Dnes je 21. 11. 2018, 09:04. Meniny má Elvíra.

Dahlin sa v sobotu zranil, nemalo by však ísť o nič vážne
Publikované: 04. 11. 2018
Rasmus Dahlin síce neboduje ako na bežiacom páse, ale napriek tomu vo svojej prvej sezóne v NHL hrá výborne. A preto fanúšikov Buffala vystrašilo, keď posledná draftová jednotka nedohrala sobotný duel proti Ottawe.

Osemnásťročný švédsky obranca utrpel v druhej tretine nešpecifikované zranenie pri snahe zblokovať strelu a v tretej už nehral. Zranenie by však nemalo byť vážne.

Hlavný tréner Sabres Phil Housley po zápase nešpecifikoval diagnózu, ale povedal, že Dahlin pocestuje s mužstvom do New Yorku a je možné, že si v nedeľnom zápase proti Rangers aj zahrá. Definitívne rozhodnutie sa urobí až v deň zápasu.

Je možné očakávať, že ak by Dahlin nebol na 100 % pripravený hrať, tak by mu mohli dať Sabres v nedeľu voľno. Potom by mal čas až do štvrtka, aby sa zotavil. Bez ohľadu na to sa však fanúšikovia zrejme nemusia obávať dlhodobej absencie.

Dahlin odohral doteraz v NHL 14 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a pridal štyri asistencie. V priemere hráva niečo vyše 18 minút na zápas prevažne v treťom páre po boku Caseyho Nelsona.
Skinner zaznamenal prvý hetrik od roku 2015 + video
Publikované: 21. 10. 2018
Načakal sa, ale v sobotu to prišlo. Útočník Jeff Skinner strelil tri góly v jednom zápase takmer po troch rokoch. Jeho piaty hetrik v NHL viedol k výhre Buffala 5:1 v Los Angeles. Stal sa druhou hviezdou duelu.

Dvadsaťšesťročný krídelník skóroval dvakrát po sebe v druhej tretine a zvýšil náskok Sabres na 3:0. Tretí gól pridal pol minúty pred koncom do prázdnej brány. Bol to jeho prvý hetrik od 15. decembra 2015 (proti Philadelphii), keď hrával ešte za Carolinu.

Skinner má za sebou prvých osem zápasov v drese Buffala, kam prišiel po ôsmich sezónach v Raleigh. Rozšíril si konto na štyri góly a dve asistencie, pričom všetkých šesť bodov získal v posledných štyroch dueloch.

Publikované: 18. 10. 2018
Ani prvý gól v NHL nezaistil útočníkovi Martinovi Nečasovi zotrvanie v prvom tíme Caroliny. V stredu však nebol jediným českým hráčom, ktorý bol poslaný do záložného tímu. Iný sa zase tešil z kontraktu.

Okrem Nečasa, ktorý v prvých siedmich zápasoch sezóny zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu, poputuje na „farmu“ aj obranca Detroitu Libor Šulák, ktorý má za sebou prvých šesť duelov v NHL. V priemere v nich odohral 19 a pol minúty a získal štyri mínusové body.

Naopak, radosť z podpisu trojročnej nováčikovskej zmluvy s Buffalom má center Matěj Pekař, ktorý bol draftovaný v tomto roku z 94. miesta. Osemnásťročný rodák z Turnova hráva v súčasnosti v juniorskej OHL. V 10 dueloch si pripísal 11 bodov (6+5).
Bogosian odohral prvý zápas od januára
Publikované: 17. 10. 2018
Čakanie sa skončilo a skúsený obranca Zach Bogosian sa konečne vrátil do základnej zostavy Buffala. Na ľad vyšiel v utorkovom zápase proti Vegas.

Pre dvadsaťosemročného Američana nešlo len o premiéru v tejto sezóne, ale aj prvý odohraný zápas od januára, keď utrpel zranenie bedrového kĺbu, s ktorým v lete išiel aj na operáciu. V príprave zase utrpel zranenie dolnej časti tela.

Bogosian toho za ostatné sezóny veľa neodohral. V minulej sezóne odohral prvé zápasy až v decembri, keď sa zotavil zo zranenia dolnej časti tela. Napokon absolvoval len 18 zápasov, kým neprišlo ďalšie zranenie. V ročníku 2016/17 nastúpil na 56 zápasov.

Bogosian má v platnosti ešte dva roky vo svojej zmluve s „cap-hitom“ 5,14 milióna amerických dolárov. Pred utorkovom odohral v NHL 552 zápasov so ziskom 49 gólov a 121 asistencií. Nazbieral aj 497 trestných minút.

V utorok pri prehre 1:4 absolvoval 24 striedaní s celkovým časom 16 minút a deväť sekúnd. Nebodoval, ale prezentoval sa štyrmi bodyčekmi a zblokoval štyri strely súpera. V oboch prípadoch išlo o tímové maximum.
Publikované: 14. 10. 2018
Aktuálna draftová jednotka si môže vydýchnuť. Obrancovi Rasmusovi Dahlinovi sa v piatom zápase kariéry podarilo streliť prvý gól v NHL. Bol hneď víťazný a vyniesol mu ocenenie druhá hviezda duelu i zápis do histórie tímu Buffalo Sabres.

Mladý Švéd v úvodných troch zápasoch sezóny nebodoval, ale vo štvrtom získal prvú asistenciu a v sobotu rozhodol o výhre nad Arizonou (3:0) premiérovým gólom. Strelil ho ako najmladší obranca v klubovej histórii, vo veku 18 rokov a 183 dní.

Len 11 obrancov v ligovej histórii sa tešilo z prvého gólu skôr ako Dahlin. Posledným bol Kyle McLaren v roku 1995 (18 rokov, 130 dní). Presne pred 30 rokmi to dokázal Doug Bodger ako najmladší v modernej ére (18 rokov, 117 dní). Rekord drží od roku 1943 Ross Johnstone (17 rokov, 207 dní).

Novinky z tímu

14. 10. 2018 - Český krídelník Vladimír Sobotka sa v sobotu vrátil späť do hry po tom, čo vynechal tri zápasy pre zranenie hornej časti tela. V zápase proti Arizone odohral skoro 17 minút a pripísal si len jednu strelu. Nebodoval ani pri svojom debute v novom drese, 4. októbra proti Bostonu.
12. 10. 2018 - Obranca Ramus Dahlin, posledná draftová jednotka, zaznamenal vo štvrtok svoj prvý bod v NHL – asistenciu. Vo veku 18 rokov a 181 dní sa stal druhým najmladším hráčom Sabres, ktorý zaznamenal v lige prvý bod. Rekord drží Pierre Turgeon, ktorý mal 11. októbra 1987 18 rokov a 44 dní.
06. 10. 2018 - Český útočník Vladimír Sobotka má za sebou debut v drese Buffala, ale duel proti Bostonu neopustil v najlepšom stave. Trápi ho zranenie hornej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. V piatok netrénoval, ale tréner nechcel potvrdiť, že vynechá aj sobotný duel proti Rangers. Ak by nehral, šancu by zrejme dostal Remi Elie, ktorého tím získal nedávno cez waiver listinu z Dallasu.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.