SlovakNHL.sk

Novinky z tímu

30. 06. 2020
Tím Detroit Red Wings zvyčajne usporadúva svoj tréningový kemp v Traverse City, kde sídli jeho záložný tím. V rámci tretej fázy plánu návratu NHL ho však z obáv pred koronavírusom zrealizuje vo svojej domovskej hale Little Caesars Arena v Detroite. „Zdravie a bezpečnosť našich fanúšikov, hráčov a personálu sú naša top priorita,“ povedal generálny manažér Steve Yzerman.

23. 04. 2020
Brankár Detroitu Jimmy Howard zakúpil masky N95 v hodnote 50 000 amerických dolárov pre zdravotníkov v Zdravotníckom centre v Detroite, v ktorom sa snažia liečiť pacientov postihnutých novým koronavírusom. Ich prácu podobne ocenili aj jeho spoluhráči. Dylan Larkin venoval po 25 000 párov rukavíc Zdravotníckemu centru v Detroite i Nemocnici sv. Jozefa. Jej pracovníkom zase venoval Justin Abdelkader 1200 jedál.

09. 03. 2020
Obranca Alex Biega podpísal s Detroitom novú jednoročnú zmluvu v hodnote 875 000 amerických dolárov. Tridsaťjedenročný rodák z Montrealu, ktorý v lete mohol byť neobmedzeným voľným hráčom, zaznamenal tri asistencie v 48 zápasoch, ktoré odohral za Red Wings v tejto sezóne.

12. 02. 2020
Tím Detroit Red Wings umiestnil v utorok na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Jonathana Ericssona, ktorý bol v posledných piatich dueloch zdravým náhradníkom. V tomto ročníku odohral 11 bezbodových duelov. Utorkový duel Detroitu vynechal Robby Fabbri, ktorý v nedeľu utrpel zranenie čeľuste. Tím informoval, že jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. V 49 dueloch tejto sezóny nazbieral 28 bodov (12+16).

23. 01. 2020
Obranca Detroitu Jonathan Ericsson bol v stredu aktivovaný z listiny zranených hráčov po tom, čo vynechal 15 zápasov pre zranenie tváre (nosa a ucha). V zápase proti Minnesote sa však ešte do akcie nevrátil. Aj pred zranením býval zdravým náhradníkom. V tejto sezóne tak odohral len deväť bezbodových duelov so ziskom siedmich „mínusiek“.

21. 01. 2020
Detroitu v tejto sezóne veľa vecí nevychádza a prehral aj v pondelok, keď nestačil na Colorado 3:6. Útočník Dylan Larkin sa však prezentoval pekným momentom, keď napádaním dostal Nikitu Zadorova pod tlak, ten nešťastne stratil puk a Larkin ho poslal Tylerovi Bertuzzimu, ktorý strelil gól.19. 12. 2019
Tím Detroit Red Wings uvoľnil dvoch mladíkov na majstrovstvá sveta juniorov. Osemnásťročný obranca Moritz Seider bude reprezentovať Nemecko a o rok starší center Joe Veleno Kanadu. Obaja hrávajú v tejto sezóne v nižšej AHL. Seider si v 28 dueloch pripísal 12 bodov (1+11) a Veleno v 29 stretnutiach nazbieral taktiež 12 bodov, ale za 5 gólov a 7 asistencií.

18. 12. 2019
Ešte predtým, ako sa brankár Jimmy Howard opätovne pripojí k zostave Red Wings, absolvoval americký veterán kondičný pobyt v nižšej AHL. V utorok s 30 zákrokmi pomohol Grand Rapids k výhre 3:2 nad San Diegom. Bol to jeho prvý zápas po deväťzápasovej absencii spôsobenej zranením slabín. Pred ním odchytal 14 duelov s bilanciou 2-11-1 a 88,7% úspešnosťou zákrokov.

10. 12. 2019
Detroit v pondelok zapísal na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Madisona Boweyho. Dvadsaťštyriročný rodák z Winnipegu odohral v tejto sezóne 22 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól a sedem asistencií. Tiež si pripísal 13 mínusových bodov a 16 trestných minút, pričom v priemere hrával necelých 18 minút na zápas. V posledných troch dueloch bol zdravým náhradníkom.

27. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings zapísal v utorok na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Dylana McIlratha, ktorý od 6. novembra odohral desať zápasov po sebe. V priemere v nich hrával 14 minút a 41 sekúnd na zápas, pričom zaznamenal jeden mínusový bod a 17 trestných minút.

25. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings musel pred nedeľným zápasom proti Caroline povolať z Grand Rapids českého útočníka Filipa Zadinu po tom, čo predošlý zápas nedohral útočník Anthony Mantha. Utrpel v ňom zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Chýbať by mal minimálne týždeň. Mantha je s 23 bodmi najproduktívnejším hráčom tímu a vedie ho aj s 12 gólmi. Zadina pri svojej sezónnej premiére odohral 15 minút a so ziskom mínusového bodu.

14. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings povolal naspäť do prvého tímu obrancu Jonathana Ericssona. Stalo sa tak pri príležitosti zapísania obrancu Patricka Nemetha (choroba) a útočníka Justina Abdelkadera (stred tela) na listinu zranených hráčov. Ericsson stihol za Grand Rapids odohrať 10 zápasov v nižšej AHL, pričom si pripísal dve asistencie, štyri plusové body a osem trestných minút. V NHL v tomto ročníku nenastúpil.

07. 11. 2019
Útočník Detroitu Frans Nielsen vynechal stredajší zápas proti Rangers pre nešpecifikované zranenie. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Zranenie zrejme utrpel pri blokovaní strely v pondelkovom zápase proti Nashvillu – v utorok netrénoval. Tridsaťpäťročný Dán odohral predtým 13 zo 16 zápasov, no do bodovania sa nedokázal zapísať. V priemere hrával 13 a štvrť minúty na zápas, pričom nazbieral šesť mínusových bodov a dve trestné minúty.

30. 10. 2019
Do zostavy Detroitu sa pri utorkovej výhre nad Edmontonom vrátil útočník Adam Erne, ktorý vynechal predošlé štyri zápasy pre nešpecifikované zranenie. V akcii strávil deväť minút a nebodoval. V tomto ročníku, jeho prvom v organizácii Red Wings, ešte ani raz nebodoval a z ôsmich duelov si odniesol štyri „mínusky“ a 12 trestných minút. útočník Justin Abdelkader bol pred duelom zapísaný na listinu zranených hráčov. Pre zranenie nohy vynechal už tri zápasy.

24. 10. 2019
Obranca Jonathan Ericsson vydržal na waiver listine 24 hodín a podľa očakávaní nikoho nezaujal. Detroit ho tak poslal do Grand Rapids z nižšej AHL. V stredajšom zápase si Red Wings museli poradiť bez obrancu Dannyho DeKeysera, ktorého trápi nešpecifikované zranenie. Preto bol z „farmy“ povolaný obranca Alex Biega. Proti Ottawe však nenastúpil. DeKeyserov stav sa posudzuje na dennej báze.

16. 10. 2019
V utorkovom zápase proti Vancouveru sa do zostavy Detroitu po trojzápasových absenciách vrátili útočník Frans Nielsen (nešpecifikované zranenie) a obranca Trevor Daley (dolná časť tela). Nebodovali. Tímu však chýbal obranca Danny DeKeser, ktorého sužuje zranenie hornej časti tela. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Do Grand Rapids z AHL zase putoval mladý útočník Jevgenij Svečnikov, ktorý šancu zahrať si za Red Wings počas povolania nedostal.

08. 10. 2019
Red Wings mali na transakcie bohatý pondelok. Zo záložného tímu Grand Rapids Griffins (AHL) povolali útočníkov Ryana Kuffnera a Jevgenija Svečnikova, ako aj obrancov Oliwera Kaskiho a Alexa Biegu, ktorého o deň skôr získali výmenou za útočníka Davida Popeho z Vancouveru. Na listinu zranených hráčov boli zase zapísaní útočníci Andreas Athanasiou (dolná časť tela) a Frans Nielsen (nešpecifikované), ako aj obrancovia Trevor Daley (dolná časť tela) a Jonathan Ericsson (nešpecifikované).

02. 10. 2019
Útočník Detroitu Dylan larkin utrpel na utorkovom tréningu nešpecifikované zranenie, keď narazil do mantinelu. Ľad opustil po vlastných. Tréner Jeff Blashill povedal, že viac o jeho stave sa bude vedieť vo štvrtok. V prospech Red Wings v tejto situácii hrá to, že sezónu otvoria až v sobotu proti Nashvillu. V utorok netrénoval útočník Andreas Athanasiou, ktorému sa zhoršil stav zranenia, ktoré utrpel skôr počas kempu. Blashill verí, že bude na Predators pripravený.

28. 09. 2019
Vo veku 78 rokov zomrel vo štvrtok Nick Polano, ktorý bol prvým trénerom tímu Detroit Red Wings po tom, čo klub v roku 1982 odkúpil Mike Ilitch. Polano viedol tím do konca sezóny 1984/85 a v posledných dvoch rokoch doviedol Red Wings do play-off, čo sa klubu vtedy dvakrát po sebe nepodarilo 19 rokov. Potom v Detoite pracoval ako asistent generálneho manažéra. V roku 1992 prešiel do Calgary, kde pracoval ako riaditeľ skautingu a hráčskych záležitostí. Od roku 2002 pracoval v Ottawe ako profesionálny skaut.

27. 07. 2019
Center Dominic Turgeon podpísal ako obmedzený voľný hráč novú jednoročnú dvojcestnú zmluvu s Detroitom. Na úrovní NHL zarobí 750 000 amerických dolárov, v AHL 80 000 amerických dolárov. Dvadsaťtriročný Kanaďan odohral v minulej sezóne štyri zápasy NHL bez zisku bodu. Za Grand Rapids (AHL) absolvoval ďalších 72 zápasov so ziskom šiestich gólov a 14 asistencií.

1 / 19 > >>

 

Posledný zápas

10. 03. 2020
DET 
-
 CAR

2:5

(1:1, 1:1, 0:3)

Nasledujúci zápas

WSH 
-
 DET
12. 03. 2020 -
Stiahni si e-knihu!
PRIDAJ SA!

Novinky z tímu

30. 06. 2020 - Tím Detroit Red Wings zvyčajne usporadúva svoj tréningový kemp v Traverse City, kde sídli jeho záložný tím. V rámci tretej fázy plánu návratu NHL ho však z obáv pred koronavírusom zrealizuje vo svojej domovskej hale Little Caesars Arena v Detroite. „Zdravie a bezpečnosť našich fanúšikov, hráčov a personálu sú naša top priorita,“ povedal generálny manažér Steve Yzerman.
23. 04. 2020 - Brankár Detroitu Jimmy Howard zakúpil masky N95 v hodnote 50 000 amerických dolárov pre zdravotníkov v Zdravotníckom centre v Detroite, v ktorom sa snažia liečiť pacientov postihnutých novým koronavírusom. Ich prácu podobne ocenili aj jeho spoluhráči. Dylan Larkin venoval po 25 000 párov rukavíc Zdravotníckemu centru v Detroite i Nemocnici sv. Jozefa. Jej pracovníkom zase venoval Justin Abdelkader 1200 jedál.
09. 03. 2020 - Obranca Alex Biega podpísal s Detroitom novú jednoročnú zmluvu v hodnote 875 000 amerických dolárov. Tridsaťjedenročný rodák z Montrealu, ktorý v lete mohol byť neobmedzeným voľným hráčom, zaznamenal tri asistencie v 48 zápasoch, ktoré odohral za Red Wings v tejto sezóne.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Žiaden Slovák. V minulosti za Detroit hrali Miroslav Ihnačák, Tomáš Kopecký, Marián Hossa, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo.

Reklama

O tíme v kocke

Detroit Red Wings

Vznik: 1926
Aréna: Little Caesars Arena (kapacita: 20 000)
Adresa: Joe Louis Arena, 600 Civil Center Drive, Detroit, MI 48226
Oficiálny web: www.detroitredwings.com
Farma(AHL): Grand Rapids Griffins
Najväčšie úspechy: 11x Stanley Cup (1936, 1937, 1943, 1950, 1952, 1954, 1955, 1997, 1998, 2002, 2008)
Vyradené čísla: 1 (T.Sawchuk), 4 (R.Kelly), 7 (T. Lindsay), 9 (G.Howe), 10 (A.Delvecchio), 12 (S.Abel), 19 (S.Yzerman), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Miroslav Ihnačák, Tomáš Kopecký, Marián Hossa, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo