Šatan (1993, 111. pozícia)
Esa Tikkanen (1983, 80. pozícia)

Pravé krídla
Jari Kurri (1980, 69. pozícia)
Glenn Anderson (1979, 69. pozícia)
Aleš Hemský (2001, 13. pozícia)
Jordan Eberle (2008, 22. pozícia)

Obrancovia
Paul Coffey (1980, 6. pozícia)
Kevin Lowe (1979, 21. pozícia)
Steve Smith (1981, 111. pozícia)
Jeff Petry (2006, 45. pozícia)
Jeff Beukeboom (1983, 19. pozícia)
Tom Poti (1996, 59. pozícia)

Brankári
Grant Fuhr (1981, 8. pozícia)
Andy Moog (1980, 132. pozícia)
Názor zámorského experta: Podpíšu Oilers s Tomášom Jurčom novú zmluvu?
Publikované: 04. 07. 2020
Tomáš Jurčo minulý mesiac povedal, že by s ním tím Edmonton Oilers mohol počítať aj v budúcej sezóne a že by možnosť zotrvanie zvážil. Zámorský odborník si však nemyslí, že zotrvanie slovenského útočníka v Edmontone je pravdepodobné.

Z Edmontonu sa po tejto sezóne môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi Riley Sheahan, Tyler Ennis, Patrick Russell, Markus Granlund, Mike Smith, Mike Green, ako aj Brandon Manning, Brad Malone, Keegan Lowe, Shane Starrett a práve Jurčo.

Granlund už podpísal zmluvu v Európe. Ako by to mohlo dopadnúť s ostatnými?

Jason Gregor z rádia TSN 1260 si myslí, že by sa dalo tipovať na to, že sa do tímu vrátia Smith a Sheahan. Organizácii sa tiež páčia Malone a Lowe, ktorých miesto by mohlo byť v Bakersfielde. O Greenovi a Ennisovi by sa malo rozhodnúť v zvyšku ročníka, podľa toho, ako sa im bude dariť. „Manning a Jurčo nebudú upísaní,“ skonštatoval ďalej.

Jurčo podpísal s Edmontonom vlani jednoročnú zmluvu v hodnote 750 000 amerických dolárov. Pred operáciou bedrového kĺbu si v 12 zápasoch v drese Oilers pripísal dve asistencie a následne putoval do Bakersfieldu, za ktorý odohral ďalších osem duelov so ziskom štyroch gólov a troch asistencií.
 

Posledný zápas

11. 03. 2020
EDM 
-
 WPG

2:4

(0:0, 2:2, 0:2)

Nasledujúci zápas

EDM 
-
 NYI
13. 03. 2020 -

Novinky z tímu

04. 07. 2020 - Najväčšie hviezdy tímu Edmonton Oilers, Connor McDavid a Leon Draisaitl, sa v piatok po prvýkrát zapojili do druhej fázy plánu návratu NHL. McDavid sa do Edmontonu vrátil z Toronta, Draisaitl z Nemecka. Po prvýkrát v tímovom zariadení trénovali aj Zack Kassian, Tyler Ennis a Darnell Nurse.

03. 07. 2020 - Tím Edmonton Oilers si v týchto neistých časoch vyriešil jeden z otáznikov. Nakoniec mi neprinesie väčšie zmeny. „Olejári“ sa dohodli na viacročnom predĺžení spolupráce s tímom Wichita Thunder z ECHL, aby tak udržali kontinuitu svojho rozvojového systému. „Thunder boli posledné tri roky prvotriednym partnerom a veľmi dôverujeme trénerovi Ramseymu a organizácii Thunder, že budú rozvíjať budúcich hráčov pre (Bakersfield) Condors (z AHL) a Oilers,“ vyhlásil Bill Scott, asistent prezidenta hokejových operácií.
27. 03. 2020 - Kapitán Edmontonu Connor McDavid ukázal všetkým tým, čo doma nemajú dostatočne tréningové náčinie, že cvičiť sa dá s hocičím, ak do toho zapojíte svoju kreativitu. Napríklad pri čelných drepoch mu činku robil jeho pes Lenny. Koľko drepov s ním urobil za 30 sekúnd?

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

sekeraAndrej
SEKERA

obranca
#2

Reklama

O tíme v kocke

Edmonton Oilers

Vznik: 1972
Aréna: Rogers Place (kapacita: 16 839)
Adresa: Edmonton Oilers, 11230 - 110 Street, Edmonton, Alberta T5G 3H7
Oficiálny web: www.edmontonoilers.com
Farma(AHL): Oklahoma City Barons
Najväčšie úspechy: 5x Stanley Cup (1984, 1985, 1987, 1988, 1990)
Vyradené čísla: 3 (A.Hamilton), 7 (P.Coffey), 9 (G.Anderson), 11 (M.Messier), 17 (J.Kurri), 31 (G.Fuhr), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Čierný, Zdeno Cíger, Miroslav Šatan, Ľubomír Višňovský, Milan Kytnár, Martin Marinčin, Andrej Sekera