Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar
KHL · SlovakFitness.sk · Úspech.MNE.sk

Pánika mrzela prehra, ale svojou hrou potešil trénera

Jozef Struhár (Hymy) | 11.03.2018
Fanshop tímu Phoenix Coyotes - tričká, šiltovky a dresy »
Slovenský útočník Richard Pánik zažil v sobotu bodovo najvydarenejší zápas od príchodu do Arizony. Gól ani asistencia však k výhre neviedli. Ani posledný tím ligového poradia prehru neberie ľahko.

Arizona prehrala 2:5 s Coloradom, pričom to bola len jej štvrtá prehra z posledných 12 zápasov. A hoci ako posledný tím súťaže už o play-off nebojuje, neznamená to, že hráčom Coyotes nezáleží na víťazstvách. Ich cieľom je potrápiť tímy z vyšších poschodí tabuľky.

„Bol to dobrý zápas. Oni bojujú o play-off a my nechceme odohrať zvyšné zápasy len tak pre zábavu. Chceme súťažiť. Škoda, že nám to dnes nevyšlo,“ povedal Pánik po sobotnom zápase.

Coyotes neboli bez šance otočiť zápas v tretej tretine, do ktorej vstupovali za stavu 2:3. Ďalší gól už však nestrelili a na bránu vyslali len osem striel.

„Nemali sme dostatok síl a energie, aby sme mali v tretej tretine viac streleckých pokusov alebo aby sme niečo urobili v okolí brány,“ uviedol Pánik, ktorý po dlhších suchotách zaznamenal dva góly a dve asistencie v posledných piatich dueloch. „Snažím sa viac využívať moje telo a viac chrániť puk, viac s ním hrať. Myslím si, že mi to teraz vychádza.“

Zlepšenie martinského rodáka neušlo ani pozornosti hlavného trénera Ricka Toccheta.

„V posledných dvoch zápasoch hral podľa mňa skutočne dobre a bol za to aj odmenený. Ak budete hrávať dobre, budete odmenený aj väčším priestorom na ľade. Dnes predviedol dobrý výkon,“ poznamenal kormidelník Arizony.