Dnes je 21. 2. 2020, 09:41. Meniny má Eleonóra.

Craig Smith potvrdil streleckú formu prvým hetrikom v kariére + video
Publikované: 14. 02. 2020
Americký útočník Craig Smith má za sebou strelecky najvydarenejší zápas v kariére. Vo štvrtok pomohol troma gólmi k výhre Nashville Predators 5:0 nad New Yorkom Islanders. Tešil sa tak z premiérového hetriku v NHL.

Tridsaťročný krídelník strelil otvárací a zároveň víťazný gól už po 35 sekundách prvej tretiny. V ôsmej minúte zvýšil náskok svojho tímu na 2:0 a v 32. minúte uzavrel skóre duelu. Strelecky sa presadil v treťom zápase v rade.

„Je to skvelý pocit. Mal som už niekoľko príležitostí streliť hetrik, takže som rád, že to napokon vyšlo. Spoluhráči mi k tomu veľmi pomohli,“ povedal médiám Smith, prvá hviezda duelu. V posledných troch dueloch skóroval dokopy päťkrát.

Smith si rozšíril konto na 16 gólov a 27 bodov v 56 zápasoch tejto sezóny, jeho deviatej v drese Predators i v NHL. Po 648 dueloch základnej časti má na konte 160 gólov a 326 bodov. Draftovaný bol v roku 2009 z 98. miesta.
Duchene verí, že sa Nashville dokáže dostať do play-off aj so súčasnou zostavou
Publikované: 29. 01. 2020
Útočník Matt Duchene si nemyslí, že tím Nashville Predators potrebuje pred prestupovou uzávierkou robiť nejaké výmeny, aby sa prebojoval do play-off.

„Naše mužstvo tu milujeme. Myslím si, že každý je spokojný s talentom, ktorý tu máme. Je čas, aby sme začali hrať tak, ako sme schopní,“ povedal Duchene pre ligový web. „Nemyslím si, že nám v tejto kabíne niečo chýba.“

Nashville je šesť bodov za Vegas, ktoré je v pozícii druhej divokej karty v Západnej konferencii. Predators odohrali o päť zápasov menej a medzi oboma klubmi figurujú tri iné tímy.

„Pozrite sa na nás. Na papieri to vyzerá zle, ale so zápasmi, ktoré máme k dobru, tu máme skvelú príležitosť, aby sme dali dokopy menšiu sériu úspešných duelov,“ poznamenal Duchene.

Tím z Tennessee nechýbal v bojoch o Stanleyho pohár v predošlých piatich sezónach po sebe a od vyhodenia Petera Laviolettea má bilanciu 3-3-0. V posledných 20 zápasoch je jeho bilancia 10-8-2, pričom ani raz nevyhral viac ako dva zápasy po sebe. Najdlhšia víťazná séria v celej sezóne trvala štyri zápasy.

„Sme v tejto pozícii, pretože sme mali v jednom bode celkom ťažké obdobie. To nás sem dostalo. Inak sme však hrali konzistentne. Pravdepodobne to vyzerá horšie, ako to v skutočnosti je, ale je čas, aby sme začali typ hry, ktorú sme schopní hrať,“ povedal Duchene, ktorý v prvých 44 dueloch nazbieral 31 bodov (10+21).
Obranca Rangers a útočník Predators dostali od NHL pokuty + video
Publikované: 18. 01. 2020
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v piatok udelilo pokuty v maximálnej možnej výške podľa podmienok kolektívnej dohody dvom hráčom. Ich finančná strata bude ziskom pre účet Hráčskeho rezervného fondu.

Obranca Rangers Ryan Lindgren zaplatí takmer 2487 amerických dolárov za nedovolené bránenie, ktorého sa dopustil voči Jordanovi Eberlemu vo štvrtkovom derby proti Islanders. Incident sa stal v 16. minúte druhej tretiny a vinník zaň dostal aj menší trest za krosček.

Útočník Nashvillu Viktor Arvdsson dostal pokutu 2000 amerických dolárov, pretože po druhýkrát v sezóne filmoval. Stalo sa tak 7. januára proti Bostonu. Za predošlý prečin, ktorého sa dopustil 27. decembra proti Pittsburghu, dostal varovanie. Ak by filmoval znova, zaplatil by o tisíc dolárov viac.

Publikované: 15. 01. 2020
Andrejovi Svečnikovovi z Caroliny to v tejto sezóne vyšlo dvakrát, ale až do utorkovej noci bol jediným hráčom NHL s podobným gólom. Filip Forsberg sa však k nemu pridal, keď lakrosovým spôsobom zaskočil Mikea Smitha v bráne Edmontonu.

Útočník Nashville sa stal druhým hráčom v ligovej histórii, ktorý skóroval zdvihnutím puku spoza brány a jeho vhodením dnu. V jedenástej minúte duelu proti Oilers ním vyrovnával stav na 1:1. Napokon však Predators prehrali 2:4.

„Je to skvelý pocit takto skórovať. Navyše, bol to dôležitý gól. Niekoľkokrát som to predtým skúšal a som veľmi rád, že mi to tam padlo. Na druhej strane, tešil by som sa z toho viac, keby sme vyhrali,“ povedal novinárom Forsberg, druhá hviezda duelu.

Forsbergovi sa podarili streliť lakrosový gól dokonca v pohybe, nie zo stoja a bekhendom, pričom puk nadvihol čepeľou hokejky. Bol podľa vás jeho presný zásah krajší ako tie Svečnikovove?
Publikované: 10. 01. 2020
Americký útočník Nashville sa vo štvrtkovom zápase proti Chicagu dočkal premiérového gólu v NHL. Pomohol ním k výhre 5:2 a vyslúžil si post druhej hviezdy duelu.

Dvadsaťšesťročný center zvyšoval náskok Predators v deviatej minúte na 2:0. Bol to jeho štvrtý bod v jedenástom zápase sezóny a sedemnástom v kariére. V NHL debutoval už v minulom ročníku šiestimi bezbodovými duelmi.

„Bol to naozaj výnimočný okamih. Pomohli mi k nemu všetci spoluhráči na ľade peknými prihrávkami. Ja som bol len v správnom čase na správnom mieste,“ povedal Blackwell skromne o svojom kariérnom míľniku. Draftovalo ho ešte v roku 2011 San Jose zo 194. miesta.

Novinky z tímu

20. 10. 2019 - Krídelník Jegor Afanasejev podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Nashvillom, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 45. miesta. Osemnásťročný moskovský rodák hráva v tejto sezóne za Windsor v juniorskej OHL. V prvých 11 zápasoch nazbieral 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.
16. 10. 2019 - Po dvojzápasovej absencii spôsobenej zranením dolnej časti tela sa do zostavy Nashvillu vrátil v utorok proti Vegas útočník Roco Grimaldi. Odohral 13 minút a pripísal si asistenciu. Predators medzitým umiestnili na waiver listinu nechránených hráčov útočníka Daniela Carra, ktorý zastúpil Grimaldiho v zostave. V dvoch dueloch si pripísal len jeden mínusový bod.
19. 06. 2019 - Rob Scuderi, Sebastien Bordeleau a Dave Rook sa v utorok stali novými rozvojovými trénermi tímu Nashville Predators. Scuderi bude mať na starosti obrancovi, Bordeleau útočníkov a Rook brankárov. Spolupracovať budú so Scottom Nicholom, riaditeľom hráčskeho rozvoja a generálnym manažérom záložného tímu Milwaukee Admirals z AHL.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.