Staalov hviezdny večer podčiarkol prvý hetrik po rokoch + video

Tím Minnesota Wild má za sebou najlepší zápas za dlhé roky. V utorok zdolal St. Louis vysoko 8:3, pričom najviac zažiaril päťbodový Eric Staal. Zaznamenal 14. hetrik v NHL, ale prvý po piatich rokoch. Stal sa prvou hviezdou duelu.

Tridsaťtriročný kanadský center strelil prvý gól v 29. minúte v presilovej hre, keď zvyšoval náskok Wild na 4:2. Bol to napokon víťazný gól. Dvomi ďalšími upravil výsledok v tretej tretine zo 6:3 na konečných 8:3. Päťbodový večer zažil piatykrát v kariére.

„Pokúšal som sa dosiahnuť hetrik. Od posledného prešlo už pár rokov. Hádam ich ešte niekoľko strelím,“ povedal po zápase Staal, ktorý posledný trojgólový zápis zaznamenal ešte 24. januára 2013 v drese Caroliny.

Rodák z Thunder Bay si rozšíril konto na 33 gólov a 64 bodov v 63 zápasoch sezóny, s ktorými vedie tím. V posledných piatich dueloch nazbieral 12 bodov (7+5), pričom skóroval v ostatných štyroch. V NHL už má za sebou 1 074 zápasov so ziskom 910 bodov (386+524).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 02. 2018 | Rubrika: Video