Bodovali len králi

V nedeľných stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa presadili iba dvaja slovenskí hokejisti. Aj to iba a asistenciami.

V zápase Los Angeles - Columbus Blue Jackets (3:1) sa predstavili traja hokejisti z pod Tatier. Pavol Demitra, Ľubimír Višňovský, Radoslav Suchý. Višňovský zaznamenal svoju prvú asistenciu v deviatej minúte, keď prihrával na gól Armstrongovi. O desať minút neskôr sa zrodil ďalší gól. Po spolupráci Demitru a Višňovského zakončoval Cammalleri. Radoslav Suchý odohral v zápase 19 minút. Najviac odohral Višňovský, ktorý vystrelil na bránku rovnaky počet striel ako Demitra - 4. Ľubomír sa stal navyše aj treťou hviezdou stretnutia.

Na ľade sa v nedeľu predstavil zo Slovákov ešte Martin Cibák. Ten odohral iba 5 minút a na svoje konto si pripísal jeden mínusový bod. Tamba Bay prehrala s Washingtonom 3:2 po samostatných nájazdoch.

Marián Gáborík sa konečne dočká svojho prvého štartu v prebiehajúcej sezóne. V zostave Wild by nemal chýbať v stredu proti San Jose Sharks. Minnesota aj bez Mariána dnes vyhrala 4:1 nad Anaheimom.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 17. 10. 2005 | Rubrika: Slováci v NHL