Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
20. 05.
kurzy
03:00info
VAN
EDM
21. 05.
kurzy
Žiadne zápasy
«

Komunita: Diskusia > Veronika Velez-Zuzulová

Tému založil: slovak
05.10.2013 - 14:50:55
Veronika Velez-Zuzulová je slovenská zjazdová lyžiarka. Je členkou armádneho športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju jej otec Timotej Zuzula a Vladimír Kovár.

Od útleho detstva ju trénuje jej otec Timotej Zuzula. Niekoľko rokov boli spolu v malom rodinnom klube SkiZu Bratislava, teraz je členkou armádneho klubu. Ako 14-ročná vyhrala obrovský slalom na Trofeu Topolino, neoficiálnych žiackych majstrovstvách sveta. Od 16 rokoch štartuje v pretekoch Svetového pohára. Pre zranenie kolena vynechala prevažnú časť sezóny 2002/2003. Jej mladšia sestra Dominika bola juniorskou reprezentantkou Slovenska v tenise a štartovala na EYOF-e. Veronika bola niekoľkokrát vyhlásená za najlepšiu lyžiarku Slovenska.

Je juniorská majsterka sveta v slalome z roku 2002. V sezónach 2004 a 2007 vyhrala európsky pohár v slalome. V sezóne 2010 vyhrala historicky prvé halové Majstrovstvá Európy v slalome vo francúzskom stredisku Amnéville. V rovnakej sezóne dosiahla zatiaľ najlepší úspech na zimnej olympiáde - Vancouver jej v kanadskom stredisku Whistler priniesol v slalome pekné 10. miesto. Reprezentovala Slovensko aj na ZOH 2006 v Turíne. Jej najlepšie umiestnenie na seniorských majstrovstvách sveta sa datuje z roku 2013 z rakúskeho Schladmingu, kde skončila 7. v slalome. Na svoj prvý triumf v SP vo svojej obľúbenej disciplíne čakala do 29. decembra 2012, keď vyhrala slalom v rakúskom Semmeringu. Ešte v rovnakej sezóne 2013 dokázala vyhrať aj tzv. mestský paralelný slalom 1. januára 2013 v nemeckom Mníchove.

Tento skvelý diamant Slovenska a zároveň skvelý človek si bez váhania zaslúži mať samostatnú tému na tomto portáli.

05.10.2013 - 14:53:02
avatar
prečo by si ju už len na TOMTO portáli zaslúžila ?
05.10.2013 - 14:56:50
avatar
Hneď pridám aj včerajší článok zo sport.sk o spore medzi slovenskými lyžiarmi a SLA (Slovenská lyžiarska asociácia): http://sport.aktuality.sk/c/156191/spor-so-sla-neuticha-zuzulova-a-spol-bez-zmluv/

Obraz si o tom spravte sami. Ja pridám svoj:

Každoročne podáva skvelé výkony a patrí k TOP4 najlepšich slalomárok sveta! Ani si neviete predstaviť, koľko peňazí ide z jej vrecka a z vrecka jej otca. Veľmi ťažko získavajú slovenskí reprezentanti sponzorov, a keď ich už získajú, tak ich musí ešte aj SLA odsúhlasiť. Kde to ešte takto okrem Slovenska funguje?????? A ona ešte podáva napriek tomu fantastické výkony! Nechápem, klobúk dole. Reprezentuje Slovensko a aj nás všetkych napriek tomu, že jej v SLA hádžu metrové polená pod nohy!!! Už dávno mohla brázdiť svahy s vlajkou Francúzska na hrudi! Ale odmietla to, pretože je to charakter a človek s veľkým Č! Ale to si žiaľ veľmi málo ľudí uvedomuje. Sám som hrdý Slovák, ale keby som bol na jej mieste, tak by som už bol dávno reprezentantom Francúzska. Ak to nakoniec spraví takto ona, nikdy na ňu nič zlé nepoviem a stále jej budem držať pálce ako doteraz. Držím pálce Veronča, a obdivujem ŤA.
hodnost .
05.10.2013 - 17:17:47
avatar
Sport pre niektorych ludi je len o peniazoch. Tak to potom aj vizera na tych najvyzsich miestach.

Nie tak davno bola ta afera s basketbalom ci slepymi reprezentantami...
10.03.2018 - 11:14:35
avatar
Veronika sa dnes rozlúčila s aktívnou športovou kariérou fenomenálnym spôsobom, keď svah zišla v kroji (video: https://www.youtube.com/watch?v=rA7R8M5-mEs). Moja najobľúbenejšia športovkyňa sa vysnívanej medaily z OH nedočkala, no sprevádzala nás krásnymi výsledkami vo Svetovom Pohári. Získala striebro v tímovej súťaži v slalome (2017) a je juniorskou majsterkou sveta v slalome (2002). 5 krát vyhrala preteky SP, 30 krát sa dostala na pódium.

Bojovala nielen s početnými zraneniami, ale aj s ľuďmi, ktorí robili našim lyžiarom naprieky. Veronika plánuje vydať knihu, kde odhalí a ozrejmí všetko, čo ju trápilo. Svoje žezlo teraz odovzdáva Petre Vlhovej, ktorá sa ešte pri nej stihla niečomu priučiť.

VERČA ĎAKUJEME!
26.06.2020 - 10:55:46
avatar
Reakcia na: slovak, 10.03.2018 - 11:14:35
Veronika sa dnes rozlúčila s aktívnou športovou kariérou fenomenálnym spôsobom, keď svah zišla v kroji (video: https://www.youtube.com/watch?v=rA7R8M5-mEs). Moja najobľúbenejšia športovkyňa sa vysnívanej medaily z OH nedočkala, no sprevádzala nás krásnymi výsledkami vo Svetovom Pohári. Získala striebro v tímovej súťaži v slalome (2017) a je juniorskou majsterkou sveta v slalome (2002). 5 krát vyhrala preteky SP, 30 krát sa dostala na pódium. Bojovala nielen s početnými zraneniami, ale aj s ľuďmi, ktorí robili našim lyžiarom naprieky. Veronika plánuje vydať knihu, kde odhalí a ozrejmí všetko, čo ju trápilo. Svoje žezlo teraz odovzdáva Petre Vlhovej, ktorá sa ešte pri nej stihla niečomu priučiť. VERČA ĎAKUJEME!
∧ skryť ∧
Škoda, že jej kariéra skončila, je veľmi talentovaná.

1

Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies