20:00info
«

Príprava: Halák 100-percentný, v akcii aj Chára a Sekera + video

Jozef Struhár  |  31.07.2020
Vo štvrtok sa odohrali posledné tri prípravné zápasy pred štartom dohrávky sezóny NHL. V akcii sme videli troch Slovákov, ale ani jeden sa z výhry netešil. Napriek tomu však Jaroslav Halák neinkasoval ani raz.

Columbus – Boston 4:1 (0:2, 0:2, 0:1)

Brankári: Korpisalo (11/11), Merzlikins (12/13) – Rask (17/20), Halák (10/10); Góly: 5. Jenner (Foudy), 19. Werenski (Atkinson, Bjorkstrand), 19. Nyquist (Dubois, Bjorkstrand)(PP), 60. Texier (Nyquist)(PB) – 53. Pastrňák (Kuraly, McAvoy)

Favorizovaný Boston sa dočkal gólu od Davida Pastrňáka, ktorý vynechal skoro celý tréningový kemp. Zo strany Bruins to však bolo všetko a nepomohlo im k úspechu ani to, že Jaroslav Halák eliminoval za 29 minút všetkých 10 striel. Tuukku Raska totiž predtým z 20 striel prekonali Boone Jenner a v rozmedzí 18 sekúnd Zach Werenski s Gustavom Nyquistom, aby Columbus uspel 4:1. Poistku do prázdnej brány pridal Alexandre Texier a dve asistencie si z duelu odniesol Oliver Bjorkstrand, ktorý hral v prvom zápase od februára. Joonas Korpisalo kryl všetkých 11 striel, Elvis Merzlikins následne 12 z 13. V akcii bol aj slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý odohral 16 minút a 21 sekúnd s jednou strelou na bránu. Zápas nedohral Brad Marchand, ktorý ho s bolestivou grimasou opustil v tretej tretine.

Dallas – Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Brankári: Bishop (16/18), Chudobin (9/9) – Saros (12/12), Rinne (13/13); Góly: 4. Arvidsson (Forsberg, Duchene)(PP), 29. Arvidsson (Forsberg, Josi)

Z výhry sa netešil ani obranca Andrej Sekera, ktorý odohral 13 minút a 19 sekúnd so ziskom mínusového bodu, jednej strely a jedného bodyčeku v zápase proti Nashvillu. Ten porazil Dallas 2:0 vďaka dvom gólom Viktora Arvidssona a 23 zákrokom, ktoré nakombinovali Juuse Saros (12 zákrokov) a Pekka Rinne (13 zákrokov) – tí stále nevedia, kto bude jednotkou v ostrých zápasoch. Nekapituloval ani Anton Chudobin, ktorý čelil deviatim strelám po tom, čo v bráne vystriedal jednotku Bena Bishopa. Ten inkasoval dva góly z 18 striel. Stars hrali bez Tylera Seguina, ktorý by mal hrať v skupine o nasadenie, a duel nedohral Andrew Cogliano.

Arizona – Vegas 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Brankári: Kuemper (17/19), Raanta (6/7) - Fleury (22/23); Góly: 9. Smith (Karlsson)(OS), 17. Smith (Cousins, Tuch)(PP), 54. Tuch (Cousins, Roy), 60.Cousins (Roy)(PB) - 50. Hall (Dvorak, Ekman-Larsson)(PP)

Marc-Andre Fleury odchytal celý zápas a kryl 22 striel, aby pomohol Vegas zdolať Arizonu 3:1. Za rozhodnutého stavu ho prekonal len Taylor Hall. O góly víťazného tímu sa postarali Reilly Smith, ktorý skóroval v oslabení aj v presilovke, Alex Tuch a Nick Cousins, ktorý dal bodku za duelom gólom do prázdnej brány. Tuch pridal aj asistenciu, Cousins dve. V bráne Coyotes štartoval Darcy Kuemper, ktorý v prvých dvoch tretinách inkasoval dva góly z 19 striel. Antti Raanta v tretej dvadsaťminútovke kapituloval raz zo siedmich striel.

Neprehliadnite:
Spolu s dohrávkou sezóny NHL sa spúšťa aj nové kolo našej Tipovačky. Zapojiť sa » Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Komentáre k článku (8) Komentáre k článku (8) Komentáre k článku (8)
marek130l Ignorovať31. 07. 2020 06:27
Tak poďme Jaro zopakovať výkony z play off z Montrealu
mayecc Ignorovať31. 07. 2020 06:56
Len či dostane šancu
Ttt Ignorovať31. 07. 2020 07:58
Som zvedavy ktorý dostane šancu, myslite ze ked jaro chytí formu v priprave dostane prednost pred raskom? ..play off je vzdy o danej forme.tímu a hráčoch
marek130l Ignorovať31. 07. 2020 09:30
Ak by chytal Rask zle tak áno. No nemyslím si, že Rask bude mať nejaké väčšie problémy.
muel21 Ignorovať31. 07. 2020 12:05
očakávam, že Rask bude mať problémy dôvodu, že vždy po pauze sa horšie rozbieha ...
Dany Ignorovať31. 07. 2020 12:21
Osobne si myslim, ze keby Jaro dostal minuly rok vo finale sancu, St. Louis by mozno neoslavovalo Inak osobne som velmi zvedavy na ten Columbus, mam pocit, ze moze riadne prekvapit.
lukin333 Ignorovať31. 07. 2020 14:42
Mne to pride divne dohravat sezonu po 4 mesiacoch, to je ako nejaka letna exhibicia a nie prave play off, treba sa prisposobit situacii to rozumiem, ale radsej mohli odstartovat novu sezonu v polke augusta, skoncit skor a mohli byt MS aj s hracmi NHL.
REBBELS Ignorovať31. 07. 2020 17:50
BOS čekají ještě 3 utkání skoro o nic Rask by musel totálně vyhořet aby nezačal v PO