Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
16. 04.
kurzy
01:00info
BOS
OTT
01:00info
CBJ
CAR
01:30info
FLA
TOR
NHL live
01:00info
MTL
DET
01:00info
PHI
WSH
02:00info
WPG
SEA
04:00info
VGK
CHI
04:00info
VAN
CGY
NHL live
17. 04.
kurzy
01:00info
NYI
PIT
01:00info
TBL
TOR
NHL live
03:30info
DAL
STL
04:00info
ARI
EDM
NHL live
«

Komunita: Diskusia > Všetky príspevky užívateľa v diskusii

hodnost D&M
02.03.2018 - 17:20:18
avatar
Reakcia na: Yeaaaah, 02.03.2018 - 05:44:24
Nazdar, tak trade deadline za nama a všude sama chvala na StevaY. Tak cekam na komentar od D&M, aby trochu snizil euforii. :-) Je mi teda lito Vladyho, \\\\"nice guy\\\\" kterej bojoval, at hral v první nebo 4 lajne, na centru nebo kridle. Ale McDonagh je pro nas asi největší posila co se dala získat. A uprimne jsem v to ani nedoufal, po tom kolik toho poslal Boston do NY za Nashe ...
∧ skryť ∧
V tomto sa nedá brániť eufórii. A nedá sa nič namietať. Yzerman spravil neskutočne dobrú prácu. Avizoval privedenie beka a to aj naplnil. V hre bolo trio McDonagh Karlsson Green. Karlsson samozrejme mal neskutočnú hodnotu. A tak sme zamerali na to najlepšie čo bolo na trhu dostupné a to bol McDonagh.

Získať 1pair beka a pritom neprísť o Segatcheva, Foota Raddysha? Tomu sa nedá nič vytknúť.
McDonagh bol prvý bek Rangers, zaslúžene. Túto sezónu síce nehral najlepšie, každopádne fans NYR sa zhodujú že v obranne nikto nehral dobre. k tomu 4,7M a v najlepších rokoch. Ak nezískame cup na tento trejd sa samozrejme bude pozerať inak, tak či onak. Za to riziko to stálo. Jediným mínusom je jeho zdravie, dlhodobo má problémy. Dokonca hrával často zranený (a aj tak dosahoval 0,5b/z) . A nehovoriac o faktore Girardy (zase) . Dlhodobo hrávali spolu, a ako všetci vedia Girardy je elitná kotva. Paradoxom je že sa znovu stretnú a dosť možno v jednom páre.

Protihodnota? Namestnikov bol najlepšia voľba. Reálne k dispozícii bolo trio Killorn, Gourde, Vlad. Killorn je stálica naviac Cooperov miláčik a chlap ktorý robí to čo v klasických stats nevidno, a až adv stats ukazujú jeho silu. Gourde je rookie ktorý sa dokonca zaradil medzi elitu medzi nováčikmi a prekonal Sergatcheva.
A potom Vlad. Jeho hodnotu skreslilo hlavne spojenie s 86/91. tá lajna bola a dá sa povedať aj do trejdu bola nezadržateľná (Cooper musel rozložiť sily do ostatných útokov). Problémom Vlada ale je že nedokáže tiahnuť lajnu, akonáhle nehral s 86/91 jeho impact klesal. Hrával 3C ale ten štandard zo začiatku sezóny proste s bottom playermi neudržal. Stále platilo síce že v prechode z def do of. patril medzi to najlepšie v týme. nestrácal puky, bol na neho spoľah. Každopádne za hráča McDonaghovho kalibru sa to musí obetovať.

Hájek, hoci patrí medzi lepšie prospekty je stále v juniorke. MSJ keď som sledoval CZ kôli nemu ma veľmi neoslnil. Stále platí že sa môže stať TOP4 elitným defenzívnym bekom. Podotýkam moderným bekom. Teda hre založenej na, stickhandlingu a práci s hokejkou. ale vzhľadom na to že v systéme máme Černáka, Foota či Mašína to vôbec nevadí.
Howden je podobný prípad. je to síce elitný prospect, vysoký, skvelý two-way každopádne my si môžeme dovoliť pustiť takýto prospect ako málo teamov v NHL. Podtrhuje to fakt že v Crunch máme Cirelliho (dnes debut 1+1) Josepha, Stephensa. A všetci traja patria k jadru teamu (a vedú bodovanie).

A k tomu ako bonus JT Miller. podceňovaný hráč, hrozne. dostal sa do výberu North America na WCupe. dokáže hrať W a C dokonca má skvelú bilanciu na FO (okolo 54%) čo je najväčšia slabina teamu. 20golový strelec s potenciálom dlhodobo produkovať 50-60b. za 2,7M a 24rokov.

Prinajhoršom môžeme povedať že Vlad= JT Miller.

EDIT: V blízkej dobe skúsim napísať rozsiahlejší profil JT Millera.

hodnost D&M
14.01.2018 - 22:08:29
avatar
Normálne som sa tešil na zápas s Tampou, veď sa stretneme len dvakrát ročne, ako na konfrontáciu s najlepším teamom ligy

Tento zápas bol stretnutím jedných z najlepších teamov momentálne, výsledok ako píšeš nezodpovedal hre ale veľký kredit ide práve Flames. Od momentu kedy Gulutzan zvozil všetkých na tréningu ten team hrá ešte o niečo lepšie. Momentálne ste jeden z najlepších teamov západu, to bez pochýb. Stačí sa pozrieť na vaše strelecké pokusy a celkovú % úspešnosť streľby. Hráte \\"antiSutterovsky\\" . Nestrieľate zbytočne a z pozícii ktoré majú malú šancu na gól. Vo všetkých dôležitých stats ste v popredí.

Bohužiaľ hĺbka v obrane nie je dostatočná, za 4kou Giordano Brodie Hamilton Hamonic máte AHLerov. + vaša PP má čo zlepšovať, Monahan a Gaudreaua majú veľký potenciál na početnú výhodu.

o najviac ma prekvapil Sergačov- to mi spadla sánka. Tak super nováčika v obrane som videl naposledy v playoff 2010 za Monteal - Subbena. No byť na Hedmanovom mieste tak sa bojím o flek prvého beka...

sergachev má úžasnú sezónu, len si to veľmi málo ľudí všíma. Tak šikovné ruky u obrancov sú naozaj rarita. Tento rok je k tomu ešte zatienený McAvoyom ktorý hrá elitné minúty. Tento rok je Calder naozaj naprataný, v 2015 by s nimi Ekblad nemal zrejme žiadnu šancu.

/plus som ešte zabudol Callahan ma prekvapil po tom , čo som tu o ňom čítal, no stále je to len jeden zápas čo som videl/

Callahan hrá v 4lajne celú sezónu a svoju prácu odvádza dobre. Je naviac najlepším wingerom na PK. Cooper ho odpratal a limitoval mu minúty, ako 4lajner je naozaj dobrý.

-budem sa opakovať, ale za 6M ročne , 5gólmi za posledných 60zápasov a druhým najvyšším platom spomedzi útočníkov je to katastrofa aj tak.
hodnost D&M
12.01.2018 - 20:35:13
avatar
Nie, nie, to sme sa nepochopili. Killer nebol zrovnávaný s obrancami. Poukázanie na obrancov najlepšie ukazuje nepresnosť tejto stats, toť vše.
Každopádne aj pri útočníkoch nájdeme niekoľko podobných prípadov ako B.Richards ( -66) B.Horvat (-40) atď atď...
hodnost D&M
12.01.2018 - 00:08:56
avatar
to REBBELS: štatistika +/- je hrozne zastaralá a nedokazuje nič. Nedá sa použiť ako individuálna štatistika hráča ale celej 5ky na ľade. K tomu fakt že obranné páry nechodia vždy rovnakom poradí na ľad ako útočné lajny to len dokazuje + xy situácii v zápase kedy súper zatlačí team ktorý je len v "polovici striedania" to sú hrozné nepresnosti. Killornových +14 môže znamenať aj +20 +25 alebo -5. U obrancov toto číslo nehorázne skresluje, v lige nájdeme niekoľko priam fatálny dôkazov ako je kariérne +/- A.Edlera -39.
T.Barrie -45
R.Ristolainen -89 !!!
či elitný obrancovia celej NHL:
E.Karlsson -27
O.E.Larsson neuveriteľných -79

Inak ale súhlas s tým o Killerovi, aj tie peniaze.
Za zmienku stojí fakt že má momentálne vysokú šancu na osobné maximum bodov. A paradoxne po minulom ročníku kde dostával hrozne veľa "lucky pucks" je vysoko pravdepodobné že zažije sezónu s najmenej gólmi.
hodnost D&M
10.01.2018 - 14:53:14
avatar
Celkom sa to tu rozbehlo. Máme za sebou niečo málo cez polku sezóny. Kritizovať sa veľmi nedá, a stále vedieme celú NHL. December bol historicky najlepší mesiac Tampy (13zap. 11-2) Otázkou je kedy príde aj na nás herná kríza, a ona určite príde. Ideálne už tento prípadne budúci mesiac a potom už len prečkať do toho skutočného hokeja v play-off. Samozrejme, zlé zápasy boli. Proti Flyers sme podali otrasný výkon, momentálne najhorší v sezóne (jediným + bol Budaj) a o poslednom výkone proti Sens by sa dalo napísať veľa vecí.
Vzhľadom na to že zaujímavostí a faktov je pri Bolts momentálne neskutočne veľa skúsim ísť postupne.

Vasil naďalej kraľuje celej NHL. V porovnaní s Quickom (dlhodobo jeden z najlepších G v lige) dokázal Andrei chytiť o cca 10-12 čistých gólov viac (gólov ktoré padajú z najčastejších miest). Zrovnanie s Quickom dáva logiku aj v tom že Quick je najatletickejší G v lige, a v rôznych zostrihoch sú často uvádzané jeho „unbelievable saves“. Vasil sa v 36zápasoch pod hranicu 87% dostal iba 4! (najlepší v lige). Všetko naviac nasvedčuje tomu že by si mal udržať celosezónnu úspešnosť nad 93%. čím by sa dostal v 23rokoch na úroveň Thomasa, Prica či Bobra. Mimochodom je v ohrození aj rekord víťazstiev za sezónu, takýmto tempom by Vasil dosiahol neuveriteľnú hranicu 52 výhier.

Toto je časť kde spozornejú všetci Slovakofili. Bad luck for Budaj, po výkonoch ktoré boli na hrane NHL a AHL sme sa dočkali konečne toho že Budaj chytil aj niečo naviac a aj široká verejnosť okrem Coopera mohla povedať „toto je okey“. Zápas s Flyers bol jediným svetlom nádeje práve Budaj. Rovnako to bolo dobré proti COL prvý zápas, samozrejme Cooper čakal že našiel dáku skrytú karmu v Budajovi proti COL a v druhom zápase tam bol zase...a Budaj už bol iba priemerný.

Je nad slnko jasné že Budaj by už nedokázal napodobniť nič také ako v LA keby sa zranil Vasil. Bol by to veľký prúser. Na druhej strane na tých 20zap. v teame kde všetko šľape a Budaj dokáže občas podržať je to fajn. (to že zakaždým pustí Soft gol je ale neospravedlniteľné). Teda riešiť pozíciu back-upa pri Vezina Vasilovi je zrejme zbytočné...naviac všetci v kabíne majú Budaja fakt radi, super chlap do kolektívu a čo je dôležité majú fakt super vzťah s Vasilom. Takže by sme mohli povedať že Budaj má na tom všetkom tiež istý podiel.
Tu ale nastáva ad) Dominque. Získali sme nechceného brankára, ktorý ale celú kariéru ukazuje náznaky NHLupsidu. Dostal prvý nutný štart v B2B a dokázal to čo nedokázal Budaj za viac ako polroka u nás......Budajov najlepší výkon za 14zápasov je 93,3% (Avs), Dominque dokázal v prvom zápase udržať 94,4%! ....samozrejme ide len o jeden zápas, ale ten výkon bol vynikajúci. Osobne čakám že Budaj po návrate tak či tak ostane v 1teame, každopádne to zranenie prišlo vo veľmi zlom čase a ukázalo že máme plán B.

Checking-line , Brown Kunitz Paquette Callahan. To úvodné nasadenie v ročníku je preč, a je to trochu na zamyslenie. Paquette a Callahan majú telá rozbité ako čínska hračka, ďalší má 38rokov a posledný má najhoršiu koncovku v lige. Cooper zase vytiahol geniálny ťah keď Kunitza posunul rovno do 1ky k 91-86. Cooper prišiel s názorom že Kunitz dokázal veľké veci pri Crosbym a hral pri ňom dlhé roky, ale tak nejak zabudol že to bolo pred 4rokmi, a pri posledných POrunoch Pens už bol iba do počtu. Najhoršie je že Kuch a Stamkos stále hrajú perfketný hokej (nie že by im ten dedo nejak pomáhal) a bodujú, takže si to takto zrejme užijeme dlhšie.

Conacher sa zdá sa natrvalo usadil v prvom teame. Ale počítam s ním jedine do 4lajny (na PO), kde by dodal dostatočný skill. Chcelo by to efektívnu – rýchlu 4lajnu. (Conacher-Peca-Callahan) ale to sa nestane.
Pretože tam stále bude Paquette/Callahan, kto bude zdravý. Kunitz po dobrom začiatku proste odchádza, už teraz vyzerá že polku zápasu nevládze, predstaviť si ho v play-off ma desí.
F*cking Paquette sa ešte 2x zraní, a aj keď s pohľadu possession nie je nikým od nás prehrávaný tak je to tragédia: 1) ofenzívny blackhole 2) pomalý 3)stratil rolu pri PK a na buly suckuje.
20-40% zápasov vynechá a ďalších 20-40% zápasov hrá zranený. 24r chlap a jeho telo zodpovedá tak 33ročnému.

Kuch zatiaľ rovnako ako Vasil vedie celú ligu, v roku 2017 dosiahol Nikita najviac bodov. A hlavne vedie boj o Harta, kde úplne zaslúženie poráža aj Mackinnona. V góloch sa predbieha neustále s Ovechkinom a doťahuje sa už nepríjemne Lee (stráca 2g).
S pohľadu ocenení a individuálnych stats 91-86 je momentálne Kunitz neskutočná kotva. Len ťažko očakávať že na ich hru to bude mať tak malý dopad aby to neovplyvnilo body a celkovo stats.


Po slávnom útoku Triples, nám už ostali iba duo. Stala sa z nich už klasická dvojička. Už dávnejšie som ich spojoval cez zmluvy, a teraz výkonovo. Sezónu začal Palát vedľa Point-Gourde. A Johnson mal ťažkú úlohu centra v lajne bez stáleho krídla. Následne Cooper pochopil že to čo potrebuje Johnson je znovu dostať k sebe Paláta.
Johnson je vo veľkom tieni našich hviezd avšak, to čo predvádzal v Decembri bolo unikátne. Lajna Palat-Point-Johnson sa dotiahla aj na našu elitnú. Johnson vyčnieval ešte viac, 12point streak + jeho najlepší mesiac v kariére. A k tomu rola na PK. A nebola to len otázka decembra, v noci Johnson predviedol ďalší excelentný výkon keď po 3rokoch dosiahol hattrick. Je úsmevné teraz čítať príspevky kde chceli Johnsona trejdovať na úkor Pointa.

V tomto celom výkone Johnsona ale zohráva Palat primárnu rolu. Jedno s najpodceňovanejších krídiel v lige. Pri riešení zmluvy pre Paláta som písal o jeho zlých štartoch sezóny kde produkuje niečo okolo 0,5b na zápas. V Druhej polke sezóny sa ale Palát mení na „do-it-all-player“ . ktorý k tomu zbiera cca bod na zápas! Palát je skvelý playmaker ktorý je označovaný za TOP defenzívne krídlo v lige (veľmi pripomína Hossu) . A asi najväčším plusom je to že Palát robí spoluhráčov okolo neho lepšími, Johnson dlhodobo vykazuje oveľa lepšie výsledky s Palátom na ľade ako bez neho.

Posledných 5 sezón patrí Palát medzi najproduktívnejších útočníkov v lige pri hre 5na5 (300zap a 150b) ho radí na 30miesto. A k tomu vyprodukuje 2,5bodu na 60min hry, 20.miesto v lige. Neviditeľnou zbraňou Paláta je jeho cit pre streľbu, dokáže vyhodnocovať situácie a strieľať iba vo veľmi dobrých pozíciách. V % pomere gólov sa dlhodobo pohybuje až medzi TOP15.
hodnost D&M
27.11.2017 - 20:25:06
avatar
#TBLightning reassigned Cory Conacher to Syracuse.

One game, one goal. doesn't matter....

Cooper začal prehadzovať obranu:
Hedman-Stralman (konečne)
Coburn-Girardi
Sergachev-Sustr/Koekkoek
IR Dotchin

do Johnsonovej lajny sa vráti Brown.
hodnost D&M
26.11.2017 - 16:32:06
avatar
Prvý krát v sezóne 2 prehry po sebe. Síce s elitnými teamami ale to je jedno.
určite sa dalo vytrieskať viacej z tohto 2zápasu. Hlavne dnešný zápas sme hrali naozaj dobre, hlúpe vylúčenia a znovu neschopný Budaj zapríčinili opak. Už sa začína objavovať hate toho podpisu Budaja aj verejne.
Nie je možné aby sme mali jedného z najlepších brankárov celej ligy a jedného z najhorších back-upov ligy....Aj keď sme včera začali veľmi dobre ťažili viac z hry. V 2tretine 4tyčky ale vylúčenia a brankár čo nechytí nič naviac cez to nie je cesta.

Tu už sa Budaja zastávať naozaj nedá, a je nutné rázne rozmýšlať nad Dominqueom.
Unaviť Vasila 65zap+ pred play-off by nás mohlo stáť veľmi draho.

Pozitívne je že Slater pri, DTD Dotchina dostal solídny priestor v TOP6. + call up Conachera a spojenie novej nebezpečnej lajny 17-9-89 . Ktorá sa včera dokonca presadila. Týmto sme teda zostavili neskutočne 2way skill útok. Lepší ako ten ktorý hral v 2015.
hodnost D&M
16.11.2017 - 21:27:54
avatar
Sezóna je takmer vo svojej ¼. A BOLTS sa usadili na čele celej NHL a predvádzajú dominantné výkony.
Nutno je ale povedať že nie všetko je tak super ako sa môže zdať. Každopádne mame dvojitý skalpel Pens a aj Caps. K tomu sme si zmerali sily aj z lídrom západu Blues, kde sme boli taktiež víťazný.
Viac menej sa potvrdzuje čo som písal pred sezónou na každom poste. Aj keď prekvapenia sa predsa len objavili.


Vasil dokazuje že patrí medzi elitu, za tou našou obranou ktorá je občas tragická robí čo môže. Ten dynamický pohyb a sebadôvera je zarážajúca. Polka víťazstiev ide na neho. Zákroky ktorými nás udržal v zápase alebo udržal vedenie už ani nerátam. Práve to je to čo sa musí oceniť extrémne, pri Caps mal 3, posledný zápas proti Ducks (kde ho síce Gibson zatienil, btw tak dominantný výkon ako podal Gibson teraz som nevidel ani nepamätám) bol minimálne zaťažený ale ducks hrozili hrozne veľa HSC a MSC. Hrošie je to už ako sa čakalo u Budaja...chabých 87% a AHL výkon proti Devils. Pri Budajovi tá obrana musí byť 100x pozornejšia a zachytávať reboundy ktorých je more. Na druhú stranu proti LA už vyzeral solid, dokázal vychytať win, avšak faktom je že za obranou ako je naša sa brankár ako Budaj bude 80% času len trápiť.

Hedman znovu vlažný, záblesky beast modu vidieť je, avšak stále čakáme na plné prebudenie. Ale tieto jeho štarty sú rarita. Sergatchev sa prvých 10zápasov držal medzi rookies na 2mieste, už trochu vychladol hlavne ofenzívne ale je skvelé že máme takýto prísľub. Tak kompletný bek v 19rokoch. Pre zaujímavosť Sergi má rovnako bodov ako Drouin . Obrana sa začala už takmer pravidelne hrať na 7bekov s tým že rotujeme na 7bekovi Koekoeka a Sustra.
Je smutné ako Cooper musí rok čo rok šikanovať aspoň 1 hráča, a znovu je to Slater. PPG 0,5 čo samozrejme nemôže vydržať ale ten rozdiel na ľade vidieť nehorázne, či už proti Dotchinovi alebo Girardi/Sustr. A to nutno povedať že Slater má AVG/TOI trápnych 7min na zápas...Dotchin už bol identifikovaný a rolu 3pair beka zvláda. Sustr vypadol z TOP6 čo je po tých rokoch skvelá správa, avšak radosť opadne hneď ako si človek uvedomí že ho nahradil Girardi. Ten znovu dostane samostatný priestor na vyjadrenie Nedokáže nič vytvoriť, buď to hádže po mantinely alebo sa zbavuje puku na icing alebo druhému bekovi...to je nehorázna katastrofa. Nikoho asi neprekvapí že pri Girardim na lade inkasujeme najviac :O , dokonca aj jeho slávna PK povesť je mimo. Coburn-Girardi inkasovali pri oslabení najviac....

Line-up
90-91-86
17-9-xxx
18-21-37
14-40-24-13

Tak ako som písal pred sezónou, súhra prvého útoku sa vrátila po roku a je rovnako dobrá. Náš prvý útok vládne celej NHL. Je pozoruhodné ako dlhodobo dokážeme servírovať jedny z najlepších dvojíc celej NHL (Lecavalier-St.Louis, Stamkos-St.Louis) avšak momentálna dvojica +special teams dosť zakrýva naše nedostatky. Cooperovym blbým systémom 7-11 sme vytvorili dieru v útoku, avšak na rozdiel od 90% teamov ju riešime inak a to rotovaním hráčov v 2lajne (najviac f*cking Callahanom).

Pre 17-9 je naozaj ťažké že nemajú od začiatku sezóny stáleho spoluhráča ale aj keď to tak nevyzerá ich výkony sú lepšie ako navonok chválenej 3lajny. Point je samozrejme aj tento rok skvelý a Cooperom nasadzovaný na najlepšie útoky súpera. Point lajn má momentálne neudržateľnú streleckú potenciu a ťaží zo skvelých výkonov Vasila ktorý pri ich pobyte na ľade má nadpriemer vychytaných high-scoring chances. + ich lajne doteraz padlo až priveľa „softies“ gólov. Aj Yanni Gourde sa ukázal ako skvelý bottom player a ďalší nesmierne cenný steal. Avšak potrebuje oveľa viac šancí na presadenie ako ostatný, jeho scoring je značne obmedzený. Palat klasicky pomalý úvod, a ich spojenie s Pointom sa typologicky nehodí. Ale nič to nemení na tom že táto lajna sa musí skôr či neskôr rozpadnúť aj keď kôli TOPprvej lajne tých možnosti zas toľko nie je.
Najväčším prekvapením sezóny je avšak celková 4lajna. Ktorá vyzerá najlepšie za posledných 10rokov. Je ešte naozaj skoro, ale ich efektivita a plnenie si rolí je úchvatné. Brown dokonca „vyhral“ zápas proti Ducks. Čo dodáva ďalší optimizmus sú adv.stats ktoré ukazujú že ich hra nie je náhoda. Callahan bude v 4lajne okey sa vedelo. Kunitz avšak
BTW už je takmer 100% isté že sa pri TDL budeme rozhliadať po TOP9 wingerovi.
hodnost D&M
12.10.2017 - 00:19:51
avatar
bohužiaľ iba ONE.
hodnost D&M
07.10.2017 - 20:31:04
avatar
U Callahana je nutné si uvedomiť že berie 6M. čo je nehorázne. Typy hráčov ako on majú proste krátku životnosť, a nedokážu hrať na elitnej úrovni tak dlho. a preto je v 32y už po xy operáciách, má dlhodobé problémy s chrbtom. On by bol za 2M a natrvalo v bottom6 úplne v pohode, a nikto by nič nepovedal.
ale on nespĺňa ani jedno. A k tomu má katastrofálnu koncovku, občas mám pocit že by netrafil ani dvere od stodoly....za posledných 100zápasov dal 5golov. v Play-off už je rovnako druhoradý.

Príklad: zápas s Arizonou 24.Feb 2016 ...Callahan hral jeden z jeho lepších zápasov v sezóne, hral RW Stamkosovi...domrdal 2tutovky a Ďalšie 2situácie ktoré smrdeli gólom vyriešil zle...
9.Jan 2016 v zápase proti Canucks netrafil 2x čistú bránu. atď atď

to že je to veľký bojovník, dokáže nabudiť team skvelým blokom pri oslabení či správnym hitom a nosí "A" čko mu nikto neberie. Ale je 2 najdrahší útočník teamu! a hrajúci rolu na ktorú absolútne nemá, ale to už viac o Cooperovi


hodnost D&M
07.10.2017 - 00:14:54
avatar
SEASON 2017/18

Dneska v noci to začína aj pre nás. Na súpiske máme definitívne F:13 D:8 ako sa čakalo. Pekný depth v obrane? Kiež by...Po minulej sezóne ktorá bola sprevádzaná celoročne zraneniami a nepostupom do play-off, sme aj tento rok zase písaní v hlavnej úlohe boja o Stanley cup...simulácie EA, rebríčky nhl či severských krajín. Na začiatok roka sme v plnej sile, nechýba nikto. 100% forme nastúpi Stamkos, Johnson a bohužiaľ aj Callahan. Tak ako minulí rok aj teraz máme team na vrchole NHL, otázne je ako dlho. Osobne si myslím že ak Yzerman nespraví strašný fail, môžeme medze elitou vydržať ešte dlho, ale tento rok tomu žial neverím.

B:
Vasil je jasná jednotka, po kolísavej minulej sezóne čakám že tento rok to už bude bez problémov, resp. zrejme musí. Problém sa nám naskytol v podaní back-upu Budaja. Celkovo pohľad som písal pri TDL v tejto diskusii a príprava to len podtrhla, za našou obranou a systémom hry proste Budaj nie je schopný chytať, pokiaľ v zápasoch keď nastúpi nebudeme hrať zhustený štýl z blokovaním striel budú B2B zápasy veľkým problémom...snaď sa mýlim a min sezóna a táto príprava bolo naozaj len „zvykanie si na nové prostredie“ .....najlepšie je na tom že presne pred 3rokmi tu bol rovnaký problém ohľadom Nabbyho, a Yzerman sa dokonca ani z vlastnej chyby nedokáže poučiť
V AHL nastúpi dvojica Leighton-Ingram. Podľa všetkého sa držíme zavedenej klasiky a v Crunch máme zase vet-presedence namiesto McKennu. Ingram si to miesto plne zaslúžil, ďalší prospect ktorý bol hral na WJC 20. v CHL patril medzi elitu, najdôležitejší avšak bude ako zvládne prechod medzi seniorov.

D:
Tu je kameň úrazu, ako som písal hore že nám neverím tento rok, je to zase problém v obrane. Disponujeme síce Norris Hedmanom, problém ale nastáva ďalej...tešiť môže samozrejme RHD Stralman ktorý má na trhu stále cenu zlata a stále iba 31y. tak ako sa čakalo Ačko si vydobyl Sergachev, excelentným rookies campom a skvelým campom teraz v septembri. Ale čo môžeme čakať od 19y obrancu v prvej sezóne v NHL vzhľadom k ceste k SC....tu nám potom prichádza na rad tá katastrofa
Dotchin je teraz neskutočne overrated, advanced stats má na úrovni bottom pairing, čísla skreslené Hedmanom . Fans ho nehorázne preceňujú, do teamu prišiel nový obranca a na vonok vyzeralo že si vedie dobre, ale to je klasický prípad Karlsson-Methot Crosby-Dupuis atď...Už len jeho OHL/AHL stats + pohľad na jeho hru a človek vie že Dotchin neni žiadna hviezda....v lete nespravil takmer žiadny progress, najväčšie sklamanie prípravy (proti FLA mimo zostavy)
avšak on zase Dotchin neni dáky tragéd, ale budeme radi ak bude stabilná 5/6 bek. Dotchin>Sustr , pekný upgrade. Mal by prezvať jeho rolu, ale....
Coburn má pred sebou maximálne jednu poslednú sezónu , kedy má na to hrať primary 3rd pair, s tým že ho dokáže potiahnuť. Girardi bol pár príspevkov hore rozoberaný, všetko potvrdil v campe...kopa stojaceho hnoja, snaď aj Vasil by ho prekorčuloval. Najkrajšie je na tom že sezónu začne s Hedmanom
Koekkoek- Slater dostal „prove it deal“ ...tajne dúfam že Cooper mu tento krát už dá poriadnu šancu. Je to túto sezónu alebo nikdy. Už musí ísť cez waiver, takže Ačko spravil samozrejme. Cooper mu musí začať veriť atď...dostávať IT, je jasné že je NHL ready avšak pri tom ako typologicky staviame roster (Girardi Budaj Kunitz Callahan) má šancu naozaj malú.
A potom je tam Sustr .

Opening roster:
Hedman-Girardi
Segachev-Stralman
Coburn-Sustr
HS: Koekkoek, Dotchin


Čo sa ešte týka rookies v defenzíve, je nutné spomenúť ešte pár mien v prvom rade Černáka. Exkluzívny progress, s toho čo som videl bol v develope a zhoduje sa väčšina odborníkov tak po Sergacheovi najlepší bek, a to isté predviedol v hlavnom campe, vyzeral close. Takmer sa doťahoval na Sergacheva. K príkladu už teraz je lepší prospect ako hore spomenutý Dotchin- lepší skating, viac rešpektuje gap control a pod. že vraj zlepšil prípravu...a vidno že má aj dáke H-IQ.
Šanca že bude full NHLer samozrejme vysoká neni ale má rozhodne lepšie odds ako Dotchin ked bol v rovnakej fázy vývoja. Tá šanca že bude full NHLplayer je 25-35% avšak stále lepšie ako big shitty Christopher Paquette či Imama kde je šanca 1-2%. Všetko záleží od toho ako sa adaptuje na AHL a či rozvinie ofens skills.

Foot samozrejme teší, vyzerá že to že šanca bustu je malá a prípad Slatera sa opakovať nebude, to Hockey sense + strela je na juniora impressive....high talent level. Nemôžem sa ubrániť pocitu že dostaneme first pair beka alebo totálny bust.

Momentálny rebríček TOP 5 def´s prospects:
1. Sergachev
2. Foote
3. Černak
4. Hajek
5. ThomasF:

Na rozdiel od minulého roka, nikto nenapodobnil Pointa. Najbližšie mal avšak ruský talent z 2kola draftu Volkov. Museli sme riešiť v lete platy Johnson-Palat (článok sa 119 strane) , inak to ale bolo pokojné leto. Podpísali sme len Morrowa 2.0 v podobe prestarnutého Kunitza ktorý už v opening rosteri zastáva decentnú rolu v checking line....novým menom ktorý si nakoniec vybojoval miesto pred Volkovom a Conacherom s Ernom je Gabriel Dumont. Dumont je klasický prototyp moderného 4th centra, skvelé FO, energický, working hard, obmedzením IT s ním problém nie je.
Callahan už je úplne ready, už 3mesiace všade vyhlasuje ako sa chce vrátiť v plnej sile a byť teamu prospešný...sebareflexia nikde, Cooper ho narval už teraz do TOP6 . injury prone grinder ktorý nemal nikdy hockey sense. Hlavne že má leadership.

Plusom určite bude prvá lajna Vlad-Stamkos-Kuchi ktorá do Stamkosovho zranenia min ročník patrila v advence stats medzi elitu súťaže. Vlad by mal konečne dostať priestor a dokázať naplno potenciál. Každopádne už len z dua Stamkos Kucherov by sa mala stať ozdoba NHL. Kucherova sledujem už od draftu detailne, a jeho netypická ruská povaha je fascinujúca. Prijal smiešnych 4,5M aby team mohol posilniť inde a mali sme ešte väčšiu šancu na pohár. V lete sa postaral o rozruch keď povedal otvorene že niektorý hráči proste hrali pod svoje možnosti a neodovzdávali v zápasoch všetko. Nikitu sa nedá nemať rád, ak sa mi podarí chcel by som napísať článok týkajúci sa iba jeho.

Point, naša mladá hviezda min ročníku ide do často kritickej 2sezóny...momentálne sa ale rieši 2C, teda porovnanie Point-Johnson. Už teraz je ale jasné že s Pointa nechceme pretvárať na wingera a chceme ho rozvinúť v 2way C.
Point>Johnson. Point je podstatne dalej ako bol Johnson vo svojom veku a má podstatne lepšie hockey sense. Johnson je off the rush player, má zrejme vyšší speed a výbušnosť, inak ale všetko hrá v prospech Pointa, on je stašne ale strašne múdry. A to je hrozná výhoda, a k tomu potenciál na elitný high-end skill. Pokiaľ sa nezraní je dosť možné že termín „sky is the limit“ je úplne reálny.

Ak sa nám teda vyhnú zranenia, obmedzíme Kunitza maximálne na 4th linera, Yanni Gourde bude pokračovať vo výkonoch min ročníka a podporí bottom scoring tak máme ohromnú silu vpredu.

Opening roster:
Namestnikov-Stamkos-Kucherov
Killorn-Johnson-Callahan
Palat-Point-Gourde
Kunitz-Dumont-Paquette
HS: Brown


Ohľadom prospectov je najzaujímavejší 20ročný rus Alexander Volkov. 48overall tohto roku. Ktorý sa skvelým campom takmer dostal do Ačka.
Volkov zaujal skautov počas Subway série, kde bol úplne najlepším hráčom oproti výberu z QJMHL. Otázne bolo či niečo taká mala vzorka zápasov znamená, Murray (head scout) to riskol a rovno použil 2kolo. Ževraj po drafte ostatný GM gratulovali Murraymu aj Yzermanovi za tento steal. Čas ukáže, netuším ako je na tom povahovo. Dúfajme že je aspoň s polky taký ako Vasil Vlad a Kuchi, ale je tu istá šanca že je to len ďalší Filatov, Grigorenko atď atď...


hodnost D&M
12.07.2017 - 20:38:54
avatar
áno, bol. nie je na to ale čas, uvidím časom. O tomto drafte a Yzermanových pickoch by sa dalo písať slohy.
hodnost D&M
09.07.2017 - 11:02:28
avatar
Tampa Bay Lightning prospect rankings 2017
vzhľadom na koniec dev.campu tento rok už sú prvé vyhodnotenia prospectov.

1) Mikhail Sergachev
2) Cal Foote
3) Brett Howden
4) Anthony Cirelli
5) Taylor Raddysh
hodnost D&M
03.07.2017 - 11:58:26
avatar
Prepáč, ale stále nevidím fakty čo je na tom tak super. Nedal si žiadne fakty....
Potrebný leadership (k tomu sa dostanem neskôr) Kunitz.....
Ale OK ak veríš v tento zastaralý systém skladby teamu, nebudem ťa presviedčať.

ALE v porovnaní s čím sme disponovali posledný ročník obaja sú pre nás posilami.
To ako fakt je Girardi upgrade cez Slatera, Dotchina? Fakt považuješ 34ročné drevo ktoré nezvláda rozohrávku, robilo najviac icingov v NYR a len sa hádzalo do striel za LEPSIE ako fast moving def´s s luxusnou agilitou a faktom že títo hráči už teraz dokážu aspoň založiť útok....
Kunitz? aká posila? v čom pre boha? hráč s PPG 4th linera, posraný grit. Morrow 2.0 , to nemá ani zmysel sa rozpisovať stačí video:
https://www.youtube.com/watch?v=SgjQVZft65I2-ročný kontrakt sa viac otvárajú brány do NHL pre Černáka/Foote-a (už sa len modliť za ich progress) ako v prípade, že by si upísal dlho spomínaného Shattenkirka, ktorý by nás škrtil nie len v cap hite, ale aj otáznymi výkonmi .
Zameriavaš sa na Černáka/Footea ktorý majú k Ateamu míle ďaleko, a Girardi s tým nič nemá. Ale nevadí že Girardi berie Slaterovi a Dotchinovi flek? (kde Slater je lepší ako tebou spomínané prospekty) že máme s Sergachevom 8bekov...že ked nevieme priviesť kvalitné Def aspoň by hrali rookies.

spochybňovanie Shattyho...aké otázne výkony ty vole? zrejme by dostal 6x7 čo je veľa ale na UFA sa inak nedá. (posledné 2roky by bol trejd/buyout) ale byť spokojnejší s Girardim?! Shatty je to čo potrebuje každý team hockey IQ TOP pair bek čo len musí hrať väčší IT, elitný rozohrávač PP. puck-moving atď....
Budeme ho spochybňovať na základe pár mesiacov v Caps kde absolútne neidentifikovali jeho hru, vopchali ho do 3pair...áno, pár zápasov bol zrelý na HS, ale preto budeme spochybňovať jeho PPG v 0,5 v blues....Jediné čo potrebuje je aby ho niekto istil mať v paire beka čo neostane "visieť" . A takú rolu môžeš prideliť viac menej hocikomu.

Girardi
TOP3 worst sing UFA. Po podpise ešte Girardi sám povie že stále vie hrať shutdown def´s aha.....Girardi nemá absolútne šancu proti matchupom ako Kane-Toews , Ovi, Sid-Geno, Marner-Matthews atď... wait, vlastne Girardi to všetko zblokuje
Nespochybniteľný trend NHL je v rýchlosti, Girardiho speed či výbušnosť sú doslova tragické...žiadne puck-skill, pod tlakom nedokáže rozohrať (icing-machine). Pasivita v neutral zone a minimálny effort v útočnom pásme This is Dan Girardi !!!
Môžeme sa utešovať jeho obetavosťou a blokmi, že dokáže uhrať PK. ako istá varianta 3pair beka za 1,5mega by sa dalo to prehltnúť....to by však Yzerman nemohol vypustiť takéto sračky.

Yzerman said Girardi could play in any pair, said would be great partner for Hedman, Coburn

kombo Hedman-Girardi ? tak to sa hedman môže z Norris rozlúčiť.....neexistuje fans NYR ktorý nepotvrdí ako Girardi ťahal dole McDonagha. ale vlastne, nie druhé riešenie YZERMANA dať ho k Coburnovi a vytvoriť dvojicu o ktorá bude dvíhať divákov zo sedadiel....f*cking idiot...

Kunitz už je len taká čerešnička na torte. Morrow 2.0, každého poteší že tam bude brať miesto Ernemu, IT Gourdemu atď....bottom6 s Kunitzom a Callahanom. YEA thats leadership baby!!!

Yzerman
A tu nejde len o tieto 2podpisy...človek už aj zabudol na jeho skill sing Vasila, Kuchiho, Hedmana. Yzerman robí kroky starej NHL. keby sa pozrel na rutherforda, máme podobnú základňu v AHL (cup finals) skill v útoku, talent v bráne atď...časy že na TDL zoberiem Guerina ktorý mi vyhrá cup sú dávno preč. Pens majú 2cupy a žiadne povestný "grit leadership" nedoviezli. Len tolerovali napr Kunitza, alebo mali HS Streita...Guentzel, Sheary, Rust, Schultz atď...
Nespravíme PO, vyhovoríme sa na Stamkosa a aké je vyvodenie dôsledkov? Chýba nám "leadership" a "vet presence"...
Nechce pochopiť že je trend rookies speedy great first passing Def´s a nie Girardi´s.
Tu nastáva veľký problém, Yzerman začal u nás skvele, dvihol celú organizáciu, za krátky čas nás dostal do finále ale nedokáže zvládať situácie keď je pod tlakom a niečo súrne potrebuje, a čo je ešte znepokojujúcejšie, zrejme nie je schopný napredovať....
hodnost D&M
02.07.2017 - 10:27:50
avatar
Reakcia na: Lecavalier, 02.07.2017 - 00:37:09
Podľa mňa je podpis Girardiho úplne logický, stále je to solídny bek a má nám čo ponúknuť, Yzerman sa očividne nechce vzdať triplets nech to stojí čo to stojí a trade jedného z nich zrejme ani nebral do úvahy. Ďalšou výhodou je, že vzhľadom na jeho vek a len 2-ročný kontrakt sa viac otvárajú brány do NHL pre Černáka/Foote-a (už sa len modliť za ich progress) ako v prípade, že by si upísal dlho spomínaného Shattenkirka, ktorý by nás škrtil nie len v cap hite, ale aj otáznymi výkonmi. K podpisu Kunitza, chlapec hrá stále na úrovni a môže veľmi pomôcť v PO, ktoré nám snáď neujde. Fans sa k nemu vyjadrujú len pozitívne, už sa teším na nový ročník.
∧ skryť ∧
čo presne nám má Girardi ponúknuť?
Akou výhodou je podpis za 6mega!!! hráča ktorý už bude len upadať a bol práve vykúpený zo zmluvy?

Kunitz hrá na urovni?? áno 4th linera, v powerhouse akým je PIT.
- ako pomôže 38ročný grit?

naozaj ma zaujíma, čo presne ťa na týchto dvoch tak potešilo.
hodnost D&M
01.07.2017 - 12:47:24
avatar
duo Coburn-Girardi by bolo samovražda to hádam pochopí aj Cooper....ale už len ten prípadny sing pána Girardiho je katastrofa
hodnost D&M
01.07.2017 - 12:07:11
avatar
Ondrej Palat and Tyler Johnson contracts

Na začiatok hneď spomeniem podpis Killorna 7y/4,5m.

Jedna z najhlavnejších otázok ktorá sa musí vyriešiť sú podpisy RFA Ondreja a Tylera.
Pred pár dňami dostali QO.

Johnson:
14/15 = GP.77 G.29 A.43 P.72
15/16 = GP.69 G14 A.24 P.38
16/17= GP.66 G.19 A.26 P.45

Palat:
14/15= GP.75 G.16 A.47 P.63
15/16= GP.62 G.16 A.24 P.40
16/17= GP75 G.17 A.35 P.52

Faktom je že obaja majú stále 26rokov teda najlepšie roky pred sebou a rovnako majú v priemere 0.7 bodu na zápas. Na druhej strane, obaja majú za sebou nepodarený rok.
-momentálne poberali plat 3.333 ročne.

Najväčšou prednosťou akou Johnson disponuje, je jednoznačne jeho Beast Play-off mod . V oboch našich POrunnoch bol proste neskutočný, to ako dokáže vygradovať svoje výkony, je pre cup-contender team mimoriadne dôležité. Najmä jeho wake up v PO 2016
Čo však je problém, je neskutočný injury prone. Johnson hral posledné dve sezóny často so zraneniami, xy krát počas sezóny bol pred zápasom "questionable".
A práve preto že posledné 2sezóny sa nemohol poriadne ukázať, je naozaj ťažké určiť jeho zmluvu. Faktom ale je že riziko toho že tieto little injuries ho môžu natrvalo poškodiť stúpa....
Mrzí ma ale fakt že veľa fans po zlých výsledok Johnsona úplne odpisuje, už ho nahradzuje Pointom či Howdenom na 2C a zabúda napr. na to ako v PO2016 strápnil Stamkosa....
Odporúčaná zmluva: 5y/27,5m.
Očakávaná zmluva: 7y/40m.

Čo sa týka, Palata máme tu najlepšie two-way krídlo teamu. Čo je najväčší problém?
Vlastne, sú 2. V stats hore vidno že posledné 3roky nepokoril nikdy 20g, jediný krát to bolo v rookie season v lajne Johnson-St.Jidáš. Každopádne nemôžme popierať jeho progress v "defence game" za tieto roky, jeho takeaways či to ako vyspel.
Druhým problémom je fakt že, Ondrej je hrozne nekonzistentný. Prvé polky sezóny je to ako iný hráč, často až invisible.
táto sezóna:
Pre-All Star: 24 points in 45 games.
Post-All Star: 28 points in 29 games.
Každý. Jeden. Rok.
Odporúčaná zmluva: 7y/33,25m.
Očakávaná zmluva: 7y/35m.

-myslím že Killerova zmluva bude čo sa týka rokov odrazový mostík a fakt že obaja začnú vstupovať potencionálne do najlepších rokov, tak to budú long term contracts. U Johnsona by mi nevadilo ani niečo k 6mega, ale stále platí že je to oveľa väčší risk ako Palat. hlavne sa zbaviť teda Callahana zapracovať a dať šancu triu Howden, Cirelli, Raddysh.

Total Cap Hit: cca 68
Space: 7mega
Rátal som z capom Palata a Johnsona po 5mega....čo teda ukazuje luxusných 7mega space, a prísľub na to že môžeme podpísať na trhu očakávanú RHD posilu. No a potom sa človek dočíta o Girardim
pair Coburn-Girardi
hodnost D&M
28.06.2017 - 20:32:52
avatar
So the #Leafs have invited forwards Nikita Korostelev, Kristian Pospisil & Austen Keating to development camp.

hodnost D&M
26.06.2017 - 19:58:35
avatar
The Tampa Bay Lightning have re-signed Yanni Gourde to a two-year, one-way contract worth $1 million per season.

očakávaná 1way zmluva, more more depth...
hodnost D&M
26.06.2017 - 19:54:13
avatar
matus198
-trosku zadarmenko nie?
2mega na 3pair beka ktorý nedisponuje ofenzívnym IQ a je neagilný? za koľko by si podpísal takého beka?
- je to priveľa, je absolútne nezmyslené ako mohol dostal pridané, pochvala aspoň že mu dali iba rok

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 51 >

Krátke správy
Najnovšie články
Nemec je najproduktívnejší slovenský obranca medzi nováčikmi od ročníka 2005/06 Bizarný víťazný gól, žiadne podanie rúk. Na toto finále by Montreal rád zabudolSuchoty končili: Štyria Slováci skórovali, len jeden nebodovalAž 14 expertov z 15 sa zhodlo na top favoritovi na Norrisovu trofej Ide do tuhého: Štyri tímy stále bojujú o jednu pozíciu! Bude v play-off druhý Slovák alebo pôjde na MS? NHL chce sťahovanie Coyotes zavŕšiť ešte pred play-off. Podarí sa to?Veľká nádej Canadiens sa pri debute presadila bleskovo. Dočká sa debutu ďalší mladík?Gajan vstúpil do play-off víťazne! Nemec viacbodový Obranca Nashvillu prekonal na poslednú chvíľu rekord NHL!McDavid sa vrátil a prepísal históriu NHL: Vyrovnal sa Gretzkému, Lemieuxovi a Orrovi! + videoO Prezidentskej trofeji je rozhodnuté. Rangers si vytvorili nové klubové rekordy!Canucks sa vráti opora ešte pred play-off!Generálny manažér Panthers sa dočkal povýšenia Černákova gólová bomba, Nemec končí, Slafkovský má už len jednu šancu. Ďalší tím je v play-offSlafkovský to poriadne dramatizuje. Už bude mať len jednu šancu! Až päť hráčov podpísalo v NHL nováčikovské zmluvySlovenský mladík zo zámoria ide zabojovať o MS v Česku i miesto na drafte Medzi hviezdami týždňa je aj Pospíšilov parťák z formácieV minulosti Slafkovského kritizoval, teraz tvrdí: Vyzerá ako oveľa iný hráč Top 5 pozitívnych príbehov Canadiens v sezóne: Na čele je Slafkovský!Zobraziť viacArchív článkov
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies