Pre mna prekvapivé “znovuzistenie” že Dacjuk nenazbieral ani 1000 bodov.
Pokojne tu tisícku mohol prekonať, ak by chcel. No šiel radšej domov. Ešte aj v poslednej NHL sezone mal slušne čísla. Nebolo to o tom, že už na NHL nemá, aj ked už bol starši a body az tak nepribudali. Tak či onak bol to vynimocny hrác a zasluzil by si mat vyveseny dres pod stropom v Detroite. Koniec koncov u neho neboli tie body ani najdolezitejsie, ale skor to jeho branenie a odoberanie pukov a celkova praca s hokejkou. Bol to naozaj kuzelník. On hral uplne inak ako ostatní. Tak nenapadne a pritom tak zaujimavo. Zda sa mi aj s odstupom času dosť nedocenený a pritom tak vela hracov si z neho bralo inspiraciu. Dokonca aj sam Hossa. Skoda-preskoda, že ho nezavolal na svoju rozlucku na Slovensko. Ak by nebolo tej vojny pocitam, ze by prišiel.


