Dnes je 20. 3. 2019, 20:43. Meniny má Víťazoslav.

Publikované: 18. 03. 2019
Už pred pár mesiacmi sa hovorilo o tom, že sa Buffalo i Jeff Skinner chcú dohodnúť na predĺžení spolupráce. A hoci je stále nepravdepodobné, že šikovný útočník vstúpi na trh s voľnými hráčmi, k dohode ešte nedošlo.

Skinner síce v ostatnom čase so svojou bodovou produkciou spomalil, ale Sabres sú naďalej spokojní s jeho prínosom. On si zase užíva hranie po boku Jacka Eichela a Buffalo je blízko k jeho domovu. Prečo teda ešte nie je na stole nová zmluva?

Odborník Bob McKenzie z televízie TSN si myslí, že za spomalením rokovaní možno hľadať skôr finančné podmienky ako dĺžku kontraktu. Obe strany chcú podpísať dlhodobú zmluvu, no klub by prijal o trošku skromnejšie platové podmienky.

„Chce dlhodobú zmluvu, pravdepodobne s platom cez 9 miliónov amerických dolárov. Som si istý, že Sabres na to pozerajú mysliac si: Radi by sme tomu dali šancu, ale pokúsime sa o plat, ktorý začína na čísle 8,“ poznamenal McKenzie. „Uvidíme, či sa dokážu dohodnúť pred koncom sezóny alebo či sa rozhodne ísť na trh.“

Dvadsaťšesťročný rodák z Toronta odohral v tejto sezóne 72 zápasov, v ktorých strelil 37 gólov a nazbieral dokopy 59 bodov. V priemere hráva necelých 19 minút na zápas. Je to jeho prvá sezóna v Buffale.
Eichel nesúhlasí so svojou suspendáciou
Publikované: 12. 03. 2019
Kapitán tímu Buffalo Sabres, Jack Eichel, bude rešpektovať rozhodnutie Oddelenia hráčskej bezpečnosti NHL suspendovať ho na dva zápasy za zákrok na Carla Söderberga z Colorada, ale to neznamená, že s ním súhlasí.

„Ak sa pozriete na ten zákrok a pozriete sa do pravidiel, tak to podľa mňa nesedí. Je to trochu frustrujúce,“ povedal Eichel.

Hviezdny útočník si myslí, že v danom incidente bola chyba na strane Söderberga, ktorý znížil svoju hlavu, keď obaja bojovali o puk a zasiahol ňou jeho chrbát. Podľa NHL však Söderberg nezmenil smer, kým Eichel ho zmenil ostro smerom k útočníkovi Avalanche.

Svojho zverenca si v pondelok zastal aj hlavný tréner Sabres Phil Housley: „Nesúhlasím s tým rozhodnutím, ale musíme s ním žiť. To je všetko, čo k tomu poviem.“

Buffalo v utorok privíta na domácom ľade Dallas, pričom Eichela by mal v základnej zostave nahradiť Alexander Nylander, ktorý bol v nedeľu povolaný z nižšej AHL.
Eichel bol prvýkrát v kariére suspendovaný + video
Publikované: 11. 03. 2019
Skôr počas sezóny si prvú suspendáciu prežil Connor McDavid z Edmontonu. Teraz ju premiérovo prežije aj hviezdny útočník Buffala Jack Eichel, ktorý bol McDavidovým rivalom na drafte 2015.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti v nedeľu rozhodlo, že zákrok mierený na hlavu útočníka Colorada Carla Söderberga z 15. minúty druhej tretiny si zaslúži dvojzápasový dištanc.

Eichela tak teraz čaká absencia v zápasoch proti Dallasu a Pittsburghu. Do akcie sa bude môcť znovu vrátiť v sobotu proti Caroline. To už bude ľahší o takmer 107 527 amerických dolárov, ktoré poputujú na účet Hráčskeho rezervného fondu.

Eichelovi hrozí prvá suspendácia. Súpera nešetrne trafil do hlavy + video
Publikované: 10. 03. 2019
Hviezdny útočník Buffala Jack Eichel sa v sobotnom zápase proti Coloradu neukázal v najlepšom svetle. V druhej tretine zasiahol do hlavy útočníka Carla Söderberga, za čo si ho Oddelenie hráčskej bezpečnosti zavolalo na pohovor.

Dvadsaťdvaročný americký center sa previnil úplne zbytočným úderom do hlavy v 35. minúte. Rozhodcovia mu zaň udelili menší trest v hre. Söderberg sa pomaly zbieral z ľadu, ale v zápase napokon pokračoval.

Ak by NHL potrestala Eichela suspendáciou, bola by jeho prvá v kariére. V 65 zápasoch jeho štvrtej sezóny v lige nazbierala draftová dvojka z roku 2015 už 72 bodov (25+47). Je najproduktívnejším hráčom Sabres.

Eichel sa stal ešte v prvej tretine obeťou podobného zákroku, keď mu uštedril tvrdý a vysoko mierený bodyček obranca Nikita Zadarov už po prerušení hry. Sériu incidentov z rovnakého duelu doplnil ešte zákrok Rasmusa Dahlina na Mikka Rantanena.

Bude podľa vás Eichel suspendovaný?
Publikované: 05. 03. 2019
Útočník Jason Pominville mohol Buffalu zaistiť minimálne bod za remízu v normálnom hracom čase, ak by v závere tretej tretiny trafil odkrytú bránu Edmontonu. To sa mu však veľmi kuriózne nepodarilo, z čoho bol po prehre 3:4 sklamaný.

Tridsaťšesťročný Kanaďan mal necelé štyri minúty pred koncom domáceho duelu na hokejke vyrovnávajúci gól na 4:4, ale nedokázal puk doraziť do prázdnej brány Mikka Koskinena po ideálnej prihrávke Brandona Montoura. V rýchlosti si odpálil spred brány vlastnú strelu a hneď sa chytal za hlavu.

„Puk už jasne smeroval do brány a ja som sa ho nejako znova dotkol, keď som sťahoval hokejku späť. Cítite sa zle, keď vidíte puk ísť do brány a potom zrazu ide od nej preč,“ povedal o nešťastnom momente jeho hlavný hrdina. Mrzieť ho to môže o to viac, že Sabres napokon nezískali ani bod.

Novinky z tímu

01. 03. 2019 - Brankár Carter Hutton utrpel na štvrtkovom tréningu zranenie dolnej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Buffalo nepovolalo z AHL zatiaľ žiadneho brankára. Piatkový duel proti Pittsburghu by mohli vynechať aj center Vladimír Sobotka (horná časť tela) a obranca Marco Scandella (dolná časť tela), ktorí utrpeli zranenia v poslednom zápase. Aj ich stav sa posudzuje denne.
09. 02. 2019 - Obranca Buffala Casey Nelson nehral od 8. decembra pre zranenie hornej časti tela, ale už sa blíži jeho návrat. Sabres ho v piatok poslali do AHL na kondičný pobyt. Pred zranením odohral 22 zápasov so ziskom gólu a štyroch asistencií. V priemere hrával necelých 15 minút na zápas.
03. 02. 2019 - Krídelník Buffala Remi Elie sa v sobotu ocitol na waiver listine nechránených hráčov. Ak si ho z nej nikto nestiahne, pravdepodobne poputuje na „farmu“ do AHL. Dvadsaťtriročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 16 zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu, dve trestné minúty a tri mínusové body.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.