Scheifele zaznamenal druhý hetrik v kariére + video

Kanadský útočník Mark Scheifele strelil druhýkrát v kariére tri góly v zápase a pomohol Winnipegu zdolať doma Dallas 5:2. Za svoj výkon si vyslúžil post prvej hviezdy duelu.

Mark Scheifele scored his second career hat trick (also Mar. 5, 2016 vs. MTL) to lead the @NHLJets to their third straight win. #NHLStats pic.twitter.com/rmm6bfBjDj

— NHL Public Relations (@PR_NHL) November 3, 2017

Dvadsaťštyriročný center otvoril skóre štvrtkového zápasu v 11. minúte v presilovej hre. Zvyšné dva góly pridal v tretej tretine, ten druhý do prázdnej brány. Bodoval v treťom súboji po sebe, pričom všetky Jets vyhrali.

„Boli sme dobre pripravení na zápas. Vždy chceme mať dobrý začiatok, je to len o príprave. Musíte sa nabudiť, dobre sa rozkorčuľovať a ísť na to,“ povedal Scheifele, ktorý strelil prvý hetrik v NHL 5. marca 2016 proti Montrealu.

Rodák z Kitcheneru má po 12 dueloch sezóny na konte 15 bodov za sedem gólov a osem asistencií. V počte gólov i bodov mu patrí delené prvé miesto v tíme.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 03. 11. 2017 | Rubrika: Video