SlovakNHL.sk

Jaroš chce zostať v Amerike. Výmenu do San Jose si pochvaľoval

Slovenský obranca Christián Jaroš v tejto sezóne čakal dlho, kým po pauze a karanténe mohol hrať zápasy. Nakoniec ich odohral len 18 za oba tímy San Jose. Napriek tomu však sezónu hodnotí pozitívne.

„Som rád, že som sa dostal do San Jose, prebojoval sa do prvého tímu a odohral som zápasy. Nie je ľahké presunúť sa v polovici sezóny, ešte k tomu pre hráča, ktorý nemá stabilné miesto v tíme. Preto ju hodnotím pozitívne, ale určite bol by som radšej, ak by som odohral viac zápasov,“ povedal Jaroš pre denník Šport.

Dvadsaťpäťročný košický rodák strávil prvé tri roky v zámorí v organizácii Ottawy, ktorá ho draftovala v roku 2015 z celkového 139. miesta. Po výmene do San Jose dostal opäť motiváciu a bol rád, že sa v tíme znova stretol s kamarátom Rudolfom Balcersom, ktorého Sharks získali z waiver listiny len o týždeň skôr. Vyhovovala mu aj zmena klímy.

„Bola to dobrá zmena, najmä čo sa týka podnebia. Chcel som skúsiť hrať v Amerike a som veľmi rád, že výmena do USA vyšla. Zmena bola veľká, v Kanade sme mali -30 stupňov, v Amerike +30,“ poznamenal Jaroš.

Jaroš odohral v nižšej AHL 11 zápasov, v ktorých zaznamenal tri asistencie, dve trestné minúty a šesť plusových bodov. Za prvý tím Sharks odohral sedem zápasov so ziskom asistencie, dvoch trestných minút a štyroch mínusových bodov.

Jeho aktuálna zmluva, ktorú podpisoval ešte so Senators, skončí 28. júla, kedy sa bude môcť stať obmedzeným voľným hráčom s právom prihlásiť sa na arbitráž. Po štyroch rokoch v zámorí sa na návrat do Európy ešte nechystá.

„Momentálne všetko rieši agent s manažérom, nechávam to na nich. Samozrejme, chcem ostať v Amerike, je to môj cieľ. Uvidíme, čo sa stane v najbližších dňoch,“ skonštatoval Jaroš.

// Publikované: 03. 07. 2021
 

Posledný zápas

06. 04. 2021
SJS 
-
 ANA

1:5

(0:1, 1:3, 0:1)

Nasledujúci zápas

SJS 
-
 WPG
16. 10. 2021 -

Novinky z tímu

12. 09. 2021 - Tím San Jose Sharks umiestnil v sobotu na nepodmienečnú waiver listinu útočníka Vladislava Kotkova s cieľom uvoľniť ho zo zmluvy. Dvadsaťjedenročný rodák z Moskvy podpísal zmluvu v roku 2018, no odvtedy hrával prevažne v juniorskej QMJHL. Za San Jose odohral len jeden zápas AHL v ročníku 2018/19 a strelil v ňom gól. Očakávalo sa, že v tejto sezóne dostane v záložnom tíme viac priestoru. Teraz sa špekuluje, že sa hráč chce vrátiť domov do Ruska a pre hráčsky limit neboli Sharks pripravení uvoľniť ho tam len na hosťovanie.
04. 09. 2021 - Tím San Jose Sharks v piatok oznámil, že pridružený tréner Rocky Thompson už viac nebude členom trénerského zboru. Náhrada bude vymenovaná neskôr. Thompson k tomuto kroku vyhlásil: „Pre zdravotnú výnimku, ktorá mi neumožňuje dostať vakcínu proti Covid-19, nebudem pri nových ligových protokoloch môcť plne napĺňať moje povinnosti v trénerskom zbore Sharks. Viac túto záležitosť komentovať nebudem.“
18. 05. 2021 - Krídelník Daniil Guščin podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so San Jose, ktoré ho draftovalo vlani z celkového 76. miesta. Devätnásťročný rodák z ruského Jekaterinburgu strávil posledné tri sezóny v zámorskej USHL. V tej poslednej odohral v drese Muskegonu 46 zápasov so ziskom 32 gólov a 32 asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: