Komunita: Diskusia > Slovensko U18
Tému založil: AvB
14.04.2011 - 19:05:24
Ako vidíte šance tohto tímu po prvom zápase (2:8 s Ruskom) na MS?
10.12.2025 - 20:24:33 |
https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/vyborny-timovy-vykon-osemnastky-v-cesku-vyhrala-2-1 Toto si zaslúži pochvalu |
11.12.2025 - 20:17:24 |
https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/osemnastka-zdolala-cechov-aj-v-druhom-zapase-tentoraz-3-1 Aj toto... |
12.12.2025 - 10:40:32 |
Super! Výhra je skvelá, 2 veci, ktoré sme sa naučili: Ad 1: Česi poslali béčko, skúšali nových hráčov, avšak to čiastočne aj my. Čechom trochu chýbali top hráči ako Petr Tomek, to však našu výhru neznižuje. Ad 2: Dendis je náš suverénne najlepší mládežnícky tréner. S podpriemerným tímom, z ktorého asi nikto nepôjde na draft, pravidelne dosahuje výsledky. |
12.12.2025 - 13:52:18 |
Reakcia na: Tominius, 12.12.2025 - 10:40:32 Super! Výhra je skvelá, 2 veci, ktoré sme sa naučili:
Ad 1: Česi poslali béčko, skúšali nových hráčov, avšak to čiastočne aj my. Čechom trochu chýbali top hráči ako Petr Tomek, to však našu výhru neznižuje.
Ad 2: Dendis je náš suverénne najlepší mládežnícky tréner. S podpriemerným tímom, z ktorého asi nikto nepôjde na draft, pravidelne dosahuje výsledky. Absolutne nerozumiem tomu, ze nedostal priestor v 20ke ako hlavny trener, ale namiesto neho tam je ten neschopny Fruhauf, ktory ma minimalne skusenosti s juniorskym hokejom.∧ skryť ∧ |
12.12.2025 - 14:17:00 |
Reakcia na: Terminatoir, 12.12.2025 - 13:52:18 Absolutne nerozumiem tomu, ze nedostal priestor v 20ke ako hlavny trener, ale namiesto neho tam je ten neschopny Fruhauf, ktory ma minimalne skusenosti s juniorskym hokejom. Ja si práve myslím, že to spravili naschvál, lebo U18 je draftový ročník a dúfajú, že v projekte vychová nejakých NHL hráčov, len sa to nedarí, lebo tí najlepší odchádzajú. Chcelo by to niekoho lepšieho k 20-tke.∧ skryť ∧ |
10.01.2026 - 11:41:08 |
Čo si myslíte o Michalovi Jakubcovi? 4 body v 10 zápasoch za Trenčín. Môže byť naše nečakané želiezko v ohni? Na MS alebo draft. Chcem poznať váš názor. |
12.01.2026 - 14:47:25 |
Hrenak Celko Husar Kovalcik/Botka Goljer Stancik Floris Varga Marsalek Dedik Tóth Syrny Každa Valek Melicherik Ozogany Šimko Bernát Stankoven Lukacik Tariska Zvolenský Jakubec Sromovsky Karsay Obusek |
05.02.2026 - 21:26:52 |
Moja idealna zostava B: Hrenak, Čelko, Husár O: Kovalčik Goljer Botka Floris Syrny Černak Dedík Marsalek U: Kazda Valek Bernat Ozogany Stankoven Matta Max Šimko Zvolensky Karšay Hybský Selič Jakubec |
05.02.2026 - 21:30:51 |
Mne by sa páčilo toto Kazda Válek Bernat Ozogany Šimko Selič Jakubec Melicherik Reznicak Zvolenský Stankoven Tariska Kovalcik Goljer Botka Marsalek ??? Floris ??? Jasne ze toto bude mať od reality ďaleko,hlavne ten druhy a tretí útok. Edit: na mattu som zabudol a dal by som ho namiesto reznicaka |
06.02.2026 - 12:55:50 |
Neviem, prečo je Ozogány všade tak vysoko. Mal to byť prvokolový hráč, tendrovali ho do USHL a pritom táto sezóna s výnimkou Hlinka-Gretzky je jedno veľké sklamanie. 38 zápasov, 14 bodov? To nie je ani pol bodu na zápas. |
06.02.2026 - 15:12:38 |
Reakcia na: Tominius, 06.02.2026 - 12:55:50 Neviem, prečo je Ozogány všade tak vysoko. Mal to byť prvokolový hráč, tendrovali ho do USHL a pritom táto sezóna s výnimkou Hlinka-Gretzky je jedno veľké sklamanie. 38 zápasov, 14 bodov? To nie je ani pol bodu na zápas. Ono to je jednoduché.∧ skryť ∧ 1. Je to viac ofenzívny hráč ako definitívny. Úloha na pp úplne jasná. 2. Skok z u16 aaa do ushl je obrovský. Draft má až o rok. Môže sa aklimatizovať. To isté Každa. 3. Chcel by som vidieť ostatných hráčov ako by sa im tam darilo. Mám názor že mi po mesiaci dvoch možno prišli naspäť. 4. Investícia do budúcna, rovnako ako Selic. 5. Potrebujeme hráčov čo aspoň keď nie sú hviezdy a 1.kolovi , majú kvalitu a podporia tím svojou troškou. Keď sa pozriem na rozdiel v stats hráčov ako Hybsky, Zvolenský, Rausa, Durco či Stankoven pred odchodom a teraz tak si myslím, že moc na výber ani nemáme. |
06.02.2026 - 15:12:41 |
Reakcia na: Tominius, 06.02.2026 - 12:55:50 Neviem, prečo je Ozogány všade tak vysoko. Mal to byť prvokolový hráč, tendrovali ho do USHL a pritom táto sezóna s výnimkou Hlinka-Gretzky je jedno veľké sklamanie. 38 zápasov, 14 bodov? To nie je ani pol bodu na zápas. ∧ skryť ∧ |
07.02.2026 - 10:47:34 |
Keďže sú tieto MS u nás doma, a máme celkom slušnú šnúru účasti v semifinále tejto kategórie, zaujímalo ma s čím my vlastne chodíme na tieto turnaje , s čím chceme konkurovať top tímom, a s odstupom času aj trochu porovnať kvalitu, budúcnosť kariér možno či predikovať šance tento rok. Pochopiteľne začal som od roku 2023. Mám to zatiaľ rozdelené len na tri časti: 1. Zoznam hráčov 3. a 4. formácie ( tzv. Bottom6 ) 2. Zoznam top6 centrov (dôležitá vec) 3. Druhá polovica obrancov (poväčšine pre "špinavú robotu" ) 2023: ročník 2005 Pisoja, Kralovic, Barcik Dvorsky, !!! Kukumberg (zápas semifinále , takže už sa jednalo o jasný zámer trénerov) Ridzon-Gron-Varga, Pobezal-Paricka-Masnica 2024: ročník 2006 Kupec, Líčko, (Kalman), (Zubek) *() kvôli viacej nehraniu ako hraniu na turnaji Pobežal, Pitka B6: Svrcek Šatan Chovan, Maruna Vrtiel Liscinsky 2025: ročník 2007 Kalman, Goljer, Kovalcik Centri: Tu v poslednom zápase je písaní Misiak A., ale vieme dobre, že to bol Chovan, Chrenko B6: Dúbravik Kalis Tomik, Murín Kriska Tomka 2026: predikcia zatiaľ ročník 2008 Obrancovia sú ešte otvorení ale asi to bude Pozgay, Tóth, Syrny Valek, Šimko (obaja draft až na rok, z pohľadu draftu nemajú konkurenciu ale tréner môže využiť kľudne Hybskeho či Stankovena. ) Karsay Melicherik Tariska Zvolenský Jakubec Selic Top6 IMO: Ozogany Šimko Bernát Stankoven/Matta Valek Každa Každý nech si urobí názor sám. |
20.05.2026 - 14:11:41 |
https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/fr%C3%BChauf-na-palube-s-dendisom-opat-povedie-sr-20-osemnastku-prevzal-stolc Nemusím vždy všetko chápať, ale tomuto by som fakt chcel porozumieť. Môj dojem je, že Dendis ostane teraz trochu nevyužitý. Do budúcna som čakal, že sa presunie už ako hlavný kouč ku 20ke. Neviem nakoľko si pri 20ke uplatní to, čo bude chcieť. Chápem, že Fruhaufovi chcú dať ešte šancu rok-dva pri dvadsiatke. Ale za ten čas mohol ostať Dendis pri 18ke a po extra sľubnom ročníku 2010 sa presunúť ku dvadsiatke. S ročníkom 2010 mohol spraviť ďalší zázrak. Obávam sa, že potenciál ročníka 2010 teraz premrdáme. A naopak pri 20ke Dendis z pozície asistenta nebude mať na tím až taký impakt. Nuž uvidíme, čas ukáže. Možno Štolcovi krivdím a už HGCUP ukáže, že to nebol len "ten vedľa Dendisa". |
20.05.2026 - 16:00:22 |
Reakcia na: mathew1, 20.05.2026 - 14:11:41 [url] https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/fr%C3%BChauf-na-palube-s-dendisom-opat-povedie-sr-20-osemnastku-prevzal-stolc [/url]
Nemusím vždy všetko chápať, ale tomuto by som fakt chcel porozumieť. Môj dojem je, že Dendis ostane teraz trochu nevyužitý. Do budúcna som čakal, že sa presunie už ako hlavný kouč ku 20ke. Neviem nakoľko si pri 20ke uplatní to, čo bude chcieť. Chápem, že Fruhaufovi chcú dať ešte šancu rok-dva pri dvadsiatke. Ale za ten čas mohol ostať Dendis pri 18ke a po extra sľubnom ročníku 2010 sa presunúť ku dvadsiatke. S ročníkom 2010 mohol spraviť ďalší zázrak. Obávam sa, že potenciál ročníka 2010 teraz premrdáme. A naopak pri 20ke Dendis z pozície asistenta nebude mať na tím až taký impakt. Nuž uvidíme, čas ukáže. Možno Štolcovi krivdím a už HGCUP ukáže, že to nebol len "ten vedľa Dendisa". Čo sa týka U20 tak tu je to jasné. Pre prípadný úspech samé plusy. A pán Stolc dostal peknú mačku vo vreci. Ak to od začiatku nebude v útoku ostarsene tak bude prúser. Ďalšia vec. Zväz asi chce vidieť výsledok práce aj o level vyššie. Ročník 07 mal dobre výsledky. Dostal nosný ročník kde reálne kvalitu malo päť a pol prsta.∧ skryť ∧ Teraz sa skombinuju s 08 a môže to vypáliť. Môj uhol pohľadu. |
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.


