Český center David Kämpf má za sebou výnimočný večer. Strelil v ňom premiérový gól v NHL, pridal asistenciu a stal sa treťou hviezdou zápasu pri výhre Chicaga 2:1 nad Winnipegom. To všetko v deň jeho 23. narodenín.

Rodák z Chomutova otvoril skóre duelu v 25. minúte a v 37. minúte asistoval pri víťaznom góle krajan Jana Ruttu. Zaznamenal prvý viacbodový zápis v kariére. Po deviatich zápasoch nováčikovskej sezóny má na konte päť bodov (1+4).

„Je to celkom výnimočné. Strelil som prvý gól v NHL na moje narodeniny. Je to najlepší deň môjho života,“ neskrýval radosť Kämpf, ktorý prišiel do NHL priamo z českej Tipsport ligy.

Kämpf sa stal prvým hráčom v klubovej histórii a celkovo 15. v lige, ktorý strelil prvý gól v NHL v deň svojich narodenín. Posledným bol ďalší Čech Martin Frk, ktorému sa to podarilo 5. októbra 2017.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 13. 01. 2018 | Rubrika: Video