Fanshop tímu St Louis Blues - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Stanley Cup na Slovensko nepríde: Prvýkrát v histórii ho získalo St. Louis

Jozef Struhár (Hymy) | 13.06.2019
V stredu v NHL vyvrcholila sezóna 2018/19. Jej šampiónom sa stal tím St. Louis Blues, ktorý v siedmom zápase finálovej série porazil Boston 4:1. Skvelým výkonom sa prezentoval Jordan Binnington.

Podrobné štatistiky

St. Louis bolo ešte 3. januára na poslednom mieste celej NHL, ale teraz sa stalo šampiónom. V rozhodujúcom zápase číslo sedem porazilo Boston 4:1 najmä vďaka výkonu Jordana Binningtona, ktorý zneškodnil 32 striel a za bezgólového stavu predviedol niekoľko veľkých zákrokov. Blues zaskočili domácich dvoma gólmi v závere prvej tretiny, ktoré strelili Ryan O'Reilly a Alex Pietrangelo. V tretej tretine pridali góly Brayden Schenn a Zach Sanford a bolo rozhodnuté. Matt Grzelcyk, ktorý sa vrátil do akcie po otrase mozgu, strelil jediný gól Bruins a Tuukka Rask opustil duel so 16 zákrokmi. V prvej tretine čelil len štyrom strelám.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral v zápase 16 minút a 11 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval dvoma bodyčekmi a jedným blokom. Pripísal si aj jeden mínusový bod.

Fanda-NHL.sk

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ale domáci sa rozbehli a vypracovali si prvé väčšie šance. V šiestej minúte Marcus Johansson a o minútu neskôr Sean Kuraly si však vylámali zuby na Binningtonovi. Od ôsmej minúty dostali Bruins aj šancu hrať v presilovke po vyhodení puku mimo ľadu Coltonom Paraykom. Obrovské šance v nej mali Brad Marchand a David Krejčí, ale Binnington predviedol skvelé zákroky. Ďalší výborný zákrok predviedol v 12. minúte pri šanci Johanssona. No a potom prišla z ničoho nič studená sprcha pre domácich. V 17. minúte Ryan O’Reilly tečoval streli Jaya Bouwmeestera a Blues sa ujali vedenia (). Osem sekúnd pred koncom tretiny si St. Louis vedenie zvýšilo na 2:0, keď Alex Pietrangelo potrestal zlú rozohrávku domácich a pekným zakončením prekonal aj Raska (). Bola to len štvrtá strela hostí na bránu.

V úvodných minútach druhej tretiny sa hra kuskovala, čo viac vyhovovalo hosťujúcemu tímu. Ten sa dostal do prvej väčšej šance, ktorá prišla až v 31. minúte a hoci Brayden Schenn nezakončoval z prvej strany ideálne, puk trafil hornú tyčku a následne ho vyrazil do bezpečia Zdeno Chára. Blues boli smerom dopredu iniciatívnejší a Bruins, ktorí potrebovali niečo urobiť s výsledkom, hrali zakríknuto a do veľkých šancí sa nedostával. A tie ostatné spoľahlivo pokryl hrdina prvej dvadsaťminútovky, Binnington.

Boston mal ešte šancu na vyrovnanie, ale už v úvode tretej tretiny to mohol mať komplikovanejšie, ak by Rask nezakročil pri zakončení Sammyho Blaisa pri prečíslení a Vladimira Tarasenka pri rýchlom protiútoku. V 49. minúte frustroval domácich opäť Binnington, ktorý skvelým zákrokom pravým betónom vychytal Joakima Nordstroma. V 52. minúte priblížil zápas k definitíve Brayden Schenn, ktorý medzi kruhmi zužitkoval prihrávku Tarasenka a zvýšil na 3:0 (). Bruins sa snažili odpovedať, ale zakrátko to už bolo o štyri góly, keď sa v 56. minúte presadil Zach Sanford, ktorý po prihrávke Perrona zakončoval do odkrytej brány (). V 58. minúte odvolali Bruins brankára a Grzelcyk strelil spoza ľavého kruhu aspoň čestný gól ().

Tuukka Rask
Jordan Binnington
56:34 16/20 60:00 32/33
Jaroslav Halák
Jake Allen
- - - -

Zdeno Chára vytvoril nový rekord svojím 14. zápasom číslo 7 v kariére. Zhoršil si v nich bilanciu na 6-8. ... Ryan O’Reilly sa stal prvým hráčom od roku 1985, ktorý strelil góly v štyroch finálových zápasoch po sebe. Vtedy to dokázal Wayne Gretzky. Ako druhý v histórii otvoril skóre troch finálových duelov – predtým to dokázal Alf Skinner v roku 1921. O’Reilly s 23 bodmi v jedinom play-off stanovil aj klubový rekord. ... Jay Bouwmeester bol tretím najdlhšie čakajúcim hráčom na Stanleyho pohár. Doteraz odohral 1184 zápasov základnej časti. Viac ich odohrali len Patrick Marleau a Joe Thornton. ... St. Louis čakalo na Stanleyho pohár 51 rokov – najviac v NHL. ... Blues sú prvým tímom v ére po expanzii, ktorý vyhral titul, hoci bol v hociktorom bode sezóny po odohraní 30. duelu na poslednom mieste. Od ročníka 1967/68 žiaden tím zo štyroch hlavných severoamerických líg nezískal titul, ak bol minimálne po štvrtine sezóny posledný. ... Jordan Binnington stanovil nováčikovský rekord so 16 výhrami v play-off a ako štvrtý nováčik vychytal výhru v zápase číslo 7 z finálovej série. ... Blues vyrovnali rekord NHL s 10 výhrami vonku v play-off.

Craig Berube, tréner Blues: „Skutočne verím tomu, že tá nepriazeň, ktorou si muselo mužstvo prejsť, aby sa dostalo do play-off, a ten rozpis, a vyhranie všetkých tých zápasov v základnej časti, to nás skutočne pripravilo na play-off. Neviem, či som niekedy v hokeji zažil lepšie pocity. Som hrdý na našich hráčov, skutočne som. Som veľmi šťastný aj za mesto St. Louis a všetkých našich fanúšikov. “

Alex Pietrangelo, obranca Blues: „Celú sériu sme boli podceňovaným tímom. Boli sme si toho vedomí. Vedeli sme, že si ľudia nemysleli, že budeme mať šancu, ale verili sme si navzájom a to je to najdôležitejšie.“

