Dnes je 19. 4. 2024, 14:12. Meniny má Jela.

Urobili krok späť: Sabres vyhodili hlavného trénera!
Publikované: 17. 04. 2024
Tím Buffalo Sabres mal pred touto sezónou veľké nádeje. Tie sa nenaplnili a stálo to hlavu hlavného trénera. Tím v utorok informoval, že vyhodil Dona Granata. Náhradníka za neho ešte nevymenoval.

Sabres sa v minulej sezóne priblížili k play-off a nazbierali 91 bodov, čo bolo najviac od ročníka 2010/11. V tejto sezóne však urobili krok späť, keď skončili na šiestom mieste Atlantickej divízie s 84 bodmi a nepostúpili do play-off v 13. sezóne po sebe, čo je v NHL rekordná séria.

Päťdesiatšesťročný Granato viedol Sabres od 17. marca 2021, kedy nahrádzal Ralpha Kruegera. Odvtedy dosiahol bilanciu 122-125-27. Spolu s ním v tíme končia aj asistent trénera Jason Christie a video koordinátor Matt Smith.

Hľadanie nového trénera, šiesteho od vyhodenia Lindyho Ruffa v roku 2013, by nemuselo trvať dlho.

„Budem v tom napredovať tak rýchlo, ako je možné, pretože mám v hlave veľmi jasné smerovanie, kde chceme ísť. Predošlé skúsenosti z pozície hlavného trénera NHL budú dôležité. Chcem, aby bol novým trénerom niekto, ktoré má skúsenosti a dokáže dotlačiť toto mužstvo na ďalšiu úroveň, “ vyhlásil generálny manažér Kevyn Adams.
Obranca Buffala dostal maximálnu možnú pokutu + video
Publikované: 29. 03. 2024
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL udelilo obrancovi tímu Buffalo Sabres Bowenovi Byramovi pokutu 5000 amerických dolárov za nedovolené bránenie zo stredajšieho zápasu proti tímu Ottawa Senators.

Byram zaplatí maximálnu možnú pokutu podľa podmienok kolektívnej dohody za zákrok na útočníka Angusa Crookshanka v 16. minúte prvej tretiny, po ktorom mu rozhodcovia udelili menší trest za nedovolené bránenie.

Dvadsaťdvaročný Byram zaznamenal od príchodu do Buffala len štyri trestné minúty v 10 stretnutiach. K nim pridal aj tri góly a tri asistencie. Pred výmenou odohral 55 duelov za Colorada so ziskom 20 bodov (8+12) a 40 trestných minút.
Tréneri Sabres a Maple Leafs dostali od NHL mastné pokuty
Publikované: 01. 03. 2024
Vedenie NHL potrestalo hlavných trénerov Toronta a Buffala za neprofesionálne správanie namierené k rozhodcom. Sheldon Keefe a Don Granato budú musieť zaplatiť každý po 25 000 amerických dolárov. K obom incidentom došlo v utorok.

Keefe bol vykázaný zo zápasu proti Vegas, keď sa dve a štvrť minúty pred koncom tretej tretine pohádal s rozhodcom Garrettom Rankom. Vo štvrtok po udelenej pokute povedal, že sa z toho poučí.

Granato kričal na rozhodcov v tretej tretine zápasu proti Floride, keď bol Zach Benson vylúčený za podrazenie Nika Mikkolu. Muži v pruhovanom za to udelili tímu dvojminútový menší trest. Počas neho Panthers strelili góly na 3:1, aby nakoniec zápas vyhrali pomerom 3:2.
Niekdajšia draftová jednotka vynechá týždne
Publikované: 14. 02. 2024
Hlavný tréner tímu Buffalo Sabres, Don Granato, v utorok oznámil, že obranca Owen Power utrpel zranenie hornej časti tela, ktorého stav sa bude posudzovať na týždennej báze.

Draftová jednotka z roku 2021 si zranila ľavú ruku počas pondelkového tréningu. Jej stav sa najbližšie posúdi niekedy počas budúceho týždňa. Vtedy bude aj lepšia predstava o tom, ako dlho bude nakoniec chýbať.

„Dúfam, že to bude na tom najkratšom konci len pár týždňov,“ poznamenal Granato.

Power zaznamenal v 51 zápasoch tejto sezóny dva góly a 18 bodov, pričom v 79 stretnutiach minulej sezóny vyprodukoval až štyri góly a 35 bodov.

Buffalo momentálne z kľúčových obrancov chýba aj Mattias Samuelsson, ktorý pre zranenie pravej ruky vynechá zvyšok ročníka.
Buffalo prišlo do konca sezóny o jedného z najvyťažovanejších hráčov
Publikované: 05. 02. 2024
Tím Buffalo Sabres v nedeľu oznámil, že obranca Mattias Samuelsson vynechá zvyšok aktuálnej sezóny pre zranenie hornej časti tela, ktoré vyžaduje operáciu.

Samuelsson hral naposledy 23. januára proti Anaheimu a následne vynechal dva zápasy.

Dvadsaťtriročný rodák z Philadelphie bol vo svojej prvej sezóne zo sedemročného kontraktu v hodnote 4,286 milióna amerických dolárov ročne, ktorý podpísal v októbri 2022.

Samuelsson zaznamenal gól a šesť asistencií v 41 zápasoch tejto sezóny, v ktorej hrával 20 a pol minúty na zápas. Bol tretím najvyťažovanejším obrancom tímu.

Novinky z tímu

27. 03. 2024 - Útočník Jack Quinn by sa mohol vrátiť do zostavy Buffala už v stredajšom zápase proti Ottawe. V utorok trénoval s tímom po prvýkrát od zranenia dolnej časti tela, ktoré utrpel 27. februára. Korčuľoval bez obmedzení vo formácii s Dylanom Cozenskom a JJ Peterkom.
08. 03. 2024 - Buffalo vo štvrtok oznámilo, že večerný duel proti Nashvillu odohrá bez útočníka Tagea Thompsona. Toho trápi zranenie hornej časti tela, ktoré sa posudzuje len na dennej báze. V základnej zostave ho nahradil Lukáš Rousek.
16. 02. 2024 - Ukko-Pekka Luukkonen, brankárska jednotka Buffala, vynechal štvrtkový zápas proti Floride pre ľahšie zranenie dolnej časti tela. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Povaha zranenia ani to, kedy ho utrpel, nebolo špecifikované. Sabres hrajú ďalší zápas v sobotu v Minnesote. Počas absencie Luukkonena bol do prvého tímu povolaný z AHL Dustin Tokarski.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.