02:30info
«

Sekera zaznamenal prvý bod v drese Stars, Mantha štvorgólový

Jozef Struhár  |  07.10.2019
V nedeľu sa v kanadsko-americkej NHL odohrali tri zápasy a v dvoch sme videli Slovákov. Andrej Sekera bodoval, ale nevyhral. Z výhry sa netešil ani Erik Černák. Zažiaril najmä Anthony Mantha.

Sekera asistoval, Mantha rozhodol o výhre Red Wings

Slovenský obranca Andrej Sekera si pripísal prvý bod v novom drese – asistenciu. Jeho Dallas bol na dobrej ceste za víťazstvom, keď po prvej tretine viedol 2:0. Detroit však nakoniec vyhral 4:3 a mal pritom jediného strelca – štvorgólového Anthonyho Manthu. Víťazný gól strelil 53 sekúnd pred koncom. Jonathan Bernier pomohol k zlepšeniu bilancie Red Wings na 2-0 19 zákrokmi, po dve asistencie si pripísali Filip Hronek a Dylan Larkin. Radosť jemne obmezili zranenia, ktoré utrpeli Trevor Daley a Frans Nielsen. Dva góly Stars vsietil Roope Hintz, jeden Tyler Seguin. Anton Chudobin opúšťal zápas s 29 zákrokmi. Sekera v ňom odohral necelých 21 minút a pripísal si aj plusový bod. Jeho nový tím vstúpil do sezóny s troma prehrami.

Niklas Kronwall vhodil čestné buly:

Hviezdy duelu: 1. A. Mantha (DET), 2. R. Hintz (DAL), 3. F. Hronek (DET)

Caroline sa podarilo zvrátiť zápas proti Tampe

Carolina v prvých dvoch tretinách zaostávala, ale nakoniec našla spôsob, ako poraziť Tampu Bay. O triumfe 4:3 rozhodol v druhej minúte predĺženia Jaccob Slavin. Brett Pesce otvoril skóre už po 74 sekundách hry, ale Lightning dostali do vedenia 3:1 Tyler Johnson, Kevin Shattenkirk a Steven Stamkos. Presilovky pomohli Hurricanes k vyrovnaniu stavu – v druhej tretine ju využil Erik Haula, v tretej Dougie Hamilton. Ten si z duelu odniesol aj asistenciu. Petr Mrázek v zápase čelil len 13 strelám, v druhej tretine dokonca žiadnej, v tretej dvom. Curtis McElhinney mal podstatne viac práce – v prvom zápase proti bývalému tímu urobil 40 zákrokov. V akcii sme videli aj slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral 21 a pol minúty. Predviedol tri bodyčeky a štyri bloky – najviac v zápase. Hurricanes doteraz zaostávali gólovo v každom zápase a každý vyhrali po hranici riadneho hracieho času. Po prvýkrát od ročníka 1995/96 (ešte Whalers) však vstúpili do sezóny s bilanciou 3-0-0.

Rozhodujúci gól Slavina:

Hviezdy duelu: 1. D. Hamilton (CAR), 2. J. Slavin (CAR), 3. B. Pesce (CAR)

Greiss pomohol Islanders k výhre nad Jets

Thomas Greiss predviedol 35 zákrokov, Josh Bailey, Brock Nelson a Anders Lee strelili kľúčové góly v druhej tretine a Islanders porazili Winnipeg 4:1, aby zaknihovali prvú výhru v sezóne. Štvrtý gól pridal Anthony Beauvillier. „Je vždy fajn mať prvú výhru za sebou. Chlapci urobili svoju robotu a ja svoju,“ skonštatoval Greiss, ktorého prekonal len Patrik Laine. Laurent Brossoit štartoval v druhom zápase po sebe a predviedol v ňom 29 zákrokov. Jets prehrali druhý zápas z troch. Duel v Nassau Coliseum sledovalo len 9 926 divákov. Pre Barryho Trotza bol už 1608. v kariére, čím sa zaradil na tretie miesto historického poradia pred Ala Arboura.

Hviezdy duelu: 1. A. Beauvillier (NYI), 2. J. Bailey (NYI), 3. T. Greiss (NYI)

E. Černák (TBL) 21:35 0 0 0 0 0 0 3
A. Sekera (DAL) 20:45 0 1 1 +1 0 0 0