SlovakNHL.sk

Generálny manažér Sharks: Mladíci musia vykročiť na vyššiu úroveň

Po odchode veterána Joea Thorntona, ktorý sa rokmi stal ikonou San Jose Sharks, sa generálny manažér kalifornského tímu Doug Wilson rozhodol vyzvať mladíkov k tomu, aby svoju hru pozdvihli na vyššiu úroveň.

„Tomáš Hertl, Timo Meier, Kevin Labanc, toto je ich čas. Potrebujú vykročiť na vyššiu úroveň,“ povedal Wilson pre Traceyho Myersa.

„Musíme byť sumou všetkých našich súčastí. V tejto lige sú tímy, ktoré prišli o niekoľkých dobrých hráčov. Niektoré tímy prišli o ich najlepších hráčov na vrchole kariéry a našli si svoju tímovú hru, našli to kolektívne prepojenie a zažili veľa úspechov. Potrebujeme, aby každý niečo priniesol na stôl, poučil sa z toho, čo sa stalo vlani, znovu etabloval našu hru a priniesol tú lásku a energiu, ktorú na klzisko so sebou nosil Jumbo.“

Thorntonov odchod znamená pre San Jose druhé „leto“, v ktorom tím opustil kľúčový veterán. Vlani to bol Joe Pavelski, ktorý sa po 13 rokoch v tíme rozhodol pre podpis zmluvy s Dallasom. Teraz už Sharks zostávajú len dvaja útočníci, ktorí majú aspoň 30 rokov – Logan Couture a Patrick Marleau. Wilson dúfa, že mladíci nesklamú a zvládnu v budúcej sezóne väčšie úlohy.

„Máme tu päť útočníkov do prvej šestky, ktorí strelili 30 gólov alebo sa priblížili k 60 bodom. Potrebujeme niekoho, aby prišiel a zabojoval o to šieste miesto,“ skonštatoval Wilson.

„Naša obrana sa mi páči. Chcem nechať miesto potvorené pre nejaký súboj medzi mladšími hráčmi. Myslíme si, že máme kostru dobrého tímu. Budeme tu mať aj nejaké súboje. Máme mladíkov, ktorí sem budú prichádzať.“

// Publikované: 20. 10. 2020
 

Posledný zápas

26. 01. 2021
COL 
-
 SJS

7:3

(3:1, 4:1, 0:1)

Nasledujúci zápas

COL 
-
 SJS
28. 01. 2021 -

Novinky z tímu

11. 01. 2021 - Obranca Fredrik Claesson podpísal ako neobmedzený voľný hráč jednoročnú dvojcestnú zmluvu s tímom San Jose Sharks. Na úrovni NHL mu vynesie 700 000 amerických dolárov, v nižšej AHL 200 000 dolárov. Garantovaný príjem má však 300 000 dolárov. Dvadsaťosemročný Švéd má skúsenosti zo 155 zápasov NHL, ktoré odohral za Senators, Rangers a Devils. Pripísal si v nich 28 bodov (7+21). Väčšinu minulej sezóny strávil v Charlotte z AHL.
31. 12. 2020 - Krídelník Tristen Robins podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so San Jose, ktoré ho draftovalo v tomto roku z celkového 56. miesta. Devätnásťročný rodák z britského Londýna strávil posledné dve sezóny v Saskatoone z juniorskej WHL. V 62 zápasoch si pripísal 33 gólov a 40 asistencií.
03. 11. 2020 - Tím San Jose Sharks a útočník Kurtis Gabriel, ktorý bol neobmedzeným voľným hráčom, sa dohodli na jednoročnej, dvojcestnej zmluve v hodnote 700 000 amerických dolárov. V nižšej lige je jej hodnota 175 000 dolárov. Dvadsaťsedemročný Kanaďan strávil minulý ročník na „farme“ Philadephie v Lehigh Valley. V 53 dueloch si pripísal päť gólov a štyri asistencie. V NHL v minulosti odohral 38 zápasov za Minnesotu a New Jersey. Pripísal si v nich dva góly a tri asistencie. Wild ho draftovali v roku 2013 z celkového 81. miesta.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: