SlovakNHL.sk

Vstúpi do hry o Kanea favorit na Stanleyho pohár zo západu?

Útočník Patrick Kane sa ako neobmedzený voľný hráč zotavuje z operácie bedra a očakáva sa, že už niekedy počas budúceho mesiaca by sa mohol pripojiť k nejakému tímu NHL.

Poprední kandidáti na zisk jeho služieb sú známi – Buffalo ako rodné mesto, nedávno spomínaná Florida či Rangers, za ktorých dohrával minulú sezónu.

Špekulovalo sa už tiež aj o Detroite, kde by mohol nadviazať na súhru s Alexom DeBrincatom. Jeff Marek so Sportsnet však teraz prináša ďalšiu zaujímavú možnosť – tím Dallas Stars. Jeho kolega Elliotte Friedman sa tomu v piatok venoval viac.

„Niekto, kto počúval ten podcast, mi zavolal a povedal, že verí tej teórii o Patrickovi Kaneovi a Dallase. Veľa sa hovorí o Buffale. Niekto hovorí o Rangers. Ja som pretláčal Floridu, pretože si myslím, že od 1.júla bola agresívna v tom, aby dala vedieť, že Kanea chce. On povedal, že ak by si mal vsadiť peniaze, vsadil by ich na Dallas,“ poznamenal Friedman.

Ak by bola pre Kanea prioritou snaha získať ďalší Stanleyho pohár, Dallas by mohol byť vhodnou voľbou. Minuloročný finalista Západnej konferencie má pekný mix mladíkov a veteránov a vlani siedmu najlepšiu ofenzívu v lige. Je tu však aj jedno negatívum.

„Jedna vec, ktorú mi tá osoba povedala o Dallase, ktorá sa mu nepáči v prípade Kanea, je, že Dallas nemal skvelé cestovanie,“ skonštatoval Friedman. „Nanešťastie, sú tak trochu v strede ničoho, keď príde na zvyšok ich súperov. Je to však skvelé miesto na hranie, skutočne dobrý tím a jeden z tých, ktoré dokážu hrať rýchly hokej z jednej strany na stranu, rozdielny spôsob hry a on si myslí, že v tomto smere to Kaneovi sedí. Je to len niečo, na čo treba myslieť.“

// Publikované: 21. 10. 2023
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
DAL 
-
 STL

2:1 SN

(0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

DAL 
-
 VGK
22. 04. 2024 -

Novinky z tímu

06. 04. 2024 - Útočník Tyler Seguin by mohol vynechať sobotný zápas Dallasu proti Chicagu v rámci manažmentu jeho vyťažovania, ktorý si vyžaduje zranenie hornej časti tela, ktoré pôvodne utrpel ešte 22. februára. Vynechal preň 11 zápasov predtým, ako sa 20. marca vrátil do zostavy. Odvtedy odohral šesť zápasov zo siedmich a Stars sa snažia byť s jeho nasadzovaním pred blížiacim sa play-off opatrní. Z AHL bol povolaný Mavrik Bourque, ktorý by mohol zažiť debut v NHL, ak by Seguin nehral.
12. 03. 2024 - Útočník Justin Ertel podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Dallas Stars, ktorý ho draftoval v roku 2021 z celkového 79. miesta. Dvadsaťročný rodák z Kitcheneru pôsobí v North Bay z juniorskej OHL, kde v tejto sezóne vyprodukoval 25 gólov a 66 bodov v 61 dueloch.
08. 03. 2024 - Tím Dallas Stars vymenil do tímu Calgary Flames útočníka Rileyho Damianiho za útočníka Emilia Pettersena. Obaja momentálne hrávajú v nižšej AHL, kde budú pokračovať aj po výmene. Kým dvadsaťtriročný Pettersen ešte nikdy v NHL nehral, rovnako starý Damieni odohral za Stars sedem duelov so ziskom gólu a asistencie v ročníku 2021/22.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Stars Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš a Ladislav Nagy.

Reklama

O tíme v kocke

Dallas Stars

Vznik: 1967/1993
Aréna: American Airlines Center (kapacita: 18 532)
Adresa: Dallas Stars, Dr. Pepper StarCenter, 211 Cowboys Parkway, Irving, TX 75063
Oficiálny web: www.dallasstars.com
Farma(AHL): Texas Stars
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (1999)
Vyradené čísla: 7 (N.Broten), 8 (B.Goldsworthy), 9 (M.Modano), 19 (B.Masterton), 26 (J.Lehtinen),99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš, Ladislav Nagy, Andrej Sekera, Marián Studenič