SlovakNHL.sk
Dnes je 18. 9. 2020, 08:53. Meniny má Eugénia.

Najnovšie články

Celú kariéru strávil v Ottawe. Teraz vyskúša trh s voľnými hráčmi
Publikované: 11. 09. 2020
Obranca Mark Borowiecki plánuje budúci mesiac otestovať trh s voľnými hráčmi po tom, čo celú kariéru doteraz strávil v Ottawe. Pre The Athletic to uviedol jeho agent Steve Bartlett.

„Momentálne cítime, že je vysoko pravdepodobné, že otestujeme vody trhu s voľnými hráčmi po prvýkrát v Markovej kariére. Cítim, že Mark má toho v sebe veľa, čo by dávalo zmysel pre množstvo tímov,“ povedal Bartlett.

Agent zdôraznil, že k rozhodnutiu neprišlo na základe dojmu, že by si jeho klienta Senators dostatočne nevážili, ale jednoducho preto, že chcú vidieť, čo by bolo pre nich k dispozícii na otvorenom trhu.

Ottawa draftovala Borowieckiho v roku 2008 z celkového 139. miesta. Svoj debut v NHL zažil v ročníku 2011/12 a v tejto sezóne si vytvoril osobné maximá so 7 gólmi a 18 bodmi v 53 dueloch. Od februára nehral pre zranenie členka.

Tridsaťjedenročný rodák z Ottawy má za sebou dvojročnú zmluvu v hodnote 2,4 milióna amerických dolárov. S vedením tímu rokoval o novej zmluve počas sezóny, ale to nakoniec viedlo k rozhodnutiu vyskúšať hráčsky trh.
Vysoké škrty: NHL musela zasiahnuť a pomôcť trénerom Ottawy
Publikované: 11. 09. 2020
Vedenie NHL muselo zasiahnuť, aby sa uistilo, že tím Ottawa Senators vyplatí mzdu členom trénerského zboru po tom, čo klub výrazne znížil platy v celej organizácii. Podľa Franka Seravalliho tím všetkým zamestnancom strhol z platov polovicu.

V odpovedi na toto rozhodnutia sa tréneri Senators obrátili na ligu a po jej zásahu im boli obnovené ich plné platy retroaktívne k 13. júlu, kedy sa otvorili tréningové kempy pred dohrávkou. Tej sa Ottawa nezúčastnila.

K škrtom platov u klubových zamestnancov sa k dnešnému dňu odhodlalo až 17 organizácii, ale nikto ich neurobil také výrazné ako Ottawa. Najbližšie k nej mal Pittsburgh, ktorý ich znižoval o 25 percent.

Dallas ešte v júni znížil platy oproti plnej výške o 30 % po tom, čo o mesiac skôr ich znížil o 20 %. Keď však otvoril svoj tréningový kemp pred dohrávkou, obnovil svojim zamestnancom plné platy. Jediným kanadským tímom, ktorý ich stále vypláca v plnej výške, je Toronto.
Nádej Senators bola prichytená pri užívaní drog
Publikované: 05. 09. 2020
Už dlhšie sme nepočuli žiadne zlé správy o tíme Ottawa Senators. A už sú tu. Útočník Viktor Lodin, ktorého tím draftoval vlani z 94. miesta, sa v otvorenom liste priznal k užívaniu drog po tom, čo ho pritom doma vo Švédsku pristihla polícia.

„Minulý víkend som bol prichytený pri užívaní drog. Chcem sa ospravedlniť za túto chybu. Ospravedlnenie je venované tímu Timra IK, všetkým partnerom, fanúšikom, členov a každému, kto Timra IK sleduje. Tím Timra IK do mňa investoval a dal mi šancu rozvíjať sa tu, aby som sa stal lepším hokejistom. Hanbím sa a veľmi ľutujem to, čo sa stalo,“ vyhlásil Lodin.

„Beriem zodpovednosť za chybu, ktorú som urobil. Tím ma podporuje a pomáha mi v tejto situácii, za čom som vďačný. To, čo som urobil, bolo zlé. Niečo sa z toho naučím do budúcnosti a zapojím sa do asociácie bojujúcej proti drogám a gamblingu. “

V posledných dvoch sezónach hrával dvadsaťjedenročný Lodin za Orebro v elitnej SHL a tiež zažil hosťovanie v Allsvenskan. V nižšej švédskej súťaži má pôsobiť aj v novom ročníku, pred ktorým podpísal ročnú zmluvu s Timrou.
Tradičné brady v play-off: V zámorí zaujal aj Gáborík. Zo Slovákov nebol sám + foto
Publikované: 31. 08. 2020
Je toho veľa, čo môžeme zbožňovať na hokeji v play-off. Intenzívna akcia. Predĺženia. Veteráni, ktorí prvýkrát získali Stanleyho pohár. Dlhé brady. A práve pri poslednej tradície sa pristavil Chris Morgan, ktorý sa zameral na tie najlepšie brady v play-off v histórii.

Vo všeobecne sa za zakladateľa tradície neholiť sa v play-off považuje tím New York Islanders, ktorý tento koncept využíval v 80. rokoch pri cestách za štyrmi Stanleyho pohármi. V súčasnosti je to už tradícia, nad ktorou sa veľa nerozmýšľa.

A hoci to priamo s hokejovou akciou nesúvisí, je to zaujímavosť, ktorá stojí za pozornosť. Morgan poukázal na brady hráčov z minulosti, ktoré by mohli byť inšpiráciou do budúcna. Spomenul pritom velikánov hokeja i doplnkových hráčov a nezabudol ani na dve slovenské mená.

Konkrétne mu zaimponovali brady Zdena Cháru a Mariána Gáboríka.

„Ako urobíte 206 cm vysokého obrancu ešte impozantnejšieho? Pridajte mu gigantickú bradu. Brady play-off už v tomto bode majú v sebe ducha času. Každý o nich vedel. Mohli ste si falošné kúpiť aj v tímovom obchode,“ napísal k Chárovi, ktorý v roku 2011 získal s Bostonom Stanleyho pohár.Gáborík získal Stanleyho pohár v drese Los Angeles v roku 2014, keď vo finále zdolal bývalých spoluhráčov z NY Rangers, vrátane Henrika Lundqvista, ktorého brada tiež stála za to. „Tu sa stretávajú dve skvelé brady. Gáborík v Minnesote takúto bradu nemal, ale do času, kým sa presťahoval do Los Angeles, sa z neho stal zarastený džentlmen,“ poznamenal Morgan.Kompletný prehľad s dôkladnou foto dokumentáciou nájdete na tomto odkaze: yardbarker.com/nhl/articles/a_history_of_nhl_playoff_beards
Ak by si udržali Hossu, Senators mohli zažiť ešte veľa úspechov
Publikované: 24. 08. 2020
Danny McCloskey sa vrátil o 15 rokov späť a pozrel sa na hviezdnu výmenu, ktorej súčasťou bola aj slovenská legenda. Kto sa podľa neho stal víťazom výmeny?

23. augusta 2005 vymenila Ottawa Mariána Hossu spolu s Gregom de Vriesom do Atlanty za Danyho Heatleyho, ktorý požiadal o výmenu po tom, čo sa nevedel vyrovnať s autonehodou, pri ktorej zomrel jeho spoluhráč Dan Snyder.

Ottawa vymenila Hossu preto, lebo vtedajší generálny manažér John Muckler cítil, že získa lepšieho hráča, ak bude rast Heatleyho pokračovať. Trochu chcel tiež pozmeniť zostavu po tom, čo sa Senators nedarilo uspieť v play-off.

McCloskey nevedel ani s odstupom dlhých rokov stanoviť jasného víťaza tejto výmeny. Heatley dokázal zažiť dve strelecky i bodovo najplodnejšie sezóny v histórii Ottawy a pomohol jej aj k dvom mimoriadne úspešným sezónam, vrátane účasti vo finále Stanleyho pohára.

Na druhú stranu, Hossa bol vymenený do tímu, v ktorom čelil omnoho náročnejšej výzve. Dodnes v histórii Thrashers drží rekord v počte bodov získaných v jednej sezóne a dokonca im pomohol k jedinej účasti v play-off v histórii, súčasťou čoho bol aj zisk jediného divízneho titulu.

McCloskey však verí, že ak by Ottawa výmenu nezrealizovala, mohla by s Hossom zažiť viac úspechov z dlhodobejšieho pohľadu.

„Keďže Hossa bol takým skvelým hráčom a Senators boli špičkovým tímom, je pravdepodobné, že by si užili spolu veľa úspechov, ak by si ho udržali. No, je ťažké predstaviť si, že by vtedajší tím bol omnoho lepší, ako bol – útok Heatley-Spezza-Alfredsson bol neuveriteľný a žiaden hráč v NHL nestrelil v ročníkoch 2005/06 až 2006/07 viac gólov ako Heatley. V Hossov prospech však hovorí, že bol nadradený obojsmerný hráč, ktorý bol schopný pokračovať v hraní na vysokej úrovni omnoho dlhšie,“ poznamenal.

Heatley opustil Senators v roku 2009 po tom, čo požiadal tím o výmenu. Odvtedy odohral len 248 zápasov a v play-off získal 28 bodov. Nikdy sa už nedostal cez konferenčné finále a v roku 2015 odišiel do Nemecka. Po sezóne v DEL ukončil kariéru.

Hossa dostal šancu zabojovať si s Pittsburghom o Stanleyho pohár v roku 2008, keď ho Thrashers pred koncom zmluvy vymenili. Následne rok strávil v Detroit, s ktorým sa tiež dostal do finále. Zvyšok kariéry zasvätil Chicagu, s ktorým získal tri Stanleyho poháre. Od odchodu z Atlanty odohral ešte 496 zápasov základnej časti a v play-off nazbieral 114 bodov. Kariéru mu ukončili predčasne zdravotné problémy a v tomto roku bude uvedený do Hokejovej siene slávy.
 

Posledný zápas

11. 03. 2020
LAK 
-
 OTT

3:2

(1:1, 0:0, 2:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.
PRIDAJ SA!

Novinky z tímu

06. 06. 2020 - Nadácia Ottawa Senators už od 1. augusta viac nebude spájaná s klubom NHL. Charitatívna organizácia to oznámila vo štvrtok: „31. júla 2020 vyprší dohoda medzi Nadáciou Ottawa Senators a klubom, ktorá nadácii umožňovala využívať ochranné známky klubu, vrátane mena Ottawa Senators. Našou prioritou bude naplniť naše súčasné operačné, právne a charitatívne záväzky do 31. júla 2020, po čom sa zameriame na budúcnosť nadácie.“ Senators na to reagovali oznámením, že začnú zvažovať iné formy filantropie. Organizácia mala informovať nadáciu o začiatku tohto procesu už pred mesiacmi, na čo vedenie nadácie protestovalo a povedalo, že tímu nevyhovie. Nadácia sa primárne zameriavala na mládežnícke programy v ottawskej komunite.
21. 04. 2020 - Anthony LeBlanc sa pripojil k organizácii Senators Sports and Entertainment, kde bude pôsobiť ako prezident obchodných operácií. V pondelok to potvrdil majiteľ Senators Eugene Melnyk. LeBlanc ne tejto pozícii nahradí Jima Littlea, ktorý pred šiestimi týždňami dostal výpoveď pre obvinenie jeho manželky, že sa voči nej dopúšťal násilia. LeBlanc v minulosti pracoval v organizácii Arizona Coyotes, v ktorej bol prezidentom, výkonným riaditeľom, spolumajiteľom a alternatívnym guvernérom.
18. 04. 2020 - Mladý útočník Shane Pinto informoval tím Ottawa Senators, že sa v budúcej sezóne ešte nechce stať profesionálom. Zostane na Univerzite Severnej Dakoty, na ktorej strávil posledný ročník. V 33 zápasoch si pripísal 28 bodov za 16 gólov a 12 asistencií. Devätnásťročný Američan, ktorý na juniorských MS zaznamenal štyri góly a tri asistencie v piatich dueloch, bol draftovaný Ottawou v minulom roku z celkového 32. miesta.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

jarosChristián
JAROŠ

obranca
#83
gaborikMarián
GÁBORÍK

útočník
#12

Reklama

O tíme v kocke

Ottawa Senators

Vznik: 1991
Aréna: Scotiabank Place (kapacita: 18 500)
Adresa: Scotiabank Place, 1000 Palladium Drive, Ottawa, Ontario K2V 1A5
Oficiálny web: www.ottawasenators.com
Farma(AHL): Binghamton Senators
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (2007)
Vyradené čísla: 2 (F.Finnigan), 11 (D.Alfredsson), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Pavol Demitra, Ivan Čiernik, Marián Hossa, Zdeno Chára, Peter Bondra, Tomáš Malec, Andrej Meszároš, Marek Svatoš, Christián Jaroš, Marián Gáborík