USHL a NCAA: Lacka hviezdou, Pospíšil skóroval, Hrenák si vylepšil čísla

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

NCAA (Divízia I)

Slovenskí vysokoškoláci v NCAA minulý týždeň nebodovali. Útočník Adam Dauda, ktorý neskóroval od 5. januára, odohral dva zápasy. Rovnaký počet absolvoval aj obranca Richard Buri.

Potešil aspoň brankár David Hrenák, ktorý odchytal dva zápasy proti Denveru. V prvom inkasoval jeden gól z 26 striel, v druhom predviedol 25 zákrokov pri výhre St. Cloud State 4:2. Jemne si zlepšil individuálne štatistiky a natiahol sériu bez prehry v normálnom hracom čase na šesť zápasov.

USHL

Najviac sa zo slovenských korčuliarov darilo minulý týždeň Jakubovi Lackovi, ktorý si z troch duelov odniesol dva góly. Oba strelil v sobotnom zápase proti Tímu USA (4:7), po ktorom bol vyhlásený za tretiu hviezdu. Gólom si v stredu svoju bodovú sériu predĺžil na šesť zápasov Martin Pospíšil, ktorý však v ďalších dvoch dueloch nebodoval. Pripísal si v nich 28 trestných minút. Samuel Buček sa zase vďaka jednej asistencii z dvoch duelov odpútal ako slovenský líder od Mareka Valacha, ktorý si bodové suchoty natiahol o dva duely na päť.

Slovenskí brankári si štatistiky jemne pohoršili. Roman Durný však už odchytal dostatok zápasov, aby sa kvalifikoval do štatistík a patrí mu v nich vynikajúce tretie miesto s 93,5% úspešnosťou zákrokov. Minulý týždeň prehral oba zápasy, pričom v prvom inkasoval dva góly z 29 striel, v druhom tri góly z 23 striel. Výhru si nepripísal ani Matek Tomek, ktorý v sobotnom zápase inkasoval štyri góly z 21 striel po tom, čo od druhej tretiny nahradil v bráne Jareda Moea.