Dnes je 11. 5. 2021, 22:39. Meniny má Blažena.

Rinne sa opäť spája s odchodom z Nashvillu
Publikované: 09. 05. 2021
V tejto sezóne sa už povrávalo, že by mohla byť posledný pre brankára Pekku Rinneho v tíme Nashville Predators. Aktuálne sa jeho odchod opäť skloňuje.

Podľa fínskeho denníka Kaleva by je veterán v rozhovoroch s tímom Kärpät Oulu, s ktorým by mohol podpísať zmluvu, keď mu vyprší tá aktuálne s Nashvillom. A k tomu dôjde v tejto sezóne.

Rozhovory potvrdil športový riaditeľ fínskeho klubu Harri Aho, no stále nie je isté, či sa Rinne k tímu pripojí už po tejto sezóne. Stále sa nerozhodol, či ročník 2020/21 bude jeho posledný v NHL.

Rinne v marci pre The Athletic uviedol, že chce ukončiť kariéru ako Predátor a v NHL si už neoblečie dres iného tímu. Nashville ho draftoval v roku 2004 z 258. miesta a chytával len zaň.

V tejto sezóne má 38-ročný Fín, ktorý odchádzal v roku 2005 do zámoria práve z Oulu, bilanciu 9-12-1 s 90,2% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,97 inkasovaného gólu na zápas. Viac zápasov v nej odchytal Juuse Saros, ktorý doteraz kryl 92,7 % striel.
Predators chcú predĺžiť zmluvy s Forsbergom i Ekhölmom
Publikované: 14. 04. 2021
Obranca Mattias Ekhölm a útočník Filip Forsberg sa po budúcej sezóne môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi. Generálny manažér David Poile je však otvorený k ich zotrvaniu v Nashville.

Ekhölm bol v tejto sezóne častým subjektom špekulácií o možnej výmene, no Poile by si ho rád udržal aj do budúcnosti.

„Jeho meno sa často spomínalo v súvislosti s výmenami a rôznymi vecami. Moja nasledujúca konverzácia s Mattiasom v tomto roku bude o jeho pocitoch o tom, ako zapasuje do budúcnosti nášho hokejového klubu a či by tu rád zostal dlhšie, nie o tom, že ho chceme vymeniť,“ povedal Poile.

Jedným z kľúčových hráčov je Forsberg, ktorý je pre generálneho manažéra prioritou pre to, ako významne pomáha ofenzívnej produktivite mužstva.

„Mali by sme si sadnúť a zistiť, čo si myslí o svojej budúcnosti tu a či tam bude príležitosť predĺžiť s ním zmluvu,“ poznamenal Poile. „Bolo by veľmi ťažké nahradiť ho. Myslím si, že práve len vstúpil na vrchol kariéry. Toto sú jeho najlepšie roky a stále si viem predstaviť deň, keď Filip nestrelí len 30 gólov, ale rovno 40.“

Tridsaťročný Ekhölm odohral v tejto sezóne 37 zápasov, v ktorých zaznamenal päť gólov a 12 asistencií. O štyri roky mladší Forsberg strelil 11 gólov a nazbieral 29 bodov v 34 tohtosezónnych stretnutiach.
Útočník Nashvillu bol suspendovaný na dva zápasy + video
Publikované: 12. 04. 2021
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v nedeľu suspendovalo útočníka Nashvillu Michaela McCarrona na dva zápasy bez platu.

McCarron sa previnil zákrokom do hlavy útočníka Tampy Yanniho Gourdeho v poslednej minúte tretej tretiny sobotného zápasu. Od rozhodcov zaň dostal trest do konca zápasu.

Vinník vynechal nedeľný zápas proti Dallasu a nezahrá si ani v utorok proti Tampe. Do akcie sa bude môcť vrátiť vo štvrtok proti Caroline. Vtedy už bude ľahší o takmer 12 069 amerických dolárov, ktoré poputujú na účet Hráčskeho rezervného fondu.

Arvidsson si dal darček k narodeninám: Trestným strieľaním zavŕšil hetrik + video
Publikované: 09. 04. 2021
Útočník Viktor Arvidsson oslavoval vo štvrtok 28. narodeniny. A oslávil ich veľkým štýlom, keď s hetrikom doviedol Nashville k výhre 7:1 nad Detroitom.

Skúsený Švéd sa pritom vrátil do zostavy Predators po tom, čo vynechal utorkový duel proti Red Wings pre zranenie hornej časti tela. Svoj tretí hetrik v kariére zavŕšil úspešným trestným strieľaním.

Niečo také sa ešte nikdy hráčovi Nashvillu nepodarilo. Za posledných desať rokov dokázali hetrik skompletizovať trestným strieľaním len Noel Acciari z Floridy a Sam Steel z Anaheimu.

Arvidsson najskôr v tretej minúte druhej tretiny vyrovnával na 1:1. V strede tretej tretiny už upravoval vedenie na 5:1 a o minútu neskôr zoči-voči Jonathanovi Bernierovi uspel z trestného strieľania.

„To je celkom dobré na narodeniny,“ povedal po zápase.

Arvidsson, ktorý pred dvoma rokmi vytvoril klubový rekord s 34 gólmi, vstupoval do štvrtkového zápasu len s piatimi gólmi po 39 stretnutiach. V predošlých desiatich skóroval len raz.

„Očakáva, že bude strieľať góly. Dúfajme, že toto ho odrazí k ďalším úspechom,“ poznamenal tréner John Hynes o zverencovi, ktorý nazbieral v tomto ročníku dokopy 21 bodov.

Skúsený obranca Predators už nie je k dispozícii na výmenu
Publikované: 31. 03. 2021
Tím Nashville Predators je pri chuti, čo potvrdzuje šesťzápasová víťazná séria. Došlo k zlepšeniu, v ktoré veril generálny manažér David Poile, a tím je späť v hre o play-off. Preto sa menia aj priority pred prestupovou uzávierkou.

Podľa Elliottea Friedmana zo Sportsnet by Predators, ktorý sú momentálne štvrtí v Centrálnej divízii, nemuseli stáť na strane predávajúcich a Poile už dokonca zo zoznamu hráčov dostupných na výmenu vyškrtol obrancu Mattiasa Ekhölma.

Počas sezóny sa tridsaťročný Švéd spájal s odchodom z Nashvillu celkom pravidelne. Spájali sa s ním tímy, ako sú Boston, Toronto, Winnipeg, Montreal či Philadelphia. Tí teraz budú musieť svoj záujem presmerovať niekam inam, potenciálne na obrancu Columbusu Davida Savarda.

Netreba ani hovoriť o tom, že momentálne nie sú k dispozícii na výmenu ani hráči, ako Filip Forsberg, Ryan Ellis či Mikael Granlund, ktorý sa sem-tam tiež objavovali v špekuláciách. Poile nechce narušiť súhru tímu, ktorý by chcel postúpiť do play-off aj v siedmej sezóne po sebe.

Novinky z tímu

21. 04. 2021 - Obranca Marc Del Gaizo podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Nashvillom, ktorý ho draftoval v roku 2019 z celkového 109. miesta. Dvadsaťjedenročný rodák z New Jersey strávil posledné tri ročníky na Massachusettskej univerzite. V poslednom odohral 27 zápasov so ziskom 14 bodov (3+11), 4 trestných minút a 21 plusových bodov.
16. 04. 2021 - Brankár Tomáš Vomáčka podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Nashvillom, ktorý ho draftoval v roku 2017 z celkového 154. miesta. Dvadsaťjedenročný Čech strávil posledné tri sezóny na Connecticutskej univerzite. V poslednom ročníku mal bilanciu 10-11-2 s 90,9% úspešnosťou zákrokov.
06. 04. 2021 - Center Grant Mismash podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Nashvillom, ktorý ho draftoval v roku 2017 z celkového 61. miesta. Dvadsaťdvaročný rodák z Minnesoty má za sebou štyri roky na Univerzite Severnej Dakoty. V poslednej sezóne strelil 10 gólov a pridal deväť asistencií v 20 stretnutiach.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.