SlovakNHL.sk
Dnes je 7. 7. 2020, 00:35. Meniny má Oliver.

Najnovšie články

Draftuje Buffalo z ôsmeho miesta Rakúšana? Presadiť by ho mohol Krueger
Publikované: 05. 07. 2020
Tím Buffalo Sabres síce v draftovej lotérii klesol o jednu priečku, ale v tak nabitom drafte, ako bude tento rok, nie je ôsme miesto vôbec zlé. Aj z tejto pozície by trápiaci sa tím mohol získať veľmi šikovného hráča.

Lance Lysowski z denníka The Buffalo News pritom verí, že by klub mohol siahnuť po Marcovi Rossim, ktorý je hviezdnym centrom tímu Ottawa 67’s z juniorskej OHL. Dôvod je jednoduchý.

Po nedávnych „výdatných“ zmenách v manažmente si svoju pozíciu udržal hlavný tréner Ralph Krueger, od ktorého si v tíme veľa sľubujú. A je pravdepodobné, že bude mať aj významnú pozíciu v tíme, ktorý bude robiť rozhodnutia na drafte.

Ak by sa tak skutočne stalo, Krueger by mohol tlačiť na výber osemnásťročného rodáka z rakúskeho Feldkirchu, ktorý sa vyznačuje vysokou hokejovou inteligenciou a schopnosťami tvoriť hru. V tejto sezóne nazbieral 120 bodov (39+81) len v 56 dueloch.

Krueger bol totiž dlhodobo trénerom švajčiarskej reprezentácie a stále zostáva v kontakte so švajčiarskym programom, ktorý odchoval aj Rossiho. Navyše, trénoval aj jeho otca Michaela, keď na začiatku 90. rokov pôsobil v Rakúsku.
Ako by mohol vyzerať nový kontrakt spoľahlivého Reinharta?
Publikované: 01. 07. 2020
Útočník Sam Reinhart sa môže po tejto sezóne stať obmedzeným voľným hráčom s právom ísť na arbitráž. Dan Rosen z oficiálnej ligovej stránky verí, že pre tím Buffalo Sbares bude dôležité udržať si ho pod správnou štruktúrou zmluvy. Ako by mohla vyzerať?

U Reinharta môžete počítať s jeho spoľahlivosťou – v prvých piatich plných sezónach v NHL vynechal len šesť zápasov a žiaden v posledných troch. V nich mal priemer 0,71 bodu na zápas, čím sa môže rovnať Maxovi Paciorettymu, Viktorovi Arvidssonovi či T.J. Oshiemu.

Jeho nová zmluva by tak mohla byť podobná, akú podpísal Jaden Schwartz so St. Louis Blues, ktorý tiež po nováčikovskej zmluve hral pod dvojročnou. V roku 2016 sa dočkal päťročného kontraktu v hodnote 26,75 milióna amerických dolárov. Jeho „cap-hit“ 5,35 milióna dolárov vtedy predstavoval 7,33 % platového rozpočet Blues.

O tri roky mladší Reinhart by tak mohol získať plat, ktorý by mal podobný podiel. S očakávaniami, že strop zostane na úrovni 81,5 milióna amerických dolárov by sa tak jeho ročná mzda mohla pohybovať okolo 6 miliónov amerických dolárov. Rovných 6 by tvorilo 7,36 % platového rozpočtu Sabres.

Samozrejme, musí tam byť aj priestor na manévrovanie na základe toho, ako si ho Buffalo cení. Jeho plat by napokon mohol byť medzi 6 až 7 miliónmi amerických dolárov, najmä, ak by išlo o štvor-, päť- či šesťročný kontrakt.
Vymenia Senators či Sabres svoje voľby z prvého kola draftu?
Publikované: 29. 06. 2020
Napriek tomu, že skombinovaním dvoch volieb mali Senators najväčšiu šancu vyhrať draftovú lotériu, nakoniec nebudú na tohtoročnom drafte vyberať ani z druhého a tretieho miesta, ale „až“ z tretieho a piateho. Je však možné, že ani to nakoniec nebude pravda?

Bruce Garrioch z denníka Ottawa Sun informuje, že generálny manažér Senators, Pierre Dorion, bude počúvať ponuky ostatných tímov, pokiaľ ide o voľby z prvého kola draftu. Dorion však dodáva, že na 99,9 percenta si nakoniec voľby ponechá, pretože verí, že táto trieda mu môže vyniesť dvoch dobrých hráčov.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet si myslí, že by Dorion bol ochotný pristúpiť na výmenu tretej alebo piatej voľby len vtedy, ak by výmenou získal „špeciálneho hráča“.

Vymenie svoju voľbu Sabres?

Medzitým Mike Harrington z denníka Buffalo News verí, že nový generálny manažér Sabres Kevyn Adams by mal vymeniť voľbu z prvého kola tohtoročného draftu. Pripomeňme, že draftová lotéria klubu prisúdila pozíciu číslo osem.

Podľa neho by pre tím bolo výhodnejšie, ak by dokázal výmenou získať kvalitného hráča, ktorý by mohol klubu pomôcť v súčasnosti. Sabres totiž nie sú v situácii, keď by si mohli dovoliť čakať dva či tri roky, kým sa nádej rozvinie.

„Tento tím potrebuje pomoc. Hlavne v strede. treba zisťovať, čo by bolo k dispozícii pre post druhého centra. Výmenu by mohol osladiť Brandon Montour. Neviete, kto by mohol byť ochotný robiť výmenu, ak to neoznámite tabuľkou ‚Na predaj,‘“ poznamenal.
Sabres sa vraj pokúsia vymeniť iných obrancov ako Ristolainena. A čo Skinner?
Publikované: 26. 06. 2020
Mike Harrington z denníka The Buffalo News by nebol šokovaný, ak by videl tím Buffalo Sabres a nového generálneho manažéra vymeniť – alebo sa aspoň o to pokúsiť – obrancov Brandona Montoura a Colina Millera.

Ani jeden z nich nesadol hernému systému trénera Ralpha Kruegera, pričom kormidelník a Kevyn Adams majú k sebe blízko. Aj samí Pegulovci sa chválili, ako sú tí dvaja takmer v každej otázke na jednej strane.

Často sa v spojitosti s odchodom z Buffala spájal obranca Rasmus Ristolainen, ale ten by nakoniec nikam ísť nemusel. Harrington tvrdí, že Krueger má veľmi rád Ristolainena a naznačil, že by postupne aj tieto špekulácie mohli odznieť.

Potom je tu aj otázka budúcnosti útočníka Jeffa Skinnera, ktorý po jednej skvelej sezóne podpísal mimoriadne lukratívnu zmluvu.

„Krueger ho jednoducho nenechá hrať s Jackom Eichelom a neexistuje, aby s tým bol (vyhodený GM) Botterill zmierený, najmä pri tej osemročnej zmluve za 72 miliónov dolárov a plnou klauzulou o nevymeniteľnosti, ktorá vyzerá každým dňom horšie,“ poznamenal zámorský novinár.

Pripomeňme, že Jason Botterill bol údajne proti tej zmluve, ale presadili si ju majitelia tímu. Momentálne je ťažké predstaviť si, ako ju Sabres pri vysokom „cap-hite“, platnosti do konca ročníka 2026/27 a spomínanej klauzule vymenia.

Otázkou tak zostáva, či sa o to pokúsia a presvedčia Skinnera, aby sa klauzuly vzdal. Ďalšou možnosťou je jednoducho nájsť mu novú úlohu v mužstve, ktorá by čo najlepšie opodstatnila investované množstvo peňazí.
Eichel do Bostonu? Pre toto je to nepravdepodobné, tvrdí odborník
Publikované: 23. 06. 2020
Joe Haggerty z NBC Sports sa pýta, či by toto mohol správny čas na to, aby sa Boston pokúsil získať hviezdu Buffala Jacka Eichela. Ten nedávno vyjadril svoju frustráciu a odvtedy sa opäť začalo v súvislosti so Sabres hovoriť o zmenách. Mohli by zahŕňať aj odchod kapitána?

Haggerty si myslí, že potrebná protihodnota by mohla začať nádejným Johnom Beecherom, Jakeom DeBruskom a balíkom draftových volieb. Tiež by však mohla zahŕňať aj Charlieho McAvoya alebo Brandona Carla. Takáto výmena je podľa neho nepravdepodobná.

Ak by sa im však nejakým spôsobom podarilo s Buffalom dohodnúť, museli by potom Bruins ešte vymeniť Davida Krejčího a jeho 7,5-miliónový plat. Aj preto sa skôr bude Boston zameriavať na to, aby si udržal obrancu Toreyho Kruga, čo bude samé o sebe náročné.

„Je to ťažká pozícia pre hráča aj pre klub pre túto finančnú neistotu. Je teraz pravdepodobnejšie, že Krug bude chcieť podpísať za čo najviac peňazí bude môcť, pretože sú pred nami nepreskúmané vody. Krug by chcel plat v okolí 8 miliónov dolárov ročne na základe svojej ofenzívnej produktivity v posledných sezónach, ktorou sa môže pochváliť len málo z jeho rovesníkov,“ poznamenal odborník.
 

Posledný zápas

09. 03. 2020
BUF 
-
 WSH

3:2 SN

(1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

MTL 
-
 BUF
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

17. 06. 2020 - Tím Buffalo Sabres v utorok vyhodil generálneho manažéra Jasona Botterilla a nahradil ho Kevynom Adamsom. Okrem toho sa však s tímom lúčili aj asistenti generálneho manažéra Steve Greeley a Randy Sexton, hlavný tréner záložného tímu Chris Taylor s asistentmi Gordom Dineenom a Tobym Petersenom, ako aj riaditeľ amatérskeho skautingu Ryan Jankowski, ktorého by podľa Elliottea Friedmana mala nasledovať aj skupina amatérskych skautov.
02. 04. 2020 - Kapitán tímu Buffalo Sabres, Jack Eichel, zakúpil 5000 ochranných štítov od spoločnosti Bauer Hockey, ktorá sa v čase pandémie dala na ich výrobu. Následne ich venoval miestnym nemocniciam, ktoré trpia ich nedostatkom. Eichel sa zároveň zdravotníkom poďakoval za to, ako sa v týchto ťažkých časoch starajú o komunitu. Mimochodom, jeho mama je zdravotnou sestrou v Bostone.
09. 02. 2020 - Mladý útočník Victor Olofsson sa v sobotu vrátil do tréningového procesu Buffala po prvýkrát od 2. januára, kedy utrpel zranenie dolnej časti tela. Minimálne jeden týždeň však hrať ešte nebude. Napriek tomu, že už vynechal 13 zápasov, stále je tretí v tíme s 35 bodmi (16+19).

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Sabres Miroslav Šatan, Milan Bartovič, Radoslav Hecl a Andrej Sekera.

Reklama

O tíme v kocke

Buffalo Sabres

Vznik: 1970
Aréna: KeyBank Center (kapacita: 18 690)
Adresa: KeyBank Center, One Seymour H. Knox III Plaza, Buffalo, NY 14203-3096
Oficiálny web: www.sabres.com
Farma(AHL): Portland Pirates
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1975, 1999)
Vyradené čísla: 2 (T.Horton), 7 (R.Martin), 11 (G.Perreault), 14 (R.Robert), 16 (P.LaFontaine), 18 (D.Gare), 39 (D.Hašek), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Miroslav Šatan, Milan Bartovič, Radoslav Hecl, Andrej Sekera