SlovakFitnessChudnutie, budovanie svalov
Slováci v CHL, USHLSlováci v CHL, USHL, NCAA
Menu
InstagramFacebookTwitter
Finále Stanleyho pohára
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk
»
24. 06.
Finále SC
  Avalanche 3
  Lightning 2
26. 06.
kurzy
02:00info
TBL
COL
NHL live
«

Komunita: Blog užívateľa LongiSVK

HFR - Čo sa deje v tábore Blackhawks a kto to je Brad Aldrich?

Publikované: 10. 08. 2021, Autor: LongiSVK   Zobraziť články autora »
"Vedenie NHL a tím Chicago Blackhawks sa ocitli v horúcich vodách po tom, čo sa vraj snažili ututlať údajné sexuálne napadnutie dvoch bývalých hráčov niekdajším trénerom Bradom Aldrichom". Tak znel nadpis na slovaknhl.sk spred niečo okolo 45 dní. Ako sa teda tento prípad vyvíja?

Vráťme sa najprv na úvod, kedy tento príbeh vystrelil prvý raz do povedomia. Regionálne rádio WBEZ Chicago ohlásilo v správach, že bývalý hráč XY, hrajúci za Hawks v sezóne 09/10, podal trestné oznámenie na organizáciu Chicago Blackhawks za údajné sexuálne zneužitie jedným z asistentov trénera, konkrétne video asistenta Brada Aldricha. Toto bol úvodný "headline", ktorý ako prvý vyšiel na povrch, avšak trvalo celé týždne, kým sa toho ujali aj nejaké väčšie médiá.

...a to nie je všetko, pretože to čo nasledovalo v tesnom zápätí od tohto incidentu v roku 2010, je dosť desivé. Hráč XY spolu s druhým napadnutým hráčom o tom informoval Paula Vincenta (skill coach), ktorý túto informáciu posunul tímovému psychológovi Jamesovi Garymu. Zatiaľ všetko v poriadku, ale tu začnú "padať bomby". Gary ako tímový psychológ na ich vzájomnom stretnutí povedal napadnutým hráčom, že je to ich chyba a majú si to doriešiť sami. Vincent bol o deň neskôr zavolaný na stretnutie s viacerými významnými predstaviteľmi tímu, okrem iného aj Stan Bowman (generálny manažér Blackhawks), John McDonough (prezident hlubu), a aj James Gary. Vincentova žiadosť vyhodiť Brada Aldricha a podať to na políciu bola zamietnutá s odôvodnením, že sa v tej dobe nachádzali uprostred playoff.

Tesne potom, ako toto všetko Paul Vincent zazdielal do éteru, sa okamžite prihlásil aj ďalší asistent trénera John Torchetti, ktorý potvrdil toto stretnutie že sa odohralo a Paul Vincent mu zdelil v tej dobe výsledok hneď po jeho konci. V nasledujúcich dňoch od uverejnenia aj tohto prehlásenia prichádzali aj ďalšie správy od rôznych ľudí, napríklad Brent Sopel prišiel s tým, že o tom v kabíne drtivá väčšina hráčov a členov klubu vedeli, Nick Boynton to taktiež potvrdil. Dokonca niektorí aj popisujú vtipy na túto tému, homofóbne poznámky na adresu práve hráča XY.

"Verejné tajomstvo" je asi najlepší popis pre túto udalosť. Na druhú stranu, sú tu aj vyjadrenia od ďaľších hráčov, napríklad Jake Dowell sa vyjadril, že jeho pamäť na tento incident je "hmlistá", čo je prinajmenšom pozoruhodn odpoveď. Jonathan Toews sa vyjadril, že je "otrávený" tým, ako nejaký nemenovaný hráč povedal, že to všetci vedeli. Toto by sa už samé o sebe dalo klasifikovať ako solídny incident, ale pokračujeme EŠTE ĎALEJ.

Brad Aldrich dokončil sezónu s Hawks, incident bol zamietnutý pod koberec, a v lete 2010 bol vyhodený z tímu z "iných dôvodov". Tu sa však dostáva do hry ešte škaredšia časť tejto celej aféry. Po tom, ako bol vyhodený, mal podľa ďalšieho obvinenia dostať od Chicaga Blackhawks pozitívne referencie smerom k svojmu novému hokejovému zamestnaniu na pôde Miami University of Ohio, z kadiaľ bol vyhodený za "nevhodné dotyky" s hráčmi, a následne sa dostal "po známosti" k hokejovému tímu strednej školy v Michigane, kde sexuálne obťažoval v roku 2013 16 ročného chlapca a bol právoplatne odsúdený.

Čiže začo všetko je vlastne organizácia Chicaga Blackhawks obvinená? Prvé obvinenie od hráča XY je za neohlásenie sexuálneho obťažovania v rámci organizácie na polícii. Druhé obvinenie je za uvedené odporúčanie a pozitívne referencie odovzdané Miami University of Ohio, ktoré nepriamo zapríčinilo sexuálne zneužitie mladistvého. Očakávali by ste, že Blackhawks sa budú na súde brániť proti týmto všetkým obvineniam v plnej miere, že také nič sa určite nestalo? V tom prípade by ste sa hrubo mýlili.

Blackhawks sa podľa oficiálnych súdnych spisov proti prvému obvineniu bránia tým, že neboli povinný niečo také nahlásiť na políciu, keďže sa nejednalo o "osobu pod 18 rokov, osobu s zdravotnou poruchou alebo osobu nad 63 ktorá by bola v ich opatere". V druhom prípade sa bránia, že ich odporúčanie sa týkalo len priamo Miami University of Ohio. Inými slovami, Chicago Blackhawks absolútne nenamieta, žeby sa čokoľvek z uvedených informácii nestalo.

A pozrime si, kto všetko bol v tej dobe súčasťou Blackhawks: Joel Quenneville (hlavný tréner Floridy Panthers, v tej dobe hlavný tréner Blackhawks), Marc Bergevin (generálny manažér Montrealu Canadiens, v tej dobe vedúci hráskeho oddelenia Blackhawks), Kevin Cheveldayoff (generálny manažér Winnipegu Jets, v tej dobe asistujúci generálny manažér Blackhawks), Stan Bowman (stále generálny manažér Blackhawks a generálny manažér tímu USA na olympiádu 2022). Obrovské mená vo svete NHL, a to nehovoriac o menách hráčov, na ktorých sa tiež nevrhá to najkrajšie svetlo aktuálne.

Najhoršie je, že šance na súdne prešetrenie tejto celej kauzy, sú len 50:50. Blackhawks síce spustili svoje vlastné vyšetrovanie nezávislou agentúrou, ale do akej miery sa dozvieme, čo sa vlastne stalo, je viac než otázne. A to nehovoriac o tom, čo si o tom majú myslieť rodičia detí, ktorým deti odchádzajú do zámoria hrať či už za mládežnícke tímy, alebo aj práve za kluby NHL, prípadne priamo Blackhawks.

Určite odporúčam v tomto sledovať ďalej prácu reportéra Ricka Westheada, ktorý sa výrazným dielom zapríčinil, aby sa vôbec tento prípad dostal do povedomia.
Zdieľať článok na Facebooku
Hodnotenie: +5
Na hodnotenie musíte byť prihlásený!
Komentáre k príspevku
Žiaden komentár nebol ešte pridaný. Pridajte prvý.
Pridať komentár
Ak chcete prispiet do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2022 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu