Aj najmladšia reprezentácia si zaslúži tému.

04.11.2013 - 20:07:14
avatar
RUSKO "16" - SLOVENSKO "16" 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Gól SR 16: v 31. min. Kroni Musliu (za stavu 0:4), vylúčenia 5:11, strely na bránku 35:8

Tomáš Kochan (tréner SR 16): "V porovnaní s augustovým zápasom v Salzburgu, kde sme prehrali 0:4, boli mladí Rusi dnes ešte pohyblivejší a dôraznejší. Na rozkorčuľovaní sa zdali byť naši zverenci v pohode, ale samotný duel to nepotvrdil. Inkasovaný gól už v prvej minúte spomedzi vrchu kruhov strelou do ´šibenice´ samozrejme nepridal na pohode a prejavilo sa to predovšetkým v nedôslednosti defenzívnych činností, keď sme nedokázali predovšetkým pokrývať súpera bez puku. Jednoznačne vyspelejší Rusi nám toho nedovolili ani v ofenzívnej fáze, v ktorej naši mladíci komplikovanou rozohrávkou zbytočne prichádzali o puk, minimálne sa dostávali do koncovky. Na bránku súpera vyslali len osem striel. Suma-sumarum, dnes ešte nedokázali ´preradiť rýchlosť´ na nároky medzinárodného hokeja, jednoducho nemali dosť času a priestoru na jednotlivé činnosti ako na domácom ľade. Je to v hlavách, v utorok musíme hrať jednoduchšie, s väčším dôrazom v napádaní i pred bránkou, lepším pohybom a včasnejším odovzdávaním puku. Podobne ako v Salzburgu aj teraz podal sľubný výkon brankár Hrenák, v záverečnej tretine sme dali príležitosť Kožiakovi. Azda na jeden-dva góly za ostatné brankári nemohli. Chceme si preskúšať rovnomerne všetkých troch. Tento týždeň v Minsku bude pre našich mimoriadne náročný, určite zatiaľ najťažšia previerka v ich hokejovej kariére, veď odohrajú až päť stretnutí za šesť dní . Pritom v domácej súťaži môžu odohrať za týždeň maximálne tri zápasy..."

04.11.2013 - 21:12:57
avatar
Bohuzial musim povedat ze nic ine som
necakal, nastastie Rusi mali zlý den na uspesnost
zakoncenia a dali na z 38 striel len osem golov. Resp. Gratulujem aspon brankarom.

Co tak konecne zacat robit vybery do repre podla
toho ako su na tom chlapci vykonnostne a na vsetky
ostatne SLOVENSKE kriteria konecne zabudnut ??

avatar
RUSKO "16" - SLOVENSKO "16" 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Naši mladí reprezentamti zaplatili vysoké školné v zápase s oveľa vyspelejším súperom. Aj napriek vysokej prehre bolo sympatické, že realizačný tím s trénerom Tomásom Kochanom sa nezameral na "sympatickejší" výsledok za každú cenu za cenu kazenia hry. Čo by dali stretnutia s podobným priebehom našim mladíkom?

Gól SR 16: Vybíral na 1:8. Vylúčenia 3:7, presilovky 3:0, oslabenia 1:0, pomer striel 37:13

Tomáš Kochan (tréner SR 16): "Obraz hry v prvej tretine bol neporovnateľne lepší než v pondelkovom zápase. Chlapci akoby si aspoň v tejto fáze uvedomili chyby z prvého zápasu. V rámci detailného predpoludňajšieho video rozboru sme poukázali na základné chy&by v obrannej fáze hry, Zborná je však v tejto vekovej kategórii pre nás nesmierne ťažkým súperom. Aj dnes produkovala takmer mužský hokej, hrala s prehľadom, dôrazne, s vynikajúcim korčuľovaním a presnosťou prihrávok. Mohli sme sa uchýliť k deštrukcii hry, ale to nie je cesta, ktorou by sme chceli ísť. Naopak, chceme naučiť hrať chlapcov hokej a nie ho kaziť., chceme, aby sa nebáli tvoriť, aby využívali hernú kreativitu a neuchyľovali sa iba k rozbíjaniu hfry súpera. Po prvé veľké vystúpenie - na MS osemnástok - majú naši mladí reprezennanti tri roky na , aby zvládli hokejové ´učivo´na úspešnú konfrontáciu na vrcholnom fóre."

