20:00info
«

Príprava: Černák sa dostal do potýčky, zápas má za sebou aj Pánik + video

Jozef Struhár  |  30.07.2020
V stredu bol v krátkom prípravnom období najrušnejší deň. Naplánovaných bolo šesť zápasov, v ktorých bolo postarané aj o slovenskú účasť. V akcii sa predstavili Erik Černák a Richard Pánik.

Florida – Tampa Bay 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Brankári: Bobrovskij (29/34) – Vasilevskij (26/26); Góly: 14. Point (Palát, Kučerov), 20. Point (Shattenkirk), 22. Kučerov (Sergačov, Point)(PP), 46. Schenn (Palát, Gourde), 50. Kučerov (Point, Palát)

Floridské derby malo v príprave jednoznačný priebeh, keď sa z triumfu 5:0 tešila favorizovaná Tampa. Darilo sa Braydenovi Pointovi, ktorý strelil prvé dva góly zápasu a pridal aj dve asistencie. Dva góly a asistenciu zaznamenal Nikita Kučerov, tri asistencie Ondrej Palát a gól Luke Schenn. Slovenský obranca Erik Černák nebodoval, pričom v akcii strávil 13 minút a 59 sekúnd. Zaznamenal tri strely, tri bodyčeky, jeden blok a štyri trestné minúty za hrubosť. V bránach boli len jednotky tímov. Andrej Vasilevskij kryl všetkých 26 striel, zatiaľ čo Sergej Bobrovskij urobil 29 zákrokov. Duel spestrila bitka medzi Brianom Boyleom a Michailom Sergačovom. V závere sa ešte do potýčky dostali aj Černák s Joshom Brownom, ktorý sa snažil pomstiť zákrok košického rodáka na Franka Vatrana.

Černákov zákrok na Vatrana a nasledovná potýčka:

Minnesota – Colorado 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Brankári: Stalock (14/17), Dubnyk (12/12) – Grubauer (18/20), Francouz (14/14); Góly: 4. Dumba (Staal, Hunt)(PP), 15. Staal (Soucy, Parise) – 2. Donskoi (Namestnikov, Johnson), 5. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 25. Landeskog (Makar, Rantanen)(PP)

Mikko Rantanen a Cale Makar asistovali na víťaznom góle Gabriela Landeskoga, ktorý počas presilovky rozhodol o výhre Colorada 3:2 nad Minnesotou. Rantanen vynechal posledných 12 zápasov základnej časti a Makar vynechal v kempe tri tréningy. Landeskog si pripísal aj asistenciu pri gól Nathana MacKinnona. Z gólu sa tešil aj Joonas Donskoi. Phillip Grubauer čelil v prvej polovici zápasu 20 strelám, z ktorých ho prekonali Matt Dumba a dvojbodový Eric Staal. Pavel Francouz zastavil všetkých 14 striel. V bráne Wild sa vystriedali Alex Stalock, ktorý inkasoval tri góly zo 17 striel, a Devan Dubnyk, ktorý zastavil zvyšných 12 striel.

Washington – Carolina 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Brankári: Holtby (12/13), Vaněček (13/14) – Mrázek (13/16), Reimer (9/9); Góly: 9. Ovečkin (Oshie, Orlov)(PP), 11. Kuznecov (Ovečkin, Orlov), 33. Ovečkin (Wilson, Jensen) – 9. Trocheck (Gardiner), 43. Teräväinen (Aho, Williams)(PP)

Alex Ovečkin zaznamenal dva góly a asistenciu, aby doviedol Washington k výhre 3:2 nad Carolinou. Dmitrij Orlov zaznamenal dve asistencie, Jevgenij Kuznecov tiež skóroval a obaja gólmani inkasovali po góle. Holtby urobil 12 zákrokov, Vaněček o jeden viac. Posledných desať minút zápasu nedohral obranca John Carlson, ktorý predtým narazil do mantinelu. Góly Hurricanes strelili Vincent Trocheck a Teuvo Teräväinen, kým Petr Mrázek inkasoval tri góly zo 16 striel a James Reimer si v druhej polovici duelu udržal čisté konto. Čelil deviatim strelám. Zo Slovákov nastúpil do akcie len Richard Pánik, ktorý odohral 11 minút a 5 sekúnd. Pripísal si jeden mínusový bod a predviedol dva bodyčeky. Martin Fehérváry nehral.

Chicago – St. Louis 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Brankári: Crawford (11/11), Subban (10/10) – Binnington (11/13), Allen (8/10); Góly: 28. Saad (Toews, Kubalík), 30. Strome (Kane), 46. Kubalík (Dach, Kane)(PP), 53. Kubalík (Toews, Dach)(PP)

Corey Crawford zneškodnil všetkých 11 striel a Malcolm Subban 10 pri výhre Chicaga 4:0 nad St. Louis. Crawford pre koronavírus netrénoval v druhej fáze a vynechal celý tréningový kemp s výnimkou posledného dňa. Darilo sa aj Dominikovi Kubalíkovi, ktorý strelil dva góly a pri jednom asistoval. Andrew Saad a Dylan Strome tiež skórovali, Jonathan Toews, Patrick Kane a Kirby Dach zaznamenali po dve asistencie. Jordan Binnington inkasoval dva góly z 13 striel, Jake Allen v tretej tretine dva góly z 10 striel. Vladimir Tarasenko v prvom zápase od októbra odohral 15 minút a prezentoval sa štyrmi strelami.

NY Rangers – NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Brankári: Šesťorkin (6/7), Lundqvist (14/15) – Varlamov (19/19), Greiss (7/8); Góly: 57. Chytil (Fast, Smith) – 30. Beauvillier (Greene, Dobson), 56. Toews (Brassard, Johnston)

Semion Varlamov zlikvidoval v prvých dvoch tretinách všetkých 19 striel a Islanders mestského rivala 2:1 aj vďaka gólom Anthonyho Beauvilliera a Devona Toewsa. Thomas Greiss čelil v tretej tretine ôsmim strelám a inkasoval gól z hokejky Filipa Chytila. Igor Šesťorkin urobil šesť zákrokov, Henrik Lundqvist v druhej polovici zápasu 14. Obaja inkasovali po góle. V drese Rangers v tretej tretine chýbal obranca Marc Staal. Dôvody absencie neboli špecifikované.

Winnipeg – Vancouver 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Brankári: Hellebuyck (37/38) - Markström (30/33); Góly: 19. Poolman (Wheeler, Beaulieu), 35. Ehlers (Laine, Morrissey), 37. Kulikov (Roslovic, Copp), 59. Wheeler (Scheifele, Connor)(PB) - 54. Roussel (Gaudette)

Connor Hellebuyck potvrdil formu 37 zákrokmi, ktorými pomohol Winnipegu k výhre 4:1 nad Vancouverom. Tucker Poolman, Nikolaj Ehlers a Dmitrij Kulikov vybudovali trojgólové vedenie, Blake Wheeler neskôr pridal gól do prázdnej brány. Bol jediným viacbodovým hráčom duelu, keď zaznamenal aj asistenciu. O čestný úspech Canucks sa postaral Antoine Roussel. Jacob Markström tiež odchytal celý zápas a inkasoval tri góly z 33 striel.

Štvrtkové prípravné zápasy:
22:00 Dallas – Nashville (prenos na Nova Sport 1)
01:00 Columbus – Boston
04:00 Arizona – Vegas (prenos na Nova Sport 1) Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Komentáre k článku (13) Komentáre k článku (13) Komentáre k článku (13)
marek130l Ignorovať29. 07. 2020 23:40
Dúfam, že Bobrovsky bude chytať v ostrých zápasoch. Bude sa lepšie tipovať.
Reagovať    2
Senator97 Ignorovať30. 07. 2020 07:19
Obrana Panthers + Bob v bráne = istých 3+ gólov súpera.
mike10 Ignorovať30. 07. 2020 07:55
matheson hviezdil ako vzdy a bobrovskeho nekomentujem, nechyti nic navyse. snad ked bude stav serie 2:0 pre NYI tak dostane sancu driedger a bude chytat az po stanley cup
catsfan Ignorovať30. 07. 2020 08:13
Matheson -4... enough said.
catsfan Ignorovať30. 07. 2020 09:01
Vlastne sa nič nezmenilo... my sme sa nenaučili brániť a Bob nezačal chytať ako brankár ktorý berie 10 melonov. Mám z toho zlý pocit a vôbec by ma neprekvapilo, keby s nami Islanders urobili krátky proces. Pokazilo sa aj to, čo doteraz fungovalo, pretože hráči ako Barkov, Huberdeau alebo Hoffman sú totálne mimo formy. Ano, bola to "iba" príprava ale každý tím ktorý som videl hral lepšie ako my, naši hráči väčšinou ani bránku netrafili. Na druhej strane je všeobecne známe, že nášmu tímu nikdy neprospela dlhšia pauza a že na rozbeh potrebujú chlapci aspon 10 -15 zápasov... holt majú smolu. Ked sa nad tým zamyslím, vôbec ma neprekvapilo to čo som včera videl.
viliam21 Ignorovať30. 07. 2020 11:14
nedá mi to nenapísať Florida ani náhodou nemá čo robiť v boji o PO team ktorý vôbec ale vôbec nebojuje a nemá žiadnu formu absolútne ten zápas hráči odflákali. Matheson musí mať veľmi veľkú protekciu, že ten chlapec stále hraje základ a brankára ani nekomentujem lebo za 10m je to som fanúšik KINGS ale to aj oni viacej bojovali pred výlukou a viac sa snažili aj keď nemali šancu
mike10 Ignorovať30. 07. 2020 11:19
co viac dodat, vsetko ste aj s catsfanom popisali do bodky presne a bohuzial pravdivo. ja uprimne necitim nejake vzrusenie ze si konecne pozriem od soboty zapasy floridy...
catsfan Ignorovať30. 07. 2020 11:26
Mimochodom Mike, najviac ma štve asi to, že sme "soft as f*ck"... neni tam hráč, ktorý by rozdal pár dobrých hitov alebo ktorého by sa súperovi hráči báli. Je to trápne, a vôbec ma to nebaví. Ked už nemáme na výhru tak aspon im to nedávajme zadarmo! Ale čo čakať od "moderného" hokeja že?
mike10 Ignorovať30. 07. 2020 12:09
tak to aj mna vytaca, chyba nam tam nejaky cernak alebo chara alebo wilson. neni tam nikto kto by pritvrdil. kto ? zelezny muz yandle ktory sa vyhyba kontaktu jak na basketbale ?
catsfan Ignorovať30. 07. 2020 11:22
S tým prístupom máš pravdu, ale pred prerušením tím vôbec nehral zle, aspon nie v zápasoch kde chytal Driedger, ktorý nedostane šancu iba preto, lebo Bobrovsky berie tú astronomickú sumu... ale nie celkom chápem Quennevillea, ktorý tam neustále dáva hráčov, ktorí by inde dávno sedeli na tribúne. Celé je to divné a normálne sa začínam hanbiť za to mužstvo.
REBBELS Ignorovať30. 07. 2020 14:10
Nějak cítím že do PO postoupíte ale tam to bude konečná a NYI vyhraje 1 volbu draftu tak nevím jestli by to byla výhra. Jinak jsem spokojený s produktivitou hráčů
sulinkoo Ignorovať30. 07. 2020 11:58
Tie MacKove švihovky “k prvej tyčke” mi celkom chýbali
ELAGO Ignorovať30. 07. 2020 15:02
Florida bieda, no berte to tak, že hrali akoby po prázdninách, akoby novú sezónu od nuly. Ale to môžme povedať o všetkých. Možno bude platiť, že ľahko ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, možno príjemne prekvapia. Ale ako píšete, florbalovým štýlom bez fyzického kontaktu sa hokej hrať, resp. vyhrať nedá.