Menu
InstagramFacebookTwitter
SlovakNHL.sk
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk
»
odložené
COL
LAK
odložené
VAN
EDM
17. 04.
kurzy
22:00info
MTL
OTT
21:00info
BUF
PIT
18:30info
NYR
NJD
18:30info
PHI
WSH
NHL live
01:00info
CAR
NSH
01:00info
TBL
FLA
NHL live
01:00info
DET
CHI
04:00info
WPG
EDM
NHL live
01:00info
VAN
TOR
02:00info
MIN
SJS
02:00info
DAL
CBJ
00:00info
ARI
STL
18. 04.
kurzy
18:00info
BOS
WSH
NHL live
21:00info
NJD
NYR
00:30info
PHI
NYI
NHL live
03:00info
COL
LAK
22:00info
ANA
VGK
21:00info
BUF
PIT
«

Komunita: Blog užívateľa Canucks 333

Najlepší brankári tímov NHL III. - Atlanta Thrashers Pt. 1

Publikované: 01. 08. 2020, Autor: Canucks 333   Zobraziť články autora »
Na internátnej izbe v atriových domoch je stále extrémne horúco. Do stiesneného životného priestoru nám pribudol ventilátor a nieľko desiatok kníh. Napriek tomu som prechladol, čo považujem za paradoxný symptóm zanedbania tejto rubriky.
Takže keď si človek nenájde čas, prechladnutie v tridsiatkových teplotách mu ho nájde za neho.

Vítam vás pri ďalšom dieli série článkov, ktorá sa venuje bránkoviskám tímov NHL.
Z histórie každého tímu, ktorý sa objavil v modernej histórii NHL (čiže od roku 1967) vyberám piatich najlepších brankárov, podľa štatistík, vplyvu na vývoj tímu a chtiac, nechtiac aj podľa môjho subjektívneho pohľadu.
Zvolené poradie je zostupné na základe roku vstupu tímu do NHL.
Po dvoch najmladších tímov (mimo Vegas Golden Knights) Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild, sa časovo podivne vraciame bližšie k súčasnosti a zároveň ďalej do minulosti.
Tretí diel rubriky, tak bude sám rozdelený do dvoch častí, ktoré sa týkajú rovnakej franchise, ale dvom odlišným tímom.
Atlanta Thrashers a Winnipeg Jets, ktorý v roku 2011 zaujal jej miesto v NHL.
Rozhodol som sa napokon tímy oddeliť a to najmä z dôvodu logiky, pretože chtiac-nechtiac je existencia týchto tímov NHL už presne hermeticky uzavretá, a teda najlepší brankári histórie Thrashers sú už nemenní a neprekonateľní.


Štatistiky a prehľady:

Počas 12 ročnej existencie klubu sa v jeho bránkovisku vystriedalo 18 brankárov, pričom post jednotky zastávali až siedmi gólmani. Viac ako 100 zápasov v drese Thrashers však odchytali iba piati. V Play-off (aj to každý iba na 2 zápasy) sa predstavili iba dvaja brankári, ktorý boli súčasťou tímu v čase ich jedinej účasti v Play-off v histórii (Thrashers pochopiteľne vypadli v 1. kole).

Poradie v počte odchytaných zápasov v základnej časti:
1. Kari Lehtonen (FIN) - 204
2. Pasi Nurminen (FIN) - 125
3. Ondřej Pavelec (CZE) - 119
4. Milan Hnilička (CZE) - 117
5. Johan Hedberg (SWE) - 116
6. Damian Rhoades (USA) - 81
7. Norm Maracle (KAN) - 46
8. Byron Dafoe (GBR) - 35
9. Chris Mason (KAN) - 33
10. Michael Garnett (KAN) - 24

Poradie v počte odchytaných zápasov v Play-off:
1. Kari Lehtonen (FIN) - 2
2. Johan Hedberg (SWE) - 2

Čo sa týka národnostného zloženia histórie bránkoviska Thrashers, značne netypicky neprevažujú Kanaďania, práve iné národnosti (Fínsko, Česko, USA) prevažujú v pôsobení v Atlante Kanadu na plnej čiare.

Národnostné zloženie:
Kanada - 7 (Norm Maracle, Chris Mason, Michael Garnett, Scott Langkow, Rick Tabaracci, Steve Shields, Fréderic Cassivi)
USA - 5 (Damian Rhoades, Mike Dunham, Adam Berkhoel, Scott Fankhouser, Peter Mannino)
Fínsko - 2 (Kari Lehtonen, Pasi Nurminen)
Česko - 2 (Ondřej Pavelec, Milan Hnilička)
Švédsko - 1 (Johan Hedberg)

5. MILAN HNILIČKA #33Keď sa pozrieme na kariérne štatistiky Milana Hniličku, ktorý je v súčastnosti vládnym poslancom Českej republiky a zároveň predsedom českej Národnej športovej agentúry, nadobudneme pocit, že viac zápasov než v hokeji klubovom, odchytal v hoekji reprezentačnom.
A je to pravda, brankár, ktorý bol ikonickou tvárou českého tímu Bílí Tigři Liberec, bol svojim (v dobe svojho pôsobenia samozrejme) netypickým štýlom skutočne asi tak vzácny ako skutočný biely tiger a napriek tomu odchytal za českú reprezentáciu neuveriteľných 445 zápasov. Pochopiteľne rozdiel medzi Hniličkom a bielym tigrom je: o niečo menej sexy a omnoho menej cool.
Hniličkov akrobatický štýl, ktorý vychádza zo starého brankárskeho štýlu "stand-up" bol v kanadsko-americkom hokeji zastaralý, a tak bol Milan ďalším adeptom na titul "weird czech goalie" (popri kamikaze šialencovi Haškovi, hlavičkujúcom Čechmankovi a hrbiacom sa Turkovi).
Keby sme menovali Milanove úspechy medzinárodné do väčším podrobností, mal by tento odstavec azda viac než celý zvyšok článku. Hnilička ako reprezentačný gólman Česka, bol istotou, ktorú ľudstvo vždy chcelo a nemalo. Hnilička naozaj naplnil celé tisícročia ľudských očakávaní
a pravidelne, každú sezónu obliekal reprezentačný dres.
S Českom vyhral jedno olympijské zlato, tri tituly Majstra Sveta, jednu striebornú medailu z MS, tri bronzové medaile z MS a jednu bronzovú medailu z MS do 20 rokov.
Vo svojej hutnej kariére sa stal raz víťazom AHL, raz víťazom WHL a raz šampiónom vtedajšej ruskej ligy.
Naozaj Hniličkova kariéra bola dlhá, a keďže jej prienik skrz NHL bol minimálny zameriame sa v kontexte nášho článku najmä na jeho pôsobenie v NHL.
Hnilička bol svojho času jeden z najtalentovanejších európskych gólmanov a patril k prvej generácii veľkého rozpuku európskych hráčov v NHL.
Draftovaný bol v roku 1991 New Yorkom Islanders zo 4. kola a z celkovej 70. pozície už ako 19-ročný. Napriek tomu debut v NHL zaznamenal až v roku 1999, avšak už v drese tímu New York Rangers, kde bol podpísaný ako neobmedzený voľný hráč, ale v ktorých drese odchytal iba 2 zápasy.
Hnilička väčšinu 90-tych rokov totiž strávil v Česku (Kladno, Sparta Praha), kde sa niekoľkokrát stal najlepším brankárom ligy. V zámorí sa veľmi neosvedčil a odchytal iba niekoľko sezón v IHL, WHL, ECHL a AHL.
Hnilička sa ocitol na tepe doby a jeho štýl, ktorý v Európe fungoval bol pre zámorský hokej neaktuálny. Hniličkov jasný záblesk za morom však prišiel v roku 2000, kedy podpísal zmluvu s Atlantou Thrashers. V tíme strávil tri solídne sezóny, kde sa najskôr ako náhradník presadil na pozciu prvého brankára pred Damiana Rhoadesa (ešte v sezóne 00/01) a v ďalšej sezóne odchytal až 60 zápasov.
Thrashers neboli veľmi progresívnym, nádejným ani talentovaným tímom a Hnilička bol vhodnou reprzentáciou ich (ne)kvality. Jeho výkony boli pod ligovým priemerom, ale či chceme či nechceme, v rámci histórie Thrashers reálne nie je koho iného na piate miesto posadiť.
Hnilička si pripísal v sezóne kedy zastával post jednotky 90,8% úspešnosť zákrokov, ktorá je zároveň jeho najlepším výkonom v NHL. Zo 60 zápasov však svoj tím iba 13 krát priviedol k víťazstvu a Atlanta visela na konci tabuľky.
V sezóne 02/03 bol Hnilička z postu jendotky okamžite vytlačený talentovaným fínskym brankárom Pasim Nurminenom a jeho výkonnosť klesla na 89,3% úspešnosť zákrokov.
Po sezóne bol za budúce vyrovanie (čiže de facto zadarmo) vymenený do LA Kings, kde odchytal iba dva zápasy. Po krátkom pôsobení v AHL sa Milan vrátil do Česka, kde s krátkym výletom do ruskej Ufy pôsobil až do roku 2010 kedy ukončil prof. hráčsku kariéru.
Milan Hnilička je legenda českého hokeja, ktorá dlho pôsobila v rámci manažmentu českej reprezentácie a dodnes je veľkým mecenášom českého športu.
Jeho kariéra v NHL bola krátka a neuspokojivá, napriek tomu však nutno podotknúť, že v úvodných sezónach Atlanty Thrashers, kedy ich obrana bola desivo slabá dokázal vytlačiť z bránky skvelého Damiana Rhoadesa, čo je de facto jediný dôvod prečo som ho v tomto rebríčku zaradil na piate miesto. Milan si v 117 zápasoch v drese Thrashers pripísal iba 23 víťazstiev, 90,1% úspešnosť zákrokov a 5 čistých kont.
P.S. Sorry, Damian. Možno nabudúce pri histórii bránkoviska Ottawy... a možno nie...

4. PASI NURMINEN #31Keby Hermes Trismegistos pred 3000 rokmi napísal svoju Smaragdovu tabuľu, ktorá sa stala základom pre stredovekú alchýmiu, zrozumitelnejšie, možno by dnes existoval kameň mudrcov, a teda elixír života, a teda Pasi Nurminen by bol na vrchole tohto rebríčka.
Ak niekoho Pasi môže viniť za svoj osud, je to uričte nikto iný než práve Hermes (prípadne Rudolf II. Habsburský, alebo Nicolas Flamel).
Žarty bokom, keď slovenskí fanúšikovia na Majstrovstvách Sveta v roku 2003 v osmefinálovom zápase proti Fínsku videli v bránke Fínska pokojného a obrovského Nurminena - cítili strach a obavu (koniec koncov, za tie tri góly čo sme mu mali nemohol a obavy boli oprávnené).
Na druhej strane pri oslavách fínskeho titulu v roku 2011 bol práve Nurminen, vtedy pracujúci ako tréner brankárov fínskej reprzentácie, ktorý natoľko výhru oslavoval, že pri vystupovaní z lietadla v Helsinkách pobozkal "matku zem" v predstihu. V súvislosti už so spomínanou alchýmiou nebolo to prvýkrát, čo Pasiho sklamala gravitácia.
Ale späť na úvod. Pasi Nurminen je synonymum pre sinusoidu. Brankár draftovaný Atlantou až v 6. kole (celkovo 189.) v Drafte 2001, nebol rátaný ako vhodná investícia do budúcnosti.
Bol zatracovaný a nikto nečakal, že by sa v NHL mohol presadiť (ten kto to predpokladal mal pravdu - ale nie tak ako si myslel).
Napriek nedôvere zámorských agentov, Nurminen bol draftovaný aj preto, že v roku 2000 bol vyhlásený za najlepšieho brankára SM-Ligy. V prípade fínskych brankárov je pravdou, že sú ako dobré víno. Zrejú dlho, ale do kvality. Tento úspech Pasi zaznamenal až v 25 rokoch a draftovaný bol až v 26. Ešte predtým než do NHL nazrel, mal na krku už striebornú a bronzovú medailu z MS.
Do zámorského hokeja sa však rýchlo etabloval a už v roku 2001 si odbil debut v NHL v drese Atlanty. Tu nepodal presvedčivé výkony a dostal šancu len v 9 dueloch. Napriek tomu však exceloval na farme Chicago Wolves, ktorých fantastickými výkonmi v Play-off (93,5% úspešnosť zákrokov) priviedol ku Calder Cupu a bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča Play-Off.
V sezóne 02/03 tak získal príležitosť ako náhradník Milana Hniličku (kvôli odchodu Damian Rhoadesa - ešte raz sorry, Damian), s ktorým urobil veľmi rýchly proces a už vo svojej prvej sezóny, kedy bol stálou súčasťou tímu "ukradol" až 52 zápasov.
V sezóne nasledujúcej (03/04), si zápasov ukradol ešte viac a v úctyhodných 64 dueloch zaznemenal 90,3% úspešnosť zákrokov. Nurminen nechytal v dobrom tíme, ale bol zrelý na to byť stabilnou jednotkou.
A čakalo sa, kedy Nurminenova alchýmia vyeskaluje v niečo hodnotné. Kedy zo svojej duálnej Prima Materie vydestiluje výkonnosť, ktorá Atlantu povýši do stavu metafyzického. Okej. To preháňam.
Každopádne nestalo sa tak. V sezóne 04/05 prišla výluka a Nurminen pôsobil vo švédskej SHL, kde utržil zranenie spodnej časti tela, ktoré bolo neliečiteľné a bol nútený ukočniť kariéru.
A neexistovala žiadna masť, žiadna operácia, ani žiadny elixír, ktorý by to zmenil.
Nurminenova hviezda zhasla, ako keď sa zavrieš na záchode, keď vypadne prúd.
Dodnes však pôsobí v hokeji ako tréner. Konkrétne už 15 rokov je vlastníkom aj asistentom trénera u fínskych Pelicans. V roku 2013 bol uvedený do Siene Slávy fínskeho hokeja.
Nurminenova kariéra bola krátka, ale pamätná a ako spomínam v každom článku, Lockdown priniesol mnoho obetí. Táto hoc priamo nevyplývala zo sporu medzi NHL a NHLPA, predsa nepriamo zapríčnila koniec kariéry talentovaného Fína. Bohvie ako by história Thrashers a možno aj ich samotná existencia vyzerala teraz, keby Pasi chytal ďalej...

3. JOHAN HEDBERG #1Je ťažké, je extrémne ťažké v histórii Atlanty vybrať piatich najlepších gólmanov. Za normálnych okolností by som vybral iba jedného, max dvoch. Ale je to moja úloha, je to zadanie, voči ktorému som sám seba vyvolil a je to tak.
Pasiho Nurminena by som dal pred Hedberga tisíckrát radšej. Neexistujú však faktografické argumenty, ktoré by som vedel použiť.
Hedberg, hoc bol v organizácii Thrashers mimo jedinej sezóny dvojkou, v tíme strávil sezóny štyri, v ktorých jeho výkonnosť... nuž...povedzme, že nemala výkyvy.
Johan bol brankár kvalitný, výborný na blízko, dobrý tímový spoluhráč, tvrdo makajúci pracant, brankár s prehľadom v hre s obratným moderným štýlom.
Jediný problém je, že nebol ničím viac.
Ku cti mu samozrejme slúži kompletná medailová zbierka z MS (dokonca bronz má dvakrát), podobne ako fantastický výkony v EHL v sezóne 98/99, kedy zaznemenal až 93% úspešnosť zákrokov, mimo to však. Nič moc.
V NHL bol náhradník, vyslovený náhradník. Stabilný, spoľahlivý, náhradník akého chcete, ale nebol to brankár výnimočný.
Draftovaný bol až v 9. kole (celkovo 218.) v roku 1994 Philadelphiou Flyers a do NHL sa predieral až napokon v roku 2000 mu vyhovel Pittsburg, v drese ktorého zažil debut.
U Penguins strávil tri sezóny, pričom v sezóne 01/02
odchytal až 66 zápasov (s 90,4% úspešnosťou).
Už to bol
indikátor, že by z toho Johana s krátkyma nóhama mohlo niečo byť (v skutočnosti mal vyše 180 centimetrov, čiže krátke boli iba opticky).
Po pôsobení u Pens sa na sezónu 03/04 sťahoval Hedberg do Vancouveru Canucks, kde kryl chrbát ďalšej horľavým vodíkom naplnennej vzducholodi - Danovi Cloutierovi.
Hedberg svojou výkonnosťou nepresvedčil, počas Výluky odchytal pár zápasov v SHL v rodnom Švédsku a po návrate do NHL obliekal dres Dallasu Stars, kde znova pôsobil ako dvojka - tentokrát za Martym Turcom.
Napokon sa konečne uktovil v Atlante, kde kryl chrbát fantastickému Karimu Lehtonenovi.
Hedbergova výkonnosť pri Lehtonenovi nebola vôbec dobrá. Jeho % úspešnosť sa držala okolo 89%. S odchodom Lehtonena do Dallasu, však Hedberg dostáva priestor a sezóna 09/10 mu naozaj vychádza (91,5%) a so 47 odchytanými zápasmi si udrží post jednotky.
Avšak druhý český brankár histórie Thrashers začal nastupovať k svojej sláve a Hedberga postupne vytláčal. Na poslednú sezónu Atlanty bol Hedberg vymenený do New Jersey Devils, kde veľmi solídne pôsobil do roku 2013, kedy ukončil kariéru.
Hedberg v Atlante odchytal 116 zápasov s 48 víťazstvami, 90,0% úsešnosťou zákrokov a 4 čistými kontami.

