Menu
Účet používateľa Vyhľadávanie
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
Žiadne zápasy
10. 10.
kurzy
23:30info
TBL
NSH
02:00info
PIT
CHI
04:30info
VGK
SEA
11. 10.
kurzy
01:00info
CAR
OTT
01:00info
TOR
MTL
01:30info
BOS
CHI
04:00info
LAK
COL
04:00info
VAN
EDM
04:00info
CGY
WPG
«

Komunita: Diskusia > Všetky príspevky užívateľa v diskusii

14.08.2023 - 13:45:45
avatar
otázka na Admina : dokedy sa tú budú tolerovať tie Detvanove nezmyselné a urážlivé príspevky? nestačí, že mu ich ľudia vymínuskujú, on ich tu opakuje aj 10x dokola a v živote nič k veci nenapísal, sú to len urážky, spam a trolling. Odkedy tu prispieva je to tu ako v krčme, úroveň diskusie padá a mnohí aj prestávajú prispievať a ani sa tomu nedivím. Ale ak tu tento stav Detvanovej one man show kompetentným vyhovuje, tak prosím, možeme pokračovať
08.08.2023 - 23:04:40
avatar
Videl som podrobne všetky 4 zápasy, musím povedať, že som čakal, že od týchto hráčov uvidím hru o niečo lepšiu. Miestami to vedelo byť aj dobré takže potenciál by tam hádam bol, ale prevažovali úseky kedy chalani hrali pod svoje možnosti. Nad nikým by sa však nemala lámať palica, šlo o prvé zápasy navyše počas letnej sezóny, aj keď na toto by sa vyhovárať nemalo, keďže podmienky sú pre všetky tímy rovnaké. Proste verím, že nabudúce to už bude vyzerať lepšie - aj zostavou, ktorá bude hádam o niečo viac kompletná, aj hrou, že chalani do toho dajú o niečo viac ako teraz. Priestoru na zlepšenie je dosť.

Z individuálnych hodnotení hráčov by som vyzdvihol pár jednotlivcov, pár teda ale aj skritizoval.

Potešili:

DRAVECKÝ - po Šimonovi Nemcovi a Lukovi nám vyrastá ďalší excelentný pravoruký ofenzívny obranca. Pre našu hru bol absolútne kľúčový, v 4 zápasoch získal 6 bodov a väčšina našich ofenzívnych akcií išla cez neho. Vynikajúci prehľad, myslenie, kontrola puku. Náš jasne najlepší hráč na turnaji.

STRAKA ANDREAS - pre mňa najpríjemnejšie prekvapenie na turnaji, od prvého zápasu na mňa pôsobil ako náš najlepší útočník a v posledných 2 zápasoch sa utrhol aj bodovo, takže napokon 7 bodov v 4 zápasoch. Má fajn parametre, pohyb, šikovné ruky, mohol by teda zažiť vydarenú sezónu.

TOMKA - krídelník prvej formácie a úplne po zásluhe. Keď bol na ľade tak som veril, že je dobrý predpoklad, že sa budú diať dobré veci v náš prospech. Je silný, vyhráva súboje, má kvalitnú strelu - proste užitočný hráč pre tím.

ČUNDERLÍK - šikovný hráč do ofenzívy, výborný stickhandling, dobrý na presilovky... ale ostatné aspekty svojej hry ešte potrebuje zlepšovať, komplexným hráčom ešte nie je.

Sklamania:

BALKO - to je asi omyl nominácie, nabudúce tam radšej uvidím niekoho iného. Neviem si od neho vybaviť jedinú peknú akciu.

PRÁDEL - brankár je špecifický post, ťažko sa mi hodnotí, nabudúce tento chlapec môže byť kľudne fantastický, potenciál si myslím na to aj má. Tentokrát mu to ale nevyšlo podľa predstáv.

RUSZNYAK - videl som ho hrať už aj omnoho lepšie zápasy či repre akcie. Tentokrát mu veci nevychádzali a kopil chyby, aj jeho obvykle kvalitná defenzíva absentovala.

SALOŇ - prvý bod získal za asistenciu až v poslednom zápase, inak býval v zápasoch veľmi veľmi nevýrazný.

MIŠÁK - a pritom v úvode turnaja hral celkom pekne a ukázal, že hokej hrať vie, neviem čo sa stalo potom. Malo to strašne klesajúcu tendenciu, padal zostavou, klesal mu ice-time a ešte viac jeho sebavedomie. V závere už každý jeho dotyk končil stratou puku. Nabudúce to určite zlepší.

BALÁŽ - aby sa dokázal presadiť vo Fínsku tak bude musieť pridať, prišlo mi, že hlavne potrebuje zosilnieť. Zo začiatku sa mu nedarilo nič, pozitívom je, že ako turnaj plynul tak aj jeho hra sa postupne začínala zlepšovať.
06.08.2023 - 03:30:43
avatar
Ešte by som sa vyjadril k tunajším viacerým prispievateľom, ktorí sú teraz záhadne ticho a ktorí nás tu viacerých tvrdohlavo presviedčajú, že Luka Radivojevič s jeho mizerným somatotypom na HGC vôbec ani nemal byť, je tlačenkou a hokej by mal snáď aj odpískať, lebo z neho aj tak nič nebude. Takže máme tu výsledok.

Luka Radivojevič získal v 4 zápasoch 5 bodov, čo je bodový priemer 1,25 a s ním sa stal absolútne vôbec najlepším obrancom underagerom v celej viac ako 30-ročnej histórii tohto prestížneho turnaja.

Tlieskam vám chlapi, ste fakt bohoví odborníci!
03.08.2023 - 19:37:52
avatar
Reakcia na: radyno, 03.08.2023 - 13:09:06
Chcel by som reagovať na RH47, len sa ťa chcem opýtať, ako si prišiel na to, že Feranec je tlačenka? Ak si toto napísal aj o ostatných chalanoch, pravdepodobne do toho vidíš viac ako ostatní a pravdepodobne si otec niekoho kto sa nedostal na HGC a teda sa musíme poznať, lebo ja som otec Michala Feranca. Ako som ho dotlačil na HGC? Ja nie som ani bohatý, aby som niekoho mohol uplatiť, hokej som nehrával a teda nemám kamaráta na SZLH a nemám kamaráta ani v klube v ktorom syn hráva.Čítam túto diskusiu píšu tu ľudia o všeličom, ale len tak niekoho onálepkovať že je tlačenka.No hlavne, že si si kopol. Buď chlap a daj sem svoje meno, lebo anonymne pookydávať 17 ročného chalana to je také slovenské.Aj iní prispievatelia tu píšu o chalanoch s reprezentácie, ale vyjadrujú sa k výkonom, k ich hokejovej typológii a pod.Na to je tu táto diskusia.Prajem ti pekný deň.
∧ skryť ∧
Tak ono celkovo z príspevku užívateľa RH47 je cítiť nejakú osobnú zaujatosť, že mu tam v tej nominácii chýba niekto konkrétny. Nominácia sa podľa môjho názoru dala urobiť aj o niečo lepšia, no zoznam mien a tlačeniek, ktoré vadia RH47 je prinajmenšom zvláštny.

Nájdeme tam nášho najlepšieho strelca Zálešáka, 2 členov štvrtého útoku (Lišku, Feranca), ktorý funguje a svoje miesto si jednoznačne zastal a potom už tradičné kopnutie do 2007. Radivojevič s Chovanom sú už teraz naši najlepší hráči, ktorí po zásluhe hrajú prvý útok. Rezervy nájdeme samozrejme aj u nich, ale hokejovosti ukazujú aj s Pobežalom najviac z tímu. O rok bude ten tím na Lukovi a Chovanovi stáť, to je úplne zrejmé. No a potom ešte tu je terčom aj Tomík. Mne osobne by sa tento rok ešte do nominácie zrejme nezmestil, ale na svoj vek určite nehrá zle a je dobrý predpoklad, že nám toto niekedy v budúcnosti vráti, takže tiež by som prehnane nekritizoval.

A pritom kritizovať by sa aj dalo, no tu mi výber tých terčov na ktoré sa ukazuje prstom akosi nesedí, ten príspevok RH47 bol písaný s veľmi horúcou hlavou by som povedal...
19.07.2023 - 10:49:27
avatar
Reakcia na: lucas1, 19.07.2023 - 09:41:49
Zostava na HCG Brankári - Pohanka, Rafaj, Bodnár Obrana - Kupec, Beluško,Radivojevič, Dravecký, Šlank, Ličko, Štrbáň, Petras,Harvánek, Útok - Šatan, Kiss, Lašš, Zálešák, Pitka, Šilhár, Chovan,Tomašec, Tomík,Pobežal,Prokopovič,Liščinský,Liška
∧ skryť ∧
No, vynechanie Marunu by som vnímal ako veľmi kontroverzný krok realizačného tímu. Takže sa musím na to opýtať, čo zavážilo u teba v jeho neprospech, že sa ti nezmestil do finálnej zostavy?
18.07.2023 - 07:54:05
avatar
Reakcia na: Advisor, 18.07.2023 - 04:24:28
Netreba do toho vnášať emócie …. Ja som Radivojeviča prirovnal k asi najlepšiemu ofenzívnenu obrancovi medzi prospectami. Aj keď tvrdím že Hutson je ešte vyšší level. Nechápem tomu rozhorčeniu. Mate pravdu Žabka bol asi otcom dosť tlačený aj keď ja nerád o týchto veciach polemizujem, keďže dokázať to neviem ja a ani čas na rozdiel od tých iných polemík k vývoju hráčov, ktoré čas potvrdí alebo vyvráti. Chápem že by ste chceli aby bol Radivojevič taký somatotyp ako otec, verte že aj ja a asi väčšina. Mám svoj osobný názor že to tak nebude a vy máte iný, netreba z toho robiť vedu. K vývoju a vývinu hráčov máte iný názor ako ja a ja ho rešpektujem. Môžeme sa nakoniec o dva roky k tomu vrátiť. Viete ono v odborných kruhoch je take pravidlo že všetky údaje o výške a váhe sú do draftu irelevantné, lebo väčšina tých parametrov napr na elite sú absolútne nezmysly, ktoré si tam hráči píšu z pochopiteľných príčin. Na Combine si hráčov veľmi dobre zmerajú a zvážia. Na NHL Combine mal Lane Hutson výšku 5’9.25” …. V preklade 173 cm a 71 kg (Možno stojí zato sa pozrieť aj na slovenských hráčov ako ich pomerali) A s tými pribudnutými centimetrami po drafte? Viete otec Hutson neni hocikto, v hokejovom prostredí je to známe meno s dobrými kontaktami … jeden z top mládežníckych trénerov. Uvedomujúc si trend a problematiku, s centimetrami synov bojuje dlhšiu dobu a rôznymi spôsobmi. Možno aj preto vznikajú potom také legendy o tom že ešte po drafte narástol. Jedna nazvime to legenda hovorí, že v predvečer draftu poslal tímom SMS s tým že má lekársku správu že jeho syn ešte narastie 5 cm. Možno to je tých 5 cm ktoré narástol, aj keď takisto nespochybňujem a mohol nárast ako hovoríte 3 cm. To by znamenalo že má teraz 176 cm. Neviem no či to má vôbec význam teraz ďalej rozoberať. Môžeme sa k tomu o pár rokov vrátiť
∧ skryť ∧
Tieto názory už beriem, toto je napísané už objektívnejšie. Pre mňa je Radivojeviča momentálne ešte ťažko odhadovať, zatiaľ si netrúfam - hádam niečo už napovie aj najbližší HGC. Určite nebudem ako kolega tu vyššie, ktorý ho vidí viacmenej už teraz skoro ako budúceho 1st roundera, to je úlet to maximálne súhlasím. Ale zase z neho robiť druhého Žabku rovnako tak, oceňujem teda, že aspoň v tomto sme sa nejak čiastočne zhodli. No a somatotyp ako Branko to nie je, to tiež súhlasím a veď sám som to aj napísal, len som dodal, že si myslím, že toto jeho súčasné detské telo ešte nemusí byť finálny produkt a o 10 rokov si ho predstavujem trochu inak. Ale uvidíme, v tejto fyziológii sa necítim byť expertom, len... ostal by som prekvapený. Luka je určite zaujímavým hráčom na sledovanie do budúcna a určite mu budem radšej fandiť, než aby som ho vopred odpisoval.
18.07.2023 - 01:19:16
avatar
Reakcia na: Advisor, 17.07.2023 - 19:38:06
Ste to zrejme veľmi nepochopili čo som napísal. Tak skúsim …. Porovnávať 60 kilového Radivojevica s 84 kilovým pellikkom neni veľmi šťastný príklad. Preto som ho radšej prirovnal k 70 kilovému Hutsonovi, ktorý je asi najlepsi obranca (najmä útočný obranca) medzi prospectami súčastnosti. K nemu sa Luka podobá najviac. Zároveň som dodal že ani Hutsonovi to stačiť na NHL zrejme nebude. Takisto môžeme úplne skludom prirovnať Luku k Žabkovi, pretože v tej vekovej kategórii U17-18 hral Žabka ako bek relatívne slušný útočný hokej. A relatívne slušne hral PP. Ale už na U20 to nestačí ani na tribúnu. Čím som chcel povedať že ak Luka ktorý je dnes biologicky takmer hotový má 60 kíl a 176-8 cm …. tak bude mat podobný problém ako Žabka a Hutson. A to Hutson je úplne iny level ! Snáď to už teraz pochopíte lepšie K Nemcovi …. Tu zdá sa že ste úplne vedľa, prirovnávať ho k Šalemu je taky … priestrel kolena. Šale je excelentný korčuliar s fantastickým sklzom. Už som to raz písal že ak niekto nekmitá na ľade nožičkami ako Bugs Bunny neznamena to že je zlý korčuliar. Šale má na prvé dva tri silové odrazy - kroky velmi slušné zrýchlenie a v maximálnej rýchlosti mu málokto z tohoto draftu stíha. To že vo Fínsku cez kovid nebodoval ? Myslím že až v 10-tom zápase . Viete to je presne to čomu nerozumiete, Šale je vyslovene koncový hráč ktorý môže hrať len prvú lajnu s dvoma nabijačmi - snajper. Takú úlohu bude a musí mať v každom tíme. To sú väčšinou tí najviac cenení . Adam Nemec žiaľ je snajper iba v slabučkej lige a v Mikulaši. Adam v repre hral 3 lajnu s výborným Chrenkom a výborným Strakom a výborný snajper zatiaľ z neho neni. …. A ja tvrdím že je to kvôli korčuľovaniu a takisto tvrdím že to korčuľovanie mu také ostane. Samozrejme je to môj subjektívny názor.
∧ skryť ∧
Na tej pasáži o Lukovi Radivojevičovi som sa mimochodom dobre pobavil, lebo čo veta, to perla...tak poďme na to.

"Luka bude mať podobný problém ako Žabka a Hutson"

Že si dneska prečítam takúto vetu by som veru nečakal, je to vcelku úsmevné. No bodaj by mal Luka Hutsonove problémy! Síce neviem teda akým problémom Hutson čelí, keďže zatiaľ mu to práveže v kariére ide ako po masle, ale dobre. Možno prídu, ale zatiaľ ich teda ešte nevidím, to je prvá vec. A ďalšia, v jednom kuse porovnania so Žabkom? To ako vážne? Žabka v jeho veku bol asi o 2 triedy inde, stačí si len pozrieť stats a ten rozdiel je brutálny. A to nie som typ, čo sleduje hráčov cez štatistiky, ale v tomto prípade je aj toto do očí bijúce. A že bol Žabka uprednostňovaný v repre je síce pravda, ale nebolo to preto, že by sa v ňom videla budúca megastar, ktorá potom náhle zhasla. V tomto prípade sa dá na plnú hubu povedať, že Žabka bol jednoducho tlačenka keďže jeho otecko bol Fenešovým asistentom v mládežníckych repre, takže tak.
Takže porovnania so Žabkom sú tu úplne mimo misu, taktiež aj ako s Hutsonom, na to je tiež priskoro, lietaš tu z extrému do extrému. Ja netvrdím, že Luka Radivojevič ide byť hviezdou v seniorskom hokeji, na podobné závery je veľmi priskoro a nechal by som ho ísť jeho vlastnou cestou.

"Luka je dnes biologicky takmer hotový má 60 kíl a 176-8 cm"

No zrovna u Luku by ma toto nenapadlo, ale tak asi máš krištáľovú guľu a vieš to lepšie. Už o tých 60 kilách by som sa hádal, ale dobre, to som nechcel. Ja práveže pri pohľade na neho vidím dieťa, ktoré sa ešte vyvíja, toto nie je žiadny Fantilli alebo Lafreniere, ktorí v tomto veku už vyzerali ako starí chlapi a ich fyzický vývoj bol v podstate ukončený. Ja si teda myslím, že je dobrá šanca, že Lukove telo o 10 rokov môže vyzerať diametrálne odlišne ako teraz, už len kvôli genetickým predpokladom - jeho stále detský vzhľad a pozrime sa napr. aj na otca Branka, ten je slušný svalovec a hromotĺk. Nevravím, že Luka bude až presne takýto, ale jeho biologický vývoj ešte teda zďaleka nevidím ako skončený. Len tak na okraj, aj práve taký Lane Hutson podrástol v tejto sezóne už po jeho drafte ešte 3 cm, každý to má rôzne. Ale fascinuje ma, že už teda takto skoro vieš aj toto u Luku posúdiť, ja by som to takto odhadnúť nedokázal, že sa vývoj jeho tela už v podstate zastavil, klobúk dole pred tebou.
14.07.2023 - 11:04:43
avatar
Reakcia na: Phanda, 14.07.2023 - 10:33:45
Ešte k tomu progresivnemu extrémistovi a jeho výsmech ku komentáru o Máriovi Mučkovi,v roku 2011 keď mal Mučka 12 rokov ho jeden spomenul,že je šikovný,zaujímavé,že aj o Bondrovi na tej istej strane sa píše ale toho už nespomenul,lebo buď si myslí že je to Peťo Bondra čo v jeho prípade nie je vylúčené alebo narýchlo prešiel stránku aby niečo,hoci aj blbosť napísal
∧ skryť ∧
Ja už si preventívne pred vstupom do tejto diskusie vždy dávam 2 ibalginy, lebo toto tu pochopiť tieto príspevky, v tejto forme v akej sú štylizované, to je tak nábeh na dobrý bolehlav. Mlčať je niekedy zlato.
14.07.2023 - 01:08:13
avatar
Na jednej strane súhlasím, že korčuľovanie zatiaľ limituje potenciál Adama Nemca, na druhej strane sa spýtam, kto má vlastne v tomto spore pravdu?

Advisor : Adam Nemec je 16-ročný chalan a korčuľovanie je preňho v tomto veku už asi neodstrániteľnou prekážkou.

Phanda: Adam Nemec je 15-ročný chalan a na draft pôjde až o 3 roky, takže priestor zlepšiť korčuľovanie by tu hádam ešte nejaký aj bol. (mimochodom aj po drafte sa ešte dá zlepšovať keby niekto nevedel)

Odpovedzte si kľudne sami.
24.06.2023 - 14:18:15
avatar
Reakcia na: Zidan., 24.06.2023 - 13:35:50
Akým mimoriadne pesimistickým umiestnením? Toto je ten list z apríla: Dvorský 9-15 Honzek 2. kolo Štrbák 3. kolo Čiernik 3/4. kolo Molnár 6. kolo Pekarčík 7. kolo Honzeka som minul možno o pár miest a Pekarčík, tam sa môže stať asi hocičo ale áno, dnes ho dávam určite vyššie. Mišiak a Gajan je proste len môj názor, našťastie sa asi mýlim, ale bilancovať môžeme o týždeň
∧ skryť ∧
Zas ja toto nemyslím v zlom a nechcem spochybňovať tvoje hokejové znalosti, ktoré dobre viem že máš a taktiež aj to, že naše a svetové prospekty máš výborne nasledované, v mnohých prípadoch vieš aj viacej ako napr. ja sám. Skôr je tu pre mňa úsmevný ten pohľad na to ako vidíš to umiestnenie a počet našich hráčov na drafte - takže toto priznávam, že žiaden iný rebríček, ktorý sa tu vyvesil, ma nezaujal viac a neutkvel v pamäti viac ako práve tento tvoj aprílový

A mimoriadne pesimistický pohľad to teda myslím si, že je. Ak by draft mal dopadnúť tak, že ťahaných bude nebodaj len 6 Slovákov, z toho len jeden v prvom kole a jeden v druhom a to ešte Dalibor nebodaj aj mimo top10, a len 3-4 Slováci v top100 tak to by bolo veľmi posmutnelé a za optimistickú verziu toto určite nepokladám. Však uvidíme o ten týždeň no.
24.06.2023 - 13:16:07
avatar
Reakcia na: Zidan., 24.06.2023 - 11:43:00
10. Dvorsky 18-25. Honzek 2. kolo Strbak 3. kolo Ciernik 4. kolo Pekarcik 5. kolo Misiak, Gajan 6. kolo Molnar Pre mna su Misiak a Gajan uplne zahady tohto draftu a netusim kde mozu ist. Tipujem to ale takto
∧ skryť ∧
Mne sa tu aj tak najviac páčil tvoj rebríček z konca apríla, kde majú byť Mišiak a Gajan mimo draft a ostatní hráči sú tam s mimoriadne pesimistickým umiestnením. Tak tento mám v hlave stále uložený a po drafte sa k nemu chystám ešte vrátiť

Ale inak ten Mišiak, ja neviem kde je problém? V extralige 10 bodov v 29 zápasoch na to že hral bottom 6 je podľa mňa fajn, následne zaujal jeho výborný výkon proti CAN na 20-tkach a potom v silnej USHL jeho tím vyhral titul a Mišiak bol jeho najproduktívnejším hráčom v tom play-off a celkovo 2. v play-off. Navyše jeho prínos ani tak nie je v bodoch ako v celkovej overall hre, kde poskytuje určite pozitívny impact. Nechýbajú fyzické parametre, je dobrý korčuliar a stále lieta po ľade, forčekuje, veľa vyhratých súbojov, motor neustále zapnutý. Čo by sme kedysi za podobné prospekty dali no a teraz sa nám toto máli.

Takže neviem čo na ňom vadí, pretože aj takýchto hráčov tímy potrebujú. Samozrejme on nikdy nebude prvou voľbou na presilovky a mašinou na body na tej najvyššej úrovni, ale ak by to všetko šlo dobre, raz by mohol byť užitočným bottom 6 hráčom aj pre mužstvo NHL.
29.05.2023 - 16:37:58
avatar
Reakcia na: Phanda, 29.05.2023 - 15:14:05
V hokejovej edícii LM budú od novej sezóny pilotné zmeny v pravidlách,pri avizovanom vylúčení a následnom góle,vylúčený hráč ide aj tak na trestnú lavicu a bude tam 2 minúty aj keď jeho tím inkasuje a pri góle jeho tímu môže trestnú lavicu opustiť. Má to z atreaktivnit hru a priniesť góly a oživenie hry
∧ skryť ∧
Rozmýšľam nad týmto príspevkom a snažím sa nájsť súvis s Prahou a Ostravou, ale márne. Dúfam, že len ja som dneska nejaký zaseknutý a niečo mi uniká, lebo inak teda téma "Hokejová liga majstrov" je existujúca.
27.04.2023 - 22:51:10
avatar
Reakcia na: Zidan., 27.04.2023 - 21:52:06
K tomuto dňu.. Dvorský 9-15 Honzek 2. kolo Štrbák 3. kolo Čiernik 3/4. kolo Molnár 6. kolo Pekarčík 7. kolo Ja som stale fanusikom Molnara a myslim ze si ho napriek vsetkemu niekto vyberie, ale nedvihol by som obocie ak by nie. Davam malu sancu aj niekomu z dvojice Misiak a Gajan
∧ skryť ∧
Zidan veľký pesimista zase raz, ale je v poriadku čakať menej a potom byť príjemne prekvapený. Stavím však kľudne aj vlastnú chalupu, že v realite to dopadne lepšie ako tento odhad. Dám ja:

Dvorský: top 10
Honzek: 15-35
Štrbák: 30-60
Čiernik: 3/4.kolo
Pekarčík: 2/7.kolo
Mišiak: 3/6.kolo
Gajan: 3.kolo - mimo
Molnár: 5.kolo - mimo
Cedzo, Urban, Dej: malá šanca
Kukumberg, Eperješi: mikrošanca
16.04.2023 - 13:32:13
avatar
Reakcia na: Phanda, 16.04.2023 - 10:33:55
Petrovský určite nie,ani na MSJ neprevyšoval,x juniorky ak tak jedine Honzek,Pospišil je bohužiaľ neriadená strela,nevýrazné sezóny mali aj Cehlarik,Hrivik a Gernat,z opor hrali prím iba Čerešňak,Hudaček,Daňo a to je azda všetko plus výrazný posun Okuliar,bieda bieda bieda
∧ skryť ∧
Milý Phanda, v niečom tu v tomto tvojom príspevku aj súhlasím, ale opýtam sa ako si si predstavoval Gernátovu sezónu aby si ju nenazval nevýraznou? Mal mať o 15 bodov viac alebo čo mal urobiť lepšie v tej švajčiarskej lige, kde sa ako jediný zo Slovákov dokázal presadiť?
02.04.2023 - 20:55:07
avatar
Reakcia na: marek113, 02.04.2023 - 10:51:29
Prve 08 na repre s u16 goljer a plančar
∧ skryť ∧
oceňujem a toto som rád, navyše z toho čo som videl od 08, tak títo dvaja sú aktuálne v tomto ročníku najlepší a zrejme jediní dvaja, ktorí by mohli byť prínosom pre starších už teraz.. takže z tohto pohľadu u mňa s trénermi úplná zhoda
03.02.2023 - 14:29:06
avatar
Reakcia na: Advisor, 03.02.2023 - 10:59:27
Snažím sa vyhýbať vytváraniu internetových nominácií. K Pobežalovi sa ťažko vyjadriť, on je Late 2006, takže do draftu pôjde s ročníkom 2007 čo je v jeho prípade výhoda, keďže už dnes resp. už minulú sezónu mal muskulatúru dospelého. Ostaršenie v repre áno, ale nemajme prehnané očakávania. V projekte pre mňa asi najlepsi útočník. Otázka znie kam a o koľko sa ešte môže výkonnostne posunúť. Tu vyššie ktosi napísal že 15 roční chlapci narastú ešte 6 cm do dospelosti. To by bolo na samostatnú a veľmi veľmi dlhú debatu, že ktorí. Zjednodušene povedané … indikátorom je puberta, chlapci po prekonaní puberty narastú max 2 cm.
∧ skryť ∧
Tak ak sa 178cm vysoký Pobežal(draft 2025) teda nemá už hokejovo zrejme kam moc posunúť, tak rád si vypočujem kam sa teda má hokejovo posunúť rovnako vysoký 178cm Connor Bedard(draft 2023), tiež už má muskulatúru dospelého Pretože v takomto prípade ako hovoríš, by bola veľká chyba Bedarda brať nie že z 1.miesta, ale vôbec v prvej desiatke draftu! Ďakujem za otvorenie očí.

Niektorí používatelia sú tu až chorobne zaujatí fyzickými parametrami, nič iné na mladých hokejistoch neriešia, len ich výšku. A zaujímavé, že im to vadí len v prípade uprednostňovania nižších talentovanejších 2007 oproti vyšším fyzickejším 2006. Ja nevravím, tiež si dosť potrpím na fyzickú stránku, ale nie je to len o tom. V tíme podľa mňa musí byť správny mix hráčov, tí vyšší občas potrebujú pri sebe aj niekoho nižšieho, rýchleho, šikovného.

V tomto veku je to ešte samozrejme rôzne s pubertou. Napríklad ja sám som ju mal neskorú a od svojich 15. narodenín po 16.-te som narástol o 10 cm a potom som pridal ešte nejakých ďalších 5-6cm. A ten trend hokeja vo svete je momentálne taký, že praje presadiť sa aj nižším hráčom, vo svete je to najmä o rýchlosti a technike. To že na Slovensku sa stále hrá pomalšie a viac fyzickejšie je vec druhá.
02.02.2023 - 14:05:39
avatar
Reakcia na: AgentHockey, 02.02.2023 - 10:43:08
:sr: 2006 aj 2007 budú výrazne slabšie ročníky oproti 2004, resp 2005
∧ skryť ∧
2007 slabšie oproti 2005 by som sa teda trochu hádal.

2005 je kvalitou nadpriemerný ročník, ale žeby až tak? Je tam solídne bránkovisko, obrana vyzerá celkom pekne, ale ten útok už menej. Dvorský to zachraňuje a z podpriemerného útoku robí priemerný, chýba tam totiž väčšia kvalita a hĺbka. A vlastne... pozeral si v lete Hlinka Gretzky? Tam ten tím bez Dvorského a Štrbáka vyzeral úplne bezradne, takže možno aj to označenie "nadpriemerný" bolo trochu optimistické, ale tak verím, že na MS 18 ukážu viac.

2007 je ešte stále náročné hodnotiť, stále je to tak, že čas ukáže. ALe zatiaľ sa nejavia zle, porazili Fínov, Čechov 5:1, samozrejme aj nejaké slabšie zápasy, ale držia krok s Európou zatiaľ, takže vyzerajú ako dobrý ročník.

U 2007 bránkovisko asi taký priemer by som povedal, hádam by to ale nemal byť problém tohto ročníku.

Obrana oproti 2005 zatiaľ asi jemne zaostáva, ale potenciál tu je. Radivo, Čapoš, Dravec, Lisý či Rusznyák môže byť do budúcna silná kostra a napokon sa títo chlapci môžu kľudne aj silným 2005kám minimálne vyrovnať, prečo nie?

A útok vyzerá, že má rozhodne väčšiu hĺbku ako u 2005. Osobnosť ako Dvorský tu zatiaľ ešte nie je, ale napríklad niekto zo štvorice Mišák, A. Nemec, Chrenko či Chovan by mohol ešte viac vyskočiť a stať sa skutočným top prospektom, uvidíme. A potom je tam dlhý rad ďalších solídnych talentov okolo Svrčka, Dubravíka, Tomíka, chlapcov z BB, ktorí tiež majú potenciál a dodávajú tomuto ročníku potrebnú hĺbku.

07.01.2023 - 00:18:44
avatar
No, pozerám trošku som to tu prehnal s tým hodnotením, zvlášť výraz "hrubo nevyšiel" nie je na mieste, to som prestrelil. Ale turnaj dobrý nemal, za tým si stojím.
06.01.2023 - 22:40:59
avatar
Reakcia na: Logic&Eros, 06.01.2023 - 21:41:26
Ciernik zahral na svoju draftovu sezonu na wjc dobre. Je to top6 hrac. A pri jeho parametroch je jasne, ze moc fyzicky hrat nebude. A to co ho moze vystrelit na vyssie pozicie je celkom slusne zrychlenie.
∧ skryť ∧
Čiernik má 18 rokov, to už by som čakal teda od hráča viac alebo by som chcel vidieť aspoň nejaké pekné momenty, potenciál, proste niečo. A ja som to akosi nevidel, resp. veľmi málo.

Takže jeho výkon sa nazýva dobrým? Uff, to snáď nie. Ja ho mám ako hráča rád, ale treba byť objektívy a podľa mňa mu tieto MS hrubo nevyšli. Nabudúce to bude hádam lepšie, dúfam v to, ale teraz to bolo fakt zlé. Tak teda zrekapitulujem.

V 18-rokoch nie sú podľa mňa 3 body na WJC žiadna sláva, nič čo by ma ohúrilo. Navyše aké 3 body? Jedna presilovková sekundárna asistencia, úplne obyčajné posunutie puku. Empty-net gól. A presilovkový gól proti Lotyšom, dobrý, dôležitý, ale stále - proti Lotyšom. To asi NHL kvalita úplne nie je.

5 vs 5 to bolo úplne o ničom z jeho strany. Nula kanadských bodov, zlé rozhodnutia, straty puku, nepodarené kombinácie, neexistujúca fyzická hra.

No a zápas proti Švajčiarom ani nekomentujem, v mojich očiach ho oddrbal práve Čiernik. Jeho nezmyselné a potrestané vylúčenie si pamätá každý, následne úplne odsabotovaná vypustená defenzívna hra, no, vyzeralo to hrozne. Po tomto zápase prišlo aj vyjadrenie niektorého z trénerov, že niektorí chlapci to mentálne nezvládli, ale "nechcem menovať". Tušil som, že má na mysli práve Čiernika a to sa mi viacmenej potvrdilo, keď jeho ice-time vo štvrťfinále padol z 22 minút na 10. Asi to nebolo len tak pre nič za nič.

