William Karlsson strelil prvý hetrik v histórii Golden Knights! + video

Švédsky útočník William Karlsson zažíva v Las Vegas životný ročník a v nedeľnom zápase proti Torontu dosiahol aj jeden míľnik. Strelil premiérový hetrik v NHL, ktorým zariadil víťazstvo 6:3. Spolu získal štyri body ako prvá hviezda duelu

HAT TRICK @WKarlsson71!!! 🎩🎩🎩 pic.twitter.com/dt98HC3gFS

— NHL (@NHL) December 31, 2017

Dvadsaťštyriročný center najskôr v piatej minúte zvyšoval náskok Golden Knights na 2:0. V 29. minúte strelil víťazný gól na 4:1 a hetrik zavŕšil v 59. minúte strelou do prázdnej brány. Ešte predtým asistoval pri góle Jonathana Marchessaulta na 5:3.

„Bol to neskutočný pocit. Streliť hetrik je splnením detského sna. Bolo skvelé vidieť puk prejsť do brány a čiapky na ľade,“ opísal svoj hetrik Karlsson, ktorý sa vyjadril aj k forme nováčika NHL: „Celý december sme hrali veľmi dobre, sme sebavedomí. Musíme v tom len pokračovať.“

Karlsson si rozšíril konto na 20 gólov a 33 bodov v 37 zápasoch sezóny. Je najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom tímu. Jeho hetrik bol tiež prvým súťažným v histórii organizácie Vegas Golden Knights.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 01. 01. 2018 | Rubrika: Video