Americký útočník Brock Nelson bol jednou z ústredných postáv tímu New York Islanders v piatkovom bláznivom zápase proti Detroitu. Druhým hetrikom v NHL v ňom rozhodol o výhre 7:6 po predĺžení a stal sa jeho prvou hviezdou.

Dvadsaťšesťročný center posielal Islanders prvým gólom do vedenia 3:2 v 44. minúte. Druhý pridal v 55. minúte, keď ako prvý využil päťminútovú presilovku. Tretí a zároveň víťazný gól strelil vo štvrtej minúte predĺženia.

Nelson sa stal tretím hráčom v klubovej histórii, ktorý zavŕšil hetrik v predĺžení zápasu základnej časti NHL. Prvým bol Patrick Flatley 23. decembra 1990 proti Pittsburghu, druhým Michael Grabner 13. februára 2011 proti Buffalu.

Rodák zo štátu Minnesota strelil svoj prvý hetrik kariéry 12. januára 2016 do siete Columbusu (5:2). V 56 dueloch tejto sezóny zaznamenal 14 gólov a 24 bodov. Momentálne ťahá štvorzápasovú bodovú sériu (4+3).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 10. 02. 2018 | Rubrika: Video