Krejčí zaznamenal prvý hetrik po piatich rokoch + video

Český center David Krejčí bol jednou z ústredných postáv tímu Boston Bruins pri štvrtkovej výhre 8:4 nad Pittsburghom. Prispel k nej tromi gólmi, ktoré predstavujú jeho štvrtý hetrik v základnej časti NHL. Vyniesli mu post prvej hviezdy zápasu.

Tridsaťjedenročný rodák zo Šternberku skóroval prvýkrát už v druhej minúte, keď vyrovnával stav na 1:1 aj po prihrávke Zdena Cháru. Zvyšné dva góly strelil hneď po sebe v druhej tretine v presilových hrách a zvyšoval nimi náskok na 7:3.

„Odohrali sme dobrý zápas. Hádam na ňom budeme môcť stavať a byť ešte lepší v tých nasledujúcich,“ povedal Krejčí, ktorý si rozšíril konto na 14 gólov a 33 bodov v 44 zápasoch sezóny. V 749 dueloch NHL, všetkých v drese Bruins, nazbieral 559 bodov za 171 gólov a 388 prihrávok.

Pre Krejčího to bol prvý trojgólový zápis od play-off 2013 proti Torontu. Čakal naň teda takmer päť rokov. Úplne prvý hetrik v NHL strelil ešte v decembri 2008 tiež proti Maple Leafs.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 02. 03. 2018 | Rubrika: Video