Novinky z tímu

17. 11. 2020
Hlavný tréner tímu Detroit Red Wings, Jeff Blashill, povedal pre The Athletic, že uvažuje nad zaradením Robbyho Fabbriho do pozície centra. „Zaujala ma možnosť dať Robbymu Fabbrimu príležitosť hrať centra. Tak uvidíme, kde zapasuje najlepšie. Skutočnosť, že to dokáže, je skutočným pozitívom, ktoré máme v našej zostave,“ poznamenal kormidelník. Fabbri vlani zaznamenal 14 gólov a 31 bodov v 52 dueloch.

03. 11. 2020
Tím Detroit Red Wings v pondelok informoval, že mladý obranca Jared McIsaac, ktorý utrpel počas hosťovania vo Fínsku zranenie, má za sebou úspešnú operáciu ľavého ramena. Zotavovať sa z nej bude päť až šesť mesiacov. Rovnaký zákrok, ale na pravom ramene, potreboval aj pred ročníkom 2019/20, v ktorom odohral v juniorskej QMJHL 28 zápasov so ziskom 19 bodov (4+15). Detroit dvadsaťročného Kanaďana draftoval v roku 2018 z celkového 36. miesta.

09. 10. 2020
Devätnásťročný obranca Moritz Seider, ktorého draftoval Detroit v minulom roku zo šiesteho miesta, nestrávil ročník 2020/21 v drese Mannheimu z nemeckej DEL tak, ako sa plánovalo. Dôvodom je, že súťaž sa začne až v decembri. Red Wings ho namiesto toho poslali do Švédska, kde strávi celý ročník v drese Rögle BK z elitnej SHL. Seider strávil minulú sezónu v Grand Rapids z nižšej AHL, kde zaznamenal 22 bodov (2+20) v 49 dueloch.

10. 08. 2020
Pravý krídelník Jevgenij Svečnikov podpísal ako potenciálny obmedzený voľný hráč novú jednoročnú zmluvu s tímom Detroit Red Wings. Ide o dvojcestnú zmluvu, ktorej finančné podmienky neboli zverejnené. Dvadsaťtriročný Rus odohral v tejto sezóne za Red Wings len štyri bezbodové zápasy. Zvyšok ročníka strávil v Grand Rapids z AHL. V 51 zápasoch si pripísal 11 gólov a 14 asistencií. Detroit ho draftoval v roku 2015 z 19. miesta. Odvtedy odohral v NHL 20 stretnutí so ziskom dvoch gólov a dvoch asistencií.

30. 06. 2020
Tím Detroit Red Wings zvyčajne usporadúva svoj tréningový kemp v Traverse City, kde sídli jeho záložný tím. V rámci tretej fázy plánu návratu NHL ho však z obáv pred koronavírusom zrealizuje vo svojej domovskej hale Little Caesars Arena v Detroite. „Zdravie a bezpečnosť našich fanúšikov, hráčov a personálu sú naša top priorita,“ povedal generálny manažér Steve Yzerman.

23. 04. 2020
Brankár Detroitu Jimmy Howard zakúpil masky N95 v hodnote 50 000 amerických dolárov pre zdravotníkov v Zdravotníckom centre v Detroite, v ktorom sa snažia liečiť pacientov postihnutých novým koronavírusom. Ich prácu podobne ocenili aj jeho spoluhráči. Dylan Larkin venoval po 25 000 párov rukavíc Zdravotníckemu centru v Detroite i Nemocnici sv. Jozefa. Jej pracovníkom zase venoval Justin Abdelkader 1200 jedál.

09. 03. 2020
Obranca Alex Biega podpísal s Detroitom novú jednoročnú zmluvu v hodnote 875 000 amerických dolárov. Tridsaťjedenročný rodák z Montrealu, ktorý v lete mohol byť neobmedzeným voľným hráčom, zaznamenal tri asistencie v 48 zápasoch, ktoré odohral za Red Wings v tejto sezóne.

12. 02. 2020
Tím Detroit Red Wings umiestnil v utorok na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Jonathana Ericssona, ktorý bol v posledných piatich dueloch zdravým náhradníkom. V tomto ročníku odohral 11 bezbodových duelov. Utorkový duel Detroitu vynechal Robby Fabbri, ktorý v nedeľu utrpel zranenie čeľuste. Tím informoval, že jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. V 49 dueloch tejto sezóny nazbieral 28 bodov (12+16).

23. 01. 2020
Obranca Detroitu Jonathan Ericsson bol v stredu aktivovaný z listiny zranených hráčov po tom, čo vynechal 15 zápasov pre zranenie tváre (nosa a ucha). V zápase proti Minnesote sa však ešte do akcie nevrátil. Aj pred zranením býval zdravým náhradníkom. V tejto sezóne tak odohral len deväť bezbodových duelov so ziskom siedmich „mínusiek“.

21. 01. 2020
Detroitu v tejto sezóne veľa vecí nevychádza a prehral aj v pondelok, keď nestačil na Colorado 3:6. Útočník Dylan Larkin sa však prezentoval pekným momentom, keď napádaním dostal Nikitu Zadorova pod tlak, ten nešťastne stratil puk a Larkin ho poslal Tylerovi Bertuzzimu, ktorý strelil gól.

19. 12. 2019
Tím Detroit Red Wings uvoľnil dvoch mladíkov na majstrovstvá sveta juniorov. Osemnásťročný obranca Moritz Seider bude reprezentovať Nemecko a o rok starší center Joe Veleno Kanadu. Obaja hrávajú v tejto sezóne v nižšej AHL. Seider si v 28 dueloch pripísal 12 bodov (1+11) a Veleno v 29 stretnutiach nazbieral taktiež 12 bodov, ale za 5 gólov a 7 asistencií.

18. 12. 2019
Ešte predtým, ako sa brankár Jimmy Howard opätovne pripojí k zostave Red Wings, absolvoval americký veterán kondičný pobyt v nižšej AHL. V utorok s 30 zákrokmi pomohol Grand Rapids k výhre 3:2 nad San Diegom. Bol to jeho prvý zápas po deväťzápasovej absencii spôsobenej zranením slabín. Pred ním odchytal 14 duelov s bilanciou 2-11-1 a 88,7% úspešnosťou zákrokov.

10. 12. 2019
Detroit v pondelok zapísal na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Madisona Boweyho. Dvadsaťštyriročný rodák z Winnipegu odohral v tejto sezóne 22 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól a sedem asistencií. Tiež si pripísal 13 mínusových bodov a 16 trestných minút, pričom v priemere hrával necelých 18 minút na zápas. V posledných troch dueloch bol zdravým náhradníkom.

27. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings zapísal v utorok na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Dylana McIlratha, ktorý od 6. novembra odohral desať zápasov po sebe. V priemere v nich hrával 14 minút a 41 sekúnd na zápas, pričom zaznamenal jeden mínusový bod a 17 trestných minút.

25. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings musel pred nedeľným zápasom proti Caroline povolať z Grand Rapids českého útočníka Filipa Zadinu po tom, čo predošlý zápas nedohral útočník Anthony Mantha. Utrpel v ňom zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Chýbať by mal minimálne týždeň. Mantha je s 23 bodmi najproduktívnejším hráčom tímu a vedie ho aj s 12 gólmi. Zadina pri svojej sezónnej premiére odohral 15 minút a so ziskom mínusového bodu.

14. 11. 2019
Tím Detroit Red Wings povolal naspäť do prvého tímu obrancu Jonathana Ericssona. Stalo sa tak pri príležitosti zapísania obrancu Patricka Nemetha (choroba) a útočníka Justina Abdelkadera (stred tela) na listinu zranených hráčov. Ericsson stihol za Grand Rapids odohrať 10 zápasov v nižšej AHL, pričom si pripísal dve asistencie, štyri plusové body a osem trestných minút. V NHL v tomto ročníku nenastúpil.

07. 11. 2019
Útočník Detroitu Frans Nielsen vynechal stredajší zápas proti Rangers pre nešpecifikované zranenie. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Zranenie zrejme utrpel pri blokovaní strely v pondelkovom zápase proti Nashvillu – v utorok netrénoval. Tridsaťpäťročný Dán odohral predtým 13 zo 16 zápasov, no do bodovania sa nedokázal zapísať. V priemere hrával 13 a štvrť minúty na zápas, pričom nazbieral šesť mínusových bodov a dve trestné minúty.

30. 10. 2019
Do zostavy Detroitu sa pri utorkovej výhre nad Edmontonom vrátil útočník Adam Erne, ktorý vynechal predošlé štyri zápasy pre nešpecifikované zranenie. V akcii strávil deväť minút a nebodoval. V tomto ročníku, jeho prvom v organizácii Red Wings, ešte ani raz nebodoval a z ôsmich duelov si odniesol štyri „mínusky“ a 12 trestných minút. útočník Justin Abdelkader bol pred duelom zapísaný na listinu zranených hráčov. Pre zranenie nohy vynechal už tri zápasy.

24. 10. 2019
Obranca Jonathan Ericsson vydržal na waiver listine 24 hodín a podľa očakávaní nikoho nezaujal. Detroit ho tak poslal do Grand Rapids z nižšej AHL. V stredajšom zápase si Red Wings museli poradiť bez obrancu Dannyho DeKeysera, ktorého trápi nešpecifikované zranenie. Preto bol z „farmy“ povolaný obranca Alex Biega. Proti Ottawe však nenastúpil. DeKeyserov stav sa posudzuje na dennej báze.

16. 10. 2019
V utorkovom zápase proti Vancouveru sa do zostavy Detroitu po trojzápasových absenciách vrátili útočník Frans Nielsen (nešpecifikované zranenie) a obranca Trevor Daley (dolná časť tela). Nebodovali. Tímu však chýbal obranca Danny DeKeser, ktorého sužuje zranenie hornej časti tela. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Do Grand Rapids z AHL zase putoval mladý útočník Jevgenij Svečnikov, ktorý šancu zahrať si za Red Wings počas povolania nedostal.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/redwings/index.php(42): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4