SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1993 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale BankAtlantic Center, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 19 250 divákov. Klub má vyradené čísla 37 (W.Huizenga), 93 (B.Torrey), 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí finále Stanley Cupu (1996). Farmárskym tímom je klub Rochester Americans. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník, Tomáš Kopecký.
Mediálny magnát H. Wayne Huizenga bol ligou ocenený právami na organizáciu NHL v roku 1992. Panthers sa v roku 1993 zúčastnili rozširujúceho draftu a zaradili sa medzi tímy s najúspešnejším vstupom do NHL.

Svoj prvý zápas klub odohral vonku proti Chicagu a zaznamenal hneď svoj prvý bod za remízu 4:4. Prvé víťazstvo prišlo vo floridskom derby proti Tampe Bay, ktorú Panthers porazili 2:0 pred rekordnou návštevnosťou 27 227 divákov, ktorí sa zmestili do Thunderdome, domácej arény Lightning.

Vo svojej prvej sezóne ušlo Panthers play-off len o vlások a jeden bod im chýbal od 50% úspešnosti. Panthers si v úvodnej sezóne vytvorili reputáciu mužstva, ktoré ničí hokej. Tímová taktika bola založená na prísne defenzívnom štýle trénera Rogera Neilsona.

Po tom, ako tím nepostúpil do play-off v roku 1995, klub vyhodil trénera Neilsona a nahradil ho Dougom MacLeanom. V nasledujúcom roku sa Panthers po prvýkrát prebojovali do play-off a dostali sa v ňom až do finále Stanley Cupu. V ňom tím nestačili na Colorado, ktoré si s Panthers poradilo hladko v štyroch zápasoch.

V nasledujúcej sezóne Florida neuspela v prvom kole play-off, do ktorého sa v sezóne 1997/98 už nepozreli. Hrozný štart do sezóny odsúdil trénera MacLeana na trest výpoveďou. Klub potom viedol generálny manažér Bryan Murray, avšak ani on nepomohol klubu od najneúspešnej sezóny v dovtedajšej histórii.

V roku 1998 sa tím presťahoval do novučičkej arény National Car Rental Canter. V roku 1999 zaujal klub najmä veľkou výmenou s Vancouverom, z ktorého do tímu prišiel Pavel Bure. O rok neskôr sa tím dostal opäť do play-off, v ktorom v prvom kole podľahol neskoršiemu víťazovi - New Jersey.

V nasledujúcich rokoch sa Panthers trápili. V roku 2003 hostili Zápas hviezd, v ktorom Západ zdolal výber Východu 6:5 po samostatných nájazdoch, ktoré sa v tejto exhibícii použili po prvýkrát.

V roku 2006 sa „panteri“ postarali o ďalší veľký trejd a opäť s Vancouverom, do ktorého poslali brankára Roberta Luonga, Lukaša Krajíčka a voľbu v drafte. Tím zo Sunrise získal Todda Bertuzziho, Alexa Aulda a Bryana Allena. Tento trejd bol považovaný za jeden z najhorších v histórii profesionálneho športu.
 

Posledný zápas

09. 04. 2011
FLO 
-
 WAS

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

DAL 
-
 FLA
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

17. 03. 2020 - Brankár Sergej Bobrovskij pôsobí na mieste, ktorému počasie praje. Namiesto toho, aby si pod floridským slnkom vyložil nohy, však poctivo pracuje na tom, aby bol pripravený, keď sa raz akcia v NHL prinavráti. Využíva pritom aj nahrávací stroj z tenisu:

27. 02. 2020 - Brankár Chris Driedger bol poslaný do záložného tímu Floridy z nižšej AHL, aby tam absolvoval kondičný pobyt pred návratom do zostavy po zranení slabín, pre ktoré nechytal od 18. januára. Dvadsaťpäťročný rodák z Winnipegu má v tejto sezóne bilanciu 5-2-0 s 93,2% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,35 inkasovaného gólu na zápas. Ročník začal v AHL, kde patril k najlepším brankárom.
17. 02. 2020 - Tím Florida Panthers zapísal na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Jaycea Hawryluka, ktorý v tejto sezóne odohral 15 zápasov so ziskom gólu a dvoch asistencií. V priemere hrával necelých desať minút na zápas a po návrate zo zranenia býval prevažne zdravým náhradníkom. Nehral ani v posledných troch dueloch tímu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Panthers Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník a Tomáš Kopecký.

Reklama

O tíme v kocke

Florida Panthers

Vznik: 1993
Aréna: BankAtlantic Center (kapacita: 19 250)
Adresa: BankAtlantic Center, One Panthers Parkway, Sunrise, FL 33323
Oficiálny web: www.floridapanthers.com
Farma(AHL): Rochester Americans
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (1996)
Vyradené čísla: 37 (W.Huizenga), 93 (B.Torrey), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník, Tomáš Kopecký