SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1967/1993 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale American Airlines Center, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 18 532 divákov. Klub má vyradené čísla 7 (N.Broten), 8 (B.Goldsworthy), 9 (M.Modano), 19 (B.Masterton), 26 (J.Lehtinen),99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí Stanley Cup (1999). Farmárskym tímom je klub Texas Stars. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš, Ladislav Nagy.
Tím Dallas Stars, tak ako ho poznáme dnes, začal hrávať v NHL v sezóne 1993/94. Dovtedy bola organizácia situovaná v Minnesote, kde hrávala pod názvom Minnesota North Stars. Tento tím vstúpil do NHL v roku 1967 ako súčasť rozšírenie ligy o šesť mužstiev.

V roku 1978 bol tím pre finančné problémy predaný bratom Gundovcom, ktorí vlastnili aj tím Cleveland Barons. Oba tímy boli na tom zle po ekonomickej stránke a tak liga dovolila ich zlúčenie a tím zotrval v NHL pod názvom North Stars.

Klub mal problémy s návštevnosťou a aj so zabezpečením haly a tak sa rozhodol klub presťahovať do San Francisca. NHL túto žiadosť nepovolila a tak boli North Stars predaní skupine investorov, ktorej členom bol aj Norman Green, ktorý sa v roku 1993 postaral o presťahovania do Texasu.

Od sezóny 1993/94 hrával tím svoje zápasy v Reunion Aréne v Dallase a jeho názvom bol Dallas Stars. NHL vtedy sľúbila fanúšikom Minnesoty, že liga sa do ich mesta určite vráti. Sľub naplnila v roku 2000.

V roku 1994 Dallas postúpil do play-off, v ktorom podľahol Vancouveru. Green neskôr predal tím Tomovi Hicksovi.

V roku 1999 Stars vyhrali svoj prvý Stanley Cup, keď vo finále porazili Buffalo v šiestich zápasoch. Dallas sa do finále vrátil aj o rok neskôr, no vtedy podľahol New Jersey.

Od sezóny 2001/02 hráva tím svoje domáce zápasy v American Airlines Center.

Aj napriek tomu, že presťahovanie tímu do Dallasu nebolo pôvodne považované za šťastné riešenie, klub v Texase žal úspechy na ľade i mimo neho. Víťazstvá boli sprevádzané podporou fanúšikov v takej miere, ktorá sa od texaského mesta príliš neočakávala.

V sezóne po lock-oute vyhral tím Pacifickú divíziu, no v play-off nepostúpil do druhého kola. Väčší úspech vo vyraďovacích bojoch prišiel v ročníku 2007/08, kedy sa tím prebojoval do konferenčného finále, v ktorom podľahol Detroitu.

V sezóne 2008/09 Dallas nazbieral 83 bodov, skončil tretí v divízii a po prvýkrát od roku 2002 nepostúpil do play-off.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
DAL 
-
 NYR

2:4

(0:2, 0:2, 2:0)

Nasledujúci zápas

DAL 
-
 FLA
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

26. 03. 2020 - Prezident tímu Dallas Stars Jim Lites a generálny manažér Jim Nill súhlasili s tým, že si počas prerušenia sezóny NHL znížia platy na polovicu. Tieto rozhodnutia sú dobrovoľné a nesúvisia s nariadeniami organizácie. „Hneď, ako nás zasiahol ten vírus a videli sme, kam veci smerujú, sme vedeli, že to tvrdo zasiahne nášho vlastníka, ktorý je v hotelovom a reštauračnom biznise. A že to zasiahne aj všetkých z nás. Myslíme si, že toto je tá správna vec, ktorú môžeme urobiť pre našu organizáciu,“ poznamenal Nill pre ESPN.
10. 03. 2020 - Obranca Jerad Rosburg podpísal ako nedraftovaný voľný hráč jednoročný vstupný kontrakt s Dallasom. Dvadsaťtriročný rodák z Marylandu má za sebou štyri roky na Michiganskej štátnej univerzite. V tejto sezóne odohral 36 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a 13 asistencií. Svoje prvé profesionálne zápasy absolvuje v nižšej AHL v drese Texas Stars.
19. 01. 2020 - Ak by bol Andrej Sekera v inom drese, bola by to pekná gólová akcia. Kevin Fiala poslal puk Jasonovi Zuckerovi, ten ho posielal cez priestor pred bránou Mattovi Dumbovi. Slovenský obranca sa ho snažil zastaviť, ale nakoniec sa od jeho čepele odrazil pomedzi nohy Antona Chudobina. Minnesota vďaka tomu zvýšila svoje vedenie proti Dallasu na 3:0.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Stars Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš a Ladislav Nagy.

Reklama

O tíme v kocke

Dallas Stars

Vznik: 1967/1993
Aréna: American Airlines Center (kapacita: 18 532)
Adresa: Dallas Stars, Dr. Pepper StarCenter, 211 Cowboys Parkway, Irving, TX 75063
Oficiálny web: www.dallasstars.com
Farma(AHL): Texas Stars
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (1999)
Vyradené čísla: 7 (N.Broten), 8 (B.Goldsworthy), 9 (M.Modano), 19 (B.Masterton), 26 (J.Lehtinen),99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Petrovický, Ľubomír Sekeráš, Ladislav Nagy