Rakell prepisoval históriu netradičným hetrikom + video

Rickard Rakell bol prvou hviezdou nedeľného zápasu napriek tomu, že jeho Anaheim podľahol Edmontonu 5:6. Zaslúžil si to však prvým hetrikom v NHL, premeneným nájazdom a zápisom do ligovej histórie.

Dvadsaťštyriročný center prvým gólom vyrovnával stav na 1:1 už v druhej minúte duelu. Zvyšné dva góly strelil 21 a sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny. Zmazal nimi stratu 3:5. Bol tiež jediným úspešným strelcom tímu v nájazdovej lotérii.

„Vždy je to dobré, keď skórujete, ale zvíťaziť je ešte lepšie. Do konca zostávalo len 20 sekúnd. Keď som strelil ten tretí gól, boli to naozaj skvelé pocity,“ povedal Rakell. Stal sa prvým hráčom v lige od sezóny 1967/68 aspoň s troma gólmi v zápase, z ktorých najmenej dva padli v posledných 30 sekundách.

Švédsky rodák si rozšíril konto na 25 gólov a 51 bodov v 59 zápasoch sezóny. Vyrovnal si osobné bodové maximum z minulého ročníka a upevnil si pozíciu najproduktívnejšieho hráča i najlepšieho strelca tímu. V 295 dueloch NHL nazbieral spolu 180 bodov.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 26. 02. 2018 | Rubrika: Video