SlovakNHL.sk

Môže byť Adin Hill jednotkou, ktorú Sharks potrebujú?

Nemusíte byť fanúšikom San Jose, aby ste vedeli, že jednou z jeho slabín bolo bránkovisko. Martin Jones nebol brankárom, akého Sharks potrebovali a o pozíciu ho nepripravilo niekoľko náhradníkov. Mohol by sa vytúženým riešením stať Adin Hill?

Sharks získali Hilla v sobotu z Arizony, do ktorej poslali Josefa Kořenářa. Bol to ťah s nízkym rizikom, ak by sa z neho vykľula nová brankárska jednotka. Je ťažké to však predpokladať u hráča, ktorý za päť rokov absolvoval len 49 štartov.

Steven Ellis z The Hockey News pripomína, že fanúšikovia Coyotes vždy v Hilla verili. Má len 25 rokov a Sharks ho podľa novinára získali preto, že sa im páči jeho potenciál. „Omnoho horší ako Jones byť nemôže, no nie?“ poznamenal Ellis.

Pre malú vzorku i Hilla je ťažké porovnať oboch gólmanov. Hillova 91,6% úspešnosť zákrokov a -2,16 chyteného gólu nad priemer sú však omnoho lepšie čísla ako Jonesova úspešnosť zákrokov 89,7 % a hrozný ukazovateľ -63,83 chytených gólov nad priemer.

„Hill si zaslúži skutočnú šancu byť jednotkou v San Jose. Sharks nebudú dobrým tímom v novej sezóne a pravdepodobne ani v pár ďalších. Klub má len 10 miliónov dolárov pod stropom a potrebuje si vyriešiť iné problémy, ako sú strieľanie gólov a stabilita v obrane. Bránkovisko je obrovský problém, ale možno Sharks toto vnímajú ako krátkodobé riešenie namiesto toho, aby míňali veľké peniaze na otvorenom trhu. Uvidíme,“ skonštatoval Ellis.

„Hill mal viac zábleskov, že by mohol byť jednotkou v NHL – a tiež aj takých, že by to mohlo byť úplne naopak. Bude zaujímavé sledovať, koľko dôvery v neho Sharks budú mať a či bude schopný byť dlhodobým riešením v bráne. Je dostatočne mladý na to, aby mohol byť jednotkou tímu vo väčšine dekády, ak by skutočne prerazil.“

// Publikované: 19. 07. 2021
 

Posledný zápas

06. 04. 2021
SJS 
-
 ANA

1:5

(0:1, 1:3, 0:1)

Nasledujúci zápas

SJS 
-
 WPG
16. 10. 2021 -

Novinky z tímu

12. 09. 2021 - Tím San Jose Sharks umiestnil v sobotu na nepodmienečnú waiver listinu útočníka Vladislava Kotkova s cieľom uvoľniť ho zo zmluvy. Dvadsaťjedenročný rodák z Moskvy podpísal zmluvu v roku 2018, no odvtedy hrával prevažne v juniorskej QMJHL. Za San Jose odohral len jeden zápas AHL v ročníku 2018/19 a strelil v ňom gól. Očakávalo sa, že v tejto sezóne dostane v záložnom tíme viac priestoru. Teraz sa špekuluje, že sa hráč chce vrátiť domov do Ruska a pre hráčsky limit neboli Sharks pripravení uvoľniť ho tam len na hosťovanie.
04. 09. 2021 - Tím San Jose Sharks v piatok oznámil, že pridružený tréner Rocky Thompson už viac nebude členom trénerského zboru. Náhrada bude vymenovaná neskôr. Thompson k tomuto kroku vyhlásil: „Pre zdravotnú výnimku, ktorá mi neumožňuje dostať vakcínu proti Covid-19, nebudem pri nových ligových protokoloch môcť plne napĺňať moje povinnosti v trénerskom zbore Sharks. Viac túto záležitosť komentovať nebudem.“
18. 05. 2021 - Krídelník Daniil Guščin podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so San Jose, ktoré ho draftovalo vlani z celkového 76. miesta. Devätnásťročný rodák z ruského Jekaterinburgu strávil posledné tri sezóny v zámorskej USHL. V tej poslednej odohral v drese Muskegonu 46 zápasov so ziskom 32 gólov a 32 asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: