SlovakNHL.sk

Robertson: Máme všetko na to, aby sme zabojovali o Stanley Cup

Hviezdny útočník Jason Robertson je presvedčený, že tím Dallas Stars je plne vybavený na to, aby v tejto sezóne zabojoval o Stanleyho pohár. A jeho zisk je aj jeho primárnym cieľom.

„Cieľom je všetko to vyhrať,“ povedal Robertson pre ESPN. „To chcete dosiahnuť. My máme takéto očakávania. Máme hráčov a trénerov, ktorých potrebujete na titul. Každý má recept na víťazstvo. My máme veľkú skupinu útočníkov, skvelých obrancov a elitného brankára. Máte tu všetky tie kritéria, ktoré my spĺňame.“

Dallas skončil v minulej sezóne s ôsmou najlepšou bilanciou v celej NHL a v play-off postúpil až do finále Západnej konferencie, kde podľahol v šiestich zápasoch neskoršiemu šampiónovi, Vegas. V lete generálny manažér Jim Nill tím ešte posilnil o skúseného útočníka Matta Duchenea.

„Tento rok máme vysoké očakávania a máme dostatočné šťastie, že náš generálny manažér vybudoval naše mužstvo tak dobre. A mladí chlapci vykročia a prevezmú kontrolu, ja či mladší chlapci. Ste z toho nadšení,“ skonštatoval Robertson.

Dvadsaťtriročný Robertson bol hnacou silou Stars po ofenzívnej stránke, keď si vytvoril nové osobné maximum so 109 bodmi. V hlasovaní o Hartovu trofej skončil štvrtý. V 19 zápasoch play-off pridal 18 bodov.

// Publikované: 26. 09. 2023
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
DAL 
-
 STL

2:1 SN

(0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

DAL 
-
 VGK
22. 04. 2024 -

Novinky z tímu

06. 04. 2024 - Útočník Tyler Seguin by mohol vynechať sobotný zápas Dallasu proti Chicagu v rámci manažmentu jeho vyťažovania, ktorý si vyžaduje zranenie hornej časti tela, ktoré pôvodne utrpel ešte 22. februára. Vynechal preň 11 zápasov predtým, ako sa 20. marca vrátil do zostavy. Odvtedy odohral šesť zápasov zo siedmich a Stars sa snažia byť s jeho nasadzovaním pred blížiacim sa play-off opatrní. Z AHL bol povolaný Mavrik Bourque, ktorý by mohol zažiť debut v NHL, ak by Seguin nehral.
12. 03. 2024 - Útočník Justin Ertel podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Dallas Stars, ktorý ho draftoval v roku 2021 z celkového 79. miesta. Dvadsaťročný rodák z Kitcheneru pôsobí v North Bay z juniorskej OHL, kde v tejto sezóne vyprodukoval 25 gólov a 66 bodov v 61 dueloch.
08. 03. 2024 - Tím Dallas Stars vymenil do tímu Calgary Flames útočníka Rileyho Damianiho za útočníka Emilia Pettersena. Obaja momentálne hrávajú v nižšej AHL, kde budú pokračovať aj po výmene. Kým dvadsaťtriročný Pettersen ešte nikdy v NHL nehral, rovnako starý Damieni odohral za Stars sedem duelov so ziskom gólu a asistencie v ročníku 2021/22.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Stars Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš a Ladislav Nagy.

Reklama

O tíme v kocke

Dallas Stars

Vznik: 1967/1993
Aréna: American Airlines Center (kapacita: 18 532)
Adresa: Dallas Stars, Dr. Pepper StarCenter, 211 Cowboys Parkway, Irving, TX 75063
Oficiálny web: www.dallasstars.com
Farma(AHL): Texas Stars
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (1999)
Vyradené čísla: 7 (N.Broten), 8 (B.Goldsworthy), 9 (M.Modano), 19 (B.Masterton), 26 (J.Lehtinen),99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš, Ladislav Nagy, Andrej Sekera, Marián Studenič