Kings prišli o Cartera na neurčito + video

Tím Los Angeles Kings sa bude musieť nejaký čas zaobísť bez svojho najlepšieho hráča z minulej sezóny. Útočník Jeff Carter totiž utrpel v stredajšom zápase proti Montrealu zranenie nohy.

Tridsaťdvaročný Kanaďan predčasne opustil spomínaný duel, ktorý jeho tím vyhral 5:1, už v závere prvej tretiny. Jeff Petry mu totiž pri bodyčeku porezal ľavú nohu nožom jeho ľavej korčule. Dovtedy Carter stihol odohrať necelých sedem minút.

Generálny manažér Rob Blake vo štvrtok informoval, že Carter podstúpil chirurgický zákrok a mimo hry bude neurčitý čas. Zrejme tak vynechá celý šesťzápasový výjazd, ktorý Kings odštartujú v sobotu v Columbuse. Následne navštívia Toronto, Montreal, Ottawu, Boston a St. Louis.

Rodák z Londonu bol v sezóne 2016/17 najlepším strelcom Los Angeles s 32 gólmi aj lídrom produktivity so 66 bodmi. V šiestich dueloch aktuálneho ročníka získal tri asistencie. Kings ešte neprehrali v normálnom hracom čase (5-0-1).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 20. 10. 2017 | Rubrika: Video