Dnes je 23. 5. 2022, 16:18. Meniny má Želmíra.

Evander Kane dosiahol bleskový hetrik a napodobnil legendy + video
Publikované: 23. 05. 2022
Edmonton sa po prvýkrát v sérii druhého kola play-off proti Calgary ujal vedenia, keď v treťom zápase série vyhral 4:1. Všetky štyri góly pritom strelil v druhej tretine a autorom troch z nich bol Evander Kane.

Kontroverzný, ale šikovný útočník dosiahol čistý hetrik už za rovnakých šesť minút druhej tretiny (360 sekúnd), aby rozšíril vedenie Oilers z 1:0 na 4:0. Išlo o siedmy najrýchlejší hetrik v histórii play-off, pričom rekord drží Tim Kerr z Philadelphie, ktorý na jeho dosiahnutie potreboval v roku 1985 len 204 sekúnd.

O 47 sekúnd rýchlejší bol v roku 1991 aj Petr Klíma, ktorý drží rekord Oilers. On i Wayne Gretzky (1983) sú jedinými hráčmi tímu, ktorí dosiahli v play-off čistý hetrik pred tridsaťročným rodákom z Vancouveru.

Kane sa stal štvrtým hráčom Edmontonu, ktorý dokázal v jednom play-off streliť hetrik viac ako raz. Napodobnil legendy klubu i celého hokeja, Jariho Kurriho (4 v 1985), Marka Messiera (3 v 1983) a Waynea Gretzkyho (2 v 1981, 1983, 1985).

Pri všetkých troch góloch Kanea asistoval Leon Draisaitl, ktorý predtým prihrával aj na gól Zacha Hymana. Tri asistencie si z duelu odniesol Connor McDavid, ktorý vedie bodovanie play-off s 23 bodmi. Druhý je Draisaitl s 19. Kane je s 13 bodmi šiesty, no s 10 gólmi vedie strelcov.

Lucic putoval pod sprchy. Za bránou vrazil do Smitha a spustil melu + video
Tvrdý útočník tímu Calgary Flames, Milan Lucic, nedohral nedeľný zápas číslo tri zo série druhého kola play-off proti Edmontonu Oilers. Dôvodom bol trest za incident z tretej tretiny.

Lucic v strede poslednej dvadsaťminútovky vrazil za bránou do brankára Oilers Mikea Smitha, ktorý sa snažil rozohrať puk. Rozhodcovia mu za to dali päťminútový trest a vylúčili ho aj do konca zápasu.

Po kontakte, pochopiteľne, nasledovala aj potýčka medzi oboma mužstvami.

Smith následne musel tiež opustiť bránu, pretože musel absolvovať testy na otras mozgu. Keď nimi prešiel, do brány sa opäť vrátil. Medzitým ho nahradil Mikko Koskinen, ktorý nečelil ani jednej strele. Smith ich nakoniec kryl 31 z 32 a Oilers duel vyhrali 4:1.

Tréner Flames Darryl Sutter po zápase povedal, že ak by chcel Lucic brankára zraniť, tak by kolízia bola omnoho horšia. „Nazvali to napadnutím. Viete si predstaviť, čo by sa stalo, ak by ho Lucic skutočne napadol? V skutočnosti sa trochu snažil aj spomaliť,“ poznamenal.

Liga jeho zverenca už suspendovala štyrikrát počas jeho kariéry.
Brankár Oilers vraj končí v NHL. Uprednostní Európu
Publikované: 22. 05. 2022
Bývalý hlavný tréner z NHL, Bob Hartley, tvrdí, že brankár tímu Edmonton Oilers, Mikko Koskinen, má namierené naspäť do Európy.

Podľa niekdajšieho kormidelníka Colorada, Atlanty či Calgary už akceptoval ponuku na zmluvu s tímom HC Lugano z najvyššej švajčiarskej súťaže, v ktorej by sa mal predstaviť v budúcej sezóne.

Koskinen je momentálne dvojkou Edmontonu, ktorý sa v sérii proti Calgary snaží dostať do finále Západnej konferencie. Prednosť v bráne dostáva Mike Smith.

Pre kanadský tím však jeho odchod nebude veľkým prekvapením. Čakalo sa, že s ním generálny manažér Ken Holland v lete nepodpíše novú zmluvu a buď povýši do pozície náhradníka Stuarta Skinnera, alebo nájde jednotku na hráčskom trhu.

Tridsaťtriročný Koskinen pôsobil v Edmonton od ročníka 2018/19. V tejto sezóne odchytal 45 zápasov s bilanciou 27-12-4 a 90,3% úspešnosťou zákrokov. V jedinom zápase play-off inkasoval päť gólov z 37 striel.
Draisaitl: McDavid ukázal, že je najlepším hráčom na svete
Publikované: 16. 05. 2022
Aby postúpil z prvého kola play-off po prvýkrát od roku 2017, potreboval Edmonton vydarenú sériu aj od svojich najväčších hviezd. Kapitán Connor McDavid nesklamal vtedy, keď bolo treba.

„Je najlepším hráčom na svete a myslím si, že to ukázal v posledných dvoch zápasoch. Nie sú to len zručnosti – tých má veľa, čo je zrejmé. Je to však aj vôľa,“ povedal Leon Draisaitl.

„Môžete to vidieť v jeho očiach, môžete to cítiť pri každom jeho striedaní. Je odhodlaný. Nebolo možné, že sa on, alebo my, vzdáme, Viedol nás. Bol úžasný.“

McDavidl vedie všetkých korčuliarov v play-off so 14 bodmi, pričom v zápasoch číslo šesť a sedem zaznamenal dva góly a tri asistencie. V siedmom zápase odohral cez 27 minút, prihrával na víťazný gól a v závere tretej tretiny strelil gól na 2:0. Takým pomerom zápas proti Kings aj skončil.

Draisaitl tiež nemá za sebou zlú sériu. S deviatimi bodmi zdieľal druhé miesto v tímovej produktivite. V rozhodujúcom zápase odohral cez 22 minút, pričom hral aj s poranením, ktoré utrpel v predošlom stretnutí.

„Naši najlepší hráči boli v tejto sérii našimi najlepšími hráčmi. Ak chcete vyhrať, vaši najlepší hráči musia byť na vrchole svojej formy alebo ešte lepší. McDavid a Draisaitl boli pre nás ako kone a obaja boli aj lídrami – každý ich nasledovať a odviedol si svoju prácu,“ povedal brankár Mike Smith.

„Urobili skvelé prácu v tom, aby nás viedli správnym smerom. Ohromný výkon od oboch. Keď bol zápas na vlásku, hrali svoj najlepší hokej. “
Dvaja hráči s trestom: Oilers bude v zápase o prežitie chýbať hviezda
Publikované: 12. 05. 2022
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v stredu potrestalo dvoch hráčov Edmontonu a jeden z nich vynechá štvrtkový zápas, v ktorom bude môcť tím Los Angeles Kings ukončiť sezónu Oilers.

Kanadskému tímu nebude k dispozícii hviezdny obranca Darnell Nurse, ktorý bol suspendovaný na jeden zápas za úder hlavou do útočníka Kings Phillipa Danaulta v utorkovom zápase. Incident sa stal v záverečných sekundách druhej tretiny a rozhodcovia Nurseho nepotrestali.

Nurse bol najvyťažovanejším hráčom tímu v základnej časti s náskokom takmer troch minút na zápas, keď jeho priemerný hrací čas dosiahol hodnotu 25:03. V play-off doteraz hrával takmer 22 minút na zápas a opäť je najvyťažovanejším hráčom tímu.

Medzitým, útočník Zack Kassian dostal maximálnu možnú pokutu 5000 amerických dolárov za krosček na obrancu Los Angeles Seana Durziho zo záveru druhej dvadsaťminútovky utorkového duelu. Už rozhodcovia mu zaň udelili dvojnásobný menší trest.

Novinky z tímu

12. 05. 2022 - Krídelník Carter Savoie podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Edmontonom, ktorý ho draftoval v roku 2020 z celkového 100. miesta. Dvadsaťročný Kanaďan bol hviezdou Denverskej univerzity, ktorej pomohol k celonárodnému titulu. V 39 dueloch nazbieral 45 bodov (23+22). Po skončení vysokoškolskej sezóny sa pripojil k Bakersfield z AHL na skúšku. V dvoch dueloch nebodoval. Nováčikovská zmluva začne platiť ešte v tomto ročníku.
03. 05. 2022 - Aj v play-off dokáže Connor McDavid dvíhať divákov zo sedadiel. Kapitán Edmontonu sa v pondelkovom otváracom zápase série proti Los Angeles prezentoval ďalším z jeho zbierky pekných prienikov, ktoré zakončil gólovo:

01. 04. 2022 - Center Xavier Bourgault podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Edmontom, ktorý ho draftoval v minulom roku z celkového 22. miesta. Devätnásťročný rodák z Quebecu pôsobí v Shawinigane z juniorskej QMJHL, v ktorej hráva od ročníka 2018/19. V tom aktuálnom odohral 31 zápasov so ziskom 26 gólov a 51 bodov.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.