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Súvisiace články
Komentáre k článku (31) Komentáre k článku (31) Komentáre k článku (31)
Foster161 Ignorovať13. 06. 2019 04:59
nuž. glória.
deflon Ignorovať13. 06. 2019 05:23
Na jednu stranu skoda, na druhu ma tesi, ze mame novy tim medzi sampionmi. A prve St. Louis si to po tych rokoch uz aj zasluzilo.
NewJersey Ignorovať13. 06. 2019 06:05
pozrel som to a zasluzene vyhrali....prvy utok bruins absolutne vymazany a ked dosla rau za 5 min sanca binnington vychytal....pohar je v spravnych rukach ADIOS.....
MicrophoneSK Ignorovať13. 06. 2019 06:08
Chjo skoda, prial som to Charovi... a este k tomu zase vyhral tim, ktory bol schopny strelit len 16 striel za celu hru .. z toho 4 goly .. "najlepsi hrac Bruins" podla Charu > Tuka Rask sa minimalne statistikami tento krat nepochvali, zvlast ked tam bola este aj nejaka ta tycka .. Mohli tam bachnut Halaka.. . Nic nejak ma ten hokej prestava bavit, ked v tom chyba aspon nejaka zakladna logika , ... ked minuly rok bol vo finale SC tim, ktory bol ten rok uuuplne novy... Ked tento rok vyhra tim, ktory bol donedavna posledny v tabulkach... tak potom mi to dojde, ako keby fakt mohol vyhrat "hocikto", ako keby vyhral vzdy len ten "najstastnejsi"... Potom je jedno koho si timy vyberu na drafte, kto bude drtit ligu cely rok (ako teraz Tampa), cele je to uuuplne ukradnute, ked nakoniec vyhra aj tak ten, ktoremu v rulete hokeja padnu najlepsie kocky... NHL bude mat zase "skvely" pribeh, ale mna to nejak fakt prestava bavit.
Reagovať    2
buffalo Ignorovať13. 06. 2019 07:36
veru chod si pozret pocitat zem a vek
Reagovať    3
csainz Ignorovať13. 06. 2019 08:04
Tímy, ktoré postúpili do PO boli nesmierne vyrovnané. Je pravda, že so St.Louis zrejme nikto nepočítal, ale treba športovo uznať, že hrali naozaj veľmi dobre.
BenBiskup Ignorovať13. 06. 2019 14:07
Pišeš tu o šťasti ako keby si to Blues nezaslužili. Každy jeden zapas odmakali na plno, hrali pekne a porazili každeho, kto im stál v ceste. Vyhrali a právom, žiadne šťastie v tom nebolo.
Reagovať    6
MacTavish Ignorovať13. 06. 2019 20:42
On len tomu nerozumie, len nevie, ako to napisat.
MicrophoneSK Ignorovať14. 06. 2019 12:19
Tak vies.. o ktorom time sa da povedat, ze v Play off nemakal? ... Kazdy makal ako vedel. Mne islo o to, ze v hokeji skratka rozhoduje priliz velkou mierou stastie. Je to len opis faktu ako keby si opisoval nejaku stolnu hru kde sa priliz spolieha na hod kockou a menej na skil. Mas zapasy, ktore su jasne, super vyhra na strely, na goly na vsetko, a preto vyhra tak je to spravne. POtom mas zapasy, ze brankar ani nevie ako a vsetko ho to potriafa, jeho spoluhraci daju za zapas 16 striel a z toho kazda 4ta padne do siete, lebo superov brankar ma "smolu". Teraz sa to nejak nakopilo. Minuly rok dosla do finale Play Off organizacia, ktora bola v NHL prvy krat... Tento rok to vyhra tim ktory bol pocas sezony na dne... Slovensko dostane 0.3 sekundy pred koncom gol. Casto skratka vyhra niekto kto je z mojho pohladu nie nejak objektivne lepsi, len ma proste "stastie". A potom mi dojde "trapne" ked sa niekto raduje aky su oni majstri sveta, alebo ze su "najlepsi", ked vyhrali proste len vdaka tomu,ze superov brankar mal zly den, alebo ze to niekto z nich nahodne trafil tak ako nikdy... Mna ten hokej ako taky proste nejak prestava bavit, je to ako zamiesat balicek kariet, fandit "srdcovemu esu", a dufat, ze ho niekto vytiahne ako prveho... a ked ano, tak sa potom pysit ze "sme najlepcii" lebo sice ja sam nie som srdcove eso, ani len nie som karta, ale fandil som srdcovemu esu, takze "sme najlepciii"... Asi som priliz pesimisticky, nechcem vam kazit naladu hosi uzivajte si hokej ked vas bavi, mna to nejako opusta
jam benn Ignorovať14. 06. 2019 12:48
Tak ale neni prave NHL o tom ? ma to byť proste najlepšia liga sveta a predsa od toho sa zaviedol platový strop a draftova loteria aby ta liga bola extremne vyrovnana alebo tu chceš mat z toho druhu KHL kde každý rok maju realne šancu vyhrat tak 3 tímy . Sorry ,ale to čo si napísal je pekna blbosť . Začni sledovať KHL a tam si užívaj vysledky podla papierových predpokladov ,možno ta to začne baviť ale ja osobne radšej budem sledovať ligu kde može vyhrať každý ako ligu kde už pred sezonou vieš že vo finale bude CSKA a Petrohrad Proste taký je hokej ,fakt nechapem tie tvoje argumenty ,chceš mi povedať že pred 10 rokmi sa nestalo že by nejaky brankar vychytal tímu SC ?
viliam21 Ignorovať14. 06. 2019 13:13
oukej v niečom máš pravdu je to aj o šťastí je to aj o tom ktorý brankár ma lepši deň je to aj o psychike v tom zápase o tlaku atd... ale nemyslím si, že to všetko môžeme zvaliť na šťastie, že ST.luis vyhrali šťastím ved ta seria skončila 4:3 to je 7z. Mohli by sme hovoriť o šťastí keby sa hralo na 1z ale nie na 7z. St.luis toho roku pravom vyhrali CUP.
marek130l Ignorovať13. 06. 2019 06:29
Gratulácia víťazom, hoci som to prial Chárovi.
PredatorsFan Ignorovať13. 06. 2019 06:42
Gratulácia, konečne je SC na západe
FlyersHockey Ignorovať13. 06. 2019 06:59
Ja som mal pocit ze je to ako z hry nhl18 kde ja tlacim a super pride a z prvej sance skoruje a tak isto aj z druhej ved Rask dostal 2 goly z prvych styroch striel.Prvu tretinu Boston uplne dominantny nebyt tych zakrokov Binningtona v prvej tretine ktorymi sa vlastne chytil bol by to uplne iny zapas .Stacil by aj jeden gol.Nasledne fakt ze ojedinela strela gol unik a dalsi gol.Dost frustrujuce pre Boston.Binnington sa aktivitou Bostonu dostal do tempa a uz si isiel svoj super hero match ved aj vlastne on spasil st.Louis .Podla mna bol lepsi v tomto zapase Boston aj ked som Sc prial hracom St.Louis .
Mayo Ignorovať13. 06. 2019 07:30
Hurá, paráda Blues Darmo, doma sa findže nevyhravaju. Dominancia východu prerušená.
Dany Ignorovať13. 06. 2019 07:34
Gratulácia Blues
kurdza Ignorovať13. 06. 2019 08:00
Akože keby mi niekto povedal na začiatku súťaže že SC vyhrá St.Louis bol by som šťastný ako blcha,ale teraz mám také zmiešané pocity.Asi to bude tím že som to prial našim,teda u mňa hlavne Jarovi.Čo už sláva víťazom česť porazeným
OFFWHITE Ignorovať13. 06. 2019 08:05
Hlavne už netreba plakať... Dnes Blues vyhrali úplne zaslúžene
viliam21 Ignorovať13. 06. 2019 08:59
zaslužene veril som chlapcom https://www.ifortuna.sk/sk/stavkovanie/nahlad_tiketu/index.h tml?ticket_id=Mjk5MDE5NTEzNDMwMDkwMTo1AbLwmkZO9CzfUXQ%3D& ;kind=MAIN
memorion Ignorovať13. 06. 2019 09:04
neuveritelne, co sa to podarilo. ROR uplne zasluzeny MVP, dnes to bola lekcia z efektivity a od druhej tretiny aj uplne defenzivne majstrovstvo. uz som armstrongovi prestaval verit, ale dokazal ze vedel co robi. berube a winnington boli najlepsie tahy tejto sezony. lets go blues!
matoolotr Ignorovať13. 06. 2019 10:03
Tolko sanci co spalili chlapci vcera, to som dlho nevidel. Puky odskakovali od hokejok, strelba za vela nestala - vela pukov zastavili obrancovia a zvysne boli take propagacne. Popravde, ked som videl ako strielame vsetko na lapackovu stranu tak som vedel ze je zle. To im Bruce nevedel dohovorit boha jeho? Jediny gol padol na vyrazackovu stranu, avsak uz bolo rozhodnute. Darmo sme boli aktivnejsi, blues hrali lepsie. Zlomovy moment bola Ratova hrubica a nasledny gol na 2:0. Chlapec to do%ebal
Pens Ignorovať13. 06. 2019 21:10
Nebol to zámer ? Na "lapačkovú" stranu inkasoval v tohtoročnom play off Jordan Binnington 30 gólov (21 do hornej časti bránky a 9 do spodnej), kým na opačnú 22 (18 hore a 4 dole). K tomu ešte 12 gólov smerovalo do stredu spodnej časti bránky.
Lecavalier Ignorovať13. 06. 2019 10:12
Binnington .. už teraz som však zvedavý na ten kontrakt, ktorý dostane a ešte viac na to, či to nebude one season wonder, pevne verím, že nie.
Phobos Ignorovať13. 06. 2019 10:23
Toto bol pre nás proste nešťastný zápas, puky odskakovali, prihrávky nešli, šance boli, ale žiaľ sme ich nepremenili. Naopak súper potrestal každú jednu chybu (Marchand by si zaslúžil) a premenil šance ktoré dostal (resp. si vytvoril). My sme hrali, ale St.Louis dávalo góly. No nič, vyhrali zaslúžene, Gratulujem.
matoolotr Ignorovať13. 06. 2019 14:08
dufam ze ten kiks ho bude matat v snoch cele leto
Roman9763 Ignorovať13. 06. 2019 10:44
Za posledných 10 rokov zdvíhali SC nad hlavu len 3 mužstva doma a to LA 2012, LA 2014, a Chicago 2015. Inak ostatné mužstva to robili vonku. Mam pocit, ze za posledné roky domace prostredie skor skodi ako pomáha
Gopens Ignorovať13. 06. 2019 10:50
No skoda, ze som to nepodal pred sezonou tak jak som chcel, 250€ by potesilo, nevadi jako fanusik pens mi proste neislo fandit kvalitnemu timu s vychodu a k tomu blues mi prisli ako sympaticky tim plus esce som chcel aby uz vyhral aj tim zo zapadu, ale predsa mi bolo nasich luto potom chvilu, aj tak maju za sebou fajnovu sezonu chalani. Slava vitazovi, respekt a cest porazenemu. Gratulujem Blues
Rudo Ignorovať13. 06. 2019 10:56
žasnem a za tých cca 27 rokov čo podrobnejšie sledujem tuto fajn ligu, som veru niečo podobné nezažil ...začiatok roka dno NHL a polovica júna Stanley cup nad hlavou ...gratulujem všetkým z organizácie Blues, oplatili poslednú vzájomnú finálovu prehru Bruins z roku 1970...a ked vtedy nezabralo do tretice všetko dobré, tak teraz si môžu povedať že 4 pokus zabral... špeciálne gratulujem bývalým listom Bozakovi, Steenovi a Gunnarssonovi k prsteňom...veľa skúsených hráčov zdvihlo nad hlavu pohár po prvý raz, to je tiež skvelé bravoo NHL
Dex Ignorovať13. 06. 2019 11:39
Konečne viem aký to je pocit, keď "môj" tím vyhrá pohár. Je to super, ale už skôr som vedel, že v žiadnom prípade sa nebudem môcť tešiť naplno. Ak je na jednej strane tím ktorému fandím 25 rokov a na druhej Zdeno Chára, chlapík spod Tatier, so šancou stať sa prvým kapitánom Bostonu s dvoma SC. Tím pôvodnej šestky a Zdeno sa mohol stať absolútnou legendou (kedysi som čítal, že by mal voľnú cestu na kreslo starostu Bostonu). A navyše ešte Jaro Halák, ktorému som veľmi želal pohár ešte ako jednotke v tíme Blues. Tak či tak, gratulácia do St.Louis a klobúk dolu pred Bruins.
jam benn Ignorovať13. 06. 2019 11:48
No bohužial prvú tretinu Boston hral a St Louis davalo goly to rozhodlo , Binnington jasne najlepší hráč včera , bez neho by Blues len tažko vyhrali , moc ho nemusím ,je mi hrozne nesympatický ale včera to bol on kto vyhral SC pre Blues a za to mu patrí moj obdiv ,to čo dokazal v tejto sezone bolo neuveritelne . Nakoniec St Louis paradoxne najviac potrapil Dallas aj ked my sme ten 7 zapas odohrali strašne na rozdiel od Bostonu ale neboli sme daleko od vyhry ,napr pri šanci Benna .Každopadne myslím si že SC je v spravných rukách ,St Louis cele PO ukazovalo ako silne vonku je ,ako silný su psychicky ,ked som videl tento kader pred sezonou ,tak som si povedal že tento rok im to neunikne ,nakoniec začali strašne boli na dne ale neskor ukazal ten team svoju kvalitu a SC maju zaslužene ,takže gratulacia do St Louis ,konečne tu mame noveho vitaza SC a konečne team zo zapadu , premna MVP tohoto PO Binnington ,on si tu trofej zaslužil
Dany Ignorovať13. 06. 2019 21:17