slováci v Petrohrade prehrali s reprezentáciou Fínska 0:5
a pre uplnost vcera vyhrali s Ruskom 4:2
avatar
do tretice prehra s čechmi 6:11
06.11.2012 - 15:14:58
avatar
Nominácia SR "20" na Turnaj 4 krajín v Nórsku (8.-10. novembra - Slovensko, Švajčiarsko, Nemecko, Nórsko):
Brankári: Patrik Romančík, Adam Nagy (obaja HK Orange 20).
Obrancovia: Karol Korím, Tomáš Rusina, Tomáš Nechala, Patrik Luža, Milan Bednár (všetci HK Orange 20), David Bajaník (Patriot Budapešť, Maď./MHL), Jakub Predajniansky (HC´05 B. Bystrica), Peter Bezuška (HC Oceláři Třinec, ČR)
Útočníci: Marko Daňo, Tomáš Mikúš (obaja Slovan Bratislava), Bruno Mráz, Denis Hudec, Andrej Bíreš, Matúš Matis, Milan Kolena, Michal Uhrík (všetci HK Orange 20), Patrik Lamper, Mário Lunter (obaja HC ´05 B. Bystrica), Vladimír Dolník (Patriot Budapešť, Maď./MHL), Branislav Rapač (HK Poprad).
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Peter Boltun, Richard Buri, Viktor Fekiač, Dominik Fujerík, Matej Hinďoš, Šimon Klimčík, Dušan Klučiar, Adrián Lipovský, Michal Pospíšil, Dávid Šoltés, Zdenko Tóth (všetci HK Orange 20), Denis Godla (Spiš. N. Ves), Stanislav Horanský, Maroš Mikoláš (Žilina), Patrik Rybár (Slovan/Trnava), Filip Mezovský (L. Mikuláš), Emil Bagin (Trenčín), Filip Nemček (B. Bystrica), Dávid Gríger (Poprad), Juraj Bezúch (Skalica)
06.11.2012 - 15:29:22
avatar
škoda Krištofa, ktorý je zranený...vo Fínsku mu to sype a Bokroš ho chcel vidieť v akcii
no musím pochváliť pána Bokroša za veľmi dobrú nomináciu, teším sa na Daňa, Mikúša, Rapáča, Luntera, či Predajnianskeho...sú správne začlenený od kluboch a nehrajú za "Pomaranče"
príjemne ma prekvapila nominácia Grígera a Šoltésa, ktorý majú stále len 17 rokov
ináč teraz som si pozrel štatistiky hráčov "Pomarančov" v lige a len Patrik Luža je v štatistikách +/- na plusových číslach (+1), ostatní s mínuskami až do -16
06.11.2012 - 16:23:52
avatar
Toto je jediná akcia pred MS? Totiž Bokroš sa vyjadril, že to bude jediná šanca pre hráčov mimo SR v Európe zabojovať o miesto v zostave, takže dúfam, že Krištofa na MS zoberie...
08.11.2012 - 22:07:52
avatar
Slovensko - Nórsko 4:1(turnaj v Nórsku)... 2 góly dal Bíreš a 2 dal Tomáš Mikúš... Na obidva mu prihrával Marko Daňo
08.11.2012 - 23:21:00
avatar
po 1. tretine bol pomer striel 17:2 v prospech našich junákov! mali sme len 3 vylúčených, za hráča zápasu z našej strany bol vyhlasený T. Mikúš
08.11.2012 - 23:25:17
avatar
Už sa teším na WJC. Taká lajna Reway-Daňo-Mikúš by bola zaujímavá...
avatar
v zámorí máme veľké problémy, pretože Gernát je zranený, Čerešňák zatiaľ hraje podľa štatistík veľmi zle (18z, 3b, -7) a nakoniec aj Rišo Mráz, ktorému sa vieme čo stalo, a zatiaľ odohral len 8 zápasov s jedným gólom...s ním sa počítalo že bude ťahúňom, žiaľ osud to inak chcel...osobne by som Čerešňáka zavolal, veď by to boli jeho tretie MS20, takže bude lídrom v obrane...Rišo Mráz je otázny...jediný kto teší je Réway, snáď ho Bokroš vezme, pretože štatistiky má na svoj vek skvelé a s Daňom by si mal rozumieť (hrali spolu na MS18
09.11.2012 - 00:46:15
avatar
Parada, Slovanisticka uderka Dano-Mikus motorom U20

A Dano hrava aj center? Na slvoane som ho videl vyhradne na kridle...
09.11.2012 - 14:41:13
avatar
+ nezabúdaj na Tvrdoňa... a škoda, že to tesne nespĺňa Tomáš Jurčo.
09.11.2012 - 15:46:00
avatar
Nemecko 20 - Slovensko 20 2:0 v 8. minúte
09.11.2012 - 18:20:00
avatar
Tak nakoniec 4:2. Oba nase goly v tretej tretine: 50. B. Mráz (T. Mikúš, Korím), 55. Matis (Hudec, Korím)
10.11.2012 - 16:01:53
avatar
Slovensko - Švajčiarsko 6:4... slovanistická dvojka opäť výborne: Tomáš Mikúš hattrick a Marko Daňo gól a asistencia... už sme istými víťazmi turnaja
10.11.2012 - 16:13:13
avatar
SLOVENSKO - ŠVAJČIARSKO 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)

Slovenskí hokejisti v úvodnej tretine pripomenuli rovnakú fázu z prvého stretnutia (4:1 nad Nórskom). Rovnako ovládli hru a vysoko prestrieľali svojho súpera - dnes 17:7! Zverencom trénera Ernesta Bokroša dokonale vyšiel úvod, lebo už v 129. sekunde potrestali oslabenie súpera za krosček. S veľkou chuťou hrajúci Tomáš Mikúš v 5. minúte zvýšil na 2:0 a pred prvou prestávkou na 3:1. Švajčiari postupne zvyšovali svoju aktivitu, nezastavil ich ani gól Karola Koríma v 32. minúte a do konca druhej tretiny dvoma gólmi poriadne zdramatizovali zápas, navyše sa aj častejšie dostávali k streľbe. A dopracovali sa aj k vyrovnaniu, keď v 49. minúte sekundu pred návratom Andreja Bíreša z trestnej lavice skóroval Müller.
Góly: 3. Buri (Bezuška), 5. T. Mikúš (Daňo), 19. T. Mikúš (B. Mráz, Bajaník), 32. Korím (Dolník, Rapáč), 58. Daňo, 60. T. Mikúš - 11. Studer, 34. Albrecht, 39. Rouiller, 49. Müller. Vylúčenia: 6:6 presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:31

Ernest Bokroš (tréner SR 20): "Po hernej stránke dnešný duel so Švajčiarmi výrazne pripomenul náš turnajový vstup proti Nórsku. V oboch stretnutiach nám vysoké vedenie namiesto povzbudenia skôr ublížilo, pretože sme dovolili súperom prevziať iniciatívu, pravda s tým rozdielom, že dnes sa to mohlo vypomstiť. Kvalitnejší Švajčiari totiž v trende kanadskej školy, ktorú forsírujú, v momente zníženia koncentrácie zo strany našich zverencov, okamžite vycítili šancu a zahrýzli sa do nás. Kým v piatok v súboji s Nemcami sme sa museli viac tlačiť do ofenzívy my, dnes to úspešne predvádzali Švajčiari, ešteže Marko Daňo premenil v závere jeden z únikov a prudkou strelou z ľavej strany nedal švajčiarskému brankárovi šancu. Áno, víťazstvo vždy poteší, tentoraz však treba pre objektivitu dodať, že dnes sme nezdolali A-výber helvétskeho kríža tejto vekovej kategórie, skôr ´devätnástku´ Švajčiarska, lebo A-tím Švajčiarska 20 je v týchto dňoch v Kanade. Ak hráme s protivníkom o rok mladším vyrovnanú partiu, potom to berme ako vážne varovanie pred rýchlosťou vlaku mládežníckeho hokeja vo svete. V Nórsku sme si otestovali aj hráčov, ktorí nie sú v projekte HK Orange 20. K celkovej spokojnosti máme ďaleko, niektorí nás milo prekvapili, iní však sklamali, do MS nás čaká ešte kus práce, predovšetkým v stabilizácii výkonnosti v strretnutiach."
10.11.2012 - 16:30:11
avatar
Parada, Mikus s Danom hviezdia
10.11.2012 - 16:47:29
avatar
škoda, že sme to nemohli pozerať, pretože by sme si spravili mienku na hru každého hráča či má šancu na MS U20 alebo nie...myslím, že Bokroš jasne ráta s útočníkmi Daňo, Mikúš, B. Mráz, Bíreš a obrancami Buri, Korím