SlovakNHL.sk

Patrick Kane trénoval s Red Wings. Prečo si vybral Detroit? Stihne špeciálny debut?

Deň po tom, čo podpísal ročný kontrakt v hodnote 2,75 milióna amerických dolárov, sa hviezdny útočník Patrick Kane objavil na ľade v tréningovom drese tímu Detroit Red Wings. Vo večernom zápase proti Rangers nenastúpil, ale mohol by zažiť sezónny debut už čoskoro.

Kane v stredu prezradil, že by sa mal vrátiť do akcie v priebehu nasledujúcich siedmich až desiatich dní. Má pritom pocit, že by mohol byť pripravený hrať už v utorok proti Sabres z jeho rodného Buffala. Ak by to nebolo vtedy, ako ďalšie pripadajú do úvahy zápasy proti San Jose a Ottawe, ktoré sa hrajú vo štvrtok, resp. sobotu.

Tridsaťpäťročný trojnásobný víťaz Stanleyho pohára sa zotavoval z letnej operácie bedrového kĺbu, ktorý ho vlani obmedzoval počas väčšina ročníka. V 73 zápasoch preto vyprodukoval len 57 bodov za 21 gólov a 36 asistencií. O rok skôr pritom nazbieral až 92 bodov.

Kane už nepociťuje žiadne problémy a už takmer dva mesiace môže chodiť do fyzických kontaktov. Teší sa na svoj prvý zápas od 1. mája a tvrdí, že po operácii sa cíti omnoho lepšie.

„Už som schopný zaťažiť poriadne pravú nohu, a tak môžem presúvať ľahšie váhu zo strany na stranu. Aj moje pohyby do strán sú podstatne lepšie. Myslím si, že som na tom dobre. Nikdy však neviete, ako dlho vám bude trvať, kým dosiahnete svoju rýchlosť, hlavne tu v NHL. Dúfam, že to bude celkom rýchlo. Snáď to bude len pár zápasov a bude môcť hrať moju hru,“ povedal Kane, ktorý aj prezradil, prečo si zvolil za svoje nové pôsobisko práve Detroit.

„Budujú tu niečo, o čom si myslím, že bude mať veľa úspechov, takže som chcel byť toho súčasťou, hlavne po tom, ako odštartovali ročník. Momentálne sú na postupovom mieste a hrajú v ostatnom čase naozaj dobre. Rád by som naskočil do hry a pomohol im dostať sa do play-off.“

// Publikované: 30. 11. 2023
 

Posledný zápas

02. 03. 2024
DET 
-
 FLA

0:4

(0:0, 0:2, 0:2)

Nasledujúci zápas

COL 
-
 DET
06. 03. 2024 -
Stiahni si e-knihu!
PRIDAJ SA!

Novinky z tímu

09. 02. 2024 - Útočník Detroitu Patrick Kane vyzeral byť vo svojej koži počas štvrtkového tréningu, po ktorom potvrdil, že sa zo zranenia dolnej časti tela vráti v sobotnom zápase proti Vancouveru. „Bolo pekné ma týždeň až desať dní navyše, aby ste si dali viac času na zotavenie a nič neuponáhľali,“ povedal Kane.
31. 01. 2024 - Útočník Detroitu Patrick Kane očakáva, že sa do základnej zostavy vráti až po prestávke určenej zápasu hviezd. Nebude tak hrať v stredajšom zápase proti Ottawe, ktorý bude siedmy vynechaný pre zranenie dolnej časti tela. „Mal by som byť pripravený po prestávke. Nevidím dôvod, prečo by som nemal byť schopný vrátiť sa po nej,“ povedal po utorkovom tréningu. Red Wings odohrajú prvý zápas po prestávke 10. februára proti Vancouveru.
24. 01. 2024 - Útočník Detroitu Patrick Kane by sa mohol vrátiť do akcie ešte pred prestávkou určenou pre zápas hviezd. Americký veterán nehral od 14. januára, kedy utrpel zranenie dolnej časti tela. Tento týždeň by sa mal vrátiť na ľad. Ak by sa pred prestávkou nevrátil, tréner Derek Lalonde by z toho tragédiu nerobil.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Žiaden Slovák. V minulosti za Detroit hrali Miroslav Ihnačák, Tomáš Kopecký, Marián Hossa, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo.

Reklama

O tíme v kocke

Detroit Red Wings

Vznik: 1926
Aréna: Little Caesars Arena (kapacita: 20 000)
Adresa: Joe Louis Arena, 600 Civil Center Drive, Detroit, MI 48226
Oficiálny web: www.detroitredwings.com
Farma(AHL): Grand Rapids Griffins
Najväčšie úspechy: 11x Stanley Cup (1936, 1937, 1943, 1950, 1952, 1954, 1955, 1997, 1998, 2002, 2008)
Vyradené čísla: 1 (T.Sawchuk), 4 (R.Kelly), 7 (T. Lindsay), 9 (G.Howe), 10 (A.Delvecchio), 12 (S.Abel), 19 (S.Yzerman), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Miroslav Ihnačák, Tomáš Kopecký, Marián Hossa, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo