Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk

Komunita: Diskusia > Všetky príspevky užívateľa v diskusii

20.07.2024 - 17:11:40
avatar
Ja nechcem byť zakaždým len kritický, napríklad vždy rád aj pochválim keď sa mi niečo páči, ale momentálne u mňa tá radosť z hokeja tak trochu absentuje. Tá radosť z hokeja, ktorá bola minulý rok ešte nesmierna.

Tu skúsim vypísať také nejaké dôvody, ktoré mi vedia tú radosť brať. Snáď ak si to prečíta aj nejaká kompetentná osoba a aspoň nachvíľu sa zamyslí, či robiť takto hokej je dobre, tak to splnilo účel.

MS-20

Tak tu som veril, že ten úspech s touto našou hviezdnou generáciou už konečne prísť musí, však posledná juniorská šanca. Neprišiel, naopak na obrázky ako napríklad švajčiarsky najslabší ročník herne dominuje nad našim historicky najlepším, sa mi pozeralo ťažko. Tiež bol pre mňa šok, keď sa v našej top 6 nečakane objavoval mladík ročníku 2005 - syn bývalého hokejistu Kukumberga a podľa mňa teda dosť bezperspektívny mladík, ktorý naposledy zažil čo je to gólová radosť ešte v októbri 2023. Ale tak Feneš sa naďalej teší veľkej zväzovej podpore, tak asi všetko v poriadku.

MS seniorské

Ďalšia akcia na ktorú som sa tešil už s veľkým predstihom. Mimo zraneného Černáka sme mali k dispozícii v podstate to najlepšie čo náš hokej ponúka, plus tomu všetkému hrá do karát domáca atmosféra z tribún. Úspech ale zase neprišiel, prehrali sme aj proti konkurentom z GER a LAT hrajúcimi bez svojich najlepších hráčov. Čiže z tohto MS opäť asi najviac pre fanúšikov rezonuje pamätná ignorantská, povýšenecká a amatérska komunikácia Fruhaufa a realizačného tímu pri (ne)nomináciách výnimočných mladíkov ako sú Dvorský a Mešár, alebo aj prípad Lantoši. A potom v istom bode turnaja nám hrali na pozícii 1C a 2C zas pre medzinárodný hokej bezperspektívni hráči Čacho a Cingeľ (bez urážky k nim dvom).

Hlinka Gretzky 2024

Tu som sa taktiež tešil s niekoľkomesačným predstihom aké zaujímavé to môže byť, momentálne ale necítim nič. Predstava bola, že na naše pomery s veľmi silnou top 6 a dvoma elitnými obrancami Radivojevičom a Draveckým, môžeme hrať s každým. Z obrancov ale nezostalo nič, jedného z nich sme ešte k tomu všetkému vlastným nezmyslom podarovali najväčšiemu konkurentovi, čo môže smerom do budúcna ešte pekne mrzieť.

Inak samotná nominácia mi až tak nevadí, ešte sa pár hráčov aj tak škrtne a vlastne mi to už bolo aj tak trochu jedno. Akurát ma teda trochu zamrzel škrt 08 Plančára, ktorý sa mi zdal byť vhodný typ do bottom 6 (napr. je výborný na oslabenia) a považujem ho za hráča aspoň s určitou perspektívou.Na záver teda, súčasné smerovanie nášho hokeja sa mi nepáči a nemám z toho úplne dobrý pocit. A toto som popísal len ako to vyzeralo na hlavných akciách v tomto roku, ono by sa dalo ísť aj do hĺbky jadra fungovania nášho hokeja počnúc najmladšími kategóriami, ale tak to by bola už zas iná diskusia.

Najbližšie potom teda bude pred nami letná olympijská kvalifikácia, no už teraz sa tak trochu bojím čoho sa zas dočkáme pri tejto udalosti.
12.07.2024 - 17:30:31
avatar
Zväz skritizujem o pár riadkov nižšie, v tomto konkrétnom prípade ale nemám pocit, že by pochybil. Však ešte aj tá možnosť reprezentovať sa Draveckému vybavila s výnimkou v predstihu tak aby stíhal MS-18. Toto je maslo hlavného trénera Dendisa. Neviem podľa čoho robil výber na šampionát a taktiež na minuloročný HGC, podľa kvality to ale nebolo keďže zakaždým ho Dendis vynechal a veruže Dravecký je ohromný talent. Ukazoval to v repre, v Košiciach a koniec-koncov aj v projekte bol najlepší obranca. Hlavne, že do nominácie sa vošiel napr. 2007 obranca Kalman, ktorý je malý, podľa čísel nemá ani na českú juniorku a v tých pár striedaniach na MS vyložene vybuchol. Tak snáď tréner vie čo robí, nemýli sa a Kalman spraví lepšiu kariéru ako Dravec jr. ?!

No a teraz k fungovaniu zväzu, zase mám pocit, že po sľubnom období sme začali robiť výrazné kroky vzad. Kauza Dravecký nemusí byť posledná, stačí sa pozrieť na prvotnú nomináciu chlapcov 2009 a tu bola vystavená stopka zahraničným hráčom. Takto vo výbere chýba zrejme najlepší hráč ročníka Ozogány či mnohí ďalší talentovaní (Selič, Halaš, Lazovský, Taliga, Pisarčík...). Touto logikou by sme teda z repre v útlom veku odstavili aj takého Slafkovského a Dvorského...

Ak chce zväz zastaviť odliv talentovaných hráčov tak toto nie je cesta, cesta je zlepšiť tréningový proces doma a rozhodne treba vychovať kvalitnejších trénerov v našich radoch, pretože tu veľmi zaostávame za svetovou konkurenciou. Je to pekne vidieť ako v hokeji tak aj vo futbale, kde nemáme na post hlavného trénera nikoho schopného z našej krajiny, čiže ak sa chce dosiahnuť úspech musia sa lanáriť odborníci zo zahraničia. Smutné, ale je to bohužiaľ momentálne jediná cesta.

Pretože momentálny stav za ktorý môže SZĽH jednoducho nefunguje, keď sa pozrieme na ich dohodených ľudí v reprezentačných výberoch:

Repre 18 - spomínaný Dendis, ktorý nás pripravil o Draveckého

Repre 20 - tam sa nepochopiteľne ako kliešť drží Feneš, ktorý dosiahol úspech na domácom HGC, no tam tá generácia o toľko prevyšovala konkurenciu, že to jeho zásluha veru nebola. A hlavne sú to už 3 roky! Odvtedy vystúpenia Feneša sú neúspech za neúspechom a v podstate zabil našu historicky najlepšiu generáciu, nemajú z MS jedinú medailu a to je v mojich očiach s takýmto materiálom až trestný čin.

Seniorská repre - tam to náramne fungovalo a napredovalo keď to mal pod palcom Craig a skutočný odborník Oto Haščák, nie nadarmo bol šéf EU skautingu NY Rangers. Vedeli sa vytypovať a objaviť nové výborné mená, nebáli sme sa dávať šancu mladým, hrali sme nad očakávania dobre a na náš hokej sa proste bavilo pozerať. No potom Haščák skončil, Šatan dohodil kamaráta Fruhaufa a nastal úpadok, hráme pod svoje možnosti a novým mladíkom sa vystavila úplná stopka, komunikácia s hráčmi žiadna (katastrofálna). Navyše Fruhauf si pri tom ako dá šancu Dvorskému už viackrát tak nasral do huby, že keby bol ďalším urazeným hráčom aj Dalibor tak by som sa tiež ani nečudoval. Veľmi neschopný človek ten Fruhauf a to je názor nielen môj, ale aj širšej hokejovej verejnosti.

SZĽH musí urýchlene začať s opatreniami aby sa upratalo vo vlastných radoch - dôkaz, že to ide, je prvotné obdobie po Šatanovom nástupe. Momentálne to však začalo zas v našom hokeji upadať, maximálne na čo sa vedenie zmôže je orodovanie za nikým nechcených KHL hráčov a to je tak všetko. Potom sa len smutne prizeráme ako nám práve presne títo Česi utekajú míľovými krokmi - a toto asi ideálny stav pre slovenských fanúšikov nebude.
30.06.2024 - 16:20:21
avatar
Noo, tak každý to nechápe, napríklad mne to asi musíš vysvetliť

Na Galvasovu hru sa síce pozerá celkom dobre, bohužiaľ prihliada sa aj aké čísla pre tím hráč dosahuje a keby sa pozrieme na Galvasov profil len skrz čísla, draftu to hodné veru nebolo. Nebol schopný sa bodovo presadiť ani na U18 podujatiach. On ako hráč narodený začiatkom roku 2006 nazbieral na HGC a MS-18 v 10 zápasoch len 1 bodík, to je veľmi málo. Oproti tomu Luka na rovnakých podujatiach ako underager narodený začiatkom roku 2007 nazbieral v rovnakých 10 zápasoch až 11 bodov. Ten rozdiel je do očí bijúci, čiže ťažko môžeme porovnávať takýchto hráčov.

A Kiviharju - on nikdy nebol dobrý korčuliar ako Luka, čo je nutnosť byť ak si malý obranca.. do toho mal 2x potrhané väzy v kolene (keď mal 15 a keď mal 17) takže jeho nízky vzrast, slabý pohyb, stagnujúce korčuľovanie aj kvôli zraneniam a do toho poničené kolená asi neboli veľkým lákadlom pre NHL kluby, asi to dáva už zmysel nie? Opäť, paralely pre porovnávanie s Lukom tu akosi nevidím.

Ak by som si mal tipnúť Lukov draft dneska, asi by som šiel do 2.kola. To sú pozície, kde šli aj bratia Hutsonovci a to sú Lukovi či už typologicky alebo aj číslami najpodobnejší hráči. I keď taký Montreal asi neprotestuje, že má draftovaného Lane Hutsona z takej pozície z akej ho má
29.06.2024 - 23:08:33
avatar
Reakcia na: Zámčan, 29.06.2024 - 19:54:20
Kiviharju 122. miesto. Ale spomenul som si na tento post, haha. :-D
∧ skryť ∧
Hahahh ježiši kriste tak toto sme nemali vidieť

Doplním, že v tom istom poste kde bol Kiviharju s istotou jednotkou draftu mal minulú noc ísť aj Jakub Chromiak v top 10
03.04.2024 - 00:05:57
avatar
Reakcia na: Zidan., 02.04.2024 - 22:38:03
Kiss - Pobežal - Chovan Svrček - Pitka - Tomík Liščinský - Šatan - Straka Lass - Prokopovič - Zálešák
∧ skryť ∧
Toto je podľa môjho názoru veľmi realistická zostava, z toho čo som od hráčov videl by som v tejto chvíli vybral menoslov hráčov zrejme na vlas presne rovnaký, možno len s nejakými mikrozmenami v zložení formácií.

Otáznik je pre mňa akurát teda Maruna, v minulej sezóne ťahúň tejto repre a ozaj dobre sa ukazoval aj v projekte. No táto sezóna veľmi rozpačitá a proste sklamanie, je pomalý a nevýrazný. Zároveň úplne ho odpísať by stále mohlo byť aj chybou, ťažko povedať, asi zaváži u neho aký dojem zanechá v príprave.
29.02.2024 - 10:14:12
avatar
Tiež mi prišiel na rozum Jurčo, od neho som takisto čakal viac. A potom ešte Marko Daňo, v desaťročnici 2010-20 náš jediný prvokolový pick ak sa nemýlim. Hoci budúcu hviezdu NHL som v ňom nevidel, stále však v 20 rokoch ako nováčik rozbehol kariéru v NHL sezónou s 0,6 ppg takže vyzeralo to nádejne. Následne však celé roky presedel na tribúne a nič. Až teraz začal zažívať úspešnejšie obdobie v Třinci, ale jeho kariéra asi mala vyzerať inak.
29.01.2024 - 12:33:32
avatar
Reakcia na: Kámen, 29.01.2024 - 12:21:07
Sledujes chalanov v cz? Nenapisal by si niečo k ním? O hráčoch v Česku mám nulový prehľad
∧ skryť ∧
Až tak ich nasledovaných nemám, ale možem dať čo viem. Lazovského som videl v pár zápasoch, šikovný je a hrá umne, ale bohužiaľ ak sa nestane zázrak tak fyzické parametre budú až príliš veľká brzda. A nie je ani takým skvelým korčuliarom aby to dokázal týmto vykryť. Halaš je veľmi skillový hráč, no toho som nevidel dlho hrať aby som vedel zhodnotiť nakoľko je jeho štýl účinný v ostrých zápasoch - tu dúfam, že on alebo Taliga sa nerozhodnú pre reprezentáciu ČR, je to trochu hrozba. A Seliča som videl hrať naposledy pred rokom, tak neviem ako je na tom herne v ČR, ale pravý top prospekt som zatiaľ v ňom nevidel, hoci vo finálnej fáze mu nechýba kvalita.
29.01.2024 - 12:14:32
avatar
Reakcia na: Fandasvk, 29.01.2024 - 11:42:43
Čo sa týka ročníka 2009 vyzerá že bude silný a konkurencia v repre bude určite veľká ťažko ale odhadnúť draft pretože sú to stále deti ale za zmienku určite Halaš,Selič,Lazovský všetci hrajú v ČR a sú v Top 10 bodovania extraligy. Na Slovensku Pisarčík,Šimončič a vo Finsku Taliga,Doboš a v USA Ozogani ak som niekoho zabudol doplňte ma
∧ skryť ∧
Tak z tvojich spomenutých mien by som škrtol Lazovského a Doboša, tam tá kvalita zatiaľ dostatočná nie je a bojím sa že ani nebude. Naopak spomenúť treba útočníka Slovanu Matúša Váleka (veľmi talentovaný) a brankára Husára z Košíc. Slabšia je tu obrana, tu má ročník 2007 výrazne výrazne navrch oproti 09, kde sa mi páčia zatiaľ dvaja s akým takým potenciálom - Botka a Čongrády, ale hĺbka tej obrane určite chýba.
03.01.2024 - 00:38:58
avatar
Reakcia na: shark11, 02.01.2024 - 23:37:27
Ja som úplne kľudný. Keď sú asi dva komentáre "nekonečné upozorňovanie", tak neviem. Za mňa to úplne normálne zhodnotil, náš tím síce začal dobre, ale následne sa výkony skôr zhoršovali. Česi začali zle, ale každým zápasom sa zlepšovali. Ku gratuláciam, videl som Tvoje zhodnotenie v chate po ich vyhratom štvrťfinále, takže viem si predstaviť ako úprimná je Tvoja gratulácia :LOL: A aby bolo jasné, je mi úplne jedno, či niekto fandí Čechom alebo nie. Čo mi ale príde neskutočne trápne, je to neustále fňukanie o českom šťastí, ktorého je na tomto portáli vidieť naozaj dosť - niekedy jednoducho treba vedieť uznať kvalitu tímu, či už mu fandíš alebo nie. Taktiež je podľa mňa smiešne to, ako tí istí ľudia, čo sa vyslovene tešia z každej prehry Česka, sú pohoršení keď nám niekto z Česka praje prehru. Takých je vidieť dosť po dnešnej poznámke Antoša na ČT Šport, ktorá ale bola za mňa tiež celkom trápna.
∧ skryť ∧
Tak samozrejme, že ma nenechá kľudným, keď vidím ako sme za dobu jedného roku stratili zakaždým nárok na alebo dokonca priamo medailu zakaždým prehrou v pre play-off nezmyselnom formáte 3 na 3 (MS 20, MS 18 a teraz zase MS 20). A potom následne vidieť ten kontrast čo stačí Čechom na výhru, nahodiť puk na bránu 10 sekúnd pred koncom... A mimochodom gratuláciu som myslel úprimne, viem, čo znamená na tomto turnaji vyradiť Kanadu.

A hneď na to prišli poznámky od Antoša a tu následne od REBBELSA podľa mňa vo veľmi podobnom štýle, kedy si dokazoval vypisovaním všetkých našich a českých výsledkov, plus kto nám dal koľko gólov a pod., o koľko sú zase lepší, že postupujú a my končíme, proste kecy a hlavne hnusne načasované, najmä to ma rozčúlilo. Pritom dovtedy tu nenapísal nič. Myslím, že si to mohli ako Antoš tak aj REBBELS odpustiť.

Takže keď to nabudúce dopadne naopak, že my vyhráme takýmto šťastným gólom v samom závere a Česi vypadnú v predĺžení, skús ísť prosím Ťa hneď na to robiť rekapitulácie turnaja na české servery do diskusií a daj mi vedieť ako si s tým dopadol Ďakujem
02.01.2024 - 22:53:25
avatar
Reakcia na: shark11, 02.01.2024 - 22:10:50
Dosť úbohý príspevok, REBBELS tu vždy diskutuje slušne na rozdiel od niektorých zakomplexovaných Slovákov, čo stále fňukajú o nejakom českom šťastí (a že je ich tu naozaj dosť, vrátane Teba). Skôr by som sa pozastavil nad tvojim štýlom.
∧ skryť ∧
Veď som napokon jemu ako Čechovi slušne pogratuloval k výhre nad silným súperom, čo je mimochodom niečo čo si od REBBELSA v prospech SVK nevybavujem za celú jeho existenciu tu, tak kľud. Pokiaľ jeho dnešné vytešujúce príspevky a nekonečné upozorňovanie v nich na dnešné výsledky SVK a CZE považuješ za slušné a na úrovni, tak dobre, neberiem Ti to, je to Tvoj pohľad.
02.01.2024 - 19:49:20
avatar
Reakcia na: REBBELS, 02.01.2024 - 19:14:46
To že jsme měli štěstí o tom žádna.Ale chtěl jsem říct že :sr: bylo ve 2 zápasech skvělé ale pak dostali 4 goly od NOR a 10 od :usa: . :cze: po debaklu pohodová výhra proti NOR skvělý výkon proti :usa: a trochu utrapena výhra proti :sui: .Dneska v 1 třetině byla :can: marná.Dnes hráči viděli že by se porazit dala a vyšlo to
∧ skryť ∧
Pozerám, že doteraz si počas celých MS tu v diskusii neprispel ani raz, až teraz si tu dobehol a už si tu 3x stihol zopakovať že prehralo a vyhralo. Ale však v pohode, každý má nejaký svoj štýl. Ja vám gratulujem k výhre, Kanada sa na 20tkach neporáža každý rok takže samozrejme veľký úspech.
06.10.2023 - 11:36:09
avatar
Reakcia na: Advisor 2.0, 06.10.2023 - 08:04:17
Odpovedal som Vám z povodného profilu 2x, kedže to neni možné (zrejme ban) tak vam odpoviem z tohoto profilu 2.0 ... prvý a posledný krát. Zároveň sa rozlúčim, občas si prečítam vaše názory. jedna z tych neuverejnenych odpovedí : - Odpovedal som vám 3.10. …17:24:58 … vidím iba dátum na úvodnej stránke ako posledný pridaný príspevok, ale tu ho nevidím- "stratil sa". takisto ani druhy príspevok tu nevidim Tam bola siršia odpoveď a pokec prečo a ako. V skratke to teda zopakujem celé sa minto už nechce písať …Vás zaujímajú len body… body vo švédskej juniorke sú pekné, draftovaný bude, s tými bodmi je to povinnosť , ale do NHL ďaleko …. nechce sa mi to znova písať možno admin niekde objaví predošlý príspevok. Je rozdiel byť NHL prospect (to nik nespochybňuje) a reálne sa presadiť v NHL -tam som ja vyjadril veľké obavy. Dal som vám tam tip na domácu úlohu aby ste si pozreli súpisky NHL Preseason Games kde hrá veľa mladých prospektov a práve to napovedá aký je sučastný trend, alebo presnejšie ako bude asi vyzerať NHL v nasledujúcich rokoch. Tu je zopár obrán v predsezónnych zápasoch. Skúste si všimnúť prospecty… ročník 2000 a mladší, tam totiž smeruje NHL. Skúste tam nájsť 5 stopového obrancu. Aby som to zhrnul… v tých číslach vidíte že od roku narodenia 2000 a mladší sa presadzujú do NHL väčšinou ak nie výlučne beci s výškou 6’2” (188cm) a viac. Priemer bude asi 190 cm !!! A 95 kíl. Pre presnejšie porovnanie smerovania NHL sledujte tímy ktoré sú v rebuild-e . Napr Chicago kde máte väčšinu hráčov-bekov, narodených po roku 2000 kde 188 cm je minimum !!! Uvedené čísla je výška v cm : NY Islanders 00’Bolduc 193 94’ Pulock. 188 92’Mayfield 195 95’Hutton. 193 04’George 184 00’Dobson 193 94’Pelech. 191 98’Salo. 185 98’Cholowski 188 99’ Mitchell. 191 ————————— Montreal 04’Reinbacher 189 97’Kovacevic 195 01’ Barron 188 02’ Guhle 188 00’ Norlinder 185 02’ Trdeau 185 ———- Chicago : 04’ Korchinski 190 01’ Vlasic 198 01’ Crevier 203 02’ Kaiser 183 03’ Del mastro 193 99’ Roos 192 91’ Zaitsev 188 94’ Jones 193 ——— Boston 96’ Carlo 197 92’ Forbort. 193 01’ Lohrei 193 97’Mcavoy. 185 97’Zboril. 183 99´ Walsh 184 —————————- NY Rangers 00’ Miller. 195 94’Trouba 191 92’Gustafsson 184 98’Fox 181 98’Lindgren. 183 01’Schneider. 191 Nedá nedodať … k uvedenému hráčovi som sa vyjadril že to bude mat veľmi ťažké sa dostať do NHL nie nemožné … a to len vzhľadom na jeho fyzické parametre , je to skorá 07’ má takmer 17 r a výšku niekde okolo 177 cm . A váhu pod 70 kíl.
∧ skryť ∧
Nerozumiem ani ja prečo tu vaše príspevky nezobrazilo, takisto nebolo mojim cieľom aby ste to zobrali tak, že sa rozlúčite a píšete tu naposledy. Však po prvé, nie som tu na tejto stránke len ja a po ďalšie, síce sme sa na niektorých veciach nezhodli, tak stále som to bral aj v tom smere, že vidím aj iný pohľad a sú rozhodne oblasti kde vaše príspevky vedia obohatiť (som si vedomý, že nemusím mať zakaždým pravdu, nebojte sa) a diskusia s vami má úroveň, čo sa tu v diskusii dá povedať poslednou dobou o málokom. Tak hádam stačí takto.

Určite súhlasím v tej veci, že nevysokí obrancovia to budú mať s presadením do NHL stále ťažké. Vlastne momentálne neverím žiadnemu obrancovi pod 180cm čo sa nevolá Lane Hutson, že to zvládne.

Mojim zámerom bolo hlavne pripomenúť tým užívateľom, čo tu Luku odpisovali - najma tým dvom vyššie spomenutým, čo ho označili za tlačenku čo nemá čo robiť v repre - že nie je takým beznádejným prospektom a to čo o ňom písali bolo proste mimo. Samozrejme teraz nevieme ako sa Lukov vývoj bude uberať. Isteže je pred ním náročná a dlhá cesta, ale tak verím, že ešte nejaké rezervy v centimetroch a najma kilogramoch má a ak sa to potvrdí, potom by sa s jeho hrou a hlavne výborným korčuľovaním nemusel stratiť nikde. Možno ani v tej NHL, budem fandiť...
02.10.2023 - 14:33:47
avatar
Reakcia na: Phanda, 02.10.2023 - 11:50:28
Ty sleduješ užívateľov,ktorí o niekom napíšu kritiku resp.ho nepochvalia a ešte to zverejniš? Ty si z by level,až vyrastieš budeš ľudí sledovať a udavať ich? Mne sa z tvojho komentara rozum zastavil
∧ skryť ∧
Tu nejde o pochvaly, ono totiž takí RH47 a TNstar priamo písali o Lukovi že je tlačenka a nemá v repre čo hľadať čo sú teda podľa mňa dosť silné slová, silnejšie ako čokoľvek v mojom príspevku. Tak mi to nedalo a zaujímalo ma, že či na tom trvajú a teda by asi mali, keďže sú to len 2 mesiace staré slová.

Ale pokiaľ sa ti z mojho komentára zastavil rozum tak ja som len rád. Mne sa totiž z tvojich komentárov rozum zastavil už dávno tak je dobre, že sa to vyrovnalo. Bude to takto fér.
01.10.2023 - 17:20:09
avatar
Stále mi vŕta hlavou Luka Radivojevič, od všelijakých zahraničných odborníkov a najmä švédskych, stále o ňom počujem len slová chvály a aj mne osobne sa jeho výkony na ľade veľmi pozdávajú. Na HGC prepisoval štatistické rekordy, rovnako výborne si zatiaľ počína aj vo švédskej U20 juniorke, kde ako najmladší obranca je schopný dokonca občas rozhodovať zápasy. Má tam 12 bodov v 13 zápasoch a dokonca aj v tu viackrát u neho vypichovanej štatistike +/- je tam najlepší v tíme.

No tu som sa o ňom počas leta dočítal úplne iné tvrdenia, tak som zmätený kde je teda pravda. Vraj je pretláčaný, v repre nemá čo robiť, alebo aspoň rozhodne nemá dostávať taký priestor, pre tím je jeho nasadzovanie katastrofou a že dobrý hokejista z neho s najväčšou pravdepodobnosťou nevyrastie.

Ja by som bol teda aj rád, keby sa niekto z týchto dotyčných ľudí k tomuto opätovne vyjadril a zhodnotil jeho doterajší priebeh sezóny a možno aj vyhliadky do budúcna, lebo ako som napísal vyššie, som tu z toho trochu v pomykove čo si teda o Lukovi myslieť. Pretože išiel tu z toho pocit, že daní užívatelia čo sa o Lukovi takto vyjadrovali, sa zdá hokeju dobre rozumejú.

Dal som si dokonca aj tú námahu a spravil som si aj zoznam týchto užívateľov, čo teda Lukovi neveria alebo ho v repre ako ostaršeného nechcú vidieť.

Jedná sa o : Advisor, AgentHockey, SVKProspect, RH47, TNstar, old school, Karol88 či Lucky22... bolo by super od nich získať teraz nejakú spätnú väzbu a utvrdiť si tak, že Luka ako prospekt nie je priveľmi zaujímavý.
14.08.2023 - 13:45:45
avatar
otázka na Admina : dokedy sa tú budú tolerovať tie Detvanove nezmyselné a urážlivé príspevky? nestačí, že mu ich ľudia vymínuskujú, on ich tu opakuje aj 10x dokola a v živote nič k veci nenapísal, sú to len urážky, spam a trolling. Odkedy tu prispieva je to tu ako v krčme, úroveň diskusie padá a mnohí aj prestávajú prispievať a ani sa tomu nedivím. Ale ak tu tento stav Detvanovej one man show kompetentným vyhovuje, tak prosím, možeme pokračovať
08.08.2023 - 23:04:40
avatar
Videl som podrobne všetky 4 zápasy, musím povedať, že som čakal, že od týchto hráčov uvidím hru o niečo lepšiu. Miestami to vedelo byť aj dobré takže potenciál by tam hádam bol, ale prevažovali úseky kedy chalani hrali pod svoje možnosti. Nad nikým by sa však nemala lámať palica, šlo o prvé zápasy navyše počas letnej sezóny, aj keď na toto by sa vyhovárať nemalo, keďže podmienky sú pre všetky tímy rovnaké. Proste verím, že nabudúce to už bude vyzerať lepšie - aj zostavou, ktorá bude hádam o niečo viac kompletná, aj hrou, že chalani do toho dajú o niečo viac ako teraz. Priestoru na zlepšenie je dosť.

Z individuálnych hodnotení hráčov by som vyzdvihol pár jednotlivcov, pár teda ale aj skritizoval.

Potešili:

DRAVECKÝ - po Šimonovi Nemcovi a Lukovi nám vyrastá ďalší excelentný pravoruký ofenzívny obranca. Pre našu hru bol absolútne kľúčový, v 4 zápasoch získal 6 bodov a väčšina našich ofenzívnych akcií išla cez neho. Vynikajúci prehľad, myslenie, kontrola puku. Náš jasne najlepší hráč na turnaji.

STRAKA ANDREAS - pre mňa najpríjemnejšie prekvapenie na turnaji, od prvého zápasu na mňa pôsobil ako náš najlepší útočník a v posledných 2 zápasoch sa utrhol aj bodovo, takže napokon 7 bodov v 4 zápasoch. Má fajn parametre, pohyb, šikovné ruky, mohol by teda zažiť vydarenú sezónu.

TOMKA - krídelník prvej formácie a úplne po zásluhe. Keď bol na ľade tak som veril, že je dobrý predpoklad, že sa budú diať dobré veci v náš prospech. Je silný, vyhráva súboje, má kvalitnú strelu - proste užitočný hráč pre tím.

ČUNDERLÍK - šikovný hráč do ofenzívy, výborný stickhandling, dobrý na presilovky... ale ostatné aspekty svojej hry ešte potrebuje zlepšovať, komplexným hráčom ešte nie je.

Sklamania:

BALKO - to je asi omyl nominácie, nabudúce tam radšej uvidím niekoho iného. Neviem si od neho vybaviť jedinú peknú akciu.

PRÁDEL - brankár je špecifický post, ťažko sa mi hodnotí, nabudúce tento chlapec môže byť kľudne fantastický, potenciál si myslím na to aj má. Tentokrát mu to ale nevyšlo podľa predstáv.

RUSZNYAK - videl som ho hrať už aj omnoho lepšie zápasy či repre akcie. Tentokrát mu veci nevychádzali a kopil chyby, aj jeho obvykle kvalitná defenzíva absentovala.

SALOŇ - prvý bod získal za asistenciu až v poslednom zápase, inak býval v zápasoch veľmi veľmi nevýrazný.

MIŠÁK - a pritom v úvode turnaja hral celkom pekne a ukázal, že hokej hrať vie, neviem čo sa stalo potom. Malo to strašne klesajúcu tendenciu, padal zostavou, klesal mu ice-time a ešte viac jeho sebavedomie. V závere už každý jeho dotyk končil stratou puku. Nabudúce to určite zlepší.

BALÁŽ - aby sa dokázal presadiť vo Fínsku tak bude musieť pridať, prišlo mi, že hlavne potrebuje zosilnieť. Zo začiatku sa mu nedarilo nič, pozitívom je, že ako turnaj plynul tak aj jeho hra sa postupne začínala zlepšovať.
06.08.2023 - 03:30:43
avatar
Ešte by som sa vyjadril k tunajším viacerým prispievateľom, ktorí sú teraz záhadne ticho a ktorí nás tu viacerých tvrdohlavo presviedčajú, že Luka Radivojevič s jeho mizerným somatotypom na HGC vôbec ani nemal byť, je tlačenkou a hokej by mal snáď aj odpískať, lebo z neho aj tak nič nebude. Takže máme tu výsledok.

Luka Radivojevič získal v 4 zápasoch 5 bodov, čo je bodový priemer 1,25 a s ním sa stal absolútne vôbec najlepším obrancom underagerom v celej viac ako 30-ročnej histórii tohto prestížneho turnaja.

Tlieskam vám chlapi, ste fakt bohoví odborníci!
03.08.2023 - 19:37:52
avatar
Reakcia na: radyno, 03.08.2023 - 13:09:06
Chcel by som reagovať na RH47, len sa ťa chcem opýtať, ako si prišiel na to, že Feranec je tlačenka? Ak si toto napísal aj o ostatných chalanoch, pravdepodobne do toho vidíš viac ako ostatní a pravdepodobne si otec niekoho kto sa nedostal na HGC a teda sa musíme poznať, lebo ja som otec Michala Feranca. Ako som ho dotlačil na HGC? Ja nie som ani bohatý, aby som niekoho mohol uplatiť, hokej som nehrával a teda nemám kamaráta na SZLH a nemám kamaráta ani v klube v ktorom syn hráva.Čítam túto diskusiu píšu tu ľudia o všeličom, ale len tak niekoho onálepkovať že je tlačenka.No hlavne, že si si kopol. Buď chlap a daj sem svoje meno, lebo anonymne pookydávať 17 ročného chalana to je také slovenské.Aj iní prispievatelia tu píšu o chalanoch s reprezentácie, ale vyjadrujú sa k výkonom, k ich hokejovej typológii a pod.Na to je tu táto diskusia.Prajem ti pekný deň.
∧ skryť ∧
Tak ono celkovo z príspevku užívateľa RH47 je cítiť nejakú osobnú zaujatosť, že mu tam v tej nominácii chýba niekto konkrétny. Nominácia sa podľa môjho názoru dala urobiť aj o niečo lepšia, no zoznam mien a tlačeniek, ktoré vadia RH47 je prinajmenšom zvláštny.

Nájdeme tam nášho najlepšieho strelca Zálešáka, 2 členov štvrtého útoku (Lišku, Feranca), ktorý funguje a svoje miesto si jednoznačne zastal a potom už tradičné kopnutie do 2007. Radivojevič s Chovanom sú už teraz naši najlepší hráči, ktorí po zásluhe hrajú prvý útok. Rezervy nájdeme samozrejme aj u nich, ale hokejovosti ukazujú aj s Pobežalom najviac z tímu. O rok bude ten tím na Lukovi a Chovanovi stáť, to je úplne zrejmé. No a potom ešte tu je terčom aj Tomík. Mne osobne by sa tento rok ešte do nominácie zrejme nezmestil, ale na svoj vek určite nehrá zle a je dobrý predpoklad, že nám toto niekedy v budúcnosti vráti, takže tiež by som prehnane nekritizoval.

A pritom kritizovať by sa aj dalo, no tu mi výber tých terčov na ktoré sa ukazuje prstom akosi nesedí, ten príspevok RH47 bol písaný s veľmi horúcou hlavou by som povedal...
19.07.2023 - 10:49:27
avatar
Reakcia na: lucas1, 19.07.2023 - 09:41:49
Zostava na HCG Brankári - Pohanka, Rafaj, Bodnár Obrana - Kupec, Beluško,Radivojevič, Dravecký, Šlank, Ličko, Štrbáň, Petras,Harvánek, Útok - Šatan, Kiss, Lašš, Zálešák, Pitka, Šilhár, Chovan,Tomašec, Tomík,Pobežal,Prokopovič,Liščinský,Liška
∧ skryť ∧
No, vynechanie Marunu by som vnímal ako veľmi kontroverzný krok realizačného tímu. Takže sa musím na to opýtať, čo zavážilo u teba v jeho neprospech, že sa ti nezmestil do finálnej zostavy?
18.07.2023 - 07:54:05
avatar
Reakcia na: Advisor, 18.07.2023 - 04:24:28
Netreba do toho vnášať emócie …. Ja som Radivojeviča prirovnal k asi najlepšiemu ofenzívnenu obrancovi medzi prospectami. Aj keď tvrdím že Hutson je ešte vyšší level. Nechápem tomu rozhorčeniu. Mate pravdu Žabka bol asi otcom dosť tlačený aj keď ja nerád o týchto veciach polemizujem, keďže dokázať to neviem ja a ani čas na rozdiel od tých iných polemík k vývoju hráčov, ktoré čas potvrdí alebo vyvráti. Chápem že by ste chceli aby bol Radivojevič taký somatotyp ako otec, verte že aj ja a asi väčšina. Mám svoj osobný názor že to tak nebude a vy máte iný, netreba z toho robiť vedu. K vývoju a vývinu hráčov máte iný názor ako ja a ja ho rešpektujem. Môžeme sa nakoniec o dva roky k tomu vrátiť. Viete ono v odborných kruhoch je take pravidlo že všetky údaje o výške a váhe sú do draftu irelevantné, lebo väčšina tých parametrov napr na elite sú absolútne nezmysly, ktoré si tam hráči píšu z pochopiteľných príčin. Na Combine si hráčov veľmi dobre zmerajú a zvážia. Na NHL Combine mal Lane Hutson výšku 5’9.25” …. V preklade 173 cm a 71 kg (Možno stojí zato sa pozrieť aj na slovenských hráčov ako ich pomerali) A s tými pribudnutými centimetrami po drafte? Viete otec Hutson neni hocikto, v hokejovom prostredí je to známe meno s dobrými kontaktami … jeden z top mládežníckych trénerov. Uvedomujúc si trend a problematiku, s centimetrami synov bojuje dlhšiu dobu a rôznymi spôsobmi. Možno aj preto vznikajú potom také legendy o tom že ešte po drafte narástol. Jedna nazvime to legenda hovorí, že v predvečer draftu poslal tímom SMS s tým že má lekársku správu že jeho syn ešte narastie 5 cm. Možno to je tých 5 cm ktoré narástol, aj keď takisto nespochybňujem a mohol nárast ako hovoríte 3 cm. To by znamenalo že má teraz 176 cm. Neviem no či to má vôbec význam teraz ďalej rozoberať. Môžeme sa k tomu o pár rokov vrátiť
∧ skryť ∧
Tieto názory už beriem, toto je napísané už objektívnejšie. Pre mňa je Radivojeviča momentálne ešte ťažko odhadovať, zatiaľ si netrúfam - hádam niečo už napovie aj najbližší HGC. Určite nebudem ako kolega tu vyššie, ktorý ho vidí viacmenej už teraz skoro ako budúceho 1st roundera, to je úlet to maximálne súhlasím. Ale zase z neho robiť druhého Žabku rovnako tak, oceňujem teda, že aspoň v tomto sme sa nejak čiastočne zhodli. No a somatotyp ako Branko to nie je, to tiež súhlasím a veď sám som to aj napísal, len som dodal, že si myslím, že toto jeho súčasné detské telo ešte nemusí byť finálny produkt a o 10 rokov si ho predstavujem trochu inak. Ale uvidíme, v tejto fyziológii sa necítim byť expertom, len... ostal by som prekvapený. Luka je určite zaujímavým hráčom na sledovanie do budúcna a určite mu budem radšej fandiť, než aby som ho vopred odpisoval.

1 2 3 4 5 6 7

Krátke správy
Najnovšie články
Koch odohral v NHL iba jeden zápas. A aj tak bol v jednom ohľade lídrom ligySlovenský talent má nového trénera. Dostane šancu?Štyria náhradníci, ktorí by mohli získať post jednotky. Čech ohrozí hviezdneho veterána O post najužitočnejšieho Slováka zabojovali dvaja útočníci. Prekvapenie v rámci NHL?Fehérváryho tím na čele: Kto absolvuje v novej sezóne najviac výjazdov? Medzi najlepšími voľnými hráčmi roku 2025 aj víťazi Stanley CupuVíťaz Stanley Cupu vysvetlil, prečo neostal na FlorideHalák pobláznil Montreal, Švehlov rekord minulosťou. Gáborík medzi elitou, Hossa si vydýchol Nemca čaká dôležitá sezóna. Musí sa zlepšiť vo viacerých veciachSlafkovský si užije „back-to-back“ zápasy: Viac ako Montreal ich hrajú len dva tímy Slovenský talent zrejme ostane v juniorkeNajproduktívnejší hráč voľného trhu je už pod zmluvouTraja elitní hokejisti v rebríčku najlepších športovcov storočiaAk by odštartovala NHL zajtra, čakala by na Pospíšila významná zmena?Hviezdu Caroliny chcú viaceré tímy. Kde nakoniec skončí?Útočník Detroitu sa vyhol arbitráži a podpísal novú zmluvuIT výpadok spôsobil problémy aj v NHL. Veterán nedostal Stanley CupDržiteľ Hartovej trofeje nepresvedčil. Nesúhlasili ste ani s Norrisovou a Vezinovou trofejou Slovák je medzi nenápadnými talentami, ktoré si v novej sezóne môžu zahrať v NHL Slovenská bitka, Hossov žiaľ, Šatan cez AHL až na vrchol. Chára ukončil nadvládu LidströmaZobraziť viacArchív článkov
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies