26. 09.
«

Sekera je už len krok od finále. Stars získali postupový mečbal

Jozef Struhár    |  13.09.2020
Dallas vyhral druhý zápas po sebe, aby v sérii proti Vegas viedol už 3:1 na zápasy. Andrej Sekera nebodoval.

Podrobné štatistiky

Anton Chudobin predviedol 32 zákrokov a Dallas zdolel Vegas 2:1, aby mal pred pondelkovým zápasom číslo päť v moci postupový mečbal s vedením 3:1 na zápasy. Všetky góly padli v druhej tretine, v ktorej najskôr Chudobina prekonal počas presilovky Alec Martinez. Joe Pavelski skóre vyrovnal a Jamie Benn využil presilovku na zavŕšenie obratu. Robin Lehner predviedol 18 zákrokov. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral 18 minút a 17 sekúnd, z toho necelých šesť v oslabeniach. Prezentoval sa dvoma bodyčekmi. Jeho tím hral bez zraneného Radka Faksu a v prvej tretine sa mu zranil Roope Hintz. Vegas chýbal Tomáš Nosek. Stars nehrali vo finále Stanleyho pohára od roku 2000 a tímy, ktoré v sérii vedú 3:1, nakoniec postúpia v 90,9 % prípadoch.

Rozhodujúci gól Benna:

V úvodnej dvadsaťminútovke hralo Vegas tak, ako sa od neho za stavu 1:2 na zápasy očakávalo. Malo prevahu hernú aj streleckú, no Dallas ho k väčším šanciam nepúšťal spoľahlivou obrannou hrou a nakoniec v tretine nepadol ani gól. Najväčšiu šancu spálil Stastny v šiestej minúte, keď hrali Golden Knights v oslabení. Po zaváhaní domácich sa chopil puku, vzniklo prečíslenie dvoch na jedného a on skúsil zakončiť. Chudobin ho však vychytal. Ten pridal ešte dva dôležité zákroky lapačkou, ktorá v oboch prípadoch fungovala skôr ako vyrážačka.

Úvod druhej tretiny patril Rytierom, ktorí pohrozili ako prví, ale lapačka Chudobina tentoraz pri šanci Stastneyho nedopustila ani dorážku. V 24. minúte sa natlačil k zakončeniu Karlsson a situácia sa posudzovala na videu. Gól z toho nakoniec nebol. V 27. minúte však putoval na trestnú lavicu Benn a to dokázal využiť Martinez na otvorenie skóre strelou z prvej spoza pravého kruhu. Už krátko predtým pritom visel gól vo vzduchu pri šanciach Stastneho a Paciorettyho. V 31. minúte mohol vedenie Vegas zvýšiť Stastny. Nakoniec o pol minúty neskôr vyrovnal stav aj vďaka výbornému napádaniu Cogliana Pavelski, ktorý sa ocitol sám pred bránou. V zakončeniu sa mu pokúsil zabrániť Schmidt, ale len tečoval puk tak, že bol pre Lehnera nepredvídateľnejší. Dallas bol na koni a od 34. minúty hral v presile. Vtedy Lehner musel svoj tím podržať pri príležitosti Radulova. V poslednej minúte tretiny však už nestačil na zakončenie Benna, keď mu život skomplikoval pred bránou operujúci Pavelski.

V tretej tretine sa Vegas snažilo o vyrovnanie a Dallas sa zameral na pozorné bránenie. Chudobin musel byť prvýkrát vo väčšom pozore v 46. minúte, keď sa k dorážke dostal pre bránou Cousins. V 47. minúte mu pomohla aj bránková konštrukcia, keď sa po zaváhaní Heiskanena dostal k strele pacioretty. Golden Knights pokračovali v tlaku od 54. minúty hrali aj v početnej prevahe, ktorá sa znásobila o minútu neskôr. Ani tú však nedokázali využiť a v závere sa do úniku dostal Heiskanen, ktorý mohol pridať pokoj na hokejky Stars. Lehner ho vychytal a následne zamieril na striedačku. Stav sa však už nezmenil.

Anton Chudobin
Robin Lehner
60:00 32/33 58:26 18/20
Jake Oettinger
Marc-Andre Fleury
- - - -

Martinez strelil v tohtoročnom play-off 13. gól Vegas, ktorého autorom bol obranca. Golden Knights tak vyrovnali zápis Dallasu, s ktorým v tomto počte zdieľajú prvé miesto v lige. ... Pavelski strelil svoj 57. gól v play-off. Spomedzi hráčov draftovaných v 7. kole ich v kariére strelili viac len Doug Gilmour (60) a Luc Robitaille (58). ... Stars vyhrali už siedmy zápas v tomto play-off, v ktorom prehrávali. Je to najviac spomedzi všetkých tímov. Ich klubový rekord je 9 výhier z roku 1999, v ktorom získal Stanleyho pohár.

Hviezdy duelu: 1. A. Chudobin (DAL), 2. J. Benn (DAL), 3. P. Stastny (VGK)

Anton Chudobin, brankár Stars: „Povedal by som, že to bol neuveriteľný tímový výkon. Ten spôsob, akým chlapci bojovali a blokovali strely. Majú modriny a stále obetujú svoje telá a blokujú strely. Skutočne to oceňujem.“

Peter DeBoer, tréner Golden Knights: „Všetko, čo potrebujeme, je úspešné zakončenie. Myslím si, že snaha tam je. Myslím si, že si vytvárame veľa skutočne dobrých šancí. “

Mohlo by vás zaujímať:

Komentáre k článku (6) Komentáre k článku (6) Komentáre k článku (6)
Gopens Ignorovať13. 09. 2020 10:11
Pri Dallase mi čím ďalej tým viac smrdi to šťastie, ktore šampión jednoducho mať musí
Legenda Ignorovať13. 09. 2020 10:42
Tuto noc som zapas nepozeral. Videl som len 5 min zostrih. Pozeral niekto? Aky bol priebeh zapasu? Lebo podla zostrihu zase vegas lepsi.
aimar21 Ignorovať13. 09. 2020 11:13
Lepsi ani nie. Akurat vsetko bez rozmyslu strielali na branu. Mne pridu ze hraju bwz neakeho systemu.. Aj presilovky vsetko proste. Uz proti canucks im to skoro nevyslo. Trosku lepsia fefenziva co ich nepusti do neakych vylozenych cistych sanci a su bezradny. Nestaci prist do pasma a byt to na branu hlava nehlava
jam benn Ignorovať13. 09. 2020 11:29
Tak trošku objektivity by nezaškodilo , v prvej tretine nás Vegas k ničomu nepustili , do polovice zápasu sme mali 6 striel a to sme hrali 2 PP , potom dali Vegas gol a zase sa hralo skor u nas ale Dobby podržal ,potom sme dali štastný gol a zmenilo sa to, hra sa viac vyrovnala ,prišiel gol do šatne a zrazu sme viedli , v 3 tretine to bolo už o tom to len udržať a viac menej sme to mali pod kontrolou aj ked tam Dobby vytiahol par skvelých zakrokov .Ako píše Gopens , champ musí mať štastie a mi ho zatial mame .
Punk Ignorovať13. 09. 2020 11:49
dallas do predu vlastne cely zapas nulovy...Pavelskiho gol so stastim Benn proste dobre trafil v presilovke...vytazili z minima maximum ...nech len nedrzkujum poslednu tretinu ale vsetci poctivo makali dozadu napadali dobre a branili no a samozrejme Chudobin opat vyrazne podrzal
Roman9763 Ignorovať13. 09. 2020 13:17
Dúfam že Dallas postupi. Strašne sa mi páči to mužstvo. Už len kvôli Sekerovi Radulovi alebo Khudobinovi.