SlovakNHL.sk

Prekon├íva o─Źak├ívania? Ak by sa S├Żkora narodil nesk├┤r, bol by zrejme v 1. kole draftu

Z├ímorsk├Ż novin├ír Sam Henes sa pozrel na slovensk├ęho ├║to─Źn├şka Adama S├Żkoru z organiz├ície New York Rangers, ktor├ęho berie za rozv├şjaj├║cu sa hviezdu, ale aj potenci├ílne akt├şvum pred tohtoro─Źnou prestupovou uz├ívierkou.

S├Żkora bol draftovan├Ż v roku 2022 z celkov├ęho 63. miesta, no Henes kon┼ítatuje: ÔÇ×Bol jedn├Żm z najmlad┼í├şch hr├í─Źov draftu ÔÇô narodeniny mal len osem dn├ş pred hrani─Źn├Żm 15. septembrom. Ak by sa narodil po tej hranici, pravdepodobne by bol v roku 2023 draftovan├Ż u┼ż v prvom kole.ÔÇť

S├Żkora a┼ż v druhej sez├│ne po drafte naplno zarez├íva v z├ímor├ş, kde ako dev├Ątn├ís┼ąro─Źn├Ż hr├íva v profesion├ílnej AHL. V 38 z├ípasoch v drese Hartfordu vyprodukoval 19 bodov (6+13) a ukazuje, ┼że z neho nemus├ş by┼ą len defenz├şvny hr├í─Ź do ni┼ż┼í├şch form├íci├ş.

ÔÇ×V ├║toku s Alexom Belzilem a Jakeom Leschyshynom demon┼ítruje schopnos┼ą n├íjs┼ą sp├┤sob, ako by┼ą pr├şnosom, na konzistentnej b├íze v profesion├ílnej lige, v ktorej je jedn├Żm z najmlad┼í├şch hr├í─Źov. To je extr├ęmne n├íro─Źn├í vec a jeho celkov├Ż profil z neho rob├ş jednu z najs─żubnej┼í├şch n├ídej├ş v syst├ęme Rangers,ÔÇť uviedol Henes.

Hoci jeho produktivita by nemusela sedie┼ą s t├Żm, ─Źo ─Źak├íte u kr├şdeln├şka pre prv├ę dva ├║toky, S├Żkora je na dobrej ceste sta┼ą sa cenn├Żm ├║to─Źn├şkom pre druh├Ż a┼ż tret├ş ├║tok v NHL. M├í schopnos┼ą prispieva┼ą ofenz├şvne, pri─Źom je u┼żito─Źn├Ż aj v oslabeniach a jeho v┼íestrannos┼ą ukazuje aj to, ┼że jeho defenz├şvna hra patr├ş medzi tie najlep┼íie medzi ├║to─Źn├şkmi patriacimi st├íle medzi n├ídeje. M├í tak potenci├íl zohra┼ą ve─żk├║ ├║lohu v ├║spechoch svojho t├şmu.

ÔÇ×Napriek tomu, ┼że bol prim├írne oce┼łovan├Ż za svoje defenz├şvne zru─Źnosti a pracovn├║ mor├ílku, ukazuje n├íznaky dynamickej┼íej ofenz├şvnej hry. Ak t├║to vrstvu zru─Źnosti dok├í┼że prejavova┼ą pravidelne, mohlo by to v├Żznamne zlep┼íi┼ą jeho poz├şciu a vplyv v r├ímci t├şmu,ÔÇť poznamenal Henes.

ÔÇ×Napriek tomu, ┼że sa pova┼żuje za ni┼ż┼íieho hr├í─Źa, jeho intenz├şvny, neboj├ícny ┼ít├Żl hry a mimoriadna pracovn├í mor├ílka mu umo┼ż┼łuj├║ prekon├íva┼ą v├Żzvy a excelova┼ą v prostred├ş s narastaj├║cou konkurenciou. Jeho defenz├şvna hra kombinovan├í s rast├║cimi ofenz├şvnymi kapacitami ho vkladaj├║ do poz├şcie v┼íestrann├ęho a cenn├ęho akt├şva pre tento t├şm.ÔÇť

ÔÇ×Ako bude pokra─Źova┼ą vo v├Żvoji a vyla─Ćova┼ą svoju hru, jeho potenci├íl ma┼ą vplyv v NHL nie len ako defenz├şvny ├║to─Źn├şk, ale aj ako v├Żznamn├Ż ofenz├şvny prispievate─ż, je evidentn├Ż. Jeho vodcovsk├í poz├şcie na MS juniorov pod─Źiarkuj├║ aj jeho schopnos┼ą in┼ípirova┼ą a vies┼ą pr├şkladom, ─Źo s├║ kvality, ktor├ę mu bud├║ nepochybne pr├şnosom v jeho ─Ćal┼íej profesion├ílnej kari├ęre.ÔÇť

// Publikovan├ę: 10. 02. 2024
 

Posledný zápas

15. 04. 2024
NYR 
-
 OTT

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Nasledujúci zápas

┼Żiadne z├ípasy nie s├║ napl├ínovan├ę.

Novinky z t├şmu

13. 04. 2024 - ─îesk├Ż ├║to─Źn├şk Filip Chytil v piatok tr├ęnoval s Rangers, ale e┼íte st├íle nebol stanoven├Ż potenci├ílny term├şn n├ívratu zo zranenia hornej ─Źasti tela. Chytil utrpel zranenie 26. janu├íra a kr├ítko na to t├şm informoval, ┼że vynech├í zvy┼íok z├íkladnej ─Źasti. V piatok sa zapojil aj do kontaktov.
30. 03. 2024 - Obranca Jacob Trouba by sa mohol vr├íti┼ą do akcie v sobotnom z├ípase Rangers proti Arizone. Kapit├ín New Yorku vynechal 11 z├ípasov pre zranenie dolnej ─Źasti tela, ale sk├┤r po─Źas tohto t├Ż┼żd┼ła za─Źal znova tr├ęnova┼ą. Ak by v sobotu e┼íte nehral, v zostave by mal zosta┼ą Zac Jones. Hra┼ą e┼íte nebude Erik Gustafsson, ktor├Ż vynechal posledn├ę dva z├ípasy pre zranenie hornej ─Źasti tela.
26. 03. 2024 - Obranca Erik Gustafsson vynechal pondelkov├Ż tr├ęning Rangers pre zranenie hornej ─Źasti tela, ktor├ęho stav sa posudzuje na dennej b├íze. Medzit├Żm, obranca Ryan Lindgren sa vr├ítil do tr├ęningov├ęho procesu, ale mal na sebe len dres zakazuj├║ci kontakty. Pre zranenie nohy, ktor├ę sa malo posudzova┼ą na t├Ż┼żdennej b├íze, vynechal tri z├ípasy. Rangers v utorok priv├ştaj├║ Flyers.

Aktuálne v diskusii


V├║jtek (03.10.2016 - 08:14:40):
m├┤ze byt Brigant nie, napr. Jakubech ├íno ... ale vzdy si to Hapal logicky obh├íji a hned sa k tomu aj musel v m├ędiach vyjadrovat zatial ─Źo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minim├ílne a ked sa ho na to niekto z t├Żch p├ír novin├írov op├Żta tak e┼íte sa c├şti podr├í┼żden├Ż, akoby nemali ani pr├ívo.... na druhu stranu aspon sa n├ím tu kazd├Ż rok star├í o hlavnu t├ęmu. Fakt sa te┼í├şm uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale p├íni u┼ż dos┼ą!!! Toto je t├ęma o MSJ a nie o futbale, na┼íej lige alebo o projekte. O tom m├┤┼żte diskutova┼ą v pr├şslu┼ín├Żch t├ęmach. Toto je t├ęma ─Źisto o nomin├íci├ích a o samotn├Żch majstrovstv├ích.

Slováci v tíme

V s├║─Źasnosti v t├şme nep├┤sob├ş slovensk├Ż hr├í─Ź. V minulosti obliekali dres Rangers Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno C├şger, Ronald Petrovick├Ż, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Mari├ín G├íbor├şk a Adam H├║ska.

Reklama

O tíme v kocke

New York Rangers

Vznik: 1926
Ar├ęna: Madison Square Garden (kapacita: 18 200)
Adresa: Madison Square Garden, 14th Floor, 2 Pennsylvania Plaza, New York, NY 10121
Oficiálny web: www.newyorkrangers.com
Farma(AHL): Connecticut Whale
Najv├Ą─Ź┼íie ├║spechy: 4x Stanley Cup (1928, 1933, 1940, 1994)
Vyraden├ę ─Ź├şsla: 1 (E.Giacomin), 2 (B.Leetch), 3 (H.Howell), 7 (R.Gilbert), 9 (A.Graves, A.Bathgate), 11 (M.Messier, V.Hadfield), 19 (J.Ratelle), 35 (M.Richter), 99 (W.Gretzky)
Slov├íci v t├şme: Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno C├şger, Ronald Petrovick├Ż, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Mari├ín G├íbor├şk, Marek Hriv├şk, Adam H├║ska, Jaroslav Hal├ík