Takže za mňa toto dobrým turnajom rozhodne nazývať nebudem. Ale je to malá vzorka, pár zápasov, chlapec má len 18 a všetko pred sebou, takže určite nič zásadné z toho nevyvodzujem a Alexovi fandím. Len konštatujem, že tento turnaj mu podľa mňa vôbec nevyšiel.
06.01.2023 - 17:57:10
avatar
Reakcia na: SVKProspect, 06.01.2023 - 13:21:27
Rusty čítaj s porozumením …”Strbak, ale najma Ciernik po slabsich vykonoch na sampionate urcite najskor 3.kolo a nizsie.” O Ciernikovi pisem ze mal slabsie vykony, o Strbakovi len to ze 3.kolo. Ale ked sme uz pri nom, ziadne fantasticke vykony nepodaval, robil aj hrubky, takze skor to boli jeho standartne vykony, dalo by sa povdat ze urcite nesklamal. A este jednu vec, ty osobne si v pisanom texte extremne prehypovany na slovenskych mladikov, a nielen na tomto portali, niekedy to nie je dobre a skodi to. Je to moj nazor. ;-)
∧ skryť ∧
Neviem teda, ale ja sa v tomto ohľadne Štrbáka stotožňujem s Rustym. Mne sa Štrbák takisto enormne páčil, jeho progres každými WJC je úplne očividný. Mimochodom na týchto WJC boli len dvaja obrancovia 2005ky a to Štrbák a Sandin Pelikka. A podľa môjho názoru Maxo toho Śvéda strčil do vačku, ak nie aj do dvoch (hoci si toto nemusí myslieť každý, ja som to videl takto).Takže si myslím, že toto niečo znamená a teda by som bol prekvapený a to dosť, keby Štrbák nebol vybraný už niekedy v prvých 2 kolách. Pri tohtoročných obrancoch kde je to slabšie, nevylučujem ani to 1.kolo, ale uvidíme.

Inde už ale taký optimistický nebudem. Dvorský za mňa štandard, neohúril ma ale ani nesklamal, samozrejme na 17-ročného super, ale top 10 je u neho na hrane. Honzek si z pochopiteľných dôvodov nepomohol a sklamaním teda u mňa Čiernik, ten pôjde v drafte nižšie ako si väčšina myslí (môj odhad). Mišiak s Dejom OK, tu som nejaké očakávania nemal, asi hrali podľa mojich predpokladov a u nich je draft stále otvorený a neistý.

A potom je tu samozrejme Gajan. Ten z našej slávnej trojice poslednej doby Janus, Godla, Gajan na mňa urobil najväčší dojem, vidím u neho najlepší potenciál do budúcna. Myslené spätne v čase, ako som ich všetkých vnímal po MS 20. Gajanova kombinácia výšky a rýchlosti, mrštnosti je naozaj veľmi lákavá, toto budem zvedavý ako to s ním pôjde ďalej.

1 2 3 4 5 6 7

Krátke správy
Najnovšie články
Prví Slováci neprežili v tréningovom kempe škrtyErik Černák chce urobiť ďalší krok vpred: Bude v novej sezóne produktívnejší? Ružička bude mať citeľnú konkurenciu. Toto ho môže udržať v zostave Tatar debutoval v očakávanom útoku. Trénerovi sa páčil Dosiahne McDavid 170 bodov? Nevsádzal by som proti nemu, tvrdí CrosbyPríprava: Skoro tucet Slovákov v akcii, Regenda vyťažovaný, Ružička trojbodový + videoMladíci v zámorí: Repčík a Pekarčík hviezdami zápasov Bude novým tímom Patricka Kanea elitný tím Metropolitnej divízie?Dôvod na znepokojenie? Vasilevskij nie je v poriadku Hviezda Rangers utrpela zranenie. Klub urobil prvé škrty Práca pre disciplinárku? Útočník Wild terčom škaredého faulu lakťom + videoPatrick Roy bude mať po sebe pomenovanú trofejCanucks podpísali zmluvu s osemnásťročným obrancomPro Draft: Rozhodnite o výročných oceneniachSt. Louis o Slafkovskom: Nemôžem kúpiť sebavedomie a dať mu ho Diváci v Melbourne videli aj výhru kalifornského tímu + videoHonzek súčasťou cool formácie. V kempe spoznáva aj nástrahy veľkého hokeja Trend je správny: Filip Mešár má za sebou najlepší deň kempu Malkin odhalil, koľko sezón chce v NHL ešte odohrať CHL: Kmec potvrdil formu a opäť skóroval! Bodovali aj ďalší Slováci Bude Matthews hrať častejšie v oslabeniach? Na väčšiu úlohu je pripravený Bruins chcú otáznik odstrániť čo najskôr: Predĺžia so známym útočníkom zmluvu?Viac článkov
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2023 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu