SlovakNHL.sk

Novinky z tímu

26. 02. 2021
Tím San Jose Sharks sa môže v piatok vrátiť do tréningového procesu a absolvuje aj plánovaný sobotný duel proti St. Louis Blues. Sharks mali odložený štvrtkový duel proti Vegas po tom, čo bol na covidovú listinu zaradený útočník Tomáš Hertl. Žiadne dodatočné testy u zvyšku tímu sa nevrátili pozitívne.

16. 02. 2021
Obranca Erik Karlsson vynechal pondelkový zápas San Jose proti Anaheimu pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v sobotnom zápase proti Los Angeles. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Iný obranca, Radim Šimek, utrpel v rovnakom zápase zranenie hornej časti tela. On však bol zapísaný na listinu zranených hráčov.

08. 02. 2021
Obranca tímu San Jose Sharks, Radim Šimek, dostal od Oddelenia hráčskej bezpečnosti NHL pokutu vo výške 5000 amerických dolárov, ktorá je maximálna možná podľa podmienok kolektívnej zmluvy, za pichnutie hokejkou do útočníka Adama Henriquea v sobotnom zápase proti Anaheimu. Peniaze poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu.

01. 02. 2021
Po piatich týždňoch, ktoré strávili mimo domova, sa hráči San Jose Sharks vrátili domov a v nedeľu absolvovali prvý tréning vo svojom bežnom tréningovom zariadení. Sharks pre opatrenia v Santa Clara County, ktoré sa medzičasom uvoľnili, absolvovali tréningový kemp v arizonskom Glendale, kde mali odohrať aj prvé dva domáce zápasy. Tie sa však odložili pre šírenie nákazy v tíme Vegas Golden Knights. Prvé domáce zápasy by tak mali odohrať vo svojom skutočnom domove, v SAP Center. Plánované sú na 13. a 15. februára proti Anaheimu.

28. 01. 2021
V deň, keď San Jose získalo do svojej organizácie slovenského obrancu Christiána Jaroša, iného obrancu zapísalo na waiver listinu nechránených hráčov. Ostatným tímom na nej bude k dispozícii Jacob Middleton, ktorý v tejto sezóne odohral jeden bezbodový zápas. Dvadsaťpäťročný Kanaďan odohral doteraz v NHL 14 duelov so ziskom troch asistencií. Všetky odohral za Shark, no draftovalo ho Los Angeles v roku 2014 z 210. miesta.

11. 01. 2021
Obranca Fredrik Claesson podpísal ako neobmedzený voľný hráč jednoročnú dvojcestnú zmluvu s tímom San Jose Sharks. Na úrovni NHL mu vynesie 700 000 amerických dolárov, v nižšej AHL 200 000 dolárov. Garantovaný príjem má však 300 000 dolárov. Dvadsaťosemročný Švéd má skúsenosti zo 155 zápasov NHL, ktoré odohral za Senators, Rangers a Devils. Pripísal si v nich 28 bodov (7+21). Väčšinu minulej sezóny strávil v Charlotte z AHL.

31. 12. 2020
Krídelník Tristen Robins podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so San Jose, ktoré ho draftovalo v tomto roku z celkového 56. miesta. Devätnásťročný rodák z britského Londýna strávil posledné dve sezóny v Saskatoone z juniorskej WHL. V 62 zápasoch si pripísal 33 gólov a 40 asistencií.

03. 11. 2020
Tím San Jose Sharks a útočník Kurtis Gabriel, ktorý bol neobmedzeným voľným hráčom, sa dohodli na jednoročnej, dvojcestnej zmluve v hodnote 700 000 amerických dolárov. V nižšej lige je jej hodnota 175 000 dolárov. Dvadsaťsedemročný Kanaďan strávil minulý ročník na „farme“ Philadephie v Lehigh Valley. V 53 dueloch si pripísal päť gólov a štyri asistencie. V NHL v minulosti odohral 38 zápasov za Minnesotu a New Jersey. Pripísal si v nich dva góly a tri asistencie. Wild ho draftovali v roku 2013 z celkového 81. miesta.

06. 10. 2020
Tím San Jose Sharks podpísal v pondelok nové zmluvy so štvoricou hráčov. Jednoročné podpísali obranca Nicolas Meloche a center Maxim Letunov, dvojročné krídelník Jayden Halbgewachs a obranca Jacob Middleton. V minulej sezóne sa z nich v NHL predstavili len Middleton, ktorý si v 10 dueloch pripísal dve asistencie, a Letunov, ktorý v troch zápasoch strelil jeden gól. Zvyšný dvaja ešte na svoj debut medzi elitou čakajú.

21. 08. 2020
Obranca San Jose Tim Heed sa po tejto sezóne stane neobmedzeným voľným hráčom, no už teraz má jasno v tom, kde bude pôsobiť v budúcej sezóne. Dvadsaťdeväťročný Švéd sa dohodol na spolupráci s tímom HC Lugano zo švajčiarskej NLA. V tejto sezóne odohral 38 zápasov, v ktorých zaznamenal gól, štyri asistencie a 10 mínusových bodov. V priemere hrával 13 minút na zápas. V organizácii Sharks pôsobil od ročníka 2016/17.

03. 05. 2020
Veterán Joe Thornton sa so svojou dcérou Aylou postaral o kúzelnícky trik. Tím San Jose Sharks zdieľal video, na ktorom obaja stáli vedľa seba, pričom skúsený center sa na ňom objavil so svojou typickou dlhou bradou. Ayla následne kývla hlavou a brada bola razom preč:01. 04. 2020
Útočník San Jose, Evander Kane, si v hokeji vybudoval vizitku problémovej hviezdy a jeho životný štýl občas pripomínal život rapera. V čase domácej izolácie spôsobenej šírením koronavírusu sa však pochválil tým, ako v minulosti vzorne hrával na klavír. Takto mu to išlo v deviatich rokoch:18. 02. 2020
Útočník Logan Couture robí pokroky v zotavovaní sa zo zranenia členka a tento týždeň by sa mohol zapojiť do tréningového procesu San Jose Sharks. Kapitán tímu nehral od 7. januára a očakávalo sa, že vynechá šesť týždňov. Tie uplynú v utorok. „Ide to dobre. Korčuľujem. Posilňujem. V utorok mám vyšetrenie, na ktorom mi povedia, či budem môcť trénovať,“ poznamenal.

25. 01. 2020
O jeden z najzábavnejších momentov piatkových súťaží zručností NHL sa postaral český útočník San Jose Tomáš Hertl, ktorý si pred nájazdom proti Jordanovi Binningtonovi zo St. Louis dal na tvár masku s podobizňou populárneho speváka a známeho fanúšika hokeja Justina Biebera:20. 12. 2019
San Jose si z waiver listiny nechránených hráčov stiahlo útočníka Stefana Noesena, ktorého na ňu o deň skôr zapísal Pittsburgh. Dvadsaťšesťročný Američan si v šiestich zápasoch v drese Penguins pripísal jeden gól. Predtým hrával za Wilkes-Barre/Scranton v nižšej AHL. V 22 dueloch si udržiaval priemer bodu na zápas.

14. 12. 2019
Tím San Jose Sharks v piatok umiestnil na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Lukáša Radila. Dvadsaťdeväťročný Čech odohral v tomto ročníku 14 zápasov, v ktorých nedokázal bodovať. V priemere hrával deväť a pol minúty, pričom si pripísal tri mínusové body a osem trestných minút. V posledných desiatich dueloch bol len zdravým náhradníkom.

16. 11. 2019
Český útočník San Jose Tomáš Hertl má menšie zranenie kolena, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Curtis Pashelka z denníka Mercury News informuje, že jeho štart v sobotnom zápase proti Detroitu je otázny. Dvadsaťšesťročný rodák z Prahy je najproduktívnejším hráčom Sharks, keď si v 20 zápasoch pripísal 21 bodov za 10 gólov a 11 asistencií.

11. 11. 2019
San Jose v nedeľu poslalo obrancu Daltona Prouta na kondičný pobyt do nižšej AHL. Dvadsaťdeväťročný rodák z Ontária zasiahol v tejto sezóne len do otváracieho zápasu proti Vegas, v ktorom nebodoval. Zvyšné zápasy vynechal pre zranenie v hornej časti tela. Táto sezóna je jeho prvá v organizácii Sharks.

05. 11. 2019
San Jose v pondelok poslalo na „farmu“ útočníka Jonnyho Brodzinskiho a povolalo z nej obrancu Radima Šimka, ktorý v nižšej AHL absolvoval kondičný pobyt. Dvadsaťsedemročný Čech je teraz pripravený na návrat do akcie aj v NHL po tom, čo úvod sezóny vynechal pre zranenie kolena. Vlani odohral za Sharks 41 zápasov so ziskom gólu a ôsmich asistencií.

29. 10. 2019
Český obranca Radim Šimek v tejto sezóne ešte nehral pre zranenie kolena, ktoré utrpel v prípravnom zápase. San Jose ho však v pondelok poslal na kondičný pobyt do nižšej AHL, čo by mohlo znamenať, že už by mal byť pripravený vrátiť sa do hry. Šimek vlani odohral 41 zápasov v drese Sharks, pričom si v nich pripísal gól a osem asistencií. V priemere odohral niečo cez 15 minút na zápas.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/sharks/index.php(42): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4