avatar
MINSK (SZĽH) – V bieloruskom hlavnom meste Minsk pokračoval v piatok druhým hracím dňom Turnaj o Pohár prezidentského športového klubu. Slovenskí reprezentanti do 16 rokov po úvodnej prehre s domácou reprezentáciou do 17 rokov nastúpili v piatok proti silnému družstvu Ruska, s ktorým v príprave dvakrát vysoko prehrali. Aj v turnajovom zápase ťahali mladí slovenskí hráči s rovesníkmi z Ruska za kratší koniec a hoci prehrali 0:4, podali podstatne lepší výkon. V sobotu mladí slovenskí reprezentanti zakončia vystúpenie na turnaji zápasom proti o rok staršiemu reprezentačnému výberu Lotyšska.

SLOVENSKO „16“ – RUSKO „16“ 0:4 (0:0, 0:1, 0:3). Vylúčení 10:3, presilovky 0:3, oslabenia 0:0.

Tomáš Kochan (tréner SR 16): „V porovnaní s dvoma prípravnými zápasmi, ktoré sme proti Rusom odohrali v Minsku v pondelok a utorok sme podali oveľa lepší výkon. Hrali sme jednoducho a disciplinovane. O lepší výsledok sme sa pripravili v poslednej desaťminútovke stretnutia, kedy sme po troch technických priestupkoch putovali trikrát na trestnú lavicu a Rusi nám v závere strelili tri góly... Spokojnosť môžem vysloviť s hrou v prvej a druhej tretine, kedy sme hrali skutočne disciplinovane a dokázali sme si aj vytvoriť niekoľko príležitostí, ale rovnako ako včera proti domácemu Bielorusku, aj dnes sme sa trápili v koncovke. V sobotu nás čaká zápas so staršími Lotyšmi, ktorí sa tu zatiaľ prezentujú v dobrom svetle, no ja pevne verím, že chlapci nadviažu na dnešný výkon z úvodných dvoch tretín a prelomia streleckú smolu.“

to, že pravidelne prehrávame mi pri úrovni nášho mládežníckeho hokeja už pomaly prestáva vadiť ... viac mi vadí, že pri tých prehrách nedokážeme vyprodukovať aspoň nejaké góliky... nenájde sa žiadna individualita, ktorá by to bodovo ťahala aj napriek prehrám.. to ma najviac štve...
08.11.2013 - 15:30:57
avatar
sportovní sázení, kvalitní info

09.11.2013 - 14:01:40
avatar
tak naša šestnástka podlahla aj lotyšskej sedemnástke 1:4... do budúcna by bolo lepšie, keby sme hrávali s rovnako starými súpermi, aj keď sú to len družstvá z druhého sledu , my sme totiž už tiež v tom druhom slede... dúfam, že na najbližšej akcii uvidím aj Galbavého a Romana s Hrehorčákom

hodnost .
09.11.2013 - 14:58:29
avatar
Ja skor ocenujem, ak rocnik nedostava laty aj ked neda gol ako naopak - da aj 3 ale dostane osem ci desat. My musime vychadzat z defenzivy.

Pozrite sa na Cesko, nevyhravaju ale aspon nedostavaju latu a maju v U20 ci U18 potom aj viac sanci na uspech.

Presne tak ako rocnik 94 vs 95. Rocnik 94 nebol pokladany za lepsi ako 95, ale nedostaval laty ako rocnik 95 a vidno, ze ked najdeme tie individuality, mame aj schopnejsie druzstvo ako celok, schopne nepuknut a aj prekvapit.

Co sa o obrane 95 povedat neda. Ta je slaba a potom nam su tie individuality na nic.

Takze mne je viac simpatickejsie ak nedostavaju laty akoby mali dat 3-4 goly na zapas. Ako si napisal, individuality mozno mame v Hrehorcakovi, Romanovi a Galbavom.
19.12.2013 - 21:27:10
avatar
28.12.2013 - 20:38:38
avatar
Slovensko 16 - Švajčiarsko 16 2:1 po predĺžení.
Góly SR: Solenský a Miloš Roman
29.12.2013 - 19:27:16
avatar
- Slovenskí reprezentanti do 16 rokov zvíťazili aj v druhom zápase na Turnaji štyroch krajín vo Švajčiarskom Wetzikone. Zverenci trénera Tomáša Kochana si tentoraz zmerali sily s nemeckou reprezentáciou. Zápas doviedli bez problémov do úspešného konca, keď po troch góloch v prvej tretine viedli jednoznačne a napokon víťazovi 5:1. O päť gólov sa podelilo päť strelcov - Buček, Bjalončík, Solenský, Juriga a Martančík. Našich hráčov čaká na turnaji ešte jeden zápas v pondelok predpoludní proti Fínsku.

Mladí Slováci mali výborný vstup do zápasu - skóre otvoril už po necelých štyroch minútach Samuel Buček a na konci piatej minúty sme viedli už 2:0, keď skóroval Peter Bjalončík. Tréner nemeckého výberu Uli Liebsch si následne vzal oddychový čas, no jeho zverenci po krátkej chvíli nevyužili presilovku. Krátko po nej prišiel tretí gól slovenského tímu z hokejky Samuela Solenského. Nemecký výber sa prvý raz presadil až v polovici zápasu gólom Soramiesa z 29. minúty, no to bolo zo strany nášho súpera všetko. Slovenskí hráči pridali ešte ďalšie dva góly v poslednej desaťminútovke a uzavreli skóre zápasu na 5:1. V pondelok predpoludním si zmerajú sily s Fínskom o celkové víťazstvo na turnaji.

Tomáš Kochan (tréner SR 16): "Ak zdoláme Nemecko z Wetikonu sa bez medailového umiestnenia nevrátime, v tomto duchu sme nasmerovali hráčov na dnešný zápas. Chlapci tvoria veľmi dobrý kolektív, povzbudzuu, striedxačka žije dianím na ľade po celý čas. V úvodnej tretine podali výborný výkon, najlepší v sezóne a zaslúžene viedli trojgólovým rozdielom. Tento náskok bol pre nich úplne novou situáciou a paradoxne ich zaskočil, odrazilo sa to v strednej časti, keď z našej hry odiša ľahkosť , presnosť a istota, mo ani v tejto fáze nebol Nemci lepší. Ustáli sme všetky oslabenia, veľmi spoľahlivo zachytal Ján Kožiak. V nemeckom družstve nastúpilo päť jeho spoluhráčov, o to bol šťastnejší po zápase. Jediný inkasovaný gól padol tiež z našej hokejky, Kožiak vyhadzoval puk spred bránky, ten však skončil na tele súpera a dotiaľ sa dostal do našej bránky... Naši mladíci výknom potešili skupiny krajanov v hľadisku. Pozrieme si stretnutie domácich Švajčiarov s Fínskom, ktoré bude naším posledným súperom. Je jasné, že so Severanmi zvedieme v pondelok súboj o prvenstvo."

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov, Wetzikon:
SLOVENSKO "16" - NEMECKO "16" 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. Buček (Cacho), 5. Bjalončík (Nechaj, Martančík), 14. Solenský (Bodák, Buček), 52. Juriga, 58. Martančík (Solenský, Cacho) - 29. Soramies
29.12.2013 - 20:02:12
avatar
Pekne pekne
hodnost .
30.12.2013 - 12:26:18
avatar
Zatial nasi v U16 vyhravaju nad Finmi 3:2 po tretej tretine.
30.12.2013 - 12:30:17
avatar
Kde sleduješ?
30.12.2013 - 12:31:00
avatar
Pokiaľ viem, ak vyhráva tím po tretej tretine zápas tak už je zápas ukončený ...po 2. tretine