Budaj prehral, ale nesklamal.

Mladý slovenský brankár Peter Budaj v zápase proti Chicagu čelil až 40 strelám, z ktorých prešli za jeho chrbát iba dve. Jeho chicagský kolega Khabibulin mal menej práce. Dostal tiež dva góly, ale "iba" z 29 striel.

Peter Budaj v bránke Colorada podal dobrý výkon a chválili ho aj novinári, či spoluhráči. Je pravda, že Avalanche prehrali, ale Budaj predviedol v stretnutí veľa kvalitných zákrokov.

Po 60. minútach sa zápas skončil nerozhodne 2:2 a na rad prišlo predĺženie. V ňom gól nepadol. Nasledovali samostatné nájazdy. V nich bol Peter menej úspešný a jeho spoluhráči ich nedokázali premieňať. Z víťazstva sa tak tešili Blackhawks.

"Je nešťastný z prehry po nájazdoch, ale všetci sme mu hovorili, že bez neho by sme tam neboli," povedal John-Michael Liles, ktorý pokračoval,"Urobil veľa dôležitých zákrokov počas zápasu. O nájazdy sa musíme postarať my."

Diskutujte o tomto článku v diskusii alebo formou komentárov...

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 10. 2005 | Rubrika: Slováci v NHL