Dnes je 7. 12. 2019, 20:48. Meniny má Ambróz.

Mrázek chcel seknúť Thorntona, ten ho zložil k ľadu + video
Publikované: 06. 12. 2019
Druhá tretina zápasu medzi Carolinou a San Jose priniesla zaujímavú situáciu, v ktorej si svoje nervy neudržal na uzde veterán z mužstva hostí, Joe Thornton. Ten nevyberavo udrel domáceho brankára Petra Mrázka do masky a zložil ho tým k ľadu.

Incident sa stal sedem minút pred koncom prostrednej dvadsaťminútovky, keď to najskôr center Sharks prehnal so svojou agresivitou a poštuchol hokejkou Mrázka do lapačky, keď ten prikrýval puk.

Český reprezentant na to zareagoval okamžitým mávnutím hokejkou s cieľom zasiahnuť Thorntona, no ten už bol dostatočne ďaleko, aby sa tomu vyhol. Mrázek sa postavil, prikorčuľoval k súperovi a ten ho za bránou udrel do masky.

Mrázek sa nakoniec postavil na nohy a zápas dochytal. Po ňom povedal, že mu to pomohlo mentálne sa nabudiť na zvyšok duelu, ktorý Carolina vyhrala 3:2 po nájazdoch.

A aké tresty dostali zainteresovaní hráči? Thornton dostal dva menšie tresty za sekanie a hrubosť. Mrázek si odniesol dvojminútový trest za sekanie.

Johansen a Kane sa dočkali za svoje zákroky ďalších trestov + video
Publikované: 05. 12. 2019
Kým slovenský obranca Erik Černák sa zrejme vyhol trestu zo strany Oddelenia hráčskej bezpečnosti, to isté nemôžu povedať ďalší dvaja hráči, ktorí sa v utorok prezentovali spornými zákrokmi.

Útočník Nashvillu Ryan Johansen, ktorý práve v zápase proti Tampe trafil lakťom do hlavy Braydena Pointa, dostal od rozhodcov päťminútový trest a vylúčenie do konca zápasu, ku ktorým sa pridala pokuta 5000 amerických dolárov od disciplinárky.

Johansen nesúhlasil už s rozhodnutím rozhodcov, pretože sa vraj snažil telo dostať do pozície, aby mohol odohrať puk a prichádzajúceho Pointa vôbec nevidel. Svojimi slovami naznačil, že zákrok košického rodáka bol podľa neho horší.

Pokutu vo výške 5000 amerických dolárov dostal aj útočník San Jose Evander Kane, ktorý v utorok trafil lakťom hlavu obrancu Washingtonu Radka Gudasa. Aj on dostal od rozhodcov päťminútový trest a vylúčenie do konca zápasu. Gudas sa do duelu už nevrátil.

Obe udelené pokuty boli najvyššie možné podľa podmienok kolektívnej zmluvy. Ich výťažok poputuje na účet hráčskeho rezervného fondu.
Publikované: 30. 11. 2019
Kanadský útočník San Jose Noah Gregor odohral svoje prvé štátne derby v NHL. Okorenil ho premiérovým gólom, ktorým pomohol k výhre 4:1 nad Los Angeles. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Dvadsaťjedenročný center zvyšoval náskok Sharks v 23. minúte na 3:0 svojím prvým bodom v 12. zápase v lige. Vytvoril si osobné maximá so 17 striedaniami a s časom na ľade 10 a štvrť minúty. Na Jonathana Quicka vyslal dve strely.

„Chvíľu to trvalo, ale bolo úžasné vidieť ten puk prejsť do brány,“ povedal o svojom míľniku Gregor, ktorého Sharks draftovali v roku 2016 zo 111. miesta.

Marleau dosiahol významný míľnik. Oslávil ho gólom a postom hviezdy duelu
Publikované: 06. 11. 2019
Veterán Patrick Marleau zaznamenal pri utorkovej výhre San Jose 4:2 nad Chicagom ďalší významný míľnik v jeho bohatej kariére. Post druhej hviezdy zápasu mu nevyniesol len gól, ale aj veľký zápis do histórie NHL.

Štyridsaťročný útočník otvoril v úvode druhej tretiny skóre duelu, ktorý bol jeho 800. odohraný bez prerušenia. Stal sa len šiestym hráčom v ligovej histórii, ktorého „železná séria“ trvá tak dlho. Od sezóny 2008/09 nevynechal jediný zápas.

Z aktívnych hráčov je Marleau na druhom mieste za obrancom Floridy Keithom Yandleom, ktorý odohral zatiaľ 811 zápasov v sérii. Tesne za ním je útočník Arizony Phil Kessel so 789 duelmi. Marleau je najstarším hráčom (40 rokov a 51 dní) v histórii NHL, NBA aj MLB s 800 odohranými zápasmi v sérii.

Draftová dvojka z roku 1997 má na konte už 1 669 stretnutí základnej časti NHL, čo ho radí na piate miesto historického poradia. Len dva góly mu chýbajú, aby sa vyrovnal Johnnymu Bucykovi (556) na 27. mieste historického poradia strelcov.

Marleauov 554. gól v NHL:

Najdlhšiu „železnú sériu“ v histórii NHL má na konte Doug Jarvis, ktorý v rokoch 1975 až 1987 odohral 964 zápasov bez prestávky. Za ním nasledujú s veľkým odstupom Garry Unger (914), Steve Larmer (884) a Andrew Cogliano (830).

Ak by sa bralo do úvahy aj play-off, Marleau odohral už 809 zápasov po sebe. Kessel by bol už nad ním a tesne za Yandleom v poradí aktívnych hráčov.

Kane dlží veľké peniaze kasínu. Hazardu sa venoval medzi duelmi play-off
Hotel s kasínom Cosmopolitan of Las Vegas podal v pondelok žalobu na súd v Clark County, v ktorej tvrdí, že mu útočník tímu San Jose Sharks, Evander Kane, dlží pol milióna amerických dolárov.

Podľa denníka Las Vegas Review-Journal si Kane medzi tretím a štvrtým zápasom prvého kola série play-off medzi Sharks a Golden Knights, čo bolo okolo 15. apríla, zobral na dlh žetóny rôznych hodnôt medzi 20 000 až 100 000 dolármi.

Spoločnosť zastrešujúca kasínu od hokejistu chce, aby jej 500 000 dolárov vrátil a taktiež nahradil náklady spojené so súvisiacim právnym konaním. Pre denník situáciu odmietla komentovať a k dispozícii na vyjadrenie neboli ani zástupcovia Sharks.

Kane podpísal v roku 2018 so San Jose sedemročnú zmluvu v hodnote 49 miliónov amerických dolárov. V spomínanej sérii proti Vegas zaznamenal gól a tri asistencie, no všetky body prišli v domácich zápasoch Sharks. Vo Vegas nazbieral štyri „mínusky“ a 27 trestných minút.

Novinky z tímu

16. 11. 2019 - Český útočník San Jose Tomáš Hertl má menšie zranenie kolena, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Curtis Pashelka z denníka Mercury News informuje, že jeho štart v sobotnom zápase proti Detroitu je otázny. Dvadsaťšesťročný rodák z Prahy je najproduktívnejším hráčom Sharks, keď si v 20 zápasoch pripísal 21 bodov za 10 gólov a 11 asistencií.
11. 11. 2019 - San Jose v nedeľu poslalo obrancu Daltona Prouta na kondičný pobyt do nižšej AHL. Dvadsaťdeväťročný rodák z Ontária zasiahol v tejto sezóne len do otváracieho zápasu proti Vegas, v ktorom nebodoval. Zvyšné zápasy vynechal pre zranenie v hornej časti tela. Táto sezóna je jeho prvá v organizácii Sharks.
05. 11. 2019 - San Jose v pondelok poslalo na „farmu“ útočníka Jonnyho Brodzinskiho a povolalo z nej obrancu Radima Šimka, ktorý v nižšej AHL absolvoval kondičný pobyt. Dvadsaťsedemročný Čech je teraz pripravený na návrat do akcie aj v NHL po tom, čo úvod sezóny vynechal pre zranenie kolena. Vlani odohral za Sharks 41 zápasov so ziskom gólu a ôsmich asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.