SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1926 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Madison Square Garden, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 18 200 divákov. Klub má vyradené čísla 1 (E.Giacomin), 2 (B.Leetch), 3 (H.Howell), 7 (R.Gilbert), 9 (A.Graves, A.Bathgate), 11 (M.Messier, V.Hadfield), 19 (J.Ratelle), 35 (M.Richter), 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí 4x Stanley Cup (1928, 1933, 1940, 1994). Farmárskym tímom je klub Connecticut Whale. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno Cíger, Ronald Petrovický, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Marián Gáborík, Marek Hrivík.
Rangers sú jedným z najstarších tímov NHL, keď vznikli v roku 1926 a boli súčasťou skupiny tímov, ktorá sa v súčasnosti nazýva Original Six (Pôvodná šestka). Vo svojej prvej sezóne vyhrali titul v Americkej divízii, ale v play-off podľahli Bostonu.

Iba vo svojej druhej sezóne dokázali Rangers získal Stanley Cup, keď vo finále porazili Montreal Maroons. Stali sa tak prvým americkým tímom, ktorému sa podarilo získať túto prestížnu trofej.

13. decembra 1929 sa tím stal prvým v histórii, ktorý na prepravu použil lietadlo, keď sa prostredníctvom spoločnosti Curtiss-Wright Corporation prepravili do Toronta, s ktorým prehrali 6:7.

Ďalšia vydarená sezóna prišla v roku 1933, kedy sa klubu podarilo poraziť vo finále Toronto Maple Leafs a hráči si tak mohli vychutnávať pocit zo zisku druhého Stanley Cupu v kratučkej histórii newyorského klubu.

Na tretí Stanley Cup čakali fanúšikovia do roku 1940, kedy klub vstupoval do play-off ako druhý najlepší tím po Bostone. Tímu sa v play-off darilo a nezastavil ho ani tím Maple Leafs vo finále Stanley Cupu.

V strede 40. rokov sa tím trápil a zápasy prehrával aj pomerom 0:15. Päť sezón v rade nedokázal postúpiť do play-off, čo sa mu znovu podarilo v roku 1948.

V roku 1950 a opäť prebojovali do finále, v ktorom neodohrali ani jeden zápas v Madison Square Garden, pretože sa v hale konal cirkus. Domáce zápasy hrali Rangers v Toronte a vo finále podľahli Detroitu, ktorý si víťazstvo zabezpečil v predĺžení siedmeho zápasu.

Rangers v nasledujúcich 16 rokoch nepostúpili do play-off v 12 prípadoch. V sedemdesiatych rokoch sa podarilo Rangers prebojovať dvakrát až do finále, v ktorom podľahli Bostonu (1972), resp. Montrealu (1979).

V priebehu 80. rokov a začiatku 90. rokov zostával tím NY Rangers tímom, ktorý bojoval o najvyššie priečky. Aj napriek zvučným menám v zostave však dlho nevedel uspieť v play-off. Fanúšikom sa to príliš nepáčilo a frustrácia vyvrcholila v rok 1992, kedy tím získal Prezidentovu trofej a v play-off poľahol v divíznom finále Pittsburghu.

Sezóna 1993/94 vyšla Rangers opäť na jednotku a tím vyhral svoju druhú Prezidentovu trofej. Fanúšikovia však mali zmiešané pocity. Svojmu tímu verili, avšak pamätali na neúspešne výsledky z predchádzajúcich play-off.

Tím si však v play-off dokázal postupne poradiť s Islanders, Capitals i Devils, aby sa prebojoval do finále, v ktorom narazil na Vancouver. Canucks do finále postúpili nečakane a fanúšikovia Rangers cítili šancu na štvrtý Stanley Cup v histórii klubu.

Rangers prehrali prvý zápas, no v ďalších troch zvíťazili a pred domácim publikom mohli získať titul. Oslavy sa však museli doložiť, pretože Canucks vyhrali dva duely a vyrovnali stav série na 3:3. Siedmy zápas sa hral v MSG a po víťazstve 3:2 vypukli veľké oslavy – tím získal Stanley Cup po dlhých 54 rokoch.

V nasledujúcej skrátenej sezóne nemohli Rangers nájsť stratenú formu a v play-off sa nedostali cez druhé kolo. V roku 1996 do tímu prišiel Wayne Gretzky, ktorý mužstvu pomohol najmä v roku 1997, kedy sa Rangers dostali do konferenčného finále, v ktorom podľahli Philadelphii.

Ďalších 8 sezón sa klub nedokázal prebojovať do vyraďovacích bojov a to aj napriek tomu, že vždy disponovali najväčším rozpočtom.

Po lock-oute sa tím prebudoval a opäť sa dostal do vyraďovacích bojov. V nasledujúcich štyroch rokoch postúpil dvakrát do druhého kola a dvakrát podľahol svojim súperom už v prvom kole.

Klub v roku 2008 získal ako prvý tím Victoria Cup, keď v Berne porazil Metallurg Magnitogorsk z KHL 4:3.
 

Posledný zápas

04. 08. 2020
NYR 
-
 CAR

1:4

(0:0, 1:1, 0:3)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

07. 08. 2020 - Očakávalo sa, že v sérii proti Hurricanes bude stáť v bráne Rangers Igor Šesťorkin. Mladý Rus však nakoniec chytal len v treťom zápase, pretože v prvých dvoch bol neschopný chytania. Špekulovalo sa, že to mohlo byť následkom nehody na štvorkolke doma v Rusku. Podľa denníka New York Post však Šesťorkin utrpel v prvej polovici prípravného zápasu poranenie slabín, ktoré sa mu následným tréningom zhoršilo. Newyorský tím sa stal prvým vypadajúcim z tohtoročného play-off, keď na Hurricanes nenašiel recept ani v jednom zápase. V prvých dvoch chytal Henrik Lundqvist.
01. 08. 2020 - Center Morgan Barron podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Rangers, ktorí ho draftovali v roku 2017 z celkového 174. miesta. Dvadsaťjedenročný Kanaďan hrával posledné tri roky za Cornellovu univerzitu. V uplynulom ročníku si pripísal 14 gólov a 18 asistencií v 29 stretnutiach.
04. 05. 2020 - Hviezdny útočník Rangers, Artemij Panarin, by mohol byť inšpiráciou pre mnohých hokejistov, ktorí sa snažia zlepšiť svoju strelu a potrebujú si vymaľovať dom. Takto k tomu pristúpil on:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Practicing my power play finish

Príspevok, ktorý zdieľa Артемий Панарин (@artemiypanarin),

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Rangers Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno Cíger, Ronald Petrovický, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa a Marián Gáborík.

Reklama

O tíme v kocke

New York Rangers

Vznik: 1926
Aréna: Madison Square Garden (kapacita: 18 200)
Adresa: Madison Square Garden, 14th Floor, 2 Pennsylvania Plaza, New York, NY 10121
Oficiálny web: www.newyorkrangers.com
Farma(AHL): Connecticut Whale
Najväčšie úspechy: 4x Stanley Cup (1928, 1933, 1940, 1994)
Vyradené čísla: 1 (E.Giacomin), 2 (B.Leetch), 3 (H.Howell), 7 (R.Gilbert), 9 (A.Graves, A.Bathgate), 11 (M.Messier, V.Hadfield), 19 (J.Ratelle), 35 (M.Richter), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno Cíger, Ronald Petrovický, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Marián Gáborík, Marek Hrivík