2. ONDŘEJ PAVELEC #31Celkový kontext kariéry Ondřeja Pavelca a jeho pôsobenie vo Winnipegu, ktorý (ne)prirodzene vznikol z Atlanty preberieme v druhej časti tretej časti tejto série. Wow. Zamotané.
V tomto článku sa teda budem venovať iba Pavelecovmu pôsobeniu v Thrashers. Pri Winnipegu budú brankári iba traja, takže nám Pavelec pekne nadĺži rozsah.
Ondřej mimo toho, že si zahral v ďalšom prudko artistnom skvoste Zdeňka Trošku - Babovřesky
a Babovřesky 2 svoju hokejovú kariéru niesol v podstatne väčšej kvalite a to celé čo ju naštartovalo, resp. ten predvoj úspešného pôsobenia vo Winnipegu bol Pavelcov rast v Atlante.
Draftovaný bol v roku 2005 v 2. kole (44. celkovo) a po úspechoch v QMJHL a AHL si v roku 2007 vybojoval debut v drese Thrashers. Hoc prvé dve sezóny pôsobenia (aj) v NHL si odbil iba 19 štartov, v sezóne 09/10, kedy po odchode Kariho Lehtonena sa stal novou jednotkou Johan Hedberg, jeho výkonnosť vyeskalovala a odchytal približnú polovicu základnej časti (42 zápasov),
v ktorých si pripísal 90,6% úspešnosť zákrokov.
V sezóne ďalšej bol privedený do tímu cestovateľ NHL Chris Mason, ktorý sa aj v prvej sezóne Winnipegu aj v poslednej sezóne Thrashers stal stabilným náhradníkom Pavelca.
Ondřej chytal vo väčšej pohode a pripísal si v 58 zápasoch 91,4% úspešnosť zárkokov čím sa jasne nominoval na post jednotky aj v orgnaizácii Jets.
Pavelec bol labutiou piesňou Thrashers, sľub budúcnosti, ktorá neprišla.
Viac o jeho výkonoch a peripetiách jeho kariéry si teda povieme v druhej časti...
V 119 zápasoch v drese Atlanty si pripísal 41 víťazstiev, 90,8% úspešnosť zákrokov a 6 čistých kont.


1. KARI LEHTONEN #32Najvýraznejším a nepochybne najkvalitnejším gólmanom histórie Atlanty je Fín, ktorý sa výrazne zapísal do histórie NHL nielen v drese Thrashers, ale najmä v Dallase Stars.
Napriek tomu, v čase jeho "úradu", Atlanta bola najlepšia za svoju krátku históriu. Niet divu, že v rácmi tímu drží prakticky všetky individuálne brankárske rekordy.
Kari bol vždy verný svojmu menu, a teda bol tým pravým korením pre hokejový tím.
Po mimoriadne úspešnom juniorskom pôsobení, kedy už ako 18-ročný priviedol v SM-Lige Jokerit Helsinki k fínskemu titulu a stal sa najlepším brankárom ligy, bolo jasné, že Kari bude potiahnutý v drafte vysoko. A aj bol a to ako draftová dvojka v roku 2002 práve Atlantou.
S fínskou reprezentáciou do 18 rokov získal zlato, s tou do 20 získal striebro a bronz a v dvoch z troch účastiach na juniorských majstrovstvách sa stal brankárom turnaja.
Člen All-Star Teamu AHL z roku 2005 nedostal v NHL za svoju kariéru ani jedno individuálne ocenenie a nikdy sa nedostal do All-Star Teamu.
Jeho výkonnosť však bola nadpriemerna.
Do zostavy Atlanty prvýkrát nastúpil v roku 2004, kedy vyhral všetky štyri odchytané zápasy.
Potom ako sa po Výluke, ktorú strávil v AHL, do tímu nevracia Pasi Nurminen, Lehtonen má čistý priechod a chopí sa svojej šance maximálne. Prekoná svojich konkurentov Mika Dunhama a Michaela Garnetta a stane sa jednoznačnou jednotkou.
V Atlante pôsobí až do roku 2009, pričom jeho % úspešnosť zárkokov sa drží nad 91%. V roku 2007 dokonca Thrashers privedie k ich jedinej účasti v Play-Off (vypadávajú v prvom kole, ale aj tak).
Je až zvláštne zarážajúce, ako mohol byť tak kvalitný gólman ako bol Lehtonen byť vymenený tak lacno. Do Dallasu odišiel za Ivan Višnievskeho a 4. výber v Drafte 2009.
Lehtonen, ktorý bol jednou z hlavným oporou žalostne slabého mužstva odchádza podobne ako postava z ktoréhokoľvek melodramatického románu v momente smrti - "na lepšie miesto".
Atlanta po dvoch sezónach s Ondřejom Pavelcom v bráne odchádza z ligy a Lehtonenove pôsobenie v nej je ťažko zabudnuté.
Každopdáne ak za tých 12 rokov niektorý brankár bol skutočne tým čo si predstavujeme pod pojmom "kvalitná jednotka", bol to práve Kari Lehtonen. A treba dodať, že v roku 2007 získal s Fínskom striebornú medailu na MS (a stal sa znova najlepším brankárom turnaja) a v roku 2014 bronzovú olympijskú medailu.
Čo sa týka Kariho pôsobenia v Dallase, túto tému nechávam pre článok o Dallase, pretože nepochybne bude jeho veľmi dôležitou súčasťou.
Počas pôsobenia v Atlante si v 204 zápasoch pripísal až 91,2% úspešnosť zárkokov, 14 čistých kont a 94 víťazstiev. Jednoznačne tak ide o najvyťaženejšieho, najvýraznejšieho a najkvalitnejšieho gólmana histórie Thrashers.


BUDÚCNOSŤ?
Nie.


Zdieľať článok na Facebooku
Hodnotenie: +5
Na hodnotenie musíte byť prihlásený!
Komentáre k príspevku
03. 08. 2020 - 12:51
+5 !!! Neviem či je to tým teplom v tom átriovom dome, ale zatiaľ v každej časti "popletieš" mená niektorým brankárom. Teraz je to Damian Rhodes a nie Rhoades. Teším sa na ďalšie časti.
03. 08. 2020 - 18:28
Je to asi tým teplom Ďakujem za pozitívne reakcie, opravím!
Pridať komentár
Ak chcete prispiet do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.
Krátke správy
Najnovšie články
Jurčo a Tatar oslavovali výhry. Hall skóroval, mladík Bruins vychytal nuluCanucks sa vrátil ďalší hráč. Skončil už Pettersson v tejto sezóne?Ullmark by sa už v tejto sezóne vrátiť nemuselWinnipeg podpísal novú päťročnú zmluvu s americkým útočníkomDetroit a Edmonton si upísali veľké talenty z prvého kola draftuÚtočník Toronta dostal trest za nebezpečný švih hokejkou + videoCanucks sa vrátia zajtra, Avalanche odložili 3 duely, NHL pozmenila rozpisRužičkovi môže pobyt v prvom tíme pomôcť k poslednému krokuPánikov víťazný debut, opäť hral aj Studenič. Hall hviezdou dueluPanthers majú druhú najvyššiu návštevnosť v NHLLightning ponúkajú prespatie v aréne so Stanleyho pohárom + fotoV Calgary majú problém s novou arénouNHL a CHL plánujú spoločné podujatie pred tohtoročným draftomAndersen robí pokroky, Matthews vynechal zápasBrankárska jednotka Colorada vynechá minimálne dva týždneStamkos bol zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčovNávrat Canucks sa odkladá. Odohrajú všetkých 56 zápasov?Leafs si upísali ruského mladíka. Do Toronta pricestuje v tomto ročníkuAHL: Skvelá séria Húsku trvá! Lepšiu bilanciu má len jeden brankárNové číslo, známe tváre: Pánik po prvýkrát trénoval s Red WingsJurčo sa tešil z výhry, Tatar nie. Jaroš nehralÚtočník Canucks: Na návrat nie sme pripraveníBostonu by sa mal vo štvrtok vrátiť do zostavy Tuukka RaskBishop si v tejto sezóne nezachytá. Nevráti sa ani hviezdny útočníkViac článkov
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
To najlepšie z blogov
Autodielyexpert.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2021 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu