Komunita: Diskusia > Mladé slovenské talenty
Tému založil: mathis
28.03.2011 - 17:10:02
Nemá niekto nejaké informácie o našich najväščích talentoch,napr. Marka Dana,Tomasa Mikusa,Petra Čerešnáka,Filipa Nemceka,Patrika Koyša,Bezucha,Straucha,martina rewaya atd prípadne dalších hračov za všetky info dakujem
07.09.2025 - 19:12:58 |
dominik bednar 5 z 21b |
08.09.2025 - 09:46:38 |
Reakcia na: Adaxko, 07.09.2025 - 19:12:58 dominik bednar 5 z 21b :s13: :s13: a teraz je otazne, ze co mu moze ta liga dat, kedze je suverenne prvy s 4.2 boda na zapas, druhy v poradi ma 10 bodov, sice len 3 zapasy a teda 3.33 boda na zapas a zvysok daleko za nimi. Samozrejme, su to len prve zapasy.∧ skryť ∧ |
08.09.2025 - 11:40:40 |
Reakcia na: prasjanko, 08.09.2025 - 09:46:38 a teraz je otazne, ze co mu moze ta liga dat, kedze je suverenne prvy s 4.2 boda na zapas, druhy v poradi ma 10 bodov, sice len 3 zapasy a teda 3.33 boda na zapas a zvysok daleko za nimi. Samozrejme, su to len prve zapasy. Tak zatiaľ tam má nahodené štatistiky len 5 tímov, takže to bodovanie môže v realite vyzerať inak, keďže zahŕňa len 80 z vyše 700 hráčov. V každom prípade, on je bodovo výrazne odskočený od spoluhráčov, takže keď s nimi bude hrať dlhodobo, herne ho budú skôr ťahať dole ako hore. Najlepší potrebujú hrať s najlepšími, aký veľký to má zmysel skvele ukázal HMS projekt a dlhodobo to ukazuje aj americká centralizovaná príprava.∧ skryť ∧ |
08.09.2025 - 13:34:20 |
Reakcia na: PwPIETRO, 08.09.2025 - 11:40:40 Tak zatiaľ tam má nahodené štatistiky len 5 tímov, takže to bodovanie môže v realite vyzerať inak, keďže zahŕňa len 80 z vyše 700 hráčov. V každom prípade, on je bodovo výrazne odskočený od spoluhráčov, takže keď s nimi bude hrať dlhodobo, herne ho budú skôr ťahať dole ako hore. Najlepší potrebujú hrať s najlepšími, aký veľký to má zmysel skvele ukázal HMS projekt a dlhodobo to ukazuje aj americká centralizovaná príprava. Keď sme pri tom HMS projekte, je nejaký legitímny nástupca tohto projektu,ktorý by sa mu rovnal? Registrujem nejaké projekty ako PSL a pod. Ale neviem posúdiť kvalitu turnajov na ktorých sa zúčastňujú oproti HMS alebo iným, napr. Top českým projektom súčasnosti.∧ skryť ∧ Edit Som to trochu skomolil, PSL sú turnaje nie projekt, hrajú tam naše výbery plus české a maďarské. Ale neviem ako to je v porovnaní s HMS, netuším či HMS hrával proti maďarským tímom, ktoré pri všetkej úcte nie sú špička v Európe. A správna poznámka,že najlepší potrebujú hrať s najlepšími, čo u nás asi nie je celkom realita,keďže tých našich výberov je veľa a potom je kvalita rozptýlená. Ale to sú len moje postrehy, ktoré nemusia byť správne. Možno by to mohol ozrejmiť niekto kto sa v tom viac vyzná ako ja. |
11.09.2025 - 15:38:18 |
Reakcia na: mathew1, 08.09.2025 - 13:34:20 Keď sme pri tom HMS projekte, je nejaký legitímny nástupca tohto projektu,ktorý by sa mu rovnal? Registrujem nejaké projekty ako PSL a pod. Ale neviem posúdiť kvalitu turnajov na ktorých sa zúčastňujú oproti HMS alebo iným, napr. Top českým projektom súčasnosti.
Edit
Som to trochu skomolil, PSL sú turnaje nie projekt, hrajú tam naše výbery plus české a maďarské. Ale neviem ako to je v porovnaní s HMS, netuším či HMS hrával proti maďarským tímom, ktoré pri všetkej úcte nie sú špička v Európe. A správna poznámka,že najlepší potrebujú hrať s najlepšími, čo u nás asi nie je celkom realita,keďže tých našich výberov je veľa a potom je kvalita rozptýlená. Ale to sú len moje postrehy, ktoré nemusia byť správne. Možno by to mohol ozrejmiť niekto kto sa v tom viac vyzná ako ja. https://www.facebook.com/hms/?locale=sk_SK∧ skryť ∧ HMS už pravdepodobne nie je aktívna organizácia,pozrel som si FB,zakladatelia to robili naozaj systémovo a mali aj štastie na generácie ročníkov 2004,2005. V súčasnosti existuje mnoho selektov,okolo svojich detí si ich robí aj mnoho bývalých hokejistov,takže nejaké porovnanie je úplne zbytočné.Pred HMS bol ešte projekt Svište,ale pokiaľ ide o úspechy na turnajoch alebo individuálne presadenie sa hráčov,ktorí v selektoch pôsobili,HMS je asi najúspešnejší. |
16.09.2025 - 19:15:35 |
Adam Nemec je uz teraz vysoký ako jeho brat a ten progres v korčuľovaní a sile je podľa mna este lepší ako sa čakalo. Naozaj z neho rastie parádny inteligentný hráčik. Veľmi sa mi paci aj Adam goljer v Dukle. Edit: Neviete kam do švédska ide mladý švajda? |
20.09.2025 - 14:48:46 |
Reakcia na: Kámen, 16.09.2025 - 19:15:35 Adam Nemec je uz teraz vysoký ako jeho brat a ten progres v korčuľovaní a sile je podľa mna este lepší ako sa čakalo. Naozaj z neho rastie parádny inteligentný hráčik. Veľmi sa mi paci aj Adam goljer v Dukle.
Edit: Neviete kam do švédska ide mladý švajda? Brynas U16∧ skryť ∧ |
24.09.2025 - 15:09:52 |
1. Dominik Bednar (F) 15z 29g 20a 49b 3.27 ppg neklame ma zrak? |
24.09.2025 - 18:59:02 |
Reakcia na: prasjanko, 24.09.2025 - 15:09:52 1. Dominik Bednar (F) 15z 29g 20a 49b 3.27 ppg
neklame ma zrak? Tiez by ma zaujímali okolnosti. Bodovo sa tam darí aj domonkosovi. Nemalo tam byt inak viac Slovákov tento rok? Na eliteprospects mi v 15u AAA ukazuje v tych súťažiach len ich dvoch ∧ skryť ∧ |
25.09.2025 - 11:44:46 |
Reakcia na: Kámen, 24.09.2025 - 18:59:02 Tiez by ma zaujímali okolnosti. Bodovo sa tam darí aj domonkosovi. Nemalo tam byt inak viac Slovákov tento rok? Na eliteprospects mi v 15u AAA ukazuje v tych súťažiach len ich dvoch Je problematické posudzovať úroveň súťaží ako je U15AAA. Domonkoš hral napríklad na Slovensku s chalanmi aj o 3 roky staršími,aktuálne hrá so svojimi rovesníkmi,čo trochu skresľuje jeho produktivitu.Z iného uhla pohľadu sú ale v USA stovky hráčov na jeho úrovni a kvalitatívne je to určite vyrovnanejšie.Ja nie som zástanca týchto detských súťaží,čísla by som nebral príliš vážne,avšak u chalanov ako on alebo Bednar bude rozhodujúce obdobie za 2-3 roky.∧ skryť ∧ |
30.09.2025 - 19:01:15 |
Písal som do HC Oceláři Třinec, že prievidžania Oliver a Viktor Polievkovci (obaja 2012), momentálne hrajúci za Třinec, majú pri svojom mene nesprávne uvedenú českú vlajku. Odpovedali mi, že sa stali Čechmi. |
30.09.2025 - 19:15:43 |
Reakcia na: Ivanru, 30.09.2025 - 19:01:15 Písal som do HC Oceláři Třinec, že prievidžania Oliver a Viktor Polievkovci (obaja 2012), momentálne hrajúci za Třinec, majú pri svojom mene nesprávne uvedenú českú vlajku. Odpovedali mi, že sa stali Čechmi. Ved tam zatial odohrali jednu sezonu ako sa z nich mohli stat Cesi?∧ skryť ∧ |
30.09.2025 - 21:14:26 |
Reakcia na: Ivanru, 30.09.2025 - 19:01:15 Písal som do HC Oceláři Třinec, že prievidžania Oliver a Viktor Polievkovci (obaja 2012), momentálne hrajúci za Třinec, majú pri svojom mene nesprávne uvedenú českú vlajku. Odpovedali mi, že sa stali Čechmi. V třineckých mládežníckych štruktúrach máme teraz týchto hráčov, jedná sa o žiakov a žiačku 9,8,7 a 6. triedy∧ skryť ∧ Dávid Šuška 2011 Matej Štetiar 2011 Martin Valovič 2011 Adrian Gábor 2011 Luca Hlavenka 2011 Šimon Ignačák 2012 Lukáš Nečeda 2012 Ján Karas 2012 Alex Pavelka 2012 Tobias Tomáš 2012 Matúš Briš 2013 Rachel Kopáčková 2013 Šimon Minarčin 2013 Adrián Sáček 2013 Marcus Maršo 2013 Adam Slovák 2013 Filip Šperka 2013 Roland Trocha 2013 Tono Vrškový 2013 Jakub Štetiar 2014 Matej Tlelka 2014 Matúš Zahatlan 2014 Mladších nejdem písať ale tiež ich je tam dosť, rovnako máme nejakých aj v doraste a juniorke. Tak som zvedavý koľko z nich v nasledujúcich rokoch skončí na druhej strane, zrejme len tých najschopnejších nám česi vyfúknu. Pekné vízie pre náš hokej. Za nejakých 10+ rokov česi už zložia tím čisto len zo slovenských hráčov, takýmto tempom možno aj dva |
30.09.2025 - 22:01:36 |
Reakcia na: Herbert.Drevo, 30.09.2025 - 19:15:43 Ved tam zatial odohrali jednu sezonu ako sa z nich mohli stat Cesi? české pasy.∧ skryť ∧ |
16.11.2025 - 14:58:58 |
kedže tu pán agent písal a obhajoval zámorskú cestu, tak sa chcem opýtať ako zatiaľ vníma počínanie Olivera Ozogányho v USHL. 4 body v 19 dueloch niesú žiadna sláva, po tom čo likvidoval detské ligy. Zároveň z ročníka 09 je 8. v produktivite čo možno nevyznie najhoršie ale má z nich najviac odohratých duelov a len 11 hráčov má viac ako 10 zápasov. |
23.11.2025 - 21:39:56 |
V minulej sezóne som zaregistroval 400 slovenských hráčov ročníkov 2006-2017, ktorí odohrali v zahraničí aspoň jeden súťažný zápas. V tejto sezóne to bolo dodnes, t.j. 23.11.2025 už 407 slovenských hráčov. Z tých minuloročných hráčov pokračovalo v zahraničí 288, 78 sa vrátilo hrať na Slovensko a 34 v tejto sezóne neodohralo zatiaľ ani zápas (väčšinou asi koniec kariéry - jedná sa hlavne o ročníky 2006-2008). Von zo Slovenska odišlo doteraz 119 hráčov, slovenské súťaže sa preto zatiaľ oslabili v sumáre o 41 hráčov ročníkov 2006-2017. Po ročníkoch došlo k nasledovným zmenám (minulá sezóna/aktuálna sezóna): 2006=69/49; 2007=63/73; 2008=71/56; 2009=58/65; 2010=38/45; 2011=30/46; 2012=19/21; 2013=20/20; 2014=12/9; 2015=8/9; 2016=4/5 a 2017=8/9. Po kategóriu U16 dominuje Česko, potom jednoznačne Severná Amerika, Škandinávia významne padá. Odchádzajú hlavne dôležité ročníky 2009 až 2011 a hlavne odchádza ich kvalita. Po krajinách, kde chalani hrajú došlo k nasledovným zmenám (minulá sezóna/aktuálna sezóna): Česko=142/147; USA+CAN=97/136; AUT=40/34; FIN=46/26; SWE=38/33; SUI=12/13; GER=13/8 a ostatní=12/10. Ak bude záujem o detaily - poskytnem. |
24.11.2025 - 13:52:35 |
Reakcia na: Ivanru, 23.11.2025 - 21:39:56 V minulej sezóne som zaregistroval 400 slovenských hráčov ročníkov 2006-2017, ktorí odohrali v zahraničí aspoň jeden súťažný zápas. V tejto sezóne to bolo dodnes, t.j. 23.11.2025 už 407 slovenských hráčov. Z tých minuloročných hráčov pokračovalo v zahraničí 288, 78 sa vrátilo hrať na Slovensko a 34 v tejto sezóne neodohralo zatiaľ ani zápas (väčšinou asi koniec kariéry - jedná sa hlavne o ročníky 2006-2008). Von zo Slovenska odišlo doteraz 119 hráčov, slovenské súťaže sa preto zatiaľ oslabili v sumáre o 41 hráčov ročníkov 2006-2017.
Po ročníkoch došlo k nasledovným zmenám (minulá sezóna/aktuálna sezóna): 2006=69/49; 2007=63/73; 2008=71/56; 2009=58/65; 2010=38/45; 2011=30/46; 2012=19/21; 2013=20/20; 2014=12/9; 2015=8/9; 2016=4/5 a 2017=8/9.
Po kategóriu U16 dominuje Česko, potom jednoznačne Severná Amerika, Škandinávia významne padá. Odchádzajú hlavne dôležité ročníky 2009 až 2011 a hlavne odchádza ich kvalita.
Po krajinách, kde chalani hrajú došlo k nasledovným zmenám (minulá sezóna/aktuálna sezóna):
Česko=142/147; USA+CAN=97/136; AUT=40/34; FIN=46/26; SWE=38/33; SUI=12/13; GER=13/8 a ostatní=12/10.
Ak bude záujem o detaily - poskytnem. Skvelý prehľad ∧ skryť ∧ Mňa by zaujímalo, že prečo Škandinávia významné padá. Ako rozumiem,že u väčšiny rozhodujú financie a predsa len Česko je bližšie. No myslím,že kvalitou je ten sever stále pred Českom a pre hráčov resp. ich rodičov, ktorí majú na to fin. možnosti, by mala byť Škandinávia prvou voľbou. Inak ak máš info ktorí hráči z ročníkov 2012 až 2017 odišli do Fínska a Švédska a konkrétne aj do ktorých klubov, tak by si mi to prosím ťa mohol poslať, kľudne aj do správy, ak sa ti zdá nevhodné dať to sem verejne. Ďakujem |
25.11.2025 - 16:57:43 |
Reakcia na: mathew1, 24.11.2025 - 13:52:35 Skvelý prehľad :s15:
Mňa by zaujímalo, že prečo Škandinávia významné padá. Ako rozumiem,že u väčšiny rozhodujú financie a predsa len Česko je bližšie. No myslím,že kvalitou je ten sever stále pred Českom a pre hráčov resp. ich rodičov, ktorí majú na to fin. možnosti, by mala byť Škandinávia prvou voľbou.
Inak ak máš info ktorí hráči z ročníkov 2012 až 2017 odišli do Fínska a Švédska a konkrétne aj do ktorých klubov, tak by si mi to prosím ťa mohol poslať, kľudne aj do správy, ak sa ti zdá nevhodné dať to sem verejne. Ďakujem Z ročníkov, o ktoré máš záujem je v Leki Akatemia Lempäälä Radovan Murár (2012) z Hamikova, v Pelicans Lahti obranca Timothy Turaz (2013) z P&T Academy z Trnavy a minulú sezónu bol v Tappara Tampere brankár Jakub Chovan (2014 - teraz Pezinok).∧ skryť ∧ |
25.11.2025 - 17:10:47 |
Reakcia na: Ivanru, 25.11.2025 - 16:57:43 Z ročníkov, o ktoré máš záujem je v Leki Akatemia Lempäälä Radovan Murár (2012) z Hamikova, v Pelicans Lahti obranca Timothy Turaz (2013) z P&T Academy z Trnavy a minulú sezónu bol v Tappara Tampere brankár Jakub Chovan (2014 - teraz Pezinok). Vďaka za info ∧ skryť ∧ |
23.01.2026 - 00:01:59 |
Ahojte, čo sa podľa Vás stalo Mešárovi? Pred draftom vyzeral ako obrovský talent slovenského hokeja, ale po drafte sa mu nepodarilo naplniť očakávania. Mám pocit, že každý rok je to s ním postupne horšie a vyzerá to tak, že svoj potenciál v zámorí už asi nenaplní. Stále je to mladý chalan a možno sa mu podarí preraziť v neskoršom veku, ale momentálne to na veľký kariérny úspech nevyzerá. Je to veľká škoda. Osobne som doňho vkladal veľa nádeje. Vždy na mňa pôsobil ako veľmi šikovný a zručný hráč s dobrým čítaním hry a citom pre prihrávku. |